Jump to content
Dogomania

BARF w kostkach


kingula

Recommended Posts

:cool2::cool2::cool2:



[quote name='amikat']A moje 4 sznupki kochane wiedzą gdzie jest "ich lodówka". Jaksą głodne - stoją i wlepiają w nią oczyska. Najśmieszniej jak jamniczka ("najmniejsza" w stadzie), zakopuje swoją miskę z Barfem żeby sie nie podzielić...... Broni jej jak niepodległości.

Właśnie przestawiłyśmy z kumpelka amstafa alergika (biały) na barfa w kostkach. Po 2 tygodniach pies inaczej pachnie, ranki z łap schodzą. Lekarz jest w szoku! Mówi na "royalu " wszystko schodzi. Jak mu powiedziałam ze pies jest na surowym to ZDĘBIAŁ!!!!![/quote]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 640
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

chociaż ja już chwaliłam barf:D pochwale jeszcze raz. ;) bylam już u progu załamania, bo buldog francuski ciągle chorował, byl tragicznie chudy, i nie jadł NIC- dosłownie
W polowie listopada odkryłam barf w kostkach- od tego czasu problemu sie rozwiązują, piesek przytył może nie dużo ale zawsze coś i staramy sie go podkarmiac, je w końcu z apetytem! i powoli wychodzimy na prostą z chorobami.
Żadna karma do tej pory tak nie dzialala, bo żadnej nie chciał jesc, wiec dla niejadków polecam barf jak najbardziej :loveu::loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

Zakupiłam barfa na wystawie w Nowej Rudzie,w ramach eksperymentu przetestowałam na moich pięciu psach:) Wszystkie jadły z apetytem, na drugi dzień wszystko było OK u czterech psów, tylko jedna 8 mies owczarka dostała rozwolnienia. Może trzeba powoli przyzwyczajać ? W każdym bądź razie czekam na dystrybutora z okolic Szczecina :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='_jamaica19']powiedzcie mi prosze w jakim rodzaju kostek bedzie najmniejsza ilośc kosci, na dzien dzisiejszy podaje
BARF z warzywami dla psów dorosłych 7zł za kg. i zastanawiam sie czy w jakiejs mieszance jesty mniej kości moze sie ktos z was orientuje?[/quote]

Najmniej jest w barfiku (zero) a po tym najmniej w primexie (tej mieszance za 5 zł/kg) dla psów dorosłych i starszych.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='ttossa'][B]Moi Drodzy jestem w trakcie rozmów - i jak dobrze pójdzie to za tydzień może będę dystrybuować BARF-a na woj. kuj-pom i pomorskie a tu juz nie daleko do Szczecina ,[/B]
[B]tak więc Bydgoszcz ,Toruń , Gdańsk i okolice ,[/B]

[B]czekam na kropke nad "i " od Szefa firmy i zapraszam!!!![/B]

[B]moje gg.5521684[/B]
[B]tel 600 887 057[/B]

[B]Wieśka:lol::lol::lol:[/B]

[B][COLOR=darkorange]uwierz we mnie , bo jak znam siebie to skokietuje jakiegoś właściciela sklepu zoo i będziesz po mięsiącu miec mięsko na miejscu , zresztą w Gdyni chyba też będzie :painting::painting::painting:[/COLOR][/B]


[/quote]


I w Elblągu też ??? :roll:

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie ludziska, z Primexowskimi mrożonkami jest problem... Moja sucz nie chce jeść nic innego :) I jak daję w miskę jedną kostkę to tak łypie okiem, że co?? Jedna?? :lol: Co to ja Cziłała jestem czy co?? :evil_lol: Chyba muszę zainwestować w zamrażarkę ;)

Link to comment
Share on other sites

Moja suka super toleruje Barfa z warzywami, po primexe ma straszne zatwardzenia. Ja podaję to 2-3 razy w tyg jako dodatek do karmy w trakcie przygotowań do sezonu startowego. Bardzo fajnie daje energię, pies ma ładną rzeźbę i dużo siły. A ja nie mam stresu że zaburzam gospodarkę wapniowo-fosforanowa ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bura']Primex to mieszanka wołowo indycza, nie ma warzyw, to jedyna różnica. Moja suka bez problemu toleruje, nie daję jej tylko tego z warzywami, bo zaraz jest po nim znowu głodna.[/quote]
Właśnie wydaje mi się że te dodatek tych warzyw, nie komplikuje trawienia i wyprózniania przede wszystkim.

Link to comment
Share on other sites

Wiem, że w Katowicach nie powinnam miec problemu z zakupem tych "kostek". Czy mogłabym prosic o adres sklepu gdzie mogłabym barfa nabyć (może być też teren Chorzowa). Nie chcę kontaktować się jeszcze z dystrybutorem ani producentem bo jak narazie chce kupioc tylko 1 kostkę na próbę, a potem zobaczymy...

Link to comment
Share on other sites

aaaaa, ja myślałam, że jedna porcja - jedna kostka ma właśnie 1kg.
No to wezme rzeczywiscie tyle. Zobacze od razu ile kostek może mi maksymalnie wejść do mojego małego zamrazalnika.
Jak psy zjedzą i przetrawią to podzielę się wrażeniami.:razz:

Link to comment
Share on other sites

Czy ktos sie spotkal z przypadkiem, ze po BARFie w kostkach pies sie "zle czul"? Moja suka jest na suchej karmie, kupilam jej kilka kilo BARFA w kostkach,bo z apetytem zjadla probke i... skonczylo sie na podawaniu jej kroplowek, bo przez rozwolnienie i wymioty odwodnila sie biedaczka i dochodzenie do siebie trwalo prawie miesiac :( Wymiotowala samymi zmielonymi koscmi.
W tym okresie bylysmy jednak na wystawie w Budapeszcie i istnieje podejrzenie, ze tam cos podlapala i nie jest to wina BARFA, ale boje sie jej go teraz podac... Mialy wasze psy podobne objawy?

Chcialabym stosowac BARFA w kostkach, bo fajnie psy przybieraja na masie,amojej by sie troche masy przydalo...

Link to comment
Share on other sites

Mój pies generalnie ma prioblemy z biegunkami straszne, czasem tez wymiotował...a przy BARFIE w kostkach nie było problemów, wręcz odwrotnie, byłam bardzo zadowolona. Na wystawie kupiłam 5 kg, więc trochę czasu było na pojawienuie sie problemów.
Niestety u nas nie ma dystrybutora, więc miś je rano kości i mięso, a wieczorem gotowane(nie chce surowych warzyw i podrobów :angryy: woli głodować cztery dni)-po tym jak mu służył BARF w kostkach, nie chciałam wracać do suchej karmy.

Link to comment
Share on other sites

Ale o co chodzi? Ja piszę, że po przejściu na BARF biegunki i wymioty się skończyły. Feeria pisała, że u jej psa po BARFIE w kostkach są problemy, u mnie zupełnie odwrotnie.

To może jeszcze raz napiszę bardziej mam nadzieję zrozumiale ;).
Mój pies to alergik, do tego zawsze miał problemy z biegunkami, czasem do tego wymiotował. Znalazłam suchą karmę, która jeszcze nie była taka zła, ale i tak nie była tym, czego chciałam dla miśka. Na wystawie w Poznaniu kupiłam 5kg BARFA w kostkach i przez dwa tygodnie jeden posiłek dziennie był z kostek. Psu się poprawiło, skończyły się biegunki, wymiotuje bardzo rzadko-po prostu jak coś mu zaszkodzi. Po wypróbowaniu kostek chciałam przestawić miśka na nie, ale u nas nie ma dystrybutora. Więc zaczęłam sama dawać BARF i gotowane i z niecierpliwością czekam na dystrybutora BARFU w kostkach w trójmieście.

Link to comment
Share on other sites

Jak wskazuje moje doświadczenie najlepszym gotowym pokarmem dla psów jest pokarm sporządzony ze świeżego mięsa. Nie zawiera on dodatków konserwujących, smakowych i barwników ponieważ ma ograniczoną trwałość jedynie można tylko zamrozić a po odmrożeniu jest jak świeże i ja tak robię a kostki barfa są dobrym przykładem pozdrawiam barfiarzy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='D&J']a może ktoś ze Szczecina reflektuje na wspólne zamówienie? bo już zaczynam tracić nadzieję, że będziemy mieć na naszym terenie jakiegoś dystrybutora.[/quote]

Podlaczam sie, pochodze z okolic Szczecina , a chetna jestem cholernie na tego BARFA, a tu lipa, brak dystrybutora :shake:.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...