Jump to content
Dogomania

Podpalili Psa Filmowali Jak Kona


Rafka

Recommended Posts

  • Replies 609
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Do Kurii czy Kuratorium proponuje pisac indywidualnie list tradycyjny czyli na papierze, wysyłac z potwierdzeniem odbioru - przynajmniej jakiś ślad zostanie, ktos musi list przyjąć, przeczytać a odpowiedzieć może na adres mailowy nadawcy. Ze skrzynki emailowej jednym ruchem mozna wyrzucic wszystko i sladu nie będzie :p

Link to comment
Share on other sites

Na szczęście nie widziałam tego, ale po info w TVN24 wzięłam moje ''robaczki'' na rozmowę i uświadomiłam im, że jak będą w tzw "głupim wieku " i przyjdzie im do głowy podobny pomysł, to moja karna ręka je dosięgnie, choćbym była już tam, gdzie jest tylko wieczna radość i szczęście!podpiszę się pod wszystkim, co postanowicie.Powinni zostać porządnie ukarani( i tak sobie myślę,że ich rodzice również, za to , że nie nauczyli ich miłości do zwierząt!)
Nie pokocha człowieka ten, kto nie kochał nigdy zwierzęcia!!!

Link to comment
Share on other sites

A czy można do tych oprawców i ich rodziców pisać listy (na adres domowy)??? Żadne groźby itp. tylko potępiające tą zbrodnię i gratulujące rodzicom "udanych" pociech??? Niech gnoje wiedzą, że są ludzie którym nieobojętny jest los milusińskich

Link to comment
Share on other sites

Guest Msand

Wysyłanie jakichkolwiek sygnałów do rodziców i samych "psychopatów" jest bezcelowe - incydent już miał miejsce, do rodziców z pewnością brutalność ich podopiecznych nie trafia.
Proponuję przemyśleć zaangazowanie się jakiegoś stowarzyszenia z okolic, tudzież powołac do życia ideę fix i przeprowadzić tzw. "pogadankę" w szkołach. Sądzę, że gronem pedagogicznym taki incydent musiał poruszyć, zatem zgłaszając się do dzieci / młodziezy na lekcje wychowawcze z czteronożnymi podopiecznymi nie byłoby głupie (wystarczy zagadnąć po kolei okoliczne szkoły)
Zając się tematyką odpowiedzialności za życie zwierząt i predyspozycji psów do pełnienia konkretnych funkcji od użyteczności, przez dogoterpię po ratownictwo. O wiele większy odzew niż "nawracanie psychopaty". Mleko już się rozłało - nie ma co nad nim płakać, teraz takim "incydentom" trzeba zapobiegać.
Wysyłając petycje / odezwy / słowa potępienia - można do zainteresowanej gazety, tym samym apelując do prokuratury o nie lekceważenie tematu (przewidywana kara za znęcanie się nad zwierzęciem do 2 lat) i podjęcie przynajmniej odpowiednich środków wychowawczych w stosunku do młodocianych przestępców.

Link to comment
Share on other sites

Przeczytałem prawie cały wątek i nie znalazłem tylko jednego ..... ci mordercy owszem zasługują na najsurowszą karę fakt , niezbity fakt ....
Jedno mnie tylko zastanawia ... gdzie był hodowca czy też opiekun psiaka ?
Jak doszło do tego że psiak był bez opieki ? Owszem wiem że husky mają tendencje do ucieczek , sam posiadam husky i sporo wiem o rasie, lecz jeśli to był szczeniaczek to jak i od kogo uciekł ?

Jeśli został ukradziony to ci mordercy powinni jeszcze odpowiadac za kradzież ....
Choć moim prywatnym zdaniem właściciele psiaka też ponoszą odpowiedzialność za to co sie z nim stało , pośrednią owszem, jednak to właściciel odpowiada za psa ... oczywiście to nie usprawiedliwia czynu popełnionego przez tych zwyrodnialców .

ps . kara powinna być adekwatna do czynu popełnionego .....dla mnie to spalenie na stosie .

Link to comment
Share on other sites

fakt ... ilość plątających się luzem psiaków bo właścicielowi tyłka z psem się ruszyć nie chce a łatwiej wypuścić jest irytujący i za to też należy się wziąć. Ja ostatnio wzywałam już policje do takiego "właściciela" bo kilkakrotnie prosiłam i ostrzegałam aby był odpowiedzialny.

Komuś ten pies zniknął i trafił tam gdzie swoje życie stracił ....

.... ciąg strasznych zdarzeń zamknięty okrutnym koszmarem .....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WildH']Wiadomo przynajmniej kto napisze petycję?

Moim zdaniem całkiem możliwe że ten szczeniak należał do któregoś z tych kretynów albo przynajmniej oni go znali... Psa mojej koleżanki też podpalono :/ .[/quote]


właśnie napisałam do JagnaP prośbę o pomoc w tej sprawie, ktoś wczesniej wspominał, że możliwe, iż jest osobą, która mogłaby nam w tym pomóc...

Link to comment
Share on other sites

Ja napisalam do jednej z uzytkowniczek ktora zna sie na prawie, z prosba by napisala tresc projektu ustawy zgodnie z wszelkimi wymogami. Narazie sie nie odezwala ale licze ze Nam pomoze, wowczas wystarczy zebrac 100 tysiecy podpisow i skierowac projekt ustawy do Sejmu. W sejmie poparcie zapewne uzyskalibysmy od Pani Posel Mucha z PO.

Link to comment
Share on other sites

To niczego nie załatwia, bo taka inicjatywa obywatelska i tak podlega procedurom poselskim, w dodatku trwa bardzo dłuuugo....
Ponawiam propozycję zasypania kurii i innych instytucji lawiną listów - u moherów to się sprawdza...

Link to comment
Share on other sites

na wątku jednego z naszych psiaków została wklejona taka wiadomość:

"Witam. Prowadzimy akcje sprzeciwiajaca sie decyzji Sądu dotyczacej SPALENIA PSA przez nieletnich oprawców! W związku z tym każdy kto pragnie przyłaczyc sie do akcji niech wysle ten list na adres [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] Jest to adres Towarzystwa Ochrony Zwierząt które będzie pełniło role oskarzyciela posiłkowego w procesie przeciw tej decyzji tegoz Sądu.
Każde stanowisko w tej sprawie bedzie dołączone do materiału sądowego jako głos opinii publicznej.

Oto list:

Mój głos w sprawie decyzji sądu/sprawa spalonego zwierzęcia:

Ja, niżej podpisana/y jako obywatel/ka tego kraju, wyrażam głęboka gorycz i rozczarowanie z powodu decyzji Sądu Dla Nieletnich w Lublinie w sprawie, która to dotyczyła zamordowania w bestialski sposób żywego zwierzęcia!
"Niska szkodliwość czynu..."Czy jest nią zabicie niewinego stworzenia i rozpowszechnianie nagrań z tego okropnego czynu?!
Sąd wydajac taka decyzję przyczynia sie do propagowania podobnych czynów wśród młodych ludzi być może w przyszłości z ofiarami w ludziach...

Z powazaniem
............

adres: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

wiadomośc mozna przesyłac dalej."

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nobody29']Ja napisalam do jednej z uzytkowniczek ktora zna sie na prawie, z prosba by napisala tresc projektu ustawy zgodnie z wszelkimi wymogami. Narazie sie nie odezwala ale licze ze Nam pomoze, wowczas wystarczy zebrac 100 tysiecy podpisow i skierowac projekt ustawy do Sejmu. W sejmie poparcie zapewne uzyskalibysmy od Pani Posel Mucha z PO.[/quote]

:roll: a po co to zamieszanie? Poczytaj to:

[URL="http://www.koalicja.org.pl"]www.koalicja.org.pl[/URL]

www.
koalicja.
org.
pl

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sabina02']Popatrzcie tutaj... :-( Pijani mężczyźni skatowali psa...

[URL]http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080601/AKTUALNOSCI/536360322[/URL][/quote]

I tutaj tez:

[URL]http://www.policja.pl/portal/pol/1/23089/Bestialsko_zabili_psa.html[/URL]

Czy to sie kiedys skonczy???!!!! :placz: :placz: :placz:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...