Jump to content
Dogomania

Siódme życie nie było jej pisane - Smok Wawelski powędrował za TM...


Nutusia

Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

oj , Tosinko....:-(, Smoczyco kochana...
nie wiedziałam ,że jest tak źle...
wysłałam 50 zł
i Nutusiu dzwoń koniecznie jakie leki dla Tosi potrzebne
może Movalis w ampułkach ? tylko ,że on ma dawkę 7,5 mg a Metacam chyba 5 mg , ale to można mniej podać...

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=Purple]No ładnie... Za moimi plecyma działają! :mad:

WSZYSTKIM BAAAAAAAAARDZO DZIĘKUJEMY ZA POMOC!!!!!:loveu:

Przepraszam, że wczoraj nie napisałam, ale wpadłyśmy w totalny wir fotograficzny. Jak przyszło co do czego, okazało się, że eksponatów bazarkowych jest... kilkadziesiąt! A jeszcze na dziś została nam sterta fajnych ciuszków!:multi: Czekam teraz aż Ula zgra i zmniejszy zdjęcia i zaraz potem wysyłam do Gosi.

Mam też inne dobre wieści - z Tosinką jakby... troszkę lepiej (tylko mi się tu nie cieszyć proszę!!!!!!!:mad:). Z chodzeniem dalej ciężko, jeszcze gorzej ze wstawaniem czy kładzeniem się, ale przynajmniej wrócił kontakt z nią. Przestała być taka autystyczna. Ani razu wczoraj nie wlazła na ścianę czy na framugę. No i ani razu jej "nie skręciło". Patrzyła też bardziej przytomnie i rozumnie. Łaziła za Sławkiem jak nosił opał i rozpalał w piecu. Potem szczekała jak Ula zapukała do drzwi, wstała, przyszła się przywitać, domagała się głasków. Je chętnie, na szczęście, więc przynajmniej w tej kwestii nie opada z sił. Myślę, że dobrze jej zrobił powrót do przyjmowania hormonu jednak.
Jeszcze wczoraj, w drodze do domu, rozmawiałam telefoniczne z naszym Doktorem. Powiedziałam co zalecił dr Dembele, rozmawialiśmy o tym zespole przedsionkowym. Nie wiedziałam bowiem czy nie powinnam już wczoraj pojechać z nią w tej sprawie, bo trudno psa przez telefon leczyć... Doktor powiedział, że niektóre zmiany neurologiczne mogą się cofnąć nawet samoistnie i na razie mamy obserwować. Gdyby wystąpił oczopląs lub gdyby zaczęła się regularnie kręcić w kółko, mam dzwonić i przyjeżdżać o każdej porze dnia i nocy. Po powrocie do domu i stwierdzeniu poprawy zadzwoniłam jeszcze raz i umówiliśmy się na czwartek. Tym bardziej, że tego Metacamu od dr Dembele było 5 dawek, więc w piątek się skończy. A jedna dawka działa tylko przez 24 godziny. W czwartek zadecydujemy czy kontynuować Metacam, czy jednak przejść na mniej inwazyjny i dłużej działający Carthoflen. No i w ogóle przegląd Łosiowi zrobimy ;)
Dziś Ula ma wolne, więc zajrzy do niej w ciągu dnia, będę spokojniejsza...
Pozdrawiamy Ciocie Kochane!:loveu:
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=Purple]Piękne dzięki!
Tak, Metacam wyraźnie pomógł. Teraz tylko nie wiem czy w takim razie tośkowy "autyzm" był wynikiem ucisku na nerw czy to jednak ten potwór przedsionkowy... Boże, niedługo i ja zacznę się doktoryzować z weterynarii, jak tak dalej pójdzie! :)[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Lepiej się nie doktoryzuj z weterynarii, bo będziesz się doszukiwać każdego choróbstwa po każdym jakimś drobnym symptomie. A ja sie wcale nie cieszę, nic a nic się nie cieszę z malutkiej poprawy (będzie dalsza istotna poprawa, to będę :multi::multi: )

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=Purple]No, przynajmniej jedna "zdyscyplinowana" (chyba że się rehabilituje za wczorajsze skarżenie! :) A Twoja ulubiona tymczaska wczoraj "sprzątnęła" Pańciowi okulary, co ich do etuja nie schował! :) Łaskawie zostawiła... jedno szkło (na szczęście to potrzebniejsze). Potem posiekała na drobno kocią miskę (chyba za to, że pusta była), więc się musiała pocieszyć włażąc na stół i wyżerając do imentu cukier z cukiernicy. Ech, że ta Łośka-policjantka zaniemogła! Spuściłaby małej psujce manto, do kąta postawiła i byłby spokój![/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nutusia'][COLOR=Purple]No, przynajmniej jedna "zdyscyplinowana" (chyba że się rehabilituje za wczorajsze skarżenie! :)
Ech, że ta Łośka-policjantka zaniemogła! Spuściłaby małej psujce manto, do kąta postawiła i byłby spokój![/COLOR][/QUOTE]


No ale skarżenie przyniosło jakiś efekt. Nie za wielki :oops:, ale jednak coś.

No tak, pięknie, to "moją" Krechulinkę wychowuje czworołapna Łosica? A Pańciostwo to co? Na wszystko pozwalają???
Biedna Łosica, taka odpowiedzialność na jej barkach, to nie dziwota, że jej ciężko wstawać

Żarty żartami - Łosiu nasz kochany - zabieraj się do życia !!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ellig']Troche odedchnelam, dobrze ,ze z Tosinkiem lepiej a Ty Ciotka nie wymachuj nam tu kijem tylko podaj dane do przelewu dla malicji..:)[/QUOTE]

[COLOR=Purple]Wysłałam PW, wysłałam... :)

Co do bazarków, to:[/COLOR] [COLOR=Purple]
a) dzięki za propozycję i wicek z wackiem
b) Mysza, ja wszystko wiem, dlatego zawarłam z Gosią pakt o nieagresji, z przekazaniem mi wątków włącznie! :) W zamian za udostępnienie Twojej Własności, mogę się zrewanżować twórczością pisarską...[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nutusia']Wysłałam PW, wysłałam... :)

Co do bazarków, to:
a) dzięki za propozycję i wicek z wackiem
b) [B]Mysza, ja wszystko wiem, dlatego zawarłam z Gosią pakt o nieagresji, z przekazaniem mi wątków włącznie! :) W zamian za udostępnienie Twojej Własności, mogę się zrewanżować twórczością pisarską...[/QUOTE][/B]

Wiem;), tak poważnie to Gosia ma złote serce i zawsze chce pomóc ale sama już nie wyrabia.
Nutusiu, to będziesz miała niezłe wyzwanie z tymi bazarkami. Zawsze zamieszanie jest z bazarkami.
Ty i tak przekazałaś tylko fotki, do niedobrej Neigh pisałam :evil_lol:

Mam w domu fajną fotkę Twoją z Tosią. Mogę wstawić i upublicznić Twój wizerunek?:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...