Jump to content
Dogomania

Pseudohodowla - Halinów


fasolka7

Recommended Posts

[quote name='ARKA']Ja tez i nie tylko ja, wiem dlaczego wystapilas TAK WLASNIE ENERGICZNIE na tym watku:diabloti:

Napisalam Ci, ze nie intersowalam sie doglebnie sprawa a mam obowiazek??[/quote]

Tak ,ja smie twierdzic ze masz obowiazek z racji przynaleznosci do ARKI i z tej racji ,ze kazdego innego kto tak postepuje lub nawet w mniejszej mierze jak Sdz gnoisz , wyzywasz.

Dlaczego wystapilam na tym watku??
To ci powiem .
Jakis debil puscil suke z cieczka na ulice ,doszlo do starcia , jeden pies prawie to przyplacil swym zyciem .Teraz boimy sie czy wszystko z nim bedzie ok. Teraz rozumiesz dlaczego?????????
NIENAWIDZE IGNORANTOW i takich co mysla ze upilnuja ,co maja gdziec czy suka ma cieczke czy nie , czy bedzie sie rozmnazac czy nie .

Najchetniej to bym do takich strzelala :angryy::angryy::angryy:

[quote name='ARKA']Wogole jakąs suczke czy wlasnie suczke z tej interwencji???[/quote]

Tylko to jest dla ciebie istotne???????????:crazyeye:
Zwalilas mnie z nog ,juz lepiej nic nie pisz :-(

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 774
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='niufek']

[B][SIZE=3]Dlaczego wystapilam na tym watku??[/SIZE][/B]
To ci powiem .
Jakis debil puscil suke z cieczka na ulice ,doszlo do starcia , jeden pies prawie to przyplacil swym zyciem .Teraz boimy sie czy wszystko z nim bedzie ok. Teraz rozumiesz dlaczego?????????
[/quote]
To ze jakis debil, zreszta nie pierwszy, wypuscil suke w cieczce to wiadomo. Szczegolnie w okresie cieczek, suki i pokiereszowane psy trafiaja do schronisk, wiecej w tym okresie.

I co tak sobie nagle wskoczylas do tego wątku,przez to, i mnie sie czepnelas?:roll: Ani logiki ani skladu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']To ze jakis debil, zreszta nie pierwszy, wypuscil suke w cieczce to wiadomo. Szczegolnie w okresie cieczek, suki i pokiereszowane psy trafiaja do schronisk, wiecej w tym okresie.

I co tak sobie nagle wskoczylas do tego wątku,przez to, i mnie sie czepnelas?:roll: Ani logiki ani skladu.[/quote]


Faktycznie ,pomylilam sie . ARKA NIE MA NIC ZE STERYLKAMI WSPOLNEGO , poza parolami na stronie i na niektorych watkach .W takim ukladzie powinno na ARKI stronie stac motto roku : robta co chceta .
Bo w tej chwili ,to tam ani logiki ,ani skladu .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']I widzisz, takie 'akcje' kaza mi zweryfikowac tez poglady odnosnie dzialan samych organizacji, sposobu odbierania i wchodzenie w posiadanie zwierzat odbieranych z interwencji. To musi dzialac, jak widac, w obie strony dla DOBRA zwierzat. Albo, tak jak jest w proponowanych zmianach do ustawy, powstana w kazdym woj. specjalne schroniska dla zwierzat z interwencji albo organizacja ma swoje schronisko albo udokumentuje posiadanie wystarczajcych srodko finansowych aby zwierzeta odbierane posiadac pod swoja opieka: oplata hotelu, leczenie, kastracja, szczepienia.

Slad po zwierzetach ginie, zwierzetach odbieranych z interwencji.[/quote]
Kiedy takie zmiany mają wejść? Psy rasowe rozeszły się jak świeże bułeczki, jeszcze z taką reklamą w TV...
Żeby cokolwiek się zmieniło, to organizacje muszą zacząć te zmiany od siebie :roll:
Arko mam nadzieję, że po Twojej powyższej wypowiedzi coś się ruszy i pewne sprawy zostaną wyjaśnione.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niufek']Faktycznie ,pomylilam sie . ARKA NIE MA NIC ZE STERYLKAMI WSPOLNEGO , poza parolami na stronie i na niektorych watkach .W takim ukladzie powinno na ARKI stronie stac motto roku : robta co chceta .
Bo w tej chwili ,to tam ani logiki ,ani skladu .[/quote]

:evil_lol: tylko tak moge te wywody podsumowac. A ze Ty robisz co chcesz to tez wiemy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an1a']Kiedy takie zmiany mają wejść? [/quote]

:roll: no wlasnie, zmiany do ustawy sa wstrzymane bo PO nie wiedzi zasadnosci wprowadzania zmian teraz, wiaze sie to z przeznaczeniem dodatkowych srodkow z budzetu panstwa na zmiany.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niufek']Wlasnie sie dowiaduje .
To jest bzdura co piszesz . nikt nie pytal i nie prosil by zglaszac szczeniaki , tylko ta dziewczyna nie chciala by trafily do Korabiewic i dlatego je gdzies zawiozly na tymczas .Niech ten hycel jak cos gada ,to niech gada prawde.

ps. szczeniaki to twoja kolezanka teraz zabiera ,a nie moja .[/quote]

Pisz bajki dla dzieci...siedzisz w Niemczech i wszystko wiesz, to tez ciekawe.....

No i prosze. Dziekuje za "mile" nagranie na sekretarce i pogrozki i "mily" sms,od kolezanki.
Myslisz, ze sie wystrasze, ze zejde do tego poziomu rynsztoku??
We łbach wam sie poprzewalo, myslicie ze jak jestescie z organizacji to wszystko wolno,ze jestescie "bogami"???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']

No i prosze. Dziekuje za "mile" nagranie na sekretarce i pogrozki i "mily" sms,od kolezanki.
Myslisz, ze sie wystrasze, ze zejde do tego poziomu rynsztoku??
We łbach wam sie poprzewalo, myslicie ze jak jestescie z organizacji to wszystko wolno,ze jestescie "bogami"???[/quote]

Możesz jaśniej - tutaj lub na priva?
Ewentualnie podam adres mailowy, bo widzę, że ktoś mi usunął subskrybcję tego wątku to i w PW może grzebać :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa i flatki']Możesz jaśniej - tutaj lub na priva?
Ewentualnie podam adres mailowy, bo widzę, że ktoś mi usunął subskrybcję tego wątku to i w PW może grzebać :angryy:[/quote]


Ponoc jakas dziewczyna nawtykala ARCE za rozsiewanie plotek .

W sumie to watek schodzi na boczne tory .Jakos szybko zapominamy ,ze organizacja prozwierzeca w Polsce w ten sposob robi interwencje .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an1a']Kiedy takie zmiany mają wejść? Psy rasowe rozeszły się jak świeże bułeczki, jeszcze z taką reklamą w TV...
[B][SIZE=3]Żeby cokolwiek się zmieniło, to organizacje muszą zacząć te zmiany od siebie[/SIZE][/B] :roll:
Arko mam nadzieję, że po Twojej powyższej wypowiedzi coś się ruszy i pewne sprawy zostaną wyjaśnione.

Nie dobijaj :shake:[/quote]

Zgadzam sie w pelni z tym co napisalas .Zaczac od siebie . Jak mozemy od innch czegos wymagac ,gdy organizacje prozwierzece tyk dzialaja????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']Nie jakas tylko konkretna, twoja kolezanka, nie nawtykala tylko grozila a jezyk byl rynsztokowy, to jest ZASADNICZA roznica.[/quote]
Witaj,
widziałam zdjęcia to poprostu bestialstwo!
Droga Arko dyskutowanie na tym forum to totalna strata czasu - sama dostałam kilka maili aby nie dyskutowac - te Panie same sobie poradzą i zawsze znajdą najlepsze rozwiązanie.
Czytając niektóre posty - przypomina mi sie fraszka "Na Dewotkę"
... i mówiąc Odpuśc nam winy jako i my odpuszczamy - biła bez litosci.
Fraszka była o babsku co tłukła swoja służącą odmawiając modlitwy.
Nie przejmuj sie komentarzami - ja jestem za - poprostu jako człowiek (pewnie nie wszyscy zrozumieja moja konkluzję):lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niufek']Frotka , ja naprawde mam wielki szacunek do tego co robisz ,ale ........... w tym przypadku nalezy sie spora krytyka .
1-telefonicznie dowiedzialam sie wlasnie od SdZ ,ze w Polsce sie rasowych psow nie kastruje bo kazdy rasowca chce i one domki znajduja ,tylko kundelki sie kastruje , tych nikt nie chce :roll:.
2- powiedziano rowniez z duma ,ze to nie bylo okolo 100 psow ,tylko 200
3- sunie Yoreczkow tez byly wydawane szczenne ,ale cala Polska przeciez Yoreczki chce :crazyeye:.
4-na pytanie czy sie nie boja ,ze te sunie znow trafia do pseudohodowcy ,nie bylo oburzenia ,bo przeciez rasowce rodzic moga ,bo kazdy rasowca chce .
Zostalam oswiecona przez organizacje prozwierzeca dzialajaca dla dobra zwierzat .Wszysko co dotad robilam ,robilam zle .Bralam tylko kastraty .Bije sie w piers , robilam zle .
Zastanawia mnie jedno , skoro rasowcow sie nie kastruje i rozmnazanie ich jest ok , to po jaka cholere likwidowali te zakichana pseudohodowle ???:crazyeye:
Po co ???Przeciez one byly rozmnazane ,tak ,czy nie ??[/quote]

Wątpię, żeby ktoś ze SdZ udzielił Ci takich odpowiedzi.

Hodowli nie likwiduje się dlatego, że psy są rozmanażane (bo nie ma zakazu rozmnażania psów) tylko dlatego, że psy przebywają w złych warunkach.

Z psami wydawanymi do adopcji problem nie leży w tym, żeby psa wykastrowac tylko żeby dobrze go wydać w takie miejsce, w którym będzie miał odpowiednią opiekę i nie będzie mnożony.

Nie chcę się wypowiadać za SdZ ale jest dla mnie logiczne, że w sytuacji gdy odbiera się ponad 100 psów w nienajlepszym stanie to priorytetem jest znalezienie im odpowiednich domów, w których będą leczone a po wyleczeniu zostaną wysterylizowane/wykastrowane, jeżeli nie będzie pewności co do tego, że nie będą mnożone. Mało którą organizację stać na utrzymywanie i leczenie ponad 100 psów a po wyleczeniu - finansowanie wszystkim tym psom sterylizacji, tym bardziej, że nawet najlepszy hotel nie zastąpi psu domu, do ktorego powinien jak najszybciej trafić.

Jeśli uważasz, że likwidację pseudohodowli można przeprowadzić sprawniej pokaż to i weź się za handlarzy, wywożących psy do Niemiec. To dopiero jest gehenna dla zwierząt.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diana123']ja Cie zapytałam o konkrety a Ty uciekasz od odpowiedzi - znaczy polemika z Toba to gadał dziad do obrazu???[/quote]
Oczywiście nie wyspowiadałam się z 2 pytań. "Moich" psów można szukać w nowych domach, z których zdjęcia są w tematach na forach, bo jestem domem tymczasowym. Z reszty nie mam obowiązku się wyspowiadać, bo to nie jest licytacja kto robi więcej i w czym jest lepszy, tylko pytania odnoście tego, co SdZ zrobiła, żeby nie doprowadzić do dalszego rozmnażania tych psów.
Odpowiedzi nie ma.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Frotka']Wątpię, żeby ktoś ze SdZ udzielił Ci takich odpowiedzi.

Hodowli nie likwiduje się dlatego, że psy są rozmanażane (bo nie ma zakazu rozmnażania psów) tylko dlatego, że psy przebywają w złych warunkach.

Z psami wydawanymi do adopcji problem nie leży w tym, żeby psa wykastrowac tylko żeby dobrze go wydać w takie miejsce, w którym będzie miał odpowiednią opiekę i nie będzie mnożony.

Nie chcę się wypowiadać za SdZ ale jest dla mnie logiczne, że w sytuacji gdy odbiera się ponad 100 psów w nienajlepszym stanie to priorytetem jest znalezienie im odpowiednich domów, w których będą leczone a po wyleczeniu zostaną wysterylizowane/wykastrowane, jeżeli nie będzie pewności co do tego, że nie będą mnożone. Mało którą organizację stać na utrzymywanie i leczenie ponad 100 psów a po wyleczeniu - finansowanie wszystkim tym psom sterylizacji, tym bardziej, że nawet najlepszy hotel nie zastąpi psu domu, do ktorego powinien jak najszybciej trafić.

Jeśli uważasz, że likwidację pseudohodowli można przeprowadzić sprawniej pokaż to i weź się za handlarzy, wywożących psy do Niemiec. To dopiero jest gehenna dla zwierząt.[/quote]


Wierze ,ze ciezko Ci uwierzyc , ja tez nie moglam .
1-organizacja prozwierzeca podejmujaca interwencji powinna klasc nacisk na sterylki i kastracje .Nie chodzi tu nawet o prawo , bo to nie zabrania rowniez trzymania psow na lancuchach , w malych kojcach itp. , ale etyka powinna byc zachowana . Tu jestesmy na dogomani i walczymy wspolnie z bezdomnoscia tych zwierzat ,ale jak mamy sie czuc ,gdy czytamy o takich interwencjach???Jak mamy wymagac od innych by sterylizowali i kastrowali swe psy i koty ,gdy na tym watku permanentnie spotykamy sie z komentarzami ze tak jak sie stalo ,to jest dobrze??

2-czy dobra adopcja nie uwzglednia rowniez zabespieczenia zwierzat na przyszlosc?? Jesli sie tylko ograniczymy do punktu znalezienia domu ,ktory da dobre warunki bytu ,to czym sie roznimy od rozmnazaczy ? Tylko jednym ,my nie robimy tego czynnie ,ale biernie .Sama stwierdzilas ,ze to miejsce nie powinno byc miejscem rozmnazania , ale jak chcesz to zapewnic bez sterylizacji ,czy kastracji??

3- Jesli ta interwencja dla SdZ byla aktem wysilku ,to dlaczego nie poprosili o pomoc?? Ludzie od Beagli chcieli pomoc ,ale tej pomocy nie chciano .Dodam ,ze na tym terenie dziala wiecej stowarzyszen ,ktore z pewnoscia by pomogly ,ale jak SdZ wygladalaby przed ta delegacja ??Ja nie twierdze ,ze oni powinni finansowo dac rade ,ale jesli byl problem jakikolwiek ,to dlaczego nie szukano pomocy?? Pan J mogl nawet przez telewizje poprosic o zgloszenia innych Fundacji gotowych do pomocy ,ale nie zrobil tego .Na ten temat moznaby jeszcze cala ksiazke napisac ,ale to nie zmienia faktu tego co sie stalo .

4 -tak ,ja uwazam ,ze mozna przeprowadzic tego typu interwencje sprawniej .Przy niewielkiej woli do wspolpracy z innymi , odrobinie checi mozna nawet taka interwencje przeprowadzic sprawniej .
-wspolna praca z innymi , to rozbija ilosc psow i jest wieksza szansa na sfinansowanie leczenia i sterylek
- kazda fundacja bylaby odpowiedzialna za swe zwierzeta i odpowiadala tylko przed glownym inicjatorem interwencji
- kazdy bylby zobowiazany do wydania psa albo po kastracji/sterylce , albo wydanie psa z umowa zawierajaca ten punkt.

Co do Handlarzy wyworzacych psy do Niemiec jesli masz adresy ich ,numery rejstracyjne , jakiekolwiek dane to prosze podaj .My tu w Niemczech juz od dawna zwalczamy w miare naszych skromnych mozliwosci tych handlarzy co nie tylko z Polski psy przywoza,bo teraz jest w modzie Slowacja .

Dodam jeszcze jedno .Skoro bylo wiadomo ,ze tam jest tyle zwierzat , to dlaczego SdZ nie czujac sie na silach z tego cio widzimy , chciala sama te interwencje przeprowadzic ?????

Nadal twierdze ,ze ta interwencja jest fiaskiem .Jesli SdZ nie poczuwa sie do bledow ,to oznacza jedno : Ich nastepne interwencje beda czesto takie jak ta ,a my za rok ,lub dwa bedziemy szukac domow wlasnie miedzy innymi dla psow z takich interwencji i na to ja nie musze sie godzic .Uwazam , ze jako osoba pomagajaca schronisku i bezdomnym psiakom ,mam jednak prawo do krytyki tej akcji .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Frotka']Jeśli znasz solidne organizacje, które chciałyby pomóc w tego typu akcjach (przejęcie psów i finansowanie opieki nad nimi) to podaj ich nazwy. Ja takich organziacji nie znam a wielokrotnie była i nie raz będzie taka pomoc potrzebna.[/quote]
Jak jest np. z wydawaniem psów za koszty kastracji?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jovanna']No ja sie bardzo rozczarowalam ta instytucja. Pieski ida jak swieze buleczki a na ogol to sie trzeba nameczyc zeby znalezc im dobry dom. Przeciez wszyscy tu na dogo doskonale wiemy ile z tym jest klopotu. [B]A my beagle zagubionych, znalezionych, porzuconych, sprawiajacych klopoty wychowawcze na naszym beaglowym forum mamy coraz wiecej. Tomo ma pelne rece roboty.[/B]
[B]I do tych obecnych przypadkow dojda za jakis czas pieski z tej akcji i to moze nastapic bardzo szybko.[/B]
[B]Jesli chodzi o beagle to naprawde straszna bezmyslnoscia jest wydawanie tej rasy psow ludziom z ulicy nie wiedzacym prawie nic o tej rasie i jakie z nimi sa najczestsze problemy.[/B]
Poza tym to sa psy ktore mieszkaly w klatkach, wiadomo co sie z tym wiaze. Calkowity brak przystosowania do zycia w mieszkaniu. Na pewno cierpia na jakies zaburzenia psychiczne ... Moga byc bojazliwe, agresywne ze strachu, a juz o chorobach jakie ze soba stamtad przyniosly nie bede wspominac.
[B]Jak taki zwykly ludz z ulicy ma sobie poradzic z tego rodzaju przypadkiem ?[/B]
[B]Ja mozna tak nieodpowiedzialnie ratowac psy ?[/B]
Jak mozna wydawac psy na ladny pysio i potrzebe chwili, kiedy gora sa emocje?
Kiedy nikt nie mysli jak to bedzie za tydzien, dwa, miesiac. Wazne jest zeby ktos je zabral niewazne jest ze to tylko moze byc ze szkoda dla psa.
Ja jestem tez ciekawa jakie to hodowle sie zainteresowaly tymi pieskami.
Bo widziac po akcji to sie obawiam ze to raczej nie beda te zrzeszone w ZK tylko kolejne pseudohodowle....:shake:
Moim zdaniem to jest pozbywanie sie problemu i przerzucanie odpowiedzialnosci na innych.
Nie tak sobie wyobrazalam pomoc psom przez SDZ....Paranoja jakas...
[B][SIZE=3]Oni sie beda tlumaczyc dobrem psa, brakiem miejsca i srodkow finansowych....[/SIZE][/B]
Rece opadaja....:angryy::mad:[/quote]

A wystarczylo tylko sie skontaktowac z ludzmi np.od Beagli w potrzebie .
Zreszta , wiele ras ma swych milosnikow co im pomagaja ,czy to Owczarki ,czy Asty , Pitty i co tam jeszcze .
Ja tylko dziekuje Bogu ,ze tam Nowofundlandow nie bylo , bo gdyby byly ,to bym swa krytyke chyba innaczej wyrazila :-(.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi'][SIZE=1]Ważna wizyta[IMG]http://www.e-ursynow.pl/images/blank.gif[/IMG][IMG]http://www.e-ursynow.pl/images/blank.gif[/IMG][/SIZE]
[SIZE=1]W dniu 13.01.2009 w siedzibie Straży dla Zwierząt w Warszawie gościł przedstawiciel Królewskiego Towarzystwa Zapobiegania Okrucieństwu Wobec Zwierząt w Wielkiej Brytanii (RSPCA), Pan Dawid Bowles. Bezpośrednią przyczyną wizyty było przekazanie przez RSPCA niezwykłego daru dla naszego stowarzyszenia - samochodu marki Nissan Nawara. [/SIZE]

[SIZE=1]Dawid Bowles spotkał się z Komendantem Głównym SdZ, Mateuszem Jandą oraz inspektorami i wolontariuszami stowarzyszenia. W czasie wizyty przedstawiciel RSPCA miał również okazje zobaczyć jak trudne interwencje podejmuje Straż dla Zwierząt, gdyż wizyta zbiegła się w czasie z interwencją, podczas której zlikwidowana została pseudohodowla psów w podwarszawskim Halinowie. [SIZE=2][B]Dawid Bowles był pod wielkim wrażeniem skuteczności metod działania inspektorów i wolontariuszy.[/B][/SIZE] Mógł w praktyce zobaczyć jak ciężką pracę wykonuje Straż dla Zwierząt oraz jak wiele zwierząt ratuje. Z ogromną radością przekazał na ręce Komendanta Głównego dokumenty potwierdzające przekazanie samochodu dla Straży dla Zwierząt.[/SIZE]
[SIZE=1]Była to już druga wizyta przedstawiciela Królewskiego Towarzystwa Zapobiegania Okrucieństwu Wobec Zwierząt w Wielkiej Brytanii w siedzibie Straży dla Zwierząt. [/SIZE][SIZE=2]Dawid [B]Bowles zapowiedział dalszą pomoc. Podczas rozmów podkreślał, że działania SdZ są niezwykle potrzebne i skuteczne, co oznacza, że RSPCA będzie wspierać dalsze działania Straży dla Zwierząt. Jednym z pierwszych zadań, które RSPCA chce zrealizować wspólnie ze Strażą są profesjonalne szkolenia inspektorów. Koszt szkolenia zamierza pokryć brytyjska organizacja.[/B][/SIZE]
[B]Dawid Bowles zapowiedział także dalszą pomoc merytoryczną oraz finansową dla Straży dla Zwierząt w Polsce.[/B]
[SIZE=1]wd[/SIZE]



[SIZE=1][url=http://www.e-ursynow.pl/index.php?option=News&task=viewarticle&sid=900]e-Ursyn[/SIZE][/quote]


[SIZE=1]Nie wydaje mi sie by SdZ byla tak biedna instytucja :shake:[/SIZE]
[size=1]Ciekawe co o tej akcji tyk naprawde [SIZE=1][SIZE=2][B]Królewskiego Towarzystwa Zapobiegania Okrucieństwu Wobec Zwierząt w Wielkiej Brytanii[/B][/SIZE] [/SIZE][SIZE=2]wiedza i mysla ??[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Frotka']Jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się żeby ktoś z adopctujących zaproponował zwrot kosztów kastracji (lub jakichkolwiek innych zabiegów przy psie). Bezdomność jest tak duża, że jeśli chce się wydać psa to trzeba do tego dopłacić.[/quote]
W tym wypadku były psy rasowe, po które chętni się zgłosili. Nikt pewnie dobrowolnie nie będzie się pchał w proponowanie pokrycia kosztów, bo lepiej się nie wychylać jak dają za darmo, a Yorki na Allegro są od 800zł.
Bardziej mi chodziło o taki warunek.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...