Jump to content
Dogomania

Pseudohodowla - Halinów


fasolka7

Recommended Posts

  • Replies 774
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Aha, no i jeszcze coś mi się przypomniało.
Dużo osób w tym klubie kupuje psy z pseudohodowli. Jak się zapytam dlaczego ,to mówią, że nie chcą się przyczyniać do cierpienia zwierząt, bo w normalnych hodowlach psy jezdzą na wystawy. A przecież wystawy to poprostu tortury dla psa...:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jefta']To był ten jeden przypadek na 1000. Wyjątek potwierdzający regułę

wcale nie taka nowa :razz: [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Owczarek_szkocki_kr%C3%B3tkow%C5%82osy"]klik[/URL]


Nie mam pojęcia jak to jest u owczarków szkockich, ale np. u belgijskich czy holenderskich, które też występują w różnych odmianach włosowych można psa po rodzicach krótkowłosych zarejestrować jako [U]pełnoprawnego[/U] długowłosego. Zdarzą się rzadko, ale zdarzą :cool1:[/quote]


u collie są tylko dwie odmiany długowłosa i krótkowłosa - ta co w linku pokazałaś. Moze ci ludzie nie wiedzieli,że są takie collie bo one sa mało popularne i ja sama mam collie 12lat i naprawde 12lat temu to długowłosego dorwac to był problem to na pewno o krótkowłosym nikt nie myslał a hodowca nie dopytał się o jakiego im chodzi co go nie tłumaczy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bblue']Aha, no i jeszcze coś mi się przypomniało.
Dużo osób w tym klubie kupuje psy z pseudohodowli. Jak się zapytam dlaczego ,to mówią, że nie chcą się przyczyniać do cierpienia zwierząt, bo w normalnych hodowlach psy jezdzą na wystawy. A przecież wystawy to poprostu tortury dla psa...:shake:[/quote]

o jezu zalamka. wychodzi jednak na to ,ze ludzie zupelnie nie znaja problemu dotyczacego wielu pseudohodowli chyba jednak za malo sie o tym pisze a przeciez juz nawet tyle bylo reportazy nie mowiac o filmach w internecie ludzie udaja ,ze nie widza bo widocznie dla nich jest tak najwygodniej :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']Sądzę, że gdyby jednemu i drugiemu trafił się psiak z ciężką chorobą to zaczęliby inaczej myśleć.[/quote]

pamietacie jeszcze nie tak dawno sprawe tego pseudohodowcy:angryy:relacje tutaj

[URL]http://www.rmf.fm/fakty/?id=106983[/URL]

[URL]http://interwencja.interia.pl/archiwum/news?inf=806657[/URL]

[img]http://img180.imageshack.us/img180/4609/paris072oj7.jpg[/img]

[img]http://img177.imageshack.us/img177/338/dscn3503xg7.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

ehhhhhhhhh wiecie jakcy sa reportezy to i tak cud ,ze wogole ktos nakrecil jakis reportaz ..fakt jest faktem ,ze jesli nawet byl w ZK ale nie jestem pewna to popelnil przestepstwo ale takich przypadkow jest duzo nawet u nas rok temu dziewczyny probowaly taka pseudohodowle zamknac kiedy przyjezdzaly na miesjce w asyscie policji facet wywozil czesc psow gdzies je ukrywal i nie mogly mu wszystkich psow odebrac :angryy:to taka walka z wiatrakami same widzicie jaki jest popyt. A i w ZK zdazaja sie czarne owce :shake:wystarczy poszukac . ostatnio sledzilysmy jedna pseudohodowle okazalo sie ,ze ta sama osoba jest zarejestrowana W ZK i wystawia inna rase a na boku sprzedaje psy bez papierow szkoda slow:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paulina_mickey']popatrzcie następny pseudo:angryy::angryy::angryy:

[COLOR=SeaGreen][B]usunięte przez moderatora[/B][/COLOR]

dają liczne postomstwo i doskonałe do krycia:angryy::angryy::angryy::mad::mad::mad:
czy nie można z tym nic zrobić:placz::placz:[/quote]

Pierwsza aukcja i ostatnie zdjęcie. Co ta suńka ma koło ogona?

Link to comment
Share on other sites

Trzeba zglaszac na pismie, dolaczajac opinie lakrza wet o stanie psiaka. Rowniez z allegro dolaczyc wydruk ogloszenia/eń:

[B]do powiatowego weta[/B]
[B]na policje[/B]
[B]do urzedu gminy[/B]
do organizacji

Oczywiscie pisac do wszystkich trzech instytucji razem ,aby wiedzieli,ze nie tylko do jednego sie sle.

Link to comment
Share on other sites

Dobrze,że wrzuciłaś info o tej beni tutaj-na dogo Paulina ;)..Link został usunięty,więc jak coś to mogę podesłać na PW..
Kurcze...ręce opadają...chciałabym pomóc tym wszystkim biednym psom:-(
Ahaa...widziałam "wyprzedaż" yorków na allegro...2 sunie i jeden piesek...
"Dają wspaniałe potmomstwo"....ehhh..szkoda słów..
Jak chce ktoś linki to pisać na PW.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Wiecie co mi się wydaje że niektórzy chcą po prostu rasowego pieska dla szpanu i mało ich obchodzi w jakich warunkach ten psiak bądź jego rodzice byli "hodowani", ważne że ona ma psa:shake:
i takim się nic nie wytłumaczy bo ich to nie obchodzi po prostu:shake:

Link to comment
Share on other sites

Najlepsze jest to,że MY-miłośnicy i obrońcy praw zwierząt wykupujemy takie zwierzaki z pseudohodowli...dla nad to ratowanie życia i zdrowia psa... a dla "hodoffcy" poprostu zarobek...:shake:...
Z jednej strony-kucze,wykupić tego psa i uratować...a z drugiej...przecież gościu tylko na tym zarobi...NAprawdę trudne to wszystko:razz:...

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam na ten temat z moją siostrą ostatnio. Ona też powiedziała, że miałaby ogromny dylemat co zrobić. Ratować szczenię- kupując je, czy zostawić i nie da zarobić... Sama też nie potrafię przewidzieć co w takiej sytuacji bym zrobiła, niestety...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...