Jump to content
Dogomania

lawinia

Members
 • Content Count

  203
 • Joined

 • Last visited

About lawinia

 • Rank
  Advanced Member
 • Birthday 01/04/1959

Converted

 • Biography
  Miłosnik zwierząt
 • Location
  Tomaszów Maz
 • Interests
  Zwierzęta,Ezoteryka
 1. Pokazujemy zdjęcia z powrotu umęczonego Remika do tomaszowskiego schroniska.Remik nadal zachowuje się dziwnie. [IMG]http://www.iv.pl/images/64353349238007161273.jpg[/IMG] [IMG]http://www.iv.pl/images/76985277423013745831.jpg[/IMG]
 2. A ja dziękuję Justynie,Joli,Rafałowi,Jarkowi za to,że z wielkim poświęceniem tarzali się w śniegu,wpadali w bagna.Rafałowi za postawienie na nogi całego województwa.Ci ludzie nie jeździli na "wycieczki",tylko działali bez wahania po otrzymaniu jakiegokolwiek sygnału o podobnym psie.To nie my sprawdzaliśmy dom dla Remika,ani tym bardziej nie "wypychamy"psów ze schroniska.To tyle z mojej,wolę coś robić niż wypisywać głupoty.Pozdrawiam miłośników zwierząt.Oby nigdy więcej nie było podobnych akcji,oby żaden pies nie musiał przechodzić takiego piekła na jakimś zadupiu!!!
 3. Być może,ale Remik nie pozwolił sobie zmierzyć temperatury.Cały był oszroniony i zwisały z niego sople.Ci tzw."właściciele"mieli już wiele psów,teraz też mają jakiegoś.Sukę ciężarną potrafili wyrzucić w pole,to nie zdziwiłabym się,gdyby skrzywdzili Remika.Widać,że się boi.
 4. Byliśmy tam dzisiaj trzeci raz.Tym razem zabraliśmy ze sobą Lisa,to do niego podszedł Remik.Pies jest przemarznięty i najprawdopodobniej obity.Dziwnie chodzi na tylne łapy.Podaliśmy mu leki.Wygląda źle.Tyle na gorąco.
 5. Dzięki pomocy pracowników tomaszowskiego schroniska ,Dr Dominiki, Pani prezes i Rafała,który robił ogłoszenia o Remiku w internecie pies został odnaleziony
 6. Z naszych informacji wynika,że pies kręci się wokół gospodarstw.Tak stwierdzili mieszkańcy wsi.Powiedzieli również, iż to oni wystawiają garnek z karmą.Będą starali się zwabić go do siebie.Na temat "właścicieli" Remika wolę się nie wypowiadać,bo szlag mnie trafia!!!
 7. Pomoc obiecali sąsiedzi "właścicieli" Remika.Z nimi bowiem nie sposób rozmawiać inaczej jak tylko przez telefon.
 8. Wszystkich zainteresowanych Remikiem pragnę poinformować,że pracownicy schroniska byli dzisiaj w miejscowości,do której był wyadoptowany.W rozmowach z sąsiadami dowiedzieliśmy się,że pies jest widywany w okolicy.Potwierdziły się też fakty,o których poinformował mnie sołtys wsi.Wierzymy,że z pomocą ludzi uda nam się go odnaleźć.Miejsce w boksie czeka.
 9. Poinformowaliśmy już wczoraj posterunek policji w Koluszkach.Na miejsce udał się patrol,który stwierdził,że psa nadal nie ma na posesji ani w jej pobliżu.Spróbujemy skontaktować się jeszcze dzisiaj z tamtejszymi policjantami.Zawiadomione są też wszystkie media w Tomaszowie Maz,Piotrkowie Tryb i Łodzi.Starostwo Powiatowe Łódź-Wschód też ma przesłane informacje i zdjęcia psa.Jutro będziemy kontynuować poszukiwania.Na naszej stronie schroniska też są informacje.Strasznie się denerwujemy,wczoraj tych tłuków wywaliłam ze schroniska na zbity pysk.
 10. POMÓRZCIE!!! Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Tomaszowie Maz.poszukuje psa o imieniu REMIK i numerze czipa 953000005174821,który zaginął w miejscowości Modlica w woj.łódzkim.Pies został wydany nowym właścicielom w dniu 12 stycznia br.Ponieważ postawa opiekunów budzi nasze zastrzeżenia postanowiliśmy prosić o pomoc wszystkich,którym nieobojętny jest los zwierząt.Remik jest dużym,czarnej maści psem w wieku ok.5 lat.Warunki atmosferyczne są niesprzyjające i istnieje zagrożenie dla życia psiaka.Obawiamy się również,że nowi właściciele mogli psa wyrzucić,gdyż następnego dnia przyjechali do schroniska po szczeniaka.Boimy się myśleć co mogło się wydarzyć.Dlatego apelujemy pomórzcie nam odnależć REMIKA!!! Kontakt w sprawie Remika tel.788-625-284
 11. A wyjaśniajcie,wyjaśniajcie.Kasy coraz mniej płynie? do szkoły nauczyć się pisać.Na tym kończę.Nie mam z kim dyskutować.
 12. Wszystkie kwestie sporne rozstrzygnie Urząd Skarbowy,do którego złożyłam pismo w ubiegłym tygodniu.Środki zgromadzone na Malwinę i Farta wpłacane były 4 lata temu przez bodajże 4 czy 5 miesięcy i na moją prośbę zaprzestaliśmy ich zbiórki.Co do jednego procenta z Fioletowego Psa,to o środki te upominają się wpłacający między innymi Pani Prokurator i jej koleżanka z Krakowa.Gdyby nie wasza zemsta i zabrane ze schroniska 4500 zł już dawno byłby zapłacony boks i karma Mirona.Ciekawa jestem kto zapłaci za paszporty,bo to nie był mój obowiązek.O tym się nie mówi.Ja zapłacę lekarzowi,bo bardzo cenię tego człowieka.O resztę spraw myslę,że bedą rozpatrywane przez powołane do tego instytucje.Na koniec przytoczę mądre porzekadło: "Porządny but nogi nie obetrze,tylko stary kapeć".I choćbyście nie wiem jakie zarzuty tu czyniły,to w schronisku panuje aż za duża jawność działań.
 13. Obiecałam sobie,że nie będę tu nic pisać,ale zostałam po raz kolejny wywołana.Oświadczam więc,że nie muszę ukrywać się pod żadnym loginem.Bawi mnie jak poniewieracie jakiegoś przytomnego człowieka,wyraźnie odstaje od poziomu co niektórych wpisów.Kolejna sprawa to rzekome zobowiązania finansowe.Nic nikomu nie jestem winna,natomiast wypowiadający się tu próbują stworzyć sobie fundację na pieniądzach,które do nich nie należą.Są to środki z 1 % zbierane dla stowarzyszenia,którego jestem prezesem.Do partii owszem należę,ale jednej ,a nie wielu,ponieważ jestem lojalna wobec kolegów i koleżanek.Nigdy nie gromadziłam pieniędzy na prywatnym koncie i ostrzegam,że moja cierpliwość się kończy.Myślę,że dość łatwo udowodnię iż jestem stale pomawiana o rzeczy,których nie czynię.Przytomni ludzie już dawno opuscili ten wątek.Tak wygląda pomoc zwierzakom.
 14. Miałam się nie wypowiadać,choć czytam te smętki.Ale muszę przyznać,że istotnie adopcje stoją pod znakiem zapytania.A dzieje się tak dlatego,że schronisko stale przyjmuje psy (a słyszę,iż nie chcę tego robić) a Urząd Miasta nie może ich czipować i sterylizować.Skończył się bowiem limit.Zobaczymy jak sprawy potoczą się dalej.Nie mam w zwyczaju odpowiadać na oszczerstwa i kłamstwa,dlatego nie będę niczego prostować.A łzy tu wylewane świadczą,że to nie mnie zależy na władzy i rządzeniu.Pozdrawiam i myślę,że prawda obroni się sama.
 15. Witam dogomaniaków i pragnę wyjaśnić,że Tomaszowskie Towarzystwo Miłośników i Opieki nad Zwierzętami w Polsce między innymi po to ubiegało się o prowadzenie tomaszowskiego schroniska ,aby psy nie trafiały do adopcji na hybił trafił.Jeśli ktoś nie wzbudza zaufania u personelu,to w delikatny sposób odmawiamy adopcji.Wspomniane szczeniaki chciała najpierw zabrać pewna pani pakując je do reklamówki .Nie pomogła nawet próba przekupstwa pracownika-szczeniaków nie dostała.Tak się składa,że znam osobę,która zamieściła ten tekst.W tym miejscu powstrzymam się od komentarza.Gdyby szczeniaki trafiły do niej,śmiem twierdzić,że wspomniana wyżej obora byłaby salonem.Nigdy nie ukrywałam tego,że schronisko jest niedoinwestowane i jego wygląd pozostawia wiele do życzenia.Nie jest zamkniętą twierdzą i każdy może się o tym przekonać.Ponadto uważam,że stan zdrowia tej młodej damy,która tak ostro zareagowała nie pozwala na opiekę nad zwierzętami .Pozdrawiam kierownik schroniska-prezes TTMiOnZ
×
×
 • Create New...