Jump to content
Dogomania

Imiona rodowodowe


Ag@tA

Recommended Posts

[quote name='KAŚKA']Jak były na "F" i urodziły się w Wigilię to można nazwać "FAJNY PREZENT...". Szkoda, że hodowcy polscy nie starają się zaakcentować charakteru, umaszczenia po polsku, a polskiego pochodzenia polskim brzmieniem imienia to już absolutnie nie. Dobrze, że chociaż PONiarze mają polskie nazewnictwo we krwi. Jak miło poczytać stawki PONów z katalogów z wystaw.
Pzdr.[/quote]


W moim ostatnim miocie były trzy sunie i każda dostała imię w innym języku. Była Brzoskwinka (bo śnada), BESAME PRONTO (bo niesamowity przymilas) i BE MY DESTINY (bo myślałam, ze być może jakimś cudem będzie moim przeznaczeniem i zostanie:eviltong: ).
Teraz niedługo czeka mnie wymyślanie imion na literke C. Wszystkie niuńki będą śniade. Czekam na propozycje:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agasia']

Ja czesto fajne imiona znajduje w tekstach piosenek... :)[/quote]

Agata to pomoz mi z miotem na C - angielskie imiona:p
Jak na razie mam takie:
Call Me An Angel
Catch Me If You Can
Celebrity Girl
Classy Style
Centre Point...

potrzebuje jeszcze kilka smiesznych;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Diana14']Teraz niedługo czeka mnie wymyślanie imion na literke C. Wszystkie niuńki będą śniade. Czekam na propozycje:cool3:[/quote]

Te są "związane" ze śniadym kolorkiem:

[B][I]Cynamonka / Cynamon [/I][/B]
[B][I]Czekoladka / Chocolate[/I][/B]
[B][B][I]Cytrynka[/I][/B]
[B][I]Carmella[/I][/B][/B]
[B][I]Carmello[/I][/B]
[B][I]Coffee[/I][/B]
[B][I]Cappuccino[/I][/B]
[B][I]Coco[/I][/B]
[B][I]Chamois[/I][/B]

a te juz nie bardzo:

[I][B]Chianti [/B][/I]
[I][B]Candy[/B][/I]
[I][B]Classy Lady[/B][/I]
[B][I]Chilli[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ja mam teraz miot na "A" - moj pierwszy :loveu:

wybralam takie imiona:

chłopcy:
ASTON MARTIN - samochód Jamesa Bond`a :cool1:
APRICOT BOHITO - brzoskwiniowy drink-pies jest prawie brzoskwiniowego koloru ;)
ALPEN GOLD - nazwa czekoladki dla czekoladowego psiaka

dziewczynki:
AMERICAN BEAUTY - tytuł filmu, gatunek róży
APRILIA PEARL - motor (skuter)

a tu ze zdjęciami [url]http://www.chinesecrested.no/registry/search?search=gattaca[/url] :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maga18']ja mam teraz miot na "A" - moj pierwszy :loveu:

wybralam takie imiona:

chłopcy:
ASTON MARTIN - samochód Jamesa Bond`a :cool1:
APRICOT BOHITO - brzoskwiniowy drink-pies jest prawie brzoskwiniowego koloru ;)
ALPEN GOLD - nazwa czekoladki dla czekoladowego psiaka

dziewczynki:
AMERICAN BEAUTY - tytuł filmu, gatunek róży
APRILIA PEARL - motor (skuter)

a tu ze zdjęciami [URL]http://www.chinesecrested.no/registry/search?search=gattaca[/URL] :loveu:[/quote]
Madzia SUPER imionka, trzymam kciuki za maluszki:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Ja już imionka dla dzieciaków mojej suni mam wybrane od listopada, kiedy to miała być kryta, ale sprawiła nam psikusa i przesunęła sobie cieczkę do Nowego Roku ;)

Maluszki będę mieć imiona na imię na literkę L i będzie się składał z 5 członów :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ja w domu mam komondory sprowadzone z zagranicy i suka ma w papierach Akac a w domu jest po prostu Hexą (imię udało nam się dobrać do charakterku... :razz: ). Pies to Ludas (to imię węgierskie) a w domu to Tokaj (też tak z węgierska...)

Naszym szczeniorom nadajemy proste, krótkie imiona - takie które mogą im zostać też na codzień w domu. Nasz pierwszy miot był na literę "Z".

Zapraszam na [URL="http://www.komondor.pl"]www.komondor.pl[/URL]

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='Ag@tA']Często słysze, że imona rodowodowe są długie dziwne i takie że nie idzie tak nazywać psa na codzień. Jak to jest z tymi imionami? Napiszcie jak ma wasz pies na imię w rodowodzie a jak jest nazywany na codzień.[/quote]

Moja sunia ma w rodowodzie "Donna z Wyspy Bejmy" a wołamy na nią Magia.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Pako ma przepiekne rodowodowe imię "Bąk" :evil_lol:
a Chiquita - Amori - to akurat ładne ale za delikatne dla tego diabła tasmańskiego.

Podobaja mi się imiona "śmieszne" własnie typu "Wielka Afera", "Krwawa Kryśka" - dobrane sensownie do rasy i wyglądu danego szczonka.

Lub "zagramaniczne" i nawet udziwnione lekko

Po to jest imię rodowodowe, żeby było charakterystyczne, niosło za soba jakiś ładunek znaczeniowy.

Bardzo podobają mi sie "imiona na tamat", podam koci przykład. Mój exo Chojrak domowy nazywa się "Touch of Sun" jest jaśniutki rudy tabby, reszta miotu "Touch of... love (to byla prześliczna koteczka błękitna), of Fire (to był płomienno rudy kocur tabby) i od Night (czarny kocur z pręgowaniem).

Bardzo też podoba mi się jeśli w imieni jest coś dodatkowo, np. w każdym imię reproduktora, albo jakiś stały przyrostek dla danej linii. To też pozwala się orientować.

I mię rodowodowe i domowe to dwie różne sprawy. Ja tam nie mam ciśnienia żeby "tak się dało wołać" jak stoi w rodowodzie.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Imię rodowodowe (wprawdzie nie psa a ...szczura) mogłam wybrac sobie sama za zgodą Hodowcy :) [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Chciałam kiedyś nazwać szczura Kanalia (nie tylko od kanału – „szczur kanałowy” - przewrotne trochę miało być ;) ), a jako że miot był na literkę C, a do tego dla „szlachcianki” musiało być coś bardziej wysublimowanego, to powstała [i]Canalie[/i] :)[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][i][b]Canalie of Zirrael[/b][/i] [/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman] [/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]I tak własnie nazywamy ją po domowemu. [i]Canalie[/i] i czasem Kanalia. Pasuje do niej :)[/SIZE][/FONT]
[FONT='Times New Roman']Plus cała masa określeń zdrobniałych i pieszczotliwych, np. ty cholero mała :D[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

moj mały to Blaze Of Glory :evil_lol: czyli w wolnym tłumaczeniu... płomień chwały? :P TO jest chyba tytuł piosenki Bon Joviego. W hodowli Bzika są generalnie fajne imiona dla psiaków - np różne nazwy zespołów metalowych, rockowych :diabloti:
Są suczki Ride The Lightning, Metallica, Nightwish :) A pieski np. Rammstein, Offspring of Dragon :) Inne imiona też są ciekawe :)

Swoją drogą to nie wiem skąd się wzięło "Bezik". Miał już tak na imię jak go braliśmy i tak zostało ale jestem ciekawa "genezy" powstania tego imione :P Specjalnie męskie to ono nie jest :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an_bzik']
Swoją drogą to nie wiem skąd się wzięło "Bezik". Miał już tak na imię jak go braliśmy i tak zostało ale jestem ciekawa "genezy" powstania tego imione :P Specjalnie męskie to ono nie jest :P[/quote]

Jeśli chodzi o męskie imiona to mój seter nazywa sie "Lilian" :oops: i po domowemu i w rodowodzie. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...