Jump to content
Dogomania

Samoyedki - moje dwa uśmiechnięte szczęścia :)


jbk

Recommended Posts

  • Replies 7.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images23.fotosik.pl/285/663afefe63798b99.jpg[/IMG][/URL]

Ale się rozpędziłam z tymi zdjęciami ;) Ale chciałam już mieć koniec z tym spacerem ;)

Wczoraj wieczorem szłam z dwoma, jak zwykle, na spacer. Ciemno już było. Jakiś podpity koleś mnie zaczepił. Oto nasza dyskusja:
- Dobry wieczór.
- Dobry wieczór. (dobrze wychowana jestem, a co ;P)
- Piękne pieski.
- Dziękuję.
- Jaka to rasa?
- Samoyedy.
- Szpice?
- Samoyedy!
- A ile kosztuje taki piesek? (tu miałam zagwozdkę, co mu powiedzieć)
- Przyjaciel nie ma ceny.
- Co?
- Na przyjaciela nie ma ceny!
- Co to znaczy?
- Dokładnie to, co powiedziałam.
- Moi rodzice chcieliby takiego pieska.
- To musi pan poszukać hodowli.
Oczywiście nie zatrzymywałam się ani na moment, oddalałam się odpowiadając, w tym punkcie rozmowy byłam już na tyle daleko, że koleś się chyba kapnął i jeszcze zawołał za mną:
- Do widzenia!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='deer_1987']Pieknie wygladaja na tle jesiennych drzew ;)[/quote]

Dzięki :)

[quote name='akzs']Fajnie się Vadirek z liśćmi komponuje :)[/quote]

Tam to mi do zleciał w dół po tej skarpie w lasku, bałam się nawet, że nie wyjdzie, bo stromo było. Ale dał radę :)

[quote name='crazydaisy']Świetne ujęcie [URL]http://images33.fotosik.pl/390/06d506ed49d0a187.jpg[/URL] :loveu:
Te białe puchatki są jak maskotki :loveu:, słuchaj jak u nich z pielęgnacją futra?[/quote]

Tak jak u Vegi, czeszemy ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='deer_1987']Rozmowa interesujaca :P po ciemnku to chyba rytlko Twoje psy bylo widac, co_? :P[/quote]

W zasadzie tak :)

[quote name='Cockermaniaczka']:lol:fajna rozmowa:evil_lol:
Samoyedy-szpice hahah:eviltong:
Fajnie wygladaja dwie biale kulki na spacerze:loveu:Bardzo efektownie to wyglada:p[/quote]

Dzięki :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='apple'][FONT=Century Gothic][COLOR=green][B]To s koleś pogadał.....a pewnie miał nadzieję na jakiś podryw:evil_lol:[/B][/COLOR][/FONT]
[B][FONT=Century Gothic][COLOR=green]Pies na tle panoramy:loveu:[/COLOR][/FONT][/B]
[B][FONT=Century Gothic][COLOR=green][URL]http://images34.fotosik.pl/384/cd5ddc2d23b9d726.jpg[/URL][/COLOR][/FONT][/B]


[B][FONT=Century Gothic][COLOR=green]Witaj:loveu:[/COLOR][/FONT][/B]
[/quote]

Z zasady nie daję się podrywać na ulicy ;)

[quote name='Iza i Avanti']Dooooooberek :loveu: Piękne zdjęcia![/quote]

Hej :) Coś Ci jeszcze przyszło do głowy?

[quote name='jonQuilla'][FONT=Georgia][COLOR=olive][B]nie no w sumie szpic czy samoyed co za różnica :evil_lol::evil_lol:[/B][/COLOR][/FONT]

[B][FONT=Georgia][COLOR=olive]nadrobiłam zdjęcia :multi::multi:[/COLOR][/FONT][/B]

[B][FONT=Georgia][COLOR=olive]zauważyłam że Twój syn bardzo lubi gnieść Vadira :evil_lol:[/COLOR][/FONT][/B][/quote]

Puczy go ciągle, tak w sumie to Vadir chyba najbardziej jego jest, i młody go uwielbia :) Ze wzajemnością :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WinterGirl'][CENTER][FONT=Comic Sans MS]hellO[/FONT][/CENTER]


[CENTER][FONT=Comic Sans MS]a u Was pod łapkami wciąrz piękna zieleń,[/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]a na niebie słońce...[/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]białaski :loveu: zachwycają...[/FONT][/CENTER]
[/quote]

Bo ciągle stare fotki jeszcze ;) Sprzed trzech tygodni ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jamnicze']Ciekawe który bardziej się zmachał :evil_lol:
[URL]http://images29.fotosik.pl/286/2cbe05b6d4473945.jpg[/URL]

wygląda tu jak lis polarny
[URL]http://images29.fotosik.pl/286/bda5cf10b9eb97c0.jpg[/URL]

ślicznota :)
[URL]http://images44.fotosik.pl/22/2e32be98e3c28eee.jpg[/URL][/quote]

Jak młody z młodym wychodzi (hehe:P), to wracają obaj padnięci, Vadir z językiem do podłogi, młody z mokrym czołem ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonsai_88']Zdjęcia cudne :loveu:....
A wiecie co ja wczoraj na osiedlu odkryłam? Mam pół samojeda w okolicy :evil_lol:. Poznałam wczoraj przepięknego psiaka, tak podobnego do Fialki, że aż się pytałam czy to nie samek... Niestety to tylko syn samka :razz:....[/quote]

Trzeba było fotę ciachnąć :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WinterGirl'][CENTER][FONT=Comic Sans MS]czapkę na uszy żeby nie zmarzły[/FONT]


[FONT=Comic Sans MS]z wielkim pomponem proponuję...;)[/FONT][/CENTER]
[/quote]

Dla ludzi - owszem, ale nie sądzę, żeby Samkom, pochodzącym przecież z zimnych terenów, podobało się takie coś :)) Im jest ciągle gorąco ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jbk']Dla ludzi - owszem, ale nie sądzę, żeby Samkom, pochodzącym przecież z zimnych terenów, podobało się takie coś :)) Im jest ciągle gorąco ;)[/quote]
W końcu to niezłe sierściuchy są ;), ale faktycznie do zimowych zdjęć przydałyby się jakieś kolorowe bandanki albo coś :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cockermaniaczka']:lol:fajna rozmowa:evil_lol:
[B][SIZE=3]Samoyedy-szpice hahaha[/SIZE][/B]:eviltong:
Fajnie wygladaja dwie biale kulki na spacerze:loveu:Bardzo efektownie to wyglada:p[/quote]

tak, tak ... SAMOYEDY to napewno szpice, a bynajmniej jedna z ras grupy "szpice". Sam opis wzorca ujmuje to tak a nie inaczej - " .. elegancki arktyczny szpic ..." :p.
A cechami tego dowodzącymi są miedzy innymi:
- szpiczaste uszy średniej wielkości
- szpiczasta kufa (czy też pysk, jak kto woli)
- oko w kształcie migdała
- ogon noszony na grzbiecie ...
- itp itd :)

Ja spojrzeć na dzisiejszego Chow Chow to czasami trudno uwierzyć, że to też szpic .... a jednak. Jeszcze jakieś 60 lat temu Chwo Chow miał uszy szpiczaste i zdecydowanie bliżej osadzone, a kufa była dużo dłuższa i bez zmarszczek.



pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...