Jump to content
Dogomania

Wojna z wiatrakami


zbyś

Recommended Posts

[quote name='bajadera']Co do P. Śliwki. Czy wiesz jak często jest aktualizowana strona rządowa ze spisem stowarzyszeń ? Ja nie wiem ....[/quote]

Tak często jak zgłaszane zmiany podlegające upublicznieniu są zatwierdzane.

I to nie jest spis stowarzyszeń, tylko Krajowy Rejestr Sądowy, którego informacje mają wpływ na tak zwany obrót prawny.

Ale to nie było ważne w inkryminowanym poście. Ważne było pytanie o treści wpisów nie znajdujących odzwierciedlenia w statucie.

P.S. Przestań siać histerie i argumenty w kontekscie braku odpowiedzi. Jak na razie ludzie nieodczuwający potrzeby odpowiedzi w ciągu kilku godzin (a nawet kilku dni) stanowią większość polskojęzycznych użytkowników Internetu.

To, że odpowiadam po kilku dniach a nie kwadransach jest wyłącznie TWOIM problemem...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 245
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='bajadera']Ma rozszerzenie [B]gov[/B] co oznacza "rządowy" (goverment).[/quote]

sejm.gov.pl
nsa.gov.pl
nik.gov.pl
*.so.gov.pl
*.sr.gov.pl

Miejmy nadzieję, że na psach znasz się jednak lepiej niż na Internecie...

[URL]http://www.ippt.gov.pl/DNS/zasady-gov-pl.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Od idiotki !
No i dobrze gov mają wszystkie instytucje związane z rządzeniem i administrowaniem w państwie. Ja rozumiem rządowy w tym właśnie szerokim zakresie, mądralko !

Na psach nie znam się w ogóle, nie odróżniam pyska od ogona, psa od suki, a taki pies to według mnie mops.

[IMG]http://i65.photobucket.com/albums/h229/bumgol/suk14.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Han Sharn']No [B]zbyś[/B] niedługo Ci miesiączek na Dogomanii stuknie. Chętnie posłucham co zrobiłeś w tym czasie w realu żeby wprowadzać w życie swoje pomysły , które nam przedstawiasz w necie.[/quote]
Niewątpliwie o wiele mniej niż Ty, czy inne osoby broniące z zapałem godnym lepszej sprawy chorego, skorumpowanego systemu.

I za to dziękuję.

Chociaż z drugiej storny - jakbyście nie dawali się tak głupio podpuszczać, to zamiast kilku tysięcy osób kilkadziesiąt z porywami do kilkuset miało by możliwość zapoznania się z moimi chorymi teoriami.

I możesz dalej udowadniać, że to co jest chore jest mniej chore, niż to co zaproponowałem. Wróć: to co z rzeczowej dyskusji o tym co dobre dla psów (a nie ich właścicieli i zgrai etatowych zarabiaczy) mogło by wyniknąć.

Podbijaj wątek dalej. Albo maszyne do pisania i kredki se kup a nie komputer z dostępem do Internetu...

Link to comment
Share on other sites

Tak jak myślałam. I poziom też jak myślałam. Mogłabym Ci odpisać w tym samym tonie ale nie będę się zniżać do takiego poziomu. To raz.

A po drugie jakim prawem wypowiadasz się na temat tego co zrobiłam nie znając mnie i nie mając pojęcia co robię, kim jestem i czy naprawdę bronię tego niedobrego systemu.

I powiem Ci jedno, jesteś jak większość, chcesz żeby ludzie Cię słuchali, żeby za Tobą poszli a do tego trzeba się postarać. Pewno nie zrozumiesz, ale prawdziwy przywódca powinien sprawić żeby ludzie za nim podążali a nie zmuszać ich do tego i obrażać się jeśli nie chcą. Już to pisałam ale nie dotarło, zrób coś w realu, sam, dla idei którą wyznajesz a nie dla poklasku, a nie gadaj tylko na forum bo to akurat każdy potrafi.

P.S. Wybrałeś sobie niewłaściwą osobę na wroga, bo ja w przeciwieństwie do Ciebie robię coś w realu. Ale to już zupełnie inna historia. Nie mamy o czym dłużej rozmawiać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monika113']szlak mnie już trafia jak czytam takie pierdoły :angryy: kogo serce boli że ktoś sprzedaje psy bez rodowodu .wolny kraj :angryy::angryy::angryy::angryy::angryy: jak komuś się nie podoba to niech kupi z papierkiem i tyle[/quote]
To chyba żart. Kogo serce boli? Mnie jak czytam o psach w rozmnażalniach albo płacz, bo pies niezrównoważony psychicznie. A krew mnie zalewa, kiedy ktoś próbuje mi wmówić, że można rozmnażać psy, które nie są hodowlane. No bo po co psu rodowód, na wystawę i tak nie pójdę. A tak to zaoszczędzę. A to, że rodzice takiego psa prawdopodobnie nie mają żadnych badań w kierunku chorób genetycznych i nikt nie starał się ich dobrać pod względem psychicznym to nic nie szkodzi.
Powinny być wysokie kary dla wszystkich amatorów - rozmnażaczy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monika113']szlak mnie już trafia jak czytam takie pierdoły :angryy: kogo serce boli że ktoś sprzedaje psy bez rodowodu .wolny kraj :angryy::angryy::angryy::angryy::angryy: jak komuś się nie podoba to niech kupi z papierkiem i tyle[/quote]




Pierwszy post a już tyle w nim agresji.
Miłe wejście w świat dogomaniaków - witamy :)
Zapewne chodoffca - Tak ?
Mnie też trafia jak czytam coś takiego... .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monika113']szlak mnie już trafia jak czytam takie pierdoły :angryy: kogo serce boli że ktoś sprzedaje psy bez rodowodu .wolny kraj :angryy::angryy::angryy::angryy::angryy: jak komuś się nie podoba to niech kupi z papierkiem i tyle[/quote]

Jasne, że wolny. Ale tylko dopóki nie krzywdzi sie psów.

A wogóle to każdy ma wybór albo rasowy albo kundelek bez rodowodu, trzeciej opcji nie ma.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Han Sharn']Jasne, że wolny. Ale tylko dopóki nie krzywdzi sie psów.

A wogóle to każdy ma wybór albo rasowy albo kundelek bez rodowodu, trzeciej opcji nie ma.[/quote]

Masz rację " dopóki nie krzywdzi psów". Ale krzywdzić psy mozna w różny sposób.....
19 sierpnia pól świata obejrzalo film "Psy rasowe" na BBC. Puszka Pandory zostala otwarta, świat zamarl ze zgrozy i oburzenia.
W Polsce, jak widzę cicho na ten temat. Czyżby nikt nie oglądal i nie czytal komentarzy? Nie, wielu hodowców widzialo, ale glębiej niż do tej pory pochowali glowy w piasek i milczą.
Usiądź wygodnie, wlącz glośnik i nawet jeśli nie znasz angielskiego....zobacz koniecznie!
Drastyczne!!!!!
[url]http://www.youtube.com/watch?v=-1LyjlX4Mp8[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Han Sharn']A po drugie jakim prawem wypowiadasz się na temat tego co zrobiłam nie znając mnie i nie mając pojęcia co robię, kim jestem i czy naprawdę bronię tego niedobrego systemu. [/quote]

A dokładnie tym samym prawem jakim większość moich interlokutorów tutaj posądza mnie o najniższe z możliwych pobudek.

Na szczęście trzeźwo myślący kojarzą fakty. Coraz mocniej. I o to mi chodzi.

[quote name='Han Sharn']I powiem Ci jedno, jesteś jak większość, chcesz żeby ludzie Cię słuchali, żeby za Tobą poszli a do tego trzeba się postarać.[/quote]

Znaczy trzeba tylko Piłsudskiego, czy aż Stalina, albo innego Hitlera, żeby zrobić porządek z budelem, któremu nikt (słownie: NIKT) nie zaprzecza?

[quote name='Han Sharn']Pewno nie zrozumiesz, ale prawdziwy przywódca powinien sprawić żeby ludzie za nim podążali a nie zmuszać ich do tego i obrażać się jeśli nie chcą. Już to pisałam ale nie dotarło, zrób coś w realu, sam, dla idei którą wyznajesz a nie dla poklasku, a nie gadaj tylko na forum bo to akurat każdy potrafi. [/quote]

Pewno nie zrozumiesz, ale (póki co) "prawdziwi przywódcy", co to byli w stanie pociągnąć za sobą masy, więcej szkody zrobili niż pożytku.

Jak to Tomaszewski mówi o teoretycznie nieobowiązkowych związkach sportowych?

Ostatnie bastiony ortodoksyjnej komuny?

Niestety. Nie ostatnie.

[quote name='Han Sharn']P.S. Wybrałeś sobie niewłaściwą osobę na wroga, bo ja w przeciwieństwie do Ciebie robię coś w realu. Ale to już zupełnie inna historia. Nie mamy o czym dłużej rozmawiać.[/quote]

Fakt. Nie mamy. Pomysł, że wybrałem sobie kogoś (a nie coś) na wroga dyskwalifikuje.

I nie ględź, że coś robisz w ramach chorego systemu. Michnik i Kuroń teń próbowali. System od tego nie pieprznął. A cały czas są szuje, które żyją, z wyśmiewania ich naiwnych, młodzieńczych idei, negując przy okazji wszystko, co zrobili po tym jak dostali od systemu po dupie.

Powtórzę słowa Tomaszewskiego: BASTION ORTODOKSYJNEJ KOMUNY.

I prosze (po raz kolejny) bez tekstów, że można coś małego swojego. Nie w przypadku monopolu na prawdę nie kontrolowalnego w żaden sposób.

Uwłaszczeni aparatczycy, a czasami agenci muszą z czegoś żyć.

W sumie lepiej, jezeli żyją z krzywdy zwierząt a nie ludzi...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania!']To chyba żart. Kogo serce boli? Mnie jak czytam o psach w rozmnażalniach albo płacz, bo pies niezrównoważony psychicznie. A krew mnie zalewa, kiedy ktoś próbuje mi wmówić, że można rozmnażać psy, które nie są hodowlane. No bo po co psu rodowód, na wystawę i tak nie pójdę. A tak to zaoszczędzę. A to, że rodzice takiego psa prawdopodobnie nie mają żadnych badań w kierunku chorób genetycznych i nikt nie starał się ich dobrać pod względem psychicznym to nic nie szkodzi.
Powinny być wysokie kary dla wszystkich amatorów - rozmnażaczy.[/quote]

Jasne. Jak najwyższe. Tak wysokie, żeby rozmnażaniem psów dla kasy (a czy coś innego robią koszerni hodowcy?) poza strukturami i nadzorem zainteresowała się mafia...

Nie chodzi o to, żeby karać. Zakazywać. Narzucać.

Chodzi o to, żeby organizacja mająca wpisana w statut szczytne cele albo zajęła się ich realizacją, albo przestała blokować możliwość działania ludziom, którym zależy na psach, a nie kasie, któa można z nich mieć.

Sorry...

Czym się różni bezpapierowy rozmnażacz, od rozmnażacza, który jak nie na 5-tej to 20-tej wystawie wyżebra w końcu dość ocen, żeby puścić mioty z "imprimatur"?

Obawiam się, że wyłącznie tym, iż pierwszy nie finansuje osób żyjących z psów (a nie dla psów!!!).

Osoby żyjące dla psów (a nie z psów) mogły by wnieść w kynologiczny ruch o wiele więcej, niż ci, którzy znaleźli taki a nie inny pomysł życie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zbyś']...
Powtórzę słowa Tomaszewskiego: BASTION ORTODOKSYJNEJ KOMUNY.

I prosze (po raz kolejny) bez tekstów, że można coś małego swojego. Nie w przypadku monopolu na prawdę nie kontrolowalnego w żaden sposób.

Uwłaszczeni aparatczycy, a czasami agenci muszą z czegoś żyć.

W sumie lepiej, jezeli żyją z krzywdy zwierząt a nie ludzi...[/quote]
[FONT=Verdana][SIZE=3]Machiavelli pisze tak:
[B][I]"Reformator ma wrogów we wszystkich tych, którym stary porządek przynosił korzyści i zaledwie letnich zwolenników we wszystkich tych, którzy będą czerpali korzyści z nowego ładu."[/I][/B][/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana][/FONT]
[FONT=Verdana][SIZE=3]To wiele wyjaśnia.[/SIZE][/FONT][COLOR=black][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Impresja']smutne i bedzo prawdziwe. ale jesli w Polsce nie zmieni się ogólny stosunek ludzi do zwierząt to nie będzie lepiej. A Żwiązek faktycznie mógłby się tym zająć, zrobić coś żeby rodowodowe psy nie produkowały nierodowodowych dzieci...[/quote]
To jest straszne! poprostu brakuje slow...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Axusia']Na owczarskim forum jest około 10 pseudo, forumowicze jedynie umieja zachwalac ich psy.
Z czym do ludzi? to sie nigdy nie zmieni .. ja juz trace nadzieje .. :roll:[/quote]
Trzeba miec nadzieje. Nie damy sie! bedziemy walczyc!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='niceravik'][FONT=Verdana][SIZE=2]Machiavelli pisze tak:[/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana][SIZE=2]"Reformator ma wrogów we wszystkich tych, którym stary porządek przynosił korzyści i zaledwie letnich zwolenników we wszystkich tych, którzy będą czerpali korzyści z nowego ładu."[/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][/FONT][FONT=Verdana][/FONT][/quote]

Ujmując zagadnienie od innej strony:

[B]Nie da się systemowo oddzielić pszczół od miodu i sępów od padliny.[/B]

:/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...