Jump to content
Dogomania

Stadnina Trybułowo - pytanie


Marzenuś

Recommended Posts

[quote name='Zmysł']Czytam sobie i mam nadzieję, że to taka naiwność po prostu, ale połączona z dobrym sercem. A nie jakieś przemyślane działanie.

Ksenka- wielkie gratulacje:multi:[/quote]

Zmysł, ale jak długo można być naiwnym? Naiwną Ninoi mogła być na początku, ale teraz po tylu stronach rad, porad...:roll:


Dziękuję ;)

[quote name='Greven']
Może zaczniemy od tego, że nioni wstawi nam parę zdjęć - stajnia, otoczenie, konie. Chętnie pooglądam, skonfrontuję z tym, co widziałam na zdjęciach z przed kilku lat...

Nioni, tylko błagam, nie pisz, że nie masz aparatu!
[/quote]

Ale Ninoi już dawno deklarowała ze zrobi zdjęcia, tyle ze się nie wywiązała, takze aparat ma ;))

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 561
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nioni, czy Tobie chodzi o słowo INTERPRETOWAĆ?

Wracając do tematu - nie bardzo rozumiem, kto na ten dach wykłada pieniądze (generalnie to chyba konie muszą je zarobić, dobrze dedukuję?), ale jeśli szukacie taniego rozwiązania, to proponuję ondulinę (masa bitumiczna). Cenowo plasuje się pomiędzy papą, a najtańszą blachą, jest lekka, szybko się kładzie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ninoi']Ksenka czytam i wiem co z ciebie za człowiek raczej kiepski[/quote]
Nigdy... nigdy nie pisz w ten sposób o Dagmarze. O osobie, która prawie pobiła się z handlarzem, ściągając kalekiego konia z rampy jego samochodu. Która na cztery konie, ma tylko jednego w pełni zdrowego. Która wzięła ze schroniska starego amstaffa z łatką "agresywny" i znalazła mu nowy dom. Która uratowała od śmierci głodowej psa z sąsiedztwa. Która zrobiła dla zwierząt o wiele, wiele więcej, ale to nie miejsce, aby wymieniać jej zasługi. A Ty masz czelność pisać, że jest kiepskim człowiekiem!! Zdenerwowałaś mnie tym.

I do cholery, tak jak nie masz pojęcia, że interpretować to nie impretować, tak samo nie masz pojęcia, co to znaczy literówka!

Kompletnie nie rozumiesz, co się do Ciebie pisze, albo palisz głupa. Masz problemy ze zrozumieniem tekstu pisanego, czy jesteś prowokatorką? Ludzie w kółko Ci mówią, że nie tędy droga, aby pomóc tym koniom, a Ty walisz tekst, że jedziecie nimi na hubertusa i że masz jakieś zaproszenie! AAAAAAA!!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Greven']Nigdy... nigdy nie pisz w ten sposób o Dagmarze. O osobie, która prawie pobiła się z handlarzem, ściągając kalekiego konia z rampy jego samochodu. Która na cztery konie, ma tylko jednego w pełni zdrowego. Która wzięła ze schroniska starego amstaffa z łatką "agresywny" i znalazła mu nowy dom. Która uratowała od śmierci głodowej psa z sąsiedztwa. Która zrobiła dla zwierząt o wiele, wiele więcej, ale to nie miejsce, aby wymieniać jej zasługi. A Ty masz czelność pisać, że jest kiepskim człowiekiem!! Zdenerwowałaś mnie tym.

I do cholery, tak jak nie masz pojęcia, że interpretować to nie impretować, tak samo nie masz pojęcia, co to znaczy literówka!

Kompletnie nie rozumiesz, co się do Ciebie pisze, albo palisz głupa. Masz problemy ze zrozumieniem tekstu pisanego, czy jesteś prowokatorką? Ludzie w kółko Ci mówią, że nie tędy droga, aby pomóc tym koniom, a Ty walisz tekst, że jedziecie nimi na hubertusa i że masz jakieś zaproszenie! AAAAAAA!!!!![/quote]
Już chyba wiesz Grev co miałam na myśli pisząc ze niepotrzebnie się wysiliłaś wczorajszej nocy :evil_lol:
Taki człowiek nie jest w stanie mnie obrazic.

Ona jedzie na hubertusa.... Zaproszenia ma... No!!!;)

Ninoi, NIE POMAGASZ!!! SZKODZISZ!!! Żupełnie nie rozumiesz co to znaczy pomagać, choć mnóstwo osób próbuje ci to uzmysłowić.

Szkoda ze ustosunkowałaś się tylko do "zarzutu" braku władania poprawną polszczyzną, a na inne pytania odpowiedzieć nie raczyłaś:roll:

Link to comment
Share on other sites

No niepotrzebnie się tak stresuję. Muszę łyknąć nalewki mojej Mamy.

Nie wiem czemu :diabloti: ale na myśl mi przyszedł dowcip:
- Fama głosi, że używasz słów, których znaczenia nie rozumiesz.
- Powiedz famie, że jest plotkara i kłamczucha!

Ktoś słusznie zauważył, że mamy tu doczynienia z sytuacją analogiczną, jak w przypadku pseudohodowli. Nic z tym nie robić - grzech. Odkupować psy - niedobrze, to napędza "produkcję". Jedynym właściwym rozwiązaniem, jest odbieranie zwierząt, ale do tego często nie ma podstaw. I biznes kręci się dalej... Jak w przypadku Trybułowa.

Link to comment
Share on other sites

No to K..... ja juz tej kobiety sama nie rozumiem.Ninoi raz ratujesz konie p Krystyny ,raz jedziesz z nimi na Hubertusa itp. Raz piszesz ,że dacie sobie radę innym razem ,że dach musisz przed zimą zbudować. Raz ,że macie 2500zł miesięcznie (co z wyzywieniem,podkuwaczem i wetem jest cholernie mało na takie stadko) drugim razem piszesz ,że dacie sobie radę bo macie sponsorów.
Pozniej nie mając argumentów do rozmowy obrażasz ludzi. Mam wrażenie ,że nie tylko pani K ale Ty również jestes schizofremiczką.
Co zas tyczy się literówek to nie dsoc ,że przekręcasz znaczenia słów to robisz mnóstwo błędów ortograficznych. I o ile w kompie nie zwracam uwagi na lietróki (każdemu się to zdarza) tak błedy ortograficzne typu pisanie który przez u zwykłe lub gnój tez przez u zwykłe i wiele tym podobnych swiadczy nie tyle o wykształceniu ale o oczytaniu danego człowieka. Podejrzewam ,że nie masz nawet czasu na przeczytanie gazet.
Mój sw pamięci tata zawsze mi mawiał nie wiesz jak napisać żółty to napisz kanarkowy i miał rację.
Poza tym Twój styl pisania- ileż to razy musiałam przeczytać Twoje posty ,żeby wogóle zrozumiec o co Ci chodzi. Jeden wielki bełkot.
A.. do stajni przejadę się sama, pracuję w Warszawie jezdzę codziennie samochodem więc nic nie stoi na przeszkodzie żeby zobaczyc co sie tam dzieję i o ile mnie wpuszczą do srodka to popstrykam zdjęcia. Sama jestem ogromnie ciekawa ,czy warunki tych zwierzaków się poprawiły. A do Pegazusa zadzwonię aby ich poinformować o Twojej opinii o ich działalnosci. Nie wolno oczerniac Kogoś (Kogokolwiek) nie mając na to żadnych dowodów.
Ninoi co z Ciebie za człowiek??? Przedstawiasz się jako osoba w srednim wieku, matka dzieciom! Czego Ty uczysz swoje dzieci???!!!

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]A jak byś poprosiła o opiekę przy koniach to ja za darmo półtora roku siedziałam.
[/QUOTE]

- mamy Ci teraz uklony skladac? Bo nie bardzo rozumiem. Zreszta, wybacz ze zapytam, ale ILE MASZ LAT? Co to w ogole za "byś poprosila...siedziałam"? Polski mialas w szkole? Impretowac potrafisz, ale interpretowac to juz chyba niezbyt. Literowką nie nazwe pisania w kółko tego samego słowa tak samo ;)

Posłuchaj lala.
Punkt pierwszy i NAJWAZNIEJSZY. NIE MASZ PRAWA dawac ot tak na prywatne konie kasy. A wiesz dlaczego? Moze Ci w koncu ktos powinien to uzmysłowic. Darowanie pieniedzy obcej osobie (ktora nie jest Twoja matka, babka, czy corka) bez opodatkowania jest ZAKAZANE. Chcesz, to Ci zaraz piekny paragrafik z kodeksu karnego przytocze to Ci sie odechce takich pomocy.
Problem w tym kochana, ze swoich pieniedzy nie mozesz lokowac tam gdzie chcesz, chyba, ze znasz nasze piekne polskie prawo i wiesz co za tym idzie. Tak sie sklada, ze moge Cie bardzo dobrze naprowadzic, a wtedy mozesz naprawde sie zdziwic. Nie, ja Ci nie groze, ale jak widze co Ty dziewczyno robisz, to az sie wszystko we mnie gotuje z nerwow. Ty TO COŚ nazywasz pomocą? Wiesz co, lepiej wez te pieniadze przeznacz na jakas fundacje, odstaw swoje plany dotyczace stowarzyszenia i zajmij sie tym, czym powinna sie zajac kobieta w Twoim wieku - swoimi dziecmi.

Faza, widzisz, Ty to jeszcze jako tako zrozumialas, a ja np nie umiem pewnych zdan pojąc W OGOLE! Np to:

"Ksenka jak masz pretensje że właśnie tam lokujemy swoje pieniądze i czas będziemy." :D

Ah. I tak na koniec, wielka mi polko od siedmiu bolesci. Jak już to schizofrenia. Rozumiem, ze to tez byla literówka popelniona kilka razy pod rzad? ;)

PS. odnosnie ostatniego postu Ninoi.
Dziewczyno, lecz sie. To do Ciebie trzeba mowic jak do przedszkolaka chyba. Tlumacza Ci ludzie od kilku stron, ze NIE POMAGASZ, TYLKO SZKODZISZ, podaja Ci argumenty, a Ty wyskakujesz z zaproszeniami na Hubertusa i z Ola lubi kota. BOZE, Widzisz a nie grzmisz!

Link to comment
Share on other sites

No i widzisz nawet czytać ze zrozumieniem nie potrafisz. Ba, Ty nawet czytając nie myslisz.:shake: Nie mam nic do Twoich dzieci, nie wiem jaką jesteś matką ,mogę jedynie się domyslać czego uczysz swoich dzieci.:razz:
A wracając do głownego tematu- to w koncu starcza Wam pieniązków ,czy nie starcza? Są tam nowe stajnie i nowe boksy czy musicie jeszcze je budować i zdązyc przedz zimą? Czy konie mają odpowiednią ilosc karmy czy nadal są chude tak jak na pierwszych zdjęciach? No i pytanie zasadnicze- czy można pojechac do stajni pani K i zrobić zdjęcia bo widzę ,że Ty nie zamierzasz zamieszczac zdjęc na forum.
A jak założysz stowarzyszenie to czy konie będą własnoscią stowarzyszenia czy pani K? Czy wspomniane przez Ciebie 2500zł na utrzymanie koni to Twoje pieniądze, zbiórkowe czy pani K?
No i najważniejsze ,czy nie uważasz ,że należaloby przeprosic Pegazus?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ninoi']od.p........moich dzieci i czego ja ich uczę, i jestem dobrą matką.
Czytaj jak umiesz.
Może jak dla przedszkolaka pisać do was wszystkich.

Ola ma kota, kot lubi ole.[/quote]
Majstersztyk :roflt::roflt::roflt:

Tylko niestety, nioni...
Poważny temat zmieniłaś w parodię. O ile jeszcze na początku można było traktować Cię jako osbę naiwną, ale próbującą działać dla dobra koni, to teraz rozwiałaś wszelkie złudzenia. Ola ma kota, howgh!

Link to comment
Share on other sites

No Ninoi widzę ,że bawi Cię temat przedszkola.:razz: Ja choć córkę masz już na studiach pamiętam elementarz i Ala ma psa a Ola ma kota -zgadza sie?
Ninoi Ty masz dzieci? Bo kazdej matce elementarz jest znany. A i jak Ty im możesz pomagać w ortografii? Bo o pisaniu wypracowań to już nie wspomnę za styl pisania Twoje dzieci winny mięc jedynki.
Lepiej odłóż pieniązki na korki dla dzieciaków a sprawę koni zgłos do istniejącej fundacji, do weta powiatowego. Nagłasniaj sprawę - tak walcz o dobro koni.
Pytam jeszcze raz - czy moge odwiedzic stajnie i zrobić tam zdjęcia?!

Link to comment
Share on other sites

Na korki nie muszę odkładać bo dzieci dobrze się uczą i nie mają problemów.
A co do stajni i koni to raczej nie miele są widziane osoby z aparatem, nie przeze mnie ale przez panią krystyne.

Do Kajula.
Za groźby też paragraf się znajdzie nie skończyłam prawa. ale podstawy w szkole miałam, a i za zastraszanie też i to chyba z wydziału karnego.

Link to comment
Share on other sites

A przepraszam bardzo, czytac ze zrozumieniem potrafisz? Nie? to przeczytaj raz jeszcze:
[QUOTE]Nie, ja Ci nie groze, ale jak widze co Ty dziewczyno robisz, to az sie wszystko we mnie gotuje z nerwow. [/QUOTE]

Poki co, to Tobie grozi paragrafik za nieodprowadzanie podatkow od darowizny, a nie mnie za nic ;)

Link to comment
Share on other sites

[B]Ja myślę, że warto zrobić EOT[/B] do czasu, aż nioni nie zamieści zdjęć, ewentualnie nie zacznie dyskutować z nami na poziomie, a Monika swojej relacji i/lub fotek, jeśli uda jej się zrobić.

Bo my się produkujemy, czas tracimy, po raz enty to samo powtarzamy, a nioni robi to, co robiła od samego początku - czyli serwuje nam mieszankę naiwności i agresji bez jakiejkolwiek oprawy gramatycznej, czy literackiej. A jeśli chodzi o czytanie ze zrozumieniem... nioni, czy Ty zauważyłaś, że ja piszę w rodzaju żeńskim?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Greven']
Poważny temat zmieniłaś w parodię. O ile jeszcze na początku można było traktować Cię jako osbę naiwną, ale próbującą działać dla dobra koni, to teraz rozwiałaś wszelkie złudzenia. Ola ma kota, howgh![/quote]

Dokładnie to samo powiedziałam Kai- z poważnego, wręcz tragicznego tematu zrobił się wątek komiczny:shake:

Kto jest jeszcze z Wawy lub okolic i mógłby odwiedzić stajnie, zrobić kilka zdjęć?

Link to comment
Share on other sites

Czyli mam tak jak wy myśleć, mieć takie same zdanie ,i przytakiwać.
Nie chcę was przekonywać do swojej racji, bo wy też ją macie.
Tylko ja obrałam swoją drogę,i swój sposób działania.
I nie będę opierać swojej decyzji na waszych ocenach, i przekonaniach.

Więc umówmy się tak, jak p,krystyna nie będzie dbać o konie i kupywać jedzenia jak ma z czego.
I jak nie skończy boksów które powstają obok, i nie zrobi porządku z złomem, i osobiście przyczyni się do śmierci jakiegoś konia nie wołając weterynarza. To sama wam pomogę w tym odebraniu.
Ale ma szanse którą dostała od grupy ludzi więc poczekajmy i zobaczymy co z tego wyjdzie. Ma pieniądze z jazd, my tylko zadbamy aby jak jej zabraknie ewentualnie.

Teraz mam nadzieje że mnie zrozumieliście. Bo ja te koniki kocham.

Link to comment
Share on other sites

Ja już nic z tego nie rozumiem. Przeczytałam wszystko od początku, ale nie wiele mi to pomogło. Przez chwilę była mowa o tym, że stowarzyszenie ma działać na rzecz odebrania(wydzierżawienia, wykupienia) koni. I coś takiego chciałam nawet poprzeć. Teraz słyszę, że ma tam prowadzić działalność gospodarczą-czyli stajnie rekreacyjną. A jak się Krysieńce znudzi, to wszystkich wystawi za bramę i tyle tego będzie. Bo nie pierwszy raz tam się takie rzeczy dzieją.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='donacja']Ja już nic z tego nie rozumiem. Przeczytałam wszystko od początku, ale nie wiele mi to pomogło. Przez chwilę była mowa o tym, że stowarzyszenie ma działać na rzecz odebrania(wydzierżawienia, wykupienia) koni. I coś takiego chciałam nawet poprzeć. [/quote]

Takie coś też bym chętnie poparła, ale niestety ninoi twierdzi ze konie pozostaną właśnościa pani K. a [COLOR=black]stowarzyszenie[/COLOR] bedzie zbierało kase na utrzymanie jej [SIZE=3][COLOR=red][B]prywatnych[/B][/COLOR][/SIZE] koni.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...