Jump to content
Dogomania

Stadnina Trybułowo - pytanie


Marzenuś

Recommended Posts

  • Replies 561
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kaja tym razem ja ten bełkot zrozumiałam. W jednym ze swoich postów napisąłm ,że mogę przyjechac powtórnie tylko ,że tym razem w obecnosci drugiej osoby.Tą osobą miałbyc moj tesc (były emerytowany policjany). Napisałam tak bo zwyczajnie drugi raz bym się bała pojechac sama.
Ja jej absolutnie nie straszyłam i nikogo nie straszę. Nie mam zamiaru wzywać policji., ale tez na ponowne spotkanie napewno nie pojadę sama.
A Ninoi pojęła mój post zupełnie inaczej. Ona uważa ,że ja ją strasze tesciem policjantem. Bzdura- bo mój tesc ma bagatelka 78 lat więc napewno nie jest straszny.
A jesli Ninoi ma cała rodzinę policjantów to okey bo zwyczajnie nic mnie to nie obchodzi., Kto Kogo i gdzie ma. Dla mnie to ona może być córeczka jakiegoś tam prominenta.
Ninoi- ja Cię nie straszę- ja chcę zrobić zdjęcia stadninie, koniom i ich boksikom. Dlaczego tak mocno się wzbraniasz. Przecież wszysto Twoim zdaniem jest okey?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ninoi']Kłamiesz jak z nut tam nie było grupy wyrostków, same dziewczyny.
Z teściem policjantem, w mundurze czy po cywilnemu będzie.

Bo ja mam ojca byłego policjanta, wujka byłego policjanta, szwagra policjanta,. Wymienić stopnie i gdzie pracują. A i z byłej konnej policji też .
co potyczki kto kogo ma i zna, o co ci chodzi ze mogę mieć racje.

do czego ty kobieto dążysz, nie było cię i tyle. tyko głupio się przyznać.



a ja nie pisałam że tam jest super, tylko konie mają się dobrze,

a jak straszysz policją to pomyśl najpierw, bo co za każdym razem każda może wzywać swoją rodzinę policjantów.
Tylko ci o dobro koni chodzi
Czyli co tak konie p,krystyny nie mogą wyglądać zadbane i zdrowe.



Kajula ona nie chce się przyznać i tyle bo by musiało wyjść na moim.

nieskazitelna faza skłamała.

A po samych postach tamtych krętaczek mogła sobie opisać wgląd zewnętrzny.
Dlaczego nie powie kto ją przepędził.[/quote]

Bełkot, bełkot, bełkot!!!!!
Albo umów sie z Fazą, albo zamilcz, bo irytujesz mnie juz w takim stopniu, ze przestaję panowąć nad sobą. W życiu nie widziałam mniejszego intelektu:shake:
"Dialog" z tą osobą jest poprostu zbędny.

Faza nie narażaj się, nie umawaj bo Cię jeszcze wystawi i krzywdę ktoś zrobi. Róbmy swoje...
Zdjecia będą zrobione i tak, nawet nie będą wiedzieli kiedy :p

Link to comment
Share on other sites

Pani Krysia wie co robi, mediami potrafi sterować, to było dawno ale z tego wynika, że Trybułowo to raj dla koni...
[QUOTE]
Trybułowo na nowo

Jadąc Wałem Miedzeszyńskim, mijamy szyld z napisem “Trybułowo – ośrodek jeździecki”. Mimo to koni nie widać, budynki stadniny ukryte są w głębi, za kilkoma rozległymi padokami. Kilka lat temu prasa warszawska rozpisywała się na temat maltretowania zwierząt, przetrzymywanych w skandalicznych warunkach w zaniedbanych stajniach. Krystyna Trybuła, właścicielka ośrodka postanowiła udowodnić, że jej konie wcale nie są zagłodzone, a Trybułowo ponownie staje na nogi.

Festyn, zorganizowany właśnie w tym celu nie przyciągnął jednak wielkich rzeszy publiczności, być może z winy reklamy, której, poza plakatami na drzewach zasadniczo nie było. Jak na ironię zaczęło się od nieszczęśliwego wypadku, koń po dawce środka odrobaczającego ciężko zapadł na zdrowiu i festyn opóźnił się o blisko dwie godziny. O piętnastej zjawił się ksiądz, który poświęcił ośrodek i zwierzęta na nową “drogę życia”.
- Festyn jest z reguły dużą imprezą, przygotowywaną przez liczny zespół ludzi – mówi Krystyna Trybuła. – Ten festyn jest wymuszony koniecznością. Pojawiło się dużo przedsiębiorstw, rzekomo chroniących zwierzęta, które nie zauważały, że od lat zwierzęta były tutaj wyciągane z katastroficznych sytuacji, były zwierzęta stare, które w Trybułowie dożywały swoich dni. Stanowiliśmy w związku z tym swego rodzaju schronisko. Ten festyn jest po to, żebym mogła moje konie zaprezentować, żeby każdy mógł zobaczyć, że są to konie normalne.
Krystyna Trybuła przez całe życie zajmowała się hodowlą zwierząt. Na początku była to hodowla zarodowa drobiu, potem brojlery, świnie, bydło mleczne i rzeźne. W tym czasie hodowla koni była bardzo źle widziana, bo koń był darmozjadem, którego najlepiej zlikwidować i zastąpić maszyną. W tej chwili podejście zmieniło się diametralnie. Koń staje się znowu wyznacznikiem luksusu, wysokiej stopy życiowej, a niekiedy snobistycznym hobby. Popyt na te zwierzęta rośnie, ale ceny ich utrzymania nie maleją.
Pani Krystyna ma żal do schronisk w Tychach i w Otwocku. Organizacje przy nieznacznej – jak mówi – pomocy wyłudziły od niej konie i usiłowały wnieść skargę do Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. – Mieliśmy tutaj azyl dla końskich staruszków, dla których nie było miejsca gdzie indziej. Brak pieniędzy dotykał zarówno koni jak i ludzi.
Trybułowo przez lata stało się także przytułkiem dla staroświeckich i malowniczych pojazdów - bryczek, karet i powozów. Krystyna Trybuła od lat interesowała się filmowymi rekwizytami i gromadziła wszystkie te sprzęty, aby ocalić je od zniszczenia. – Jestem szczęśliwa, że w Otwocku można pojechać do ślubu moją karetą. Mogę zapewnić tradycyjną polską obstawę ślubną, która polega na tym, że za karetą idzie sześć koni w strojach ułańskich. To, że mogę podtrzymywać polskie tradycje daje mi szczęście, wielką satysfakcję.
Konie w Trybułowie są, zdaniem pani Krystyny, przeraźliwie łagodne. Dlatego doskonale sprawdzają się w hipoterapii, w pracy z dziećmi. Ośrodek powinien rozwijać się właśnie w tym kierunku.
Trybułowo może się poszczycić doskonałą lokalizacją, niedaleko od Warszawy i od józefowskiego jeziora Łacha. Łąki, okalające stadninę to naturalne tereny na wycieczki piesze i konne, czyste powietrze, kontakt z przyrodą, ze zwierzętami, które ciągle żyją tutaj w swoim naturalnym środowisku stwarzają ośrodkowi wspaniałe perspektywy rozwoju. Właścicielka liczy na pomoc z funduszy unijnych, planuje modernizację i unowocześnienie Trybułowa. - Wierzę, że uda mi się zmienić warunki. Są ciągle kiepskie, nie na tyle, żeby ucierpiały zwierzęta, ale dalekie jeszcze od reprezentacyjnych. Dzisiejszy festyn jest może mniej udany, ale początki zawsze są trudne. Dochód z następnych imprez będzie przeznaczony na remonty i przebudowę ośrodka.
- Chciałabym, żeby już jesienią wyrósł tutaj budynek z prawdziwego zdarzenia, żeby nikt się do mnie nie mógł przyczepić, żeby stadnina spełniała wszystkie wymogi – dodaje Krystyna Trybuła. [I]Sabina Bauman[/I]

[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Tak, czytałam ten artykuł. Ninoi, nie pogrążaj się bardziej. Jeśli ktoś tu kłamie, to tylko Ty. Może to Ty tam nigdy nie byłaś a zdjęcia masz od kogoś?
Faza Ci odpisała nie raz, nie dwa, tylko Ty czytać nie potrafisz. Wkurzasz mnie już nieziemsko, kłamiesz za każdym razem i wcale bym się nie zdziwiła gdybyś miała 10 lat, bo nawet pisać po polsku nie umiesz, a czytać ze zrozumieniem tym bardziej.

Dlaczego nie chcesz się spotkać z Fazą? Czego się boisz? Tego że wyda się, że nie masz pojęcia co tam się dzieje? Dlatego, że nigdy tam nie byłaś? A pieniądze ze zbiórek miały iść do Twojej kieszeni? BOISZ SIĘ SPOTKAĆ, BO WYDA SIĘ ŻE KŁAMIESZ!

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=Red]2008-09-11 21:21:17 | URL: [URL="http://free4web.pl/Read?7565418"]#[/URL] ja tam dzirezawie konia i jest fajnie, dokupuje tylko marchew i odrobaczam. jak ktos chce to najlepiej z rada wiatraczna dojechać autobusem 142,702. byłe cięzkie chwile ale to przeszlosc droga koleżanko, dobrze jest tylko oczerniać, niech choć jedna osoba przeliczy ile piniedzy kosztuje utrzymanie tylu koni, a każdy by chciał za darmo jeździć. 2300zł na miesiąc jedzenie, stajenny to 1100zł. a i pani krystyna tez potrzebuje coś jeść. kowal weterynarz,jestem prawie codziennie. i znam sytuacje[/COLOR]. -Jest to post Ninoi ze strony forum dyskusyjnego strony [URL="http://www.okonie.prv"]www.okonie.prv[/URL]. pl

Link to comment
Share on other sites

Wy znacie, ale ona mogła by się nie zorientować kto to napisał. Dla mnie sprawa jest jasna "dzierżawi" tam konia i tyle. A cały wolontariat, stowarzyszenie itd. to ściema, żeby zaistnieć na forum. Zamierzam w przyszłym tygodniu pojechać do Trybułowa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='donacja']Wy znacie, ale ona mogła by się nie zorientować kto to napisał.[/quote]
Dobre, dobre i takie prawdziwe :evil_lol:

[quote name='donacja']Zamierzam w przyszłym tygodniu pojechać do Trybułowa.[/quote]
Daj sobbie na luz. Odpuszczamy ;)

Link to comment
Share on other sites

~ona1234
Gość

3. RE: Trybułowo [URL="http://free4web.pl/3/7,59316,200991,4504624,6737335,Reply.html;jsessionid=C5370949A1869F3C221FBE7AA3B34CD7"]Odpowiedz[/URL] 2007-07-22 19:31:35 | URL: [URL="http://free4web.pl/Read?6737335"]#[/URL] chce wam powiedzieć że konie z Trybułowa są cudownymi kumplami do towarzystwa wspólnych wyjazdów w teren . Nie jest tam żle , ale nie jest tam też cudownie . Zrozumcie im więcej osób do pomocy które się znają na takiej pracy i już jest lepiej . Jeździłam tam jako klientka , nie miałam lekcji z instruktorem tylko starszą dziewczyną która na wstępie mi oznajmiła że nie ma papierów , ale jeśli chce może zacząć ze mną nauczanie początkowe . Dostałam cudownego konia , lekcja bardzo mi się podobała , atmosfera w stajni jest bardzo fajna , sympatyczne osoby i bardzo ślicznie konie , które są zadbane . Widać że są osoby które zamiast gadać przechodzą do czynów i robią . Pozdrawiam " miłośników koni " z tego forum .


~Vayra-instr.
Gość

9. RE: Trybułowo [URL="http://free4web.pl/3/7,59316,200991,4504624,7558674,Reply.html;jsessionid=C5370949A1869F3C221FBE7AA3B34CD7"]Odpowiedz[/URL] 2008-08-30 13:35:44 | URL: [URL="http://free4web.pl/Read?7558674"]#[/URL] Bardzo możliwe,że stajnia ruszy od nowa pełną parą,ale narazie nie wiem jak to sie skonczy, jutro tam jade sie dowiadywac. Bardzo możliwe,że znajdzie sie duza grupa ludzi,ktora wezdzmie odpowiedzialnosc za dzialalnosc stajnii

Link to comment
Share on other sites

Nioni, [I]tfuj[/I] styl pisania urąga mnie - czytelnikowi!
Albo jesteś kompletną analafabetką, albo robisz to celowo. Tak, czy inaczej - ośmieszasz się.

Także [I]tfoje kuamstfa[/I], oczernianie adwersarzy, zarzucanie nieprawdy Fazie - osobie, którą znam, cenię i szanuję! Twój BEŁKOT!!!!!! Jestem przekonana, że byłaś w "grupie wyrostków" przepędzających Fazę ze stajni... błagam, nie używajcie określenia stadnina.

Faza działa szybko i skutecznie. Za szybko i za skutecznie dla takich dziewczynek, jak nioni i dla K.T. Była, widziała, dała świadectwo. Teraz wy z Trybułowa się gimnastykujcie, bo oprócz "szybko", jest też "skutecznie". Czyli macie problem :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Ech, a ja mam propozycje,żeby wszyscy nie dowiarkowie przyjechali i na oczy przekonali sie jak jest i jak chca zrobili zdjecia,ale nie łatce czy legionowi, które ze wzgledu na wiek wygladaja kiepsko tylko Arizonie, Bryzowi, Pchełce czy innym koniom ktore wygladaja pieknie, nie mowie że jest tam cudownie i idealnie, ale nie mowie też że jest tragicznie!! Widziałam konie w stanie tragicznym i uwierzcei, że nie liczac 2 starych koni reszta wyglada dobrze, baaa Narwik potrafi zrzucic jeźdzca robiac wspaniale barany, czy koń ktory nie ma energii i źle wyglada tak sie zachowuje????!! Wątpie, zamiast sie kłócic i wyzywać to umówcie sie i pojedźcie tam, jestem tam prawie codziennie i NAPRAWDE nie widziałam nikogo obcego, a co do ludzi którzy mogą ze stajni innych popedzic, to napewno nie sa osilki! Chyba, że osiłkiem można nazwać Pana Edzia, w co wątpie. Skończcie sie kłócić i zamiast wierzyć jednej czy drugie stronie, przekonajcie sie na oczy jaka jest prawda.

Link to comment
Share on other sites

Byłam ostatnio w stajni w Trybułowie.
Nie jest to stajnia, w której chciałabym trzymać swojego konia, ale nie mogę powiedzieć by konie były tam bite , czy wygłodzone.
Nina może ma problem z pisownią to fakt, ale trochę ja rozumiem . Skoro Pegasus nie odebrał koni Pani Krystynie, reportaż w Uwadze również nie przyczynił się do tego by odebrać jej konie to co jej pozostaje ????? Chodzi tam ,karmi je, wypuszcza na padoki, czyści, wyprowadza do pojenia.
W stajni panuje naprawdę miła atmosfera , są młodzi ludzie, ale nie jakieś 10 czy 15 letnie dziewczynki. Nikt mnie nie przeganiał , wręcz ze mną rozmawiano.
Wszystkie dziewczyny zajmujące się tam końmi chcą pomoc i z tego co mówią wiedza ze tak się nie da. Ze nie można za własną kasę kupować jedzenia, płacić ze weterynarzy , czy kowala ale one naprawdę chcą pomóc. A Kryśka... nie widziałam jej i nie lubię oceniać kogoś z kim nie miałam szansy rozmowy ale chyba naprawdę nie zdaje sobie sprawy z krzywdy jaką wyrządza tym koniom i tym dziewczyną , które się zapętliły w tej pomocy rezygnując czasami ze swoich obowiązków.
Szkoda , że Nina nie rozumie, że my również chcemy jej pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Witam cię,
Chciałabym zauważyć,że masz rację nie można utrzymywać jej koni, ale zawsze któraś kupi owies otręby czy marchewkę, ale z dobrego serca.
Weterynarz masz rację jej bo innego nie pozwala ściągnąć.
Kowal był i z pieniążków zebranych przez nas jak był piknik .
To jest błędne koło, tylko co innego można zrobić.
Ale jak ktoś chce pomóc niech pomoże być przy koniach,wiem że są osoby które chcą pomóc tylko w jaki sposób.

Link to comment
Share on other sites

witam wszystkich a w szczegolnosci ninoi! widze, ze wszyscy wiecie bardzo duzo na temat trybulowa i sytuacji jaka ma tam miejsce. to dobrze, bo latwiej bedzie wam zrozumiec co mam do powiedzenia. moim zdaniem ninoi i reszta dziewczyn, ktore zajmuja sie konmi (nie tylko jezdza na nich, ale pomagaja codziennie p. krysi w karmieniu, pojeniu, wyprowadzaniu koni, sprzataniu boksow, przywozeniu trocin, lazowaniu, doglaganiu kiegy sa chore, odrobaczaniu, przyjmowaniu kowala i weterynarza kiedy jest potrzebny, sa tam nawet w nocy jesli sytuacja tego wymaga, kiedy ktorys z koni zaniemoze i trzeba z nim chodzic po padoku po kilka godzin czy to w dzien czy w nocy i w kilkunastu innych sytuacjach kiedy pani krysia ze wzgledu na wiek i pewnie nie tylko nie bylaby w stanie tego robic. nadmienie, ze one to robia nie dostajac za swoja prace ani grosza. bardzo czesto jest tak, ze pracujac tam kilka godzin, nie maja poniej albo sily albo czasu na jazde. i wiecie co... ich nie obchodzi co wy wszyscy o tym myslicie i kiedy FAZA przyjedzie tam z tesciem policjantem czy z cala armia fundacji z nakazem odebrania koni, czy ze wszystkimi telewizjami swiata tego bo do tego czasu konie musza czuc sie dobrze. bo wydaje mi sie, ze o tym zapominacie. ninoi dzieki ci za to czy tam jestes i czytaj dokladnie posty! do zobaczenia

Link to comment
Share on other sites

i jeszcze kilka slow do fazy. jesli koniecznie chcesz przyjechac i zrobic kilka zdjec, to przyjedz i zapytaj wlascicielki czy mozesz i zapewniam, ze jesli przyjedziesz w godzinach kiedy stajnia jest otwarta (9-18), zaden WYROSTEK cie stamtad nie wygoni (jesli oczywiscie zachowasz w swiadomosci fakt, ze jestes na terenie prywatnym i ze wlascicielka moze sobie tego nie zyczyc - nie sposob przewidziec jaka bedzie jej decyzja)
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...