Jump to content
Dogomania

lawinia

Members
 • Content Count

  203
 • Joined

 • Last visited

About lawinia

 • Rank
  Advanced Member
 • Birthday 01/04/1959

Converted

 • Biography
  Miłosnik zwierząt
 • Location
  Tomaszów Maz
 • Interests
  Zwierzęta,Ezoteryka
 1. A ja dziękuję Justynie,Joli,Rafałowi,Jarkowi za to,że z wielkim poświęceniem tarzali się w śniegu,wpadali w bagna.Rafałowi za postawienie na nogi całego województwa.Ci ludzie nie jeździli na "wycieczki",tylko działali bez wahania po otrzymaniu jakiegokolwiek sygnału o podobnym psie.To nie my sprawdzaliśmy dom dla Remika,ani tym bardziej nie "wypychamy"psów ze schroniska.To tyle z mojej,wolę coś robić niż wypisywać głupoty.Pozdrawiam miłośników zwierząt.Oby nigdy więcej nie było podobnych akcji,oby żaden pies nie musiał przechodzić takiego piekła na jakimś zadupiu!!!
 2. Być może,ale Remik nie pozwolił sobie zmierzyć temperatury.Cały był oszroniony i zwisały z niego sople.Ci tzw."właściciele"mieli już wiele psów,teraz też mają jakiegoś.Sukę ciężarną potrafili wyrzucić w pole,to nie zdziwiłabym się,gdyby skrzywdzili Remika.Widać,że się boi.
 3. Poinformowaliśmy już wczoraj posterunek policji w Koluszkach.Na miejsce udał się patrol,który stwierdził,że psa nadal nie ma na posesji ani w jej pobliżu.Spróbujemy skontaktować się jeszcze dzisiaj z tamtejszymi policjantami.Zawiadomione są też wszystkie media w Tomaszowie Maz,Piotrkowie Tryb i Łodzi.Starostwo Powiatowe Łódź-Wschód też ma przesłane informacje i zdjęcia psa.Jutro będziemy kontynuować poszukiwania.Na naszej stronie schroniska też są informacje.Strasznie się denerwujemy,wczoraj tych tłuków wywaliłam ze schroniska na zbity pysk.
 4. Miałam się nie wypowiadać,choć czytam te smętki.Ale muszę przyznać,że istotnie adopcje stoją pod znakiem zapytania.A dzieje się tak dlatego,że schronisko stale przyjmuje psy (a słyszę,iż nie chcę tego robić) a Urząd Miasta nie może ich czipować i sterylizować.Skończył się bowiem limit.Zobaczymy jak sprawy potoczą się dalej.Nie mam w zwyczaju odpowiadać na oszczerstwa i kłamstwa,dlatego nie będę niczego prostować.A łzy tu wylewane świadczą,że to nie mnie zależy na władzy i rządzeniu.Pozdrawiam i myślę,że prawda obroni się sama.
 5. Zdjęcia psów można oglądać na stronie schroniska [url]www.schronisko.vernet.pl[/url]
 6. Czytam tak sobie wpisy o naszym schronisku i widzę,że co niektórych ogarnia tęsknota za Woskowskim.Nie widzę przeszkód,aby powrócił.Skoro jest tak źle to trzeba to zmienić.Ciekawa jestem tylko ile psów za czasów Woskowskiego było wożonych na badania,operacje,prześwietlenia.Który łysy i pokryty ropą pies pozostawał przy życiu ? tego nikt już nie ustali.Takie jednostki eliminowane były na wejściu.Nawet ślad po nich nie został.Ja spędzam tam po 10 godz dziennie-jestem więzniem schroniska.Wolontariusze przychodzą na góra 3 godz i zawsze mają jakieś dąsy.Ja mogę w każdej chwili zrezygnować,może ktoś umie robić to lepiej.Przykro mi tylko,że akurat wolontariusze mają zastrzeżenia.Dopiero Grześ się cieszy.
 7. lawinia

  Malwina i Fart w nowym domu u lawini.

  Witamy Malwina nadal nie daje się dotykać,Przestała kopać doły,w zamian za to kopie doły Fart.Pozatym Fart to straszny lizus i zazdrośnik. Pozdrawiamy wszystkich przyjaciół i zapraszamy.
 8. W Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Tomaszowie Maz,przebywa sunia rasy Moskiewski Stróżujący.Jest trochę agresywna,ale to nie jej zasługa,ma na imię Mania.Podejmujemy próby zmiany zachowań u psiaka.O postępach będziemy informować. [IMG]http://img101.imageshack.us/img101/7839/img0439m.jpg[/IMG] [IMG]http://img687.imageshack.us/img687/8343/img0440hi.jpg[/IMG]
 9. Buda dotarła do schroniska w Tomaszowie Maz . Bardzo za nią dziękujemy .Wstawimy ją do zagródki,w której mieszka Jamniczka z synkiem.
 10. Alma mieszka na salonach i czuje się bardzo dobrze. Biega po podwórku i zdąrzyła zagryść 4 kury. Widać,że jest bardzo zaradna.W związku z tym nowa właścicielka nie spuszcza jej z oka i zabiera na długie spacery .
 11. Alma w nowym domu. [IMG]http://img263.imageshack.us/img263/245/dsc01746y.jpg[/IMG] [IMG]http://img855.imageshack.us/img855/1888/dsc01749h.jpg[/IMG]
 12. Wczoraj Alma pojechała do nowego domu stałego do Lubochni. [IMG]http://img863.imageshack.us/img863/7792/img4320.jpg[/IMG]
 13. Proszę o Waszą pomoc,sama nie dam rady Woskowki dorobił mi gębę,zarzuca mi,że działam z chęci zysku.Zaczynam się załamywać.Proszę zamieśćcie nasz apel i poinformujcie cały świat,że w Tomaszowie Maz zwierzętom w schronisku dzieje się krzywda.Bez waszej pomocy nie dam rady.Opublikujcie apel na Facebooku .
 14. Dzisiaj wszystkie psy po raz kolejny oglądają lekarze. Na schronisku jest też kontrola z Urzędu Miasta,ale na nich akurat najmniej liczę.Wczoraj przekazałam lekarzowi pewne moje sugestie.Mnie oczywiście Pan W.Do psów nie dopuszcza,jest wściekły,że sprawę zgłosiłam na Policję.Przez sobotę i niedzielę żadnego zejścia nie było.Psy jednak są słabe i nie mają apetytu.Trudno,żeby było inaczej,skoro w miskach stale niedogotowana kasza i kurze łapki śmierdzące,bo oszczędza się na prądzie i wyłącza chłodnię.Po południu będę więcej wiedzieć.
×