Jump to content
Dogomania

Zakocona galeria Poświaty


Poświata

Recommended Posts

  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dymcio z Poświatą narazie się "lubią".

Nie fukają, nie syczą, nie warczą na siebie.

Przebywają w pobliżu siebie. Poświata, nawet jak Dymek defiluje jej przed nosem, nie reaguje wcale, no może czasem łypnie okiem.

Jedyny przejaw zabawy ze strony Dymka jest wtedy gdy Poświata podchodzi go obwąchiwać, a on kładzie się na grzbiet i zaczyna ją okładac łapkami po pysku. Łapki bez pazurków i na Poświacie nie robi to wrażenia. Generalnie Dymcio uwielbia zabawę, z ludzkim stadem może się wściekać, aż do padnięcia. A od Poświaty nie oczekuję zbyt wiele, bo ona generalnie nie jest "zabawowa", nawet z dzieciakami się nie bawi.

Zostają oboje na krótko sami w domu, dom po naszym powrocie zastaję bez zmian, a zwierzaki na swoich miejscach, więc jest ok.

Link to comment
Share on other sites

Od specjalistki hi hi kociej:)

Ku pokrzepieniu serc:)

Ja zrobilam odwrotnie najpeirw mialam mase kotow teraz mam dogo argentino.I nikt mi nie powie,ze nie da sie przyzwyczaic kota do psa.

Psu nie wolno jedynie pozwolic na ....szczekanie. Koty maja kilkadziesieciokrotnie lepszy sluch od czlowieka ba nawet psa. Wiec jesli np. upuscisz widelec, dla kota jest to rownoznaczne z odglosem mlota pneumatycznego.

Co do mnie:

Syberyjka bawi sie z dozyca. Syjamka ja omija, chociaz w pierwszy dzien pobytu Valquirii Sajamka spuscila jej łomot straszliwy. Teraz Panie sie omijaja.

Co do zasady: Najtrudniej przyzwyczaic do psa kota starszego.Mlode koty maja nieprawdopodobna zdolnosc adaptacji do najrozniejszych zwierzat.

Kiedys byla w Drugim Domu u mnie fretka przez tydzien. I to ona po dwoch dniach zaczela rzadzic:) Pod koniec tygodnia Syberyjka i fretka spaly prztulone:)

Link to comment
Share on other sites

No ładnie, już kota przerobiła na futrzaka :nono: :evil: :wink: :sweetCyb: :sweetCyb: :sweetCyb:

Taaaa, a teraz planuje kominek wybudować :P , żeby futrzak miał gdzie leżeć :P .

Od specjalistki hi hi kociej:)

Ku pokrzepieniu serc:)

.....Psu nie wolno jedynie pozwolic na ....szczekanie. Koty maja kilkadziesieciokrotnie lepszy sluch od czlowieka ba nawet psa....

U mnie na szczęście Poświata jest małomówna i nie szczeka, raz tylko pozwoliła sobie na pojedynczy szczek, jak Dymuś chciał złapać za koniec jej ogona. Zwiewał, aż się kurzyło :P .

A ja i tak uważam, że jak na 2,5 tygodnia pobytu Dymka u nas, to i on i Poświatka zachowują się bardzo dobrze :ylsuper: . A Sybiraki podobno dobrze współżyją i w kociej gromadzie, i z psami, i z dziećmi. I u mnie (tfu, tfu, tfu przez lewe ramię) to się sprawdza. Dymek łazi za mną jak piesek, gdzie ja tam i on :wolfie: . Ja na sofie, Dymcio na stoliczku obok, ja przy komputerze on na stercie gazet (już ich nawet nie sprzątam) albo wręcz na klawiaturze, ja w łazience on na pralce (nawet suszarka i włączona pralka nie robi na nim wrażenia. Nawet jak jestem w wc to on się dobija do drzwi :oops: .

No koniec chwalenia, bo się kotu w łebku przewróci :P

Link to comment
Share on other sites

Jenyyyyyyyy, Beata to zdjęcie jest fantastyczne.

Co do szczekania........ponieważ Puma jest bardzo, bardzo, bardzo małomówna.......jeśli się zdarzy jej szczeknąć, do tej pory reakcją chłopaków jest ucieczka a potem filowanie zza rogu co się stało.

:o :o :o

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, przepaszam ze sie wtryniam ale jako wieloletni hodowca kotow odradzam Wam odrobaczanie kota Vethmintem.

To jeden z najslabszych srodkow. Koty mieszkajace z psem ( ktory przeciez wychodzi i pewno zwierzaki pija z jednej miski ) powinny dostawac duzo mocniejsze srodki np. Panakur.

Na pierwsze w zyciu odrobaczanie Vethmint moze i jest dobry ( bo slaby jesli kot jest mlody ok) ale nastepne Panakur ew. Drontal.

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, przepaszam ze sie wtryniam ale jako wieloletni hodowca kotow odradzam Wam odrobaczanie kota Vethmintem.

To jeden z najslabszych srodkow. Koty mieszkajace z psem ( ktory przeciez wychodzi i pewno zwierzaki pija z jednej miski ) powinny dostawac duzo mocniejsze srodki np. Panakur.

Na pierwsze w zyciu odrobaczanie Vethmint moze i jest dobry ( bo slaby jesli kot jest mlody ok) ale nastepne Panakur ew. Drontal.

Dobrze wiedzieć :P .

A co do wtrącania, jako wieloletni hodowca kotów, pisz jak najwięcej i dziel się swoim doświadczeniem.

Dymcio jest moim pierwszym w życiu kotem i uczę się wszystkiego od zera.

ja przy komputerze on na stercie gazet (już ich nawet nie sprzątam) albo wręcz na klawiaturze

Jak ja to lubię :evilbat: Piszę sobie coś, a Truskawek po klawiaturze jakieś Caps Locki mi włącza, coś delejtuje, kochany kotek :diabloti:

To ja w ten sposób wczoraj ze znajomą na GG gadałam.

Dobrze, że dziewczyna inteligentna i potrafiła sobie z kociego na nasze przetłumaczyć :P .

Dzisiaj Dymuś lekcje z dziećmi odrabiał siedząc na środku stołu i łapiąc za długopisy, a potem wlazł do tornistra Konrada i uciął sobie porządną drzemkę :P .

Link to comment
Share on other sites

ja przy komputerze on na stercie gazet (już ich nawet nie sprzątam) albo wręcz na klawiaturze

Jak ja to lubię :evilbat: Piszę sobie coś, a Truskawek po klawiaturze jakieś Caps Locki mi włącza, coś delejtuje, kochany kotek :diabloti:

komp2.jpg

:lol: Beato,

kot na zdjęciu jest taki happy, jakby miał specjalnie 'wzmacnianą' karmę.

Może i psinie dasz coś na humorek do picia, to będzie lepiej wyglądała na fotkach.

:roll: :roll: :roll: Łomatko, a ten znowu się czepia :wink: .

Dymcio z natury jest happy, bez wzmacniaczy :P , a Poświata ze swoją melancholijną naturą to raczej upiłaby sie na smutasa. Dopiero by było :cry:

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj Dymuś lekcje z dziećmi odrabiał siedząc na środku stołu i łapiąc za długopisy, a potem wlazł do tornistra Konrada i uciął sobie porządną drzemkę :P .

:saint1:

Czy ta minka oznacza dezaprobatę leżenia na stole :oops: :-? ?

DYMUŚ - PILNY UCZEŃ

lekcja.jpg

rysunki.jpg

chyba mu się nauka spodobała :P

encykl.jpg

Link to comment
Share on other sites

No ładnie, już kota przerobiła na futrzaka :nono: :evil: :wink: :sweetCyb: :sweetCyb: :sweetCyb:
Taaaa, a teraz planuje kominek wybudować :P , żeby futrzak miał gdzie leżeć :P .
i bedzie mieszkać w kurnej chacie :P :sweetCyb: :sweetCyb: :sweetCyb:

Nie w kurnej chacie, tylko se willę do kominka dobuduję. :hmmmm: :confused:

Może kolejność nie taka, ale chęci dobre mam :P .

A w ostateczności kominek wybuduję w Krościenku :P :P :P .

Link to comment
Share on other sites

Ta minka oznacza, że to święty kot, wręcz :angel:

Oj, obyś miała rację :roll: :P . Trochę się boję "wieku dorastania", czy nie zacznie pokazywać humorów i pazurów :-? .

Jak narazie Dymcio jest przekochany, już nawet zaczyna wybiegać na spotkanie, jak wracam z dzieciakami do domu :P .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...