Jump to content
Dogomania

Pseudohodowla - Halinów


fasolka7

Recommended Posts

Przykro mi z powodu psiaka. Tak przeczytałam początek wątku do którego dałaś adres i się zastanawiam. Powiedzieli, że będą jeździć na wystawy, tak? Prowadzą pseudohodowlę, tak? Chyba najłatwiej jest się wymigać od wszystkiego i powiedzieć, że szczeniak nie żyje. Może oni go wcale nie uślipi? Może on żyje, tylko chcę go używać do "produkcji"? Na twoim miejscu już dawno byłabym u nich w domu i wszystko dokładnie sprawdziła.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 774
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='ZUZANNA11']Powiedzcie jak wejść na tą stronę pseudohodowli mi sie nie chce otwierać
czy to są te strony ?
[URL="http://www.podhalany.cba.pl/"][FONT=Arial Black]www.podhalany.cba.pl[/FONT][/URL]
[FONT=Arial Black][URL="http://www.rasypolskie.com"]www.rasypolskie.com[/FONT][/URL][/quote]

przepraszam, ale nie wiem o co chodzi ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

[quote name='Gabryjella']Podepnę się tutaj, bo nie widzę sensu zakładania kolejnego wątku na ten sam temat ;)

Otóż chodzi mi o tzw. "porodowodowe", zastanawia mnie, jaką rolę odgrywa tu hodowca, który sprzedał sukę. Tzn. czy hodowcy mają możliwość wpływu na to czy suka/pies z jego hodowli będzie dalej rozmnażany (oczywiście bez uprawnień) ? Czy hodowcy w Polsce nie chcą, czy nie mogą tego w jakiś sposób kontrolować ?[/quote]

hodowca nie ma na to wplywu - choc najczesciej tez go to nie obchodzi taka jest prawda, przeciez te "porodowodowe" szczeniaki nie biora sie znikad - wielu pseudo podaje nawet przydomki hodowlane rodziców

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gabryjella']Niestety to wiem. Dlatego zaczęłam się zastanawiać nad tym, czy i jakie możliwości ma w tej kwestii hodowca, bo nie da się ukryć, że, szczególnie w rasach popularnych, sporo psów w pseudohodowlach to psy z hodowli ZK.


Kwestię tego czy hodowca chce czy nie zostawmy na boku, przynajmniej na razie ;)[/quote]

na chwile obecna - procz dobrej woli zadne

Link to comment
Share on other sites

ej to nie jest do konca tak ze hodowca nie ma wpływu . Wszystko zalezy od dobrej umowy. Ostatnio jedna hodowczyni odebrala suke wlascicielom bo nie chcieli jej wysterylizowac a w umowie byl taki wymog jesli suka nie bedzie "wystarczajaco dobra" - nie chodzilo tu o wady dyskwalifikujace, poprostu hodowca nie chcial dopuscic do rozrodu przecietnych psow.(oczywiscie umowa byla nalezycie skonstruowana, a warunki byly opisane lepeij niz ja to zrobilam :) ) Tak wiec, WSZYTKO ZALEZY OD UMOWY!!!

Link to comment
Share on other sites

no tak ale to jest inna sytuacja, znam babke, ktora mieszka pod wawa ma hodowle - zarejestrowana - szczeniaki, ktore nie beda rozmnazane sprzedaje za 500 zlotych (normalnie 1500) w umowie jest zaznaczone, ze jezeli pies/suka nie zostanie wysterylizowany/a pies wraca do niej plus jakas tam kara finansowa - wiec jak sie chce to mozna

tyle, ze wiekszosci hodowcow zalezy tylko na kasie! dlatego tez psy z rodowodem sa takie drogie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anea']Ostatnio jedna hodowczyni odebrala suke wlascicielom bo nie chcieli jej wysterylizowac a w umowie byl taki wymog jesli suka nie bedzie "wystarczajaco dobra" - nie chodzilo tu o wady dyskwalifikujace, poprostu hodowca nie chcial dopuscic do rozrodu przecietnych psow.(oczywiscie umowa byla nalezycie skonstruowana, a warunki byly opisane lepeij niz ja to zrobilam :) ) Tak wiec, WSZYTKO ZALEZY OD UMOWY!!![/quote]A wiadomo, jak została określona ta "wystarczająca dobroć" suki? Na jakiej podstawie, jakie kryteria musiały być spełnione, by suka nie była wystarczająco dobra? Bo rozumiem, że były to kryteria wyższe niż te, które są wystarczające do uzyskania uprawnień hodowlanych.

Link to comment
Share on other sites

[B]Zarazah[/B] nie wiem jak to były okreslone i jakie dokładnie suka miała spełnic warunki, wiem tyle ze byl punkt wedlug ktorego jesli suka nie spełni okreslonych warunkow do momentu osiagniecia okreslonego wieku ma zostac wytsterylizowana; a jesli wlasciciele nie spelnia ktoregos z warunkow umowy to suka wraca do hodowcy.... Jak widac wiem niewiele :) chodziło mi tylko o to ze majac dobra umowe hodowca moze miec realny wplyw na to co sie dzieje z psami z jego hodowli - z drugiej strony hodowca musi CHCIEC miec ten wpływ, i musi miec troche wiedzy lub pieniadzy zeby odpowiednio umowe przygotowac... i mocne nerwy, i zawzietosci i pewnie pare innych cech zeby uzerac sie z niekompetentnym wlascicielem. Z drugiej strony taka umowa zawerza grono nabywcow szczeniat bo nie kazdy sie zgodzi na to zeby hodowca mial taki wplyw na jego psa

Link to comment
Share on other sites

[B]Zarazah [/B]masz racje, dobrze by bylo wiedziec zeby o tym mowic (dlatego wiecej mowic nie bede) i zeby moc z tego skorzytac jako hodowca (co mnie nie dotyczy). Ja tylko napisałam ze hodowca moze miec realny wpływ na to co dzieje sie z psami z jego hodowli ale z drugiej strony wymaga to nie lada wysiłku i pewnie nie zawsze sie udaje - niestety slyszalam wiele wiecej historii o tym jak hodowca walczyl o odebranie psa w fatalnym stanie wlascicielowi, niz tych jak tak która podałam za przykład (czego robic chyba nie powinnam nei znajac szczegółów)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

[quote name='jefta']i wrócić z TOZem i Urzędem Skarbowym.[/quote]
Z tego co wyczytałam na forum spanielowym, to ta pseudo jest chyba nawet zgłoszona w Urzędzie Skarbowym. :shake:
Ale warto sprawdzić. ;)

Jak czytam ich allegro i ten zapis o humanitarnym transporcie, to aż mnie szlag trafia. :angryy: :angryy: :angryy:

Link to comment
Share on other sites

jak mozna kupowac psa 6 tygodniowego:mad:
tj ARKA napisala nalezy zglosic do tych urzedow i urzedu skarbowego.
Powiadomic mozna straz dla zwierzat i moze pomoga organizacje ,robiac kontrole w tej hodowli.
Mozna powiadomic media :gazete i telewizje.Moze pomoze EMIR lub p.Harlacz on ma dosswiadczenie w kontrolach hodowli.Zdjecia sa mile widziane.jezeli przemycaja na zachod szczeniaki tez jest na nich sposob.
ciocia powinna dostac opis stanu zdrowia tego szczeniaka,moze sie przydac do sprawy!!!
najwazniejsze jest uswiadamiac wszystkich w kolo o nie kupowaniu psow z pseudohodowli i takze ze zlach hodowli.

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem z Halinowa!!! I jak przechodzę koło tamtej pseudo, to już kilka km przed ich podwórkiem słychać szczekanie psów!! podejżewam, że jest ich tam od jasnej cholery!! Pozatym śmierdzi niemiłosiernie!! Ich podwórko jest dość małe, stoją tam dwie spore stodoły, i to tam napewno trzymają psy!! Mają pekińczyki, amstaffy, bullki, rotki, goldeny, labradory, pudle, owczarki niemieckie, westy, beagle, setery, collie, boksery, bernardyny, spaniele, cavaliery itp (wywnioskowałam z ich ogłoszeń w necie) Ponadto często zdarzają im się mieszanki!! Szczeniaki sprzedają chore, śmierdzące , brudne, i zapchlone , często niezaszczepione, napewno nieodrobaczane, komentarz do aukcji na allegro:

"Piesek okazal sie niestety bardzo zarobaczony i po dwoch dniach pobytu u nas rozwinal mu sie grozny wirus, z ktorym nie wygral. Pieniazki za psa zostaly mi zwrocone, takze sprawa zostala jakos zalatwiona. Wiecej nie mam co dodawac. Smutna transakc" !!!

odpowiedź:

"[I]Niestety takie sytuacje przy zwierzętach zdarzają się jest mi bardzo przykro , zwróciłem całą kwote jaką ta pani zapłaciła za pieska i wielokrotnie przeprosiłem ale widać to za mało dla tej pani a nic więcej nie mogę zrobić . " !!!![/I]


Słyszalam wiele innych skarg, psy umierały na nosówkę i na inne groźne wirusy!! Ponadto słyszałam, ze do kupionego psa dają gratis kota!!!!!!!!! :crazyeye::crazyeye: :-o Najgorsze jest chyba to, że chodziłam do klasy z dzieckiem tych kolesi!! I następne pokolenie sadystów!!!!!

Ludzie te zwierzęta cholernie cierpią!!! zglaszajcie gdzie się da!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='ARKA']

[B]do powiatowego weta[/B][/quote]
wie i ma to głęboko
[quote name='ARKA']
[B]na policje[/B][/quote]
j.w.
[quote name='ARKA']
[B]do urzedu gminy[/B][/quote]
j.w to koszmarne buraki. mają w gminie niedożywione dzieci i to ich bardziej boli
[quote name='ARKA']
do organizacji
[/quote]
TOZ j.w. niestety to nie jest Wesoła tak jak mi się wydawało tylko Mińsk Maz. :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']po to zeby zebrac o pieniadze i o ten 1%:angryy::angryy::angryy:[/QUOTE]
Policja, powiatowy i urząd miasta raczej o 1% nie żebrze...oni mają stały dopływ pieniędzy, z podatków. TOZ też raczej ma stałe dotacje.

Problem likwidacji każdej pseudohodowli jest bardzo złożony. Po pierwsze wiązę się z przejęciem dużej liczby psów na raz (a to na pewno skutkuje potrzebą "żebrania" o pieniądze, a przy takim nastawieniu jak wyżej będzie to trudne) poza tym znam przypadki gdzie a) psy spędzają lata w schronisku jako depozyt sadowy, b) osoba ratująca takie psy będzie się teraz bujała po sądach pozwana przez "hodowcę".
W tym wszystkim brak jest wsparcia organów ścigania i urzędów. Oni podchodzą do tego zazwyczaj tak: chcecie pomóc - pomagajcie, ale jak złamiecie prawo ( w tym przypadku prawa własności bo zwierzę jest włąsnością człowieka), będziecie mieć problemy.
Przykro mi,że to nie wygląda jak na Animal Planet gdzie sprawa w trybie błyskawicznym kończy się przed sądem i zwierzęta wobec zaniedbań i braku poprawy sytuacji przechodzą na własność organizacji.

W tej chwili jedyne co moim zdaniem można zrobić to zbierać dokumentację (weterynaryjną, opisy sytuacji przez świadków, pisma wysyłane do instytucji itp) i być dobrze przygotowanym zanim przystąpi się do ataku. Inaczej będzie tak jak wielu sprawach, które zostały umożone z braku dowodów...
Opcją są także media...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...