Jump to content
Dogomania

Pseudohodowla - Halinów


fasolka7

Recommended Posts

W ogóle odnoszę wrażenie, jakby teksty układało 10-letnie dziecko. Błędy ortograficzne rażą po oczach (np. wymażonego), dziwna składnia, itp. Np. zdanie ze strony głównej: "W sprzedaży mamy szczeniaczki wszystkich ras jakie hodujemy, szczeniaczki są zadbane i bardzo ładne, mogą one być wspaniałym podarunkiem dla dziecka lub przyjaciela,[B] a dodatkowo hodowanie inteligentnych psów pozytywnie wpływa na psychike człowieka i uczy odpowiedzialności którą każdy mieć powinien[/B]."
No to mnie najbardziej rozwaliło. :-o
Coś mi się wydaje, że na nich to hodowanie inteligentnych psów tak pozytywnie jednak nie wpłynęło. Inteligencja zaraźliwa niestety nie jest. :shake:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 774
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Lilith20']siedze tak dzisiaj i z ciekawosci przegladam oferty ras jakie przychodza mi do glowy na allegro, niektore sa przerazajace. tekst do owczarka niemieckiego " będzie piękną ozdobą twojego ogrodu" , bernardyny czystej krwi, ale bez papierów, owczarki z rodowodem ale bez papierow, albo nowofunlandy mieszane z samojedem i sprzedawane za kilkaset! zlotych, ogladam zdjecia "domowych hodowli" tak mi sie rzucila jedna owczarkowa, gdzie podworko jak u kargula i pawlaka, buda jak dla reksia, a za plotem miedzy winklem wstawiona kratka zeby odgrodzic szczeniaki. im wiecej czytam i ogladam tym bardziej mnie krew zalewa i chyba zaczne ostro sie za to brac. probuje wyszukac jakas pseudohodowle w moim rejonie ( okreg jeleniogorski) jak narazie nie mam nic, ale z checia zajelabym sie czyms u siebie, bo tak siedziec i nic nie robic tylko czytac i pisac nie bardzo mi sie widzi.[/quote]
Z jeleniogórskiego nie znam, ale w Wałbrzychu jest spora pseudo. :angryy:
Mają berneńczyki, spaniele, briardy, kaukazy, shih-tsu i chyba coś jeszcze ale nie pamiętam. :shake:
Na Allegro prawie cały czas mają wystawione szczeniaczki i oferują krycie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lilith20']A zaraz poszukam, przydaloby sie cos na miejscu, ale jak nie znajde, wybiore sie do walbrzycha pod pretekstem odwiedzenia znajomych:cool3:[/quote]
Wiem tylko to, że mają małe podwórko i sporo psów. Dzwoniłam tam kiedyś, gościówa twierdzi, że miała kiedyś hodowlę bassetów, ale z powodu zakłamania na wystawach zrezygnowała z tego. Niby jej basset z wadą ogona wygrywał na wystawach, bo jeździła do sędziego, u którego kryła swoje suki. Jeśli to prawda, to skoro tak jej przeszkadzało to zakłamanie, to trzeba było nie jeździć do tego sędziego. :roll:

Poza tym mówiła, że przygarnęła jakąś spanielkę ze schronu, pewnie do rozmnażania. :shake: Miała wtedy chyba z 5 spanieli. Po 2 tygodniach od rozmowy widzę na allegro jej aukcję, że oddaje 3 spanielki, suczki dorosłe. :-o

Podobno ma rasową kaukazkę sprowadzoną z Rosji za 2 tysiące po przebadanych rodzicach, za bardzo cieżką dysplazj, myślała wtedy o jej uśpieniu. Miot kaukazów wystawiła niedawno na aukcję.

Podobno ma też rasowego berneńczyka i spaniela (reproduktory).

To raczej nie wszystko, co udało mi się od niej wyciągnąć podczas rozmowy, ale tyle na razie pamiętam.

Aha i twierdzi, że nie jest pseudohodowcą, bo nie trzyma psów w kojcach. :-o :angryy: :mad: Jaka jest prawda nie wiem. :shake:



EDIT:
Nick na allegro [B]honek2[/B], jej aukcje:
[url=http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3990024]Przedmioty użytkownika - Aukcje internetowe Allegro[/url]
Widzę, że mają jeszcze buldogi angielskie. :cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asia & Ginger']W ogóle odnoszę wrażenie, jakby teksty układało 10-letnie dziecko. Błędy ortograficzne rażą po oczach (np. wymażonego), dziwna składnia, itp. Np. zdanie ze strony głównej: "W sprzedaży mamy szczeniaczki wszystkich ras jakie hodujemy, szczeniaczki są zadbane i bardzo ładne, mogą one być wspaniałym podarunkiem dla dziecka lub przyjaciela,[B] a dodatkowo hodowanie inteligentnych psów pozytywnie wpływa na psychike człowieka i uczy odpowiedzialności którą każdy mieć powinien[/B]."
No to mnie najbardziej rozwaliło. :-o
Coś mi się wydaje, że na nich to hodowanie inteligentnych psów tak pozytywnie jednak nie wpłynęło. Inteligencja zaraźliwa niestety nie jest. :shake:[/quote]

A czy myślisz, że pseudohodowlą zajmuje się Einstein? To są ludzie o niskiej inteligencji, bez wykształcenia, którzy nie potrafią zarobić pieniędzy uczciwy sposób.:shake:

Link to comment
Share on other sites

bo niektorzy to nawet honoru nie maja, zeby pojsc popracowac i miec satysfakcje ze zarobil pieniadze uczciwie i wlasna praca a nie praca zwierzecia. Darmozjady i trutnie!!!:angryy: gotuję się na samą myśl o tych całych pseudohodowlach, poproszę Mikołaja za rok o wiatrówke i wszystkich wystrzelam. Sama nie mam psa rodowodowego, bo mamy trzy mieszańce ze schroniska, takie do żadnej rasy nawet nie podobne, bo najpiekniejsze:loveu:, ale mieszkają u mnie trzy myszki rodowodowe z Wrocławia, bo po tym jak mi myszy z zoologa zdychały co miesiąc lub trzy na nieuleczalne choroby, to powiedziałam dość! tym masowym rozmnażalniom. I wiem że gdybym w zoologu znalazła "rasowe" myszy do sprzedania, to bym im zrobiła awanturę. Kocham kłócić się ze sprzedawcami:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lilith20']Interesuje mnie tez taka kwestia, bo wlasnie czytam regulamin ZK. Te wszystkie pseudohodowle lamia bardzo wiele punktow regulaminu. Czy ZK stosuje jakies kary dla tych ktorzy łamia ich regulamin???[/quote]

Pseudohodowla to pseudohodowla, nie jest nigdzie zrzeszona więc nie obowiązują jej żadne zasady.

ZK stosuje kary tylko wobec swoich członków, w zależności co przeskrobią może to być zawieszenie albo wykluczenie, badanie dna rodziców itd.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lilith20']Kurcze, ale jezeli w pseudohodowli maja psy rodowodowe i te psy sa zarejestrowane wiec handel szczeniakami bez rodowodow jest wbrew regulaminowi. Wybacz moje pytania, chce sie obeznac. Narazie czytam o tym wszystkich[/quote]

Od początku. Pseudohodowla jest "hodowlą" niezarejestrowaną w ZK. Najczęściej rozmnaża psy bez papierów albo psy z rodami, ale bez uprawnień hodowlanych. Jeśli ktoś rozmnaża psa z uprawnieniami ale nie ma przydomka hodowlanego, czyli jest pseudohodowlą nie obowiązuje go regulamin bo nie jest zarejestrowany w ZK. Nikt nie zabrania rozmnażania psów, tych z papierami i tych bez. To tak samo jak np. hodowla ZK może rozmnażać psa niezarejestrowanego bo nie podlega to karze. Ale zamotałam. Regulamin obowiązuje tylko hodowle spod skrzydeł ZK i psy tam zarejestrowane.

Kto pyta nie błądzi.;)

___

edit nie sądzę by ktoś robił hodowlankę by nie zarejstrować hodowli tylko rozmnażać na lewo. Za dużo zachodu.

Link to comment
Share on other sites

Jak mnie dobija takie bezprawie... i moja pedantycznosc. Caly ten balagan doprowadza wlasnie do tych tragedii psiakow i nie tylko, bo sprzedaje sie chore, z wadami, a pozniej siup na ulice albo do schroniska. Jak znajde gdzies u mnie w okolicach taka pseudohodowle to sie z nia policze:mad: Na marginesie pisalam wczoraj do tych oglaszajacych sie pseudohodowli dlaczego ich psy nie posiadaja rodowodow a osiagaja zawrotne sumy ktore praktycznien iczym nie roznia sie od tych rodowodowych. Nikt mi nie udzieli odpowiedzi mimo inf na stronach ze odpowiadaja na wszystkie pytania. Chyba na te nie znaja odpowiedzi;P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='strazdlazwierzat']Psiaki potrzebuja pomocy 80 % chore na parwo i nosowke [B]prosimy o pomoc[/B] na weta kazda zlotowka sie liczy wejdz na strone [URL="http://www.strazdlazwierzat.com.pl/"]www.strazdlazwierzat.com.pl[/URL] tam znajdziecie nr konta dziekujemy dzis o 21, 30 w TVN Warszawa bedzie reportaz[/quote]
[quote name='strazdlazwierzat'][B]Jesli chodzi o pomoc to zostala napisana[/B] i[B]nterwencja[/B] nikt nikogo nie zmusza do pomocy, to tylko apel Pragne dodac ze [B]Straz dla Zwierzat nie jest milosnikiem dogomani i nie bedzie siedzic i dyskutowac [/B]nasza pomoc polega na pracy w terenie a nie siedzenie godzinami przed kompem i gadaniem o wszystkim i niczym, a zwierzeta fizycznie cierpia. Jesli ktos chce pomoc niech pomoze a jesli nie to niech chociaz nie pisze glupstw bo to tylko swiadczy o braku wyobrazni dziekuje[/quote]
Panie Komendancie
Po dwóch latach nieobecności i kilku niewyjaśnionych kwestiach zjawia się Pan na forum prosząc o pomoc i informując jednoczesnie, ze nie będzie Pan udzielał informacji bo ,,Straż nie jest miłośnikiem dogomani" :roll:
Tymczasem (pozwolę sobie zacytować wypowiedź) jednego z moderatorów: [quote]
[B][COLOR=green]Regulamin PWP wymaga prowadzenia na [U]bieżąco [/U]rozliczeń.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=green]Słuchajcie jeśli chcecie korzystać z możliwości pozyskiwania funduszy przez dogo musi akceptować warunki dogomanii jakie stawia w zamian za zbiórke pieniędzy.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=green]Zrozumcie, że ludzie wam wpłacajacy chca mieć pewność, że pieniędze zostały wykorzystane na to na co zostały wpłacone.[/COLOR][/B]

[/quote]
ps. Siedzenie przed komputerem i pisanie na dogomani to nie tylko ,,gadanie o niczym". To również fizyczna pomoc zwierzętom, które cierpią. ,,Klikając" można wiele dobrego zdziałać. Czy niedostrzeganie efektów ,,klikania" wielu fantastycznych osób :cool2: tu piszących nie świadczy czasami o braku wyobraźni?;)

Link to comment
Share on other sites

mam info ze do oprocz kilkunastu beagle do adopcji sa

- Pudle
- Goldeny
- mieszańca Pitbulla
- Owczarka Niemieckiego
- Westa
- Sznaucera
- ...kilka innych w pojedyńczych osobnikach

JEŻELI JESTEŚCIE ZAINTERESOWANI ADOPCJĄ to weźcie ze sobą dowód osobisty i $$$- tyle na ile pozwala Wam domowy budżet.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jovanna']mam info ze do oprocz kilkunastu beagle do adopcji sa

- Pudle
- Goldeny
- mieszańca Pitbulla
- Owczarka Niemieckiego
- Westa
- Sznaucera
- ...kilka innych w pojedyńczych osobnikach

JEŻELI JESTEŚCIE ZAINTERESOWANI ADOPCJĄ to weźcie ze sobą dowód osobisty i [B]$$$- tyle na ile pozwala Wam domowy budżet[/B].[/quote]

Mozesz jasniej?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...