Jump to content
Dogomania

Malwina i Fart w nowym domu u lawini.


ZUZANNA11

Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czytam wątek z wielką uwagą. Mam od wiosny u siebie 2 psy z Orzechowców, dzikusy. Jeden tak wycofany, że przy kazdym kontakcie z czlowiekiem robi pod siebie. Nie wiem jak im szukac domów aby mogły tam żyć ? Suczki urosły , miały już cieczki a z każdym miesiącem ich szanse maleją.

Link to comment
Share on other sites

1.nie wplacam na razie bo pieniadze na utrzymanie suki jeszcze sa chyba
2.czekam na wyklarowanie sie kosztow wybiegu /teraz lub na wiosne jesli nie ma konflktu z innymi psami/
3.rozumiem ze farcik ma ds nie szukamy domu i jest na garnuszku wlascicieli
4.sterylke odkladamy do lutego przed spodziewana cieczka
5.prosba o wyprowadzenie mnie z bledu jesli cos nie tak jak mysle

Link to comment
Share on other sites

Pieniądze jeszcze są (wysłałam po Wigilii 70 złotych), a Fart stał się "osobistym" psem P.Prezes i jest na jej garnku. Malwinka czyni postępy bo już rodzina P.Prezes może spokojnie wychodzić, co innego obcy z zewnątrz ale z tym nie ma kłopotu, dlatego z wybiegiem można się spokojnie wstrzymać lub całkowicie zrezygnować. Sterylka przewidywana jest w lutym przed cieczką. Za tydzień, a najwyżej dwa wybieram się w odwiedziny to napiszę coś więcej bo tylko gadałyśmy w dzień Sylwestra ;)

Link to comment
Share on other sites

Z tego co wiem, Malwina nie gania kotów teraz tylko boi się, że jej wyjedzą z miski. Psy w kojcach są w zasadzie teraz tylko 3 i Malwina nie dogaduje się tylko z jedną ONką, chociaż to nie jest tak, że się gryzą. Dobrze by było, aby w tej kwestii wypowiedział się Rafał bo P.Prezes raczej nie wchodzi na forum.

Link to comment
Share on other sites

Nie chcę zapeszyć,ale Malwina robi postępy.Zdarza się,że podchodzi bardzo blisko,ale dotknąć się nie pozwala.Zaraz odskakuje.Najbardziej cieszy ją widok toreb z zakupami.W noc sylwestrową obie siedziałyśmy pod stołem ogrodowym przez blisko pół godziny.Sunia była przerażona.Fart miał wszystko w nosie.Jest okropnym cwaniakiem,ciągle podkrada matce jedzenie,a ona stoi obok i nawet nie protestuje.Pozostałe psy biegają i jest nawet nieźle,chyba że Wela próbuje skakać na mnie,wtedy Malwina się na nią rzuca.Już nie atakuje tak Rafała ani babci.Czasem tylko poszczekuje.Na podwórko nikt oprócz nas nie ma prawa wejść.Będzie z niej dobry pies,bardzo lubi łazić za mną jak coś robię na podwórku.

Link to comment
Share on other sites

Malwina czuje,że jest bezpieczna,dlatego coraz częściej wesoło podskakuje i śmiesznie macha ogonem.Pozwala mi robić porządki w budzie i docenia każdą pomoc.Tak intensywnie pilnuje podwórka,że aż zachrypła.Tępi wszystkich przechodzących ulicą pijaków.Powoli przekonuje się ,że ludzie nie zawsze są wrogami.Jeśli będzie tak dalej to może za jakiś czas da mi się pogłaskać.

Link to comment
Share on other sites

Droga Magdo 222 cały czas czynię starania w tym kierunku,ale Malwina nadal boi się ludzkiej ręki.Widzę,że czasami chciałaby być pogłaskana bo widzi jak bawię się z Fartem,ale strach,który całe życie jej towarzyszył jest silniejszy.Cieszę się,że powoli nabiera zaufania do mnie i Rafała.Sylwester był dniem szczególnym,przerażenie Malwiny było tak silne,że leżała prawie u moich nóg,lecz uciekała gdy próbowałam ją pogłaskać i pocieszyć.Może kolejne trzy miesiące pomogą nam w zmianie jej zachowań.Narazie robię co mogę,by dobrze się czuła i była bezpieczna.Dziękuję za pomoc finansową i troskę.Nieczęsto się wypowiadam ,żeby nie zapeszyć.Zaraz wychodzę sprawdzić co u niej słychać,ona kocha tarzać się w śniegu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...