Jump to content
Dogomania

Imiona rodowodowe


Ag@tA

Recommended Posts

[b]Dzidtka[/b] przypuszczam, że to lhasa apso bedzie miała miot, bo poszukujesz imion angielskich?
Co prawda, masz przydomek z Czańca taki polski i hodujesz PON-y ale moze dla takich maluchów to moga byc imiona angielskie.

Ja jestem zwolenniczka imion polskich, które sie dobrze wymawia. Sama mam pieska po ojcu Distinctiv exterior Antania,s i jak mnie ktos pyta , po kim jest Regon to łamię sobie język na tym Distinctivie, a obeznanym w temacie mówię - po Saszy.

Link to comment
Share on other sites

Na O moze byc:
Of course
Only you
...ale to nie sa dlugie chyba i skomplikowane :P
Na O ogolnie mam malo pomyslow...;)

A moje beagle sie w koncu nazywaly:
sunie:
POR SU CARA BONITA /"na piękne oczy"/ (w domu- Mona)
POR SUPUESTO /"oczywiście, że"/ (nie wiem, jak ja nazwali "po domowemu")
PALABRA ANGEL /"słowo anioła"/ (Arisa)
PEQUENA PRINCESSA /"mała księżniczka"/ (Bella)

psy:
POR ALGO BELLO /"nie bez powodu piękny"/ (Odis - litwinek ;) )
PALOMAS CORAZON /"gołębie serce"/ (Obi)

Imiona po hiszpansku, przydomek COR CANIS /"psie serce"/ - łacina. Polaczenia niektore wyszly bombowe, kazdy sobie jezyk lamie - ale wiem, ze drugich takich nie bedzie mial nikt imion :lol: Rok temu nadawalismy "normalne" imiona, typu ASTOR, ALEX... ale i tak kazdy zmienial - wiec sobie pofantazjowalam teraz (a raczej pofantazjowalysmy - ja i Agasia, bo to "nasze" dzieci byly, a Agasi słownik.... :lol: )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Dzidtka']ja lubie długie i oryginalne imiona :) a co do wypełniania zgłoszeń to i tak trzeba to robić z rodowodem bo kto pamięta PKR i nr rejestracyjny ?[/quote]Napemno, ale im mniej do pisania tym lepiej, szczególnie jeśli si wystawia dużo psów. Psy też lepiej ragują na krótkie proste imiona

Link to comment
Share on other sites

slusznie !!!!!!!!!! Moja ALMA w domu jest wołana MYSZ i nic tego nie zmieni a czy długie czy krótkie.......... to i tak w katalogu napiszą jak im się spodoba, bez względu na czytelność zgłoszenia ........ niestety......... :(
Skoro mojemu psu w Rybniku wpisali zamiast mnie to hodowcę jako właściciela............... :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ojj naprawde WIEKSZOSC nowych wlascicieli zmienia imiona psiakom, nawet jak sa "normalne", typu SONIA, SABA itp ;)
Moja sunia jest INKA Beta Plus, a dla nas od początku jest Afrą, Aferką, itd ;)

Króliczek - imiona były ustalane ze zwykłym słownikiem PL-HISZP ;) (lub tez HISZP-PL, ale nie wiem dokladnie tego - bo słownika uzywala wlascicielka tatusia psiakow ;) Najlepsze imie bylo PRINCESSA DE FRAMBUESA [czy cos w tym stylu :P ] - Malinowa ksiezniczka, ale jednak zrezygnowalysmy ... :lol: )
Ciesze sie, ze sie imiona podobaja, mialy byc wlasnie takie, zeby robic wrazenie :) No bo faaajnie to brzmi - POR SU CARA BONITA Cor Canis :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ojj naprawde WIEKSZOSC nowych wlascicieli zmienia imiona psiakom, nawet jak sa "normalne", typu SONIA, SABA itp ;)
Moja sunia jest INKA Beta Plus, a dla nas od początku jest Afrą, Aferką, itd ;)

Króliczek - imiona były ustalane ze zwykłym słownikiem PL-HISZP ;) (lub tez HISZP-PL, ale nie wiem dokladnie tego - bo słownika uzywala wlascicielka tatusia psiakow ;) Najlepsze imie bylo PRINCESSA DE FRAMBUESA [czy cos w tym stylu :P ] - Malinowa ksiezniczka, ale jednak zrezygnowalysmy ... :lol: )
Ciesze sie, ze sie imiona podobaja, mialy byc wlasnie takie, zeby robic wrazenie :) No bo faaajnie to brzmi - POR SU CARA BONITA Cor Canis :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Jej, jaki fajny temacik :)

No to u mnie mieszkaja charciki:
ARGENTO VIVO Cantante - Agiś, Gagiś albo Ryj :)
FERNANDO Il Cagnolino - Nando, Dando,Bandito

cirneco:
Colombian Friend`s GOLDEN FRIEND - Kerttu, Kerttula, Lula, Laleczka
LIKE GIGI MAGIC of Double Star - Rudi, Dudi

Wszystkie z takimi imionami przyszły od hodowców, jakos nie wpadłam by je nazywac samodzielnie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Oj to ty mojej weny nie widzialas ;)

reina de <las> flores (królowa kwiatów - normalnie z rodzajnikami powinno to być z tym las, ale bez jest bardziej efektywnie, a i sie zrozumie :P )

rey enamorarse (król zakochanych :) )

rosa sin pinchos (róża bez kolców)

Co te świeta robia z czlowiekiem - nie mam nic wiecej w głowie na R :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...