Jump to content
Dogomania

Imiona rodowodowe


Ag@tA

Recommended Posts

[B]Agasia[/B] - z tej strony Cię nie znałam !
:laola:

Jak przyjdę do domu i nie będzie za późno - zajrzę do mojego kapowniczka z imionami. I dam znać.
I przypomnę sobie wszystkie imiona miotowe moich sznaucerów i basków. Basenji to pamiętam, gorzej ze sznaucerami; to było tak dawno a i inwencji twórczej nie wykazywałam wtedy.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Moje mioty basenji zaczęłam od litery "E" (od "A" do "D" były sznaucery olbrzymy":
"E"
EGHERIA FOR CHRISTMAS EVE Asiaczek
ELODIE FOR CHRISTMAS EVE Asiaczek (imię Elodie to imię zwyciężczyni konkursu piekności we Francji z 2001 r.)
EVORIA FOR CHRISTMAS EVE Asiaczek
EBRA FOR CHRISTMAS EVE Asiaczek imię Ebra to imię jednej z suczek, która została sprowadzona przeze mnie z Włoch; bardzo mi się podoba).
Ponieważ ten miot urodziła się w Wigilię, stąd do imienia suń (bo urodziły się tylko suczki) dodałam "for Christmas Eve"; to był taki piekny prezent pod choinkę.

"F"
FINGAL FOR CHRISTMAS EVE Asiaczek (po domowemu: Foxie). Imię Fingal jest po przepieknym seterze irlandzkim, już - niestety - nie żyjącym.
FARIQUE FOR CHRISTMAS EVE Asiaczek (po domowemu: Farik, Farysiek, Rysiek)
FELMERIA FOR CHRISTMAS EVE Asiaczek (po domowemu Felka, Felusia, Lusik)
FRANCIS FOR CHRISTMAS EVE Asiaczek (po domowemu Negra)
Mimo, że krycie było w odstępie ok. 8 dni od miotu na lit. "E", to moje suczki poród wyznaczyły sobie właśnie na Wigilię. Stąd i w tym miocie dodałam "for Christmas Eve". Jedna sunia zaczęła rodzić ok. 10.00, a druga ok. 17.00.

Dalsze imiona w następnych postach.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Miot na lit. "G":
[B]GARISSA SPECIAL DELIVERY[/B] Asiaczek (suczka została sprzedana do ludzi, którzy juz mają pieska tej rasy i stąd "special delivery" = "dostawa specjalna")
[B]GENTLE AND SPICE AND NICE GIRL[/B] Asiaczek (sunia była słodyczkowata a jednoczesnie miała swój charakterek, stąd takie, troche przydługie, imię)
[B]GERYA SOMEONE NEW[/B] Asiaczek (sunia została sprzedana do holenderskiej hodowli i ponieważ jej rodowód stanowił 100-procentową nowość, to do imienia dodałam "someone new" = "ktoś nowy")
[B]GRINDER WITH MY HOPE[/B] Asiaczek (Grinder w jęz. amerykańskim oznacza taką dużą kanapkę, coś a la Big Mac; piesek był najmocniejszy w miocie i najefektowniej umaszczony, stąd "with my hope" = "z moją nadzieją")
[B]GAZAR SUN AND SHADOW[/B] Asiaczek (imie wspaniale oddaje charakter psiaka: "sun and shadow" = "słońce i cień").
[B]GET AWAY FROM HIM[/B] Asiaczek (= "trzymaj się z dala od niego"; psiak wyrósł na pieknego przedstawiciela rasy, ale dosyć ostrego)

Miot na lit. "H":
[B]HERE AND THERE[/B] Asiaczek = tu i tam. Ponieważ, jak była mała, wszędzie było jej pełno, stąd i imię.

Miot na lit. "I":
[B]I'M EVERYBODY'S DARLING[/B] Asiaczek (ukochana suczka tych znajomych i przyjaciół, którzy przychodzili do nas pomóc nam w socjalizacji maluszków; ogromna pieszczoszka i stąd imię = jestem kochaniem wszystkich)
[B]I'M YOUR LOVE[/B] Asiaczek (wyczekiwana przez przyszłych właścicieli sunia; kochana już od dnia porodu; to jakim sposobem można było dać inne imię?!)
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[B]Toller[/B] - dzięki.
O imionach na lit. "J" (tegoroczny miot) jeszcze nie będe pisała, bo brakuje mi jeszcze jednego imienia dla psiaka. Ale na pewno dam znać.

Co do imion psich, to zdecydowanie nie podobają mi się imiona i nazwiska ludzi (żyjących lub już nie) nadawane psom, np. Alain Delon , Marilyn Monroe itp. Jestem zdecydowanie na NIE. I nie chodzi tutaj o jakąś obrazę danej osoby (nie mnie to oceniać, na ile naruszone zostały prawa autorskie do imienia i nazwiska), ale o swego rodzaju lenistwo hodowców. Nie, nie i jeszcze raz nie.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Co do imion psich, to zdecydowanie nie podobają mi się imiona i nazwiska ludzi (żyjących lub już nie) nadawane psom, np. Alain Delon , Marilyn Monroe itp. Jestem zdecydowanie na NIE. I nie chodzi tutaj o jakąś obrazę danej osoby (nie mnie to oceniać, na ile naruszone zostały prawa autorskie do imienia i nazwiska), ale o swego rodzaju lenistwo hodowców. Nie, nie i jeszcze raz nie.
Pzdr.[/QUOTE]
Co do tego mam identyczne zdanie!

A Asiaczkowe imiona rowniez bardzo mi sie podobaja... po prostu oddaja psiaka :) Moze i sa w jakis sposob proste, ale bardzo sympatyczne ;)

Ja czesto fajne imiona znajduje w tekstach piosenek... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

oj jovanna, jovanna ;) nieźle się usmiałam jak napisałaś mi na gg o gafie ;) Ale co tam...każdy robi błędy ;)
chociaż z "bed" imiona też fajnie brzmią :evil_lol:
moje propozycje są może nie angielskie i nie koniecznie dwu-członowe, ale może się spodobają :evil_lol:

Baba Jaga
Belsebub
Biedronka
Boomerang
Bakalia
Basco
Benjamin
Bigos
Beksa


Ja bym nie mogła dać "normalnych" poważnych imion :evil_lol:
pozdrawiam:loveu::razz:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...