Jump to content
Dogomania

Dziwne ceny Yorków ! O co kaman ?


Psiurka99

Recommended Posts

Drodzy forumowicze mam ważne pytanie do was bo ja sie nie znam !

Chodzi o cene Yorków z rodowodem. Jedni chcą od 1000-1400 dajmy tak.
A inni chcą 2500 do 3000. Dlaczego taka różnica ?! Prosze powiedzcie. Ponieważ wysłałam e-maila do jednego Pana, który prowadzi chodowle zapytałam o cene szczeniaka (psa) a on mi zaśpiewał 2500 ! :crazyeye: Nie rozumiem.

:placz:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 132
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Każdy inaczej wycenia szczenięta, według siebie.
Ja bym się przypatrzyła psom, osiągom, prześledziła rodowód pod każdym kątem(głównie zdrowie przodków) - ale nawet bez takiej ceny zrobiłabym całe rozeznanie jeśli decyduję się na jakąś hodowlę. Może to jakieś świetne szczeniaki z precyzyjnie dobranego skojarzenia dwóch wyśmienitych linii, wybitnych rodziców? Hodowca może powiedzieć nawet 20 tys. złotych, ale to nie znaczy, że musisz od niego kupić psa :p

Link to comment
Share on other sites

Ja widziałam ofertę szczeniaków bez rodowodu po 2500, to wcale mnie nie dziwi taka cena za szczeniaka z rodowodem. Jeśli napewno cena 1000-1400 jest za psa z rodowodem to moze być pet. Jeśli chcesz pieska tylko do kochania to jest okazja kupić szczeniaka z rodowodem za taką cenę.

Link to comment
Share on other sites

Nie no to ja w takim razie za taką cenę to podziekuje. Wolę kupić za 1000 tak samo dobrego jak te droższe :P zresztą mi nie chodzi o psa żeby z nim jeździć na wystawy tylko takiego normalnego :D

Dziękuje za odpowiedzi :)

Link to comment
Share on other sites

Polskie myślenie " nie kupię z rodowodem bo nie będę jeździć na wystawy"- pies rodowodowy= pies rasowy. Rodowód nie jest po to aby jeździć na wystawy. To pewność że pies jest 100% przedstawicielem swojej rasy. Ma udokumentowane pochodzenie. Po za tym jak kupujesz psa od hodowcy to dostajesz metrykę i nie musisz go wcale wyrabiać. Nie jest powiedziane, że jak rodzice szczeniąt są super wystawowi o wszystkie szczeniaki są wybitnie wystawowe (raczej rzadko się zdarza aby cały lub większość miotu była chempionami, ale są oczywiście wyjątki). Dlatego też warto poszukać dobrej hodowli która ma tańsze szczeniaki ale z rodowodem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Psiurka99']
Chodzi o cene Yorków z rodowodem. Jedni chcą od 1000-1400 dajmy tak.
A inni chcą 2500 do 3000. Dlaczego taka różnica ?! Prosze powiedzcie. Ponieważ wysłałam e-maila do jednego Pana, który prowadzi chodowle zapytałam o cene szczeniaka (psa) a on mi zaśpiewał 2500 ! Nie rozumiem.
[/quote]
Ale co tu rozumieć. 2500 to normalna cena za papierowego yorka z dobrej hodowli.

Ci, co chcą 1000, to chyba nie za szczenię z metryczką?? W takich cenach są pseudo yorki i yorki w typie od rozmnażaczy. Wierzyć mi się nie chce, aby "normalny" hodowca sprzedawał po tyle, no chyba, że to faktycznie petsy.
[B]Jaki był przydomek tej hodowli?[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aurunia']Polskie myślenie " nie kupię z rodowodem bo nie będę jeździć na wystawy"- pies rodowodowy= pies rasowy. Rodowód nie jest po to aby jeździć na wystawy. To pewność że pies jest 100% przedstawicielem swojej rasy. Ma udokumentowane pochodzenie. Po za tym jak kupujesz psa od hodowcy to dostajesz metrykę i nie musisz go wcale wyrabiać. Nie jest powiedziane, że jak rodzice szczeniąt są super wystawowi o wszystkie szczeniaki są wybitnie wystawowe (raczej rzadko się zdarza aby cały lub większość miotu była chempionami, ale są oczywiście wyjątki). Dlatego też warto poszukać dobrej hodowli która ma tańsze szczeniaki ale z rodowodem.[/quote]
:shake: Nie pisałam przecież, że chce bez rodowodu. Rodowód musi być i kropka. Ja to wiem nie trzeba mi tego powtarzać. Ale temu panu już podziękowałam powiedziałam, że dla mnie to za drogo. chcę takiego do 1500 i mam nadzieję, że takiego znajdę oczywiście z rodowodem.

[quote name='Greven']Ale co tu rozumieć. 2500 to normalna cena za papierowego yorka z dobrej hodowli.

Ci, co chcą 1000, to chyba nie za szczenię z metryczką?? W takich cenach są pseudo yorki i yorki w typie od rozmnażaczy. Wierzyć mi się nie chce, aby "normalny" hodowca sprzedawał po tyle, no chyba, że to faktycznie petsy.
[B]Jaki był przydomek tej hodowli?[/B][/quote]
Nie wiem patrzyłam kiedyś na internecie ogólnie bo chciałam wiedzieć cenę. Znalazłam ostatnio taką jedną hodowle "Silver Angel" blisko mojego miejsca zamieszkania w Polsce. Napisałam do tej pani e-maila ile u niej kosztuje pies szczenię, ale odpowiedzi jeszcze nie dostałam. :mad: Mam nadzieję, że nie bardzooo duużo. :]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aurunia']Polskie myślenie " nie kupię z rodowodem bo nie będę jeździć na wystawy"- pies rodowodowy= pies rasowy. Rodowód nie jest po to aby jeździć na wystawy. To pewność że pies jest 100% przedstawicielem swojej rasy. Ma udokumentowane pochodzenie. Po za tym jak kupujesz psa od hodowcy to dostajesz metrykę i nie musisz go wcale wyrabiać. Nie jest powiedziane, że jak rodzice szczeniąt są super wystawowi o wszystkie szczeniaki są wybitnie wystawowe (raczej rzadko się zdarza aby cały lub większość miotu była chempionami, ale są oczywiście wyjątki). Dlatego też warto poszukać dobrej hodowli która ma tańsze szczeniaki ale z rodowodem.[/QUOTE]

U la la jak ja kocham atmosfere na yorkach :loveu:
Uwielbiam klotnie R=R.
Uwielbiam ludzi, ktorzy tylko czekaja az pojawi sie tekst: "nie bede jezdzic na wystawy" i nic wiecej nie czytaja, rozpoczynajac swoja batalie o rodowodzie.
Zanim wszyscy uciekna z tego forum mam jedna rade: CZYTAJCIE ZE ZROZUMIENIEM i na Boga przestancie sie nawzajem atakowac.
Zajrzalam tu po dluzszej nieobecnosci i jedyne co mis ie wyrywa to [IMG]http://medlem.spray.se/senatn/images/V%20Slider/LSvomit.gif[/IMG]

Gdyby sie jednak kiedys cos tu mienilo, to mne zawolajcie.
Bede na fotoblogach.

A Psiurce zycze owocnych poszukiwan :grins:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Psiurka99']Nie wiem patrzyłam kiedyś na internecie ogólnie bo chciałam wiedzieć cenę. Znalazłam ostatnio taką jedną hodowle "Silver Angel" blisko mojego miejsca zamieszkania w Polsce. Napisałam do tej pani e-maila ile u niej kosztuje pies szczenię, ale odpowiedzi jeszcze nie dostałam. :mad: Mam nadzieję, że nie bardzooo duużo. :][/QUOTE]

ode mnie tez by nie dostalas odpowiedzi :eviltong: nie tak się pyta... o cenę to ty musisz zapytac najpozniej, najpierw musisz przedstawic się, opisac o sobie, o swojej rodzinie, potem interesowac się rodzicami szczeniakow, wtedy samymi szczeniaczkami, a tylko wtedy ceną :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aurunia']Polskie myślenie " nie kupię z rodowodem bo nie będę jeździć na wystawy"- pies rodowodowy= pies rasowy. Rodowód nie jest po to aby jeździć na wystawy. To pewność że pies jest 100% przedstawicielem swojej rasy. Ma udokumentowane pochodzenie. Po za tym jak kupujesz psa od hodowcy to dostajesz metrykę i nie musisz go wcale wyrabiać. Nie jest powiedziane, że jak rodzice szczeniąt są super wystawowi o wszystkie szczeniaki są wybitnie wystawowe (raczej rzadko się zdarza aby cały lub większość miotu była chempionami, ale są oczywiście wyjątki). Dlatego też warto poszukać dobrej hodowli która ma tańsze szczeniaki ale z rodowodem.[/quote]


dokładnie,trzeba umieć szukać;) ja obecnie szukam dobermanki dla siebie-cena rodowodowego szceniaka 2500-3000, poniewaz nie bede jeździc na wystawy i potzrebuje generalnie psa do towarzystwa popytałam troche znajmoych w dobrych hodowlach i dostałam od reki 2 super oferty szczeniąt po doskonałych rodzicach i z świetynch hodowli za cenę 1500-1250 co jest bardzo dobra ceną za psa.To pieski swietne eksterierowo, ktorym nie wyrosły wszystkie zeby, więc zdyskwalifikowane jako hodowlane.

Link to comment
Share on other sites

ale co ja sie bede produkować i opowiadać o sobie i o rodzinie. Jak znam cenę ile chcą i mi taka pasuje jestem w 100% pewna to wtedy można gadać. Bo jeżeli cena bedzie bardzo wysoka to ja poprostu będe szukać gdzie indziej i informacje o mniej tej osobie będą zbędne :] Taka jest moja myśl.

Zresztą co by komu szkodziło napisanie ceny.. ehh. Gdybym była na miejscu (czyli w polsce) pojechała bym tam a nie pytała poprzez e-mail, niestety teraz takiej możliwości nie mam. :(

Link to comment
Share on other sites

Tylko widzisz Psiurka, szczeniaki to nie słoiki dżemu na półce w supermarkecie. Każdy z naklejoną ceną, wchodzisz, bieżesz, płacisz i dowidzenia.

Szczeniaki to dorobek hodowlany, efekt dziesiątków lat rozumnego doboru partnerów, poniesione duże nakłady finansowe i więź emocjonalna opiekuna z maluchami, z ich matką, bądź obojgiem rodziców. W niektórych hodowlach szczeniaki są jak dzieci. To, do jakiego domu trafią, jest często ważniejsze, niż kwota, jaką uda się za nie uzyskać.

Ja jestem co prawda za podawaniem cen, lub przedziału cenowego (wiadomo, nie każdy szczeniak w miocie jest wart tyle samo), ale z takim podejściem:

[quote]ale co ja sie bede produkować i opowiadać o sobie i o rodzinie. Jak znam cenę ile chcą i mi taka pasuje jestem w 100% pewna to wtedy można gadać. [/quote]

... nie kupiłabyś ode mnie szczeniaka. Ba, nie dostałabyś nawet żadnego z moich przytuliskowych psów. Przemyśl to sobie, bo może się okazać, że żadna renomowana hodowla nie potraktuje Cię poważnie i będziesz miała problem z nabyciem dobrego yorka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Greven']... nie kupiłabyś ode mnie szczeniaka. Ba, nie dostałabyś nawet żadnego z moich przytuliskowych psów. Przemyśl to sobie, bo może się okazać, że żadna renomowana hodowla nie potraktuje Cię poważnie i będziesz miała problem z nabyciem dobrego yorka.[/quote]
Hm.. czyli co mam napisać do każdego hodowcy swoją biografię i że będe sie dobrze zajmowac pieskiem a potem pytać o cenę tak ?? :-?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Psiurka99']Hm.. czyli co mam napisać do każdego hodowcy swoją biografię i że będe sie dobrze zajmowac pieskiem a potem pytać o cenę tak ?? :-?[/QUOTE]

tak... przeciez mozna obmyslec i napisac jeden tekst w Wordzie, i potem wszystkim ten sam wlozyc ;)

i jeszcze jedno... jakby ty bylabys hodowczynią, czy najpierw chodzilo ci o cenę za pieska, czy do kogo on trafi, i czy będzie szczęsliwy?

dobry hodowca nawet bierze pod uwagę gdzie ty mieszkasz: miasto/wies, mieszkanie/dom, jaką masz rodzinę: dorosle dzieci/zero dzieci/3 male dzieci...
i wedlug tych kryterii wybiera komu sprzedawac pieska, o komu nie... no jasne, jak ma popyt, jak ma z kogo wybierac...

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny nie atakujcie od razu. Kupno pierwszego rasowego pieska w życiu nie jest łatwe. Ja też przed moim pupilkiem nie miałam nigdy rasowego pieska i dużego pojęcia jak znaleźć tego wymarzonego. Kupowałam szczeniaczka trochę na dziko, wiedziałam dużo o rasie, ale o dziedziczeniu cech, eksterierze itp. hmmmm tą wiedzę zdobywa się latami, ja jej nie miałam. wiedziałam czego potrzeba psu, jak już będzie, ale jak wybrać hodowlę? O tym znacznie trudniej się czegoś dowiedzieć.
Chyba właśnie z braku wiedzy wynika taki pogląd, że 'jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać'. Może znacie jakieś np. poradniki, (str. internetowe) dotyczące tego jak wybrać szczenię, bo jednak u nas ciągle pies rasowy to rarytas i trudno dogrzebać się podstawowej wiedzy a znaleźć kogoś, kto poświęci nam czas i nauczy też nie tak łatwo.
P.S. Co to jest pet?

Link to comment
Share on other sites

teraz to już chyba wszystko na nic.. :/ Otrzymałam e-maila od tej pani i ona chce około 2000 to ok. Ale nastepny miot zapowiadany jest na Lipiec. A ja w polsce bede tylko miesiąc (w sierpniu). A na pieska bedzie trzeba czekac minimum 2 miesiące :( Musze szukać teraz innych hodowli gdzie piesek bedzie miał już te dwa-trzy miesiące.. buu nadzieja mnie opuszcza.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AnkaZ']
P.S. Co to jest pet?[/QUOTE]

Pet klasa, to kiedy piesek jest z rodowodem, ale nie moze uczestniczyc na wystawach i byc rozmnazany dalej, bo np., piesku nie spuscilo się ciemiączko, ma nie prawidlowy zgryz, ma wady w kolorach, ma nie prawidlowo wstawiony ogon czy uszy, w przypadku yorka jeszcze moze byc to waciany wlos.
Taki piesek jest i tanszy, kosztuje nie wiele więcej niz z pseudo hodowli, dlatego jezeli ktos ma mniej kasy zawsze warto poszukac takiego, niz placic pseudo hodowcom

Link to comment
Share on other sites

U la la jak ja kocham atmosfere na yorkach :loveu:
Uwielbiam klotnie R=R.
Uwielbiam ludzi, ktorzy tylko czekaja az pojawi sie tekst: "nie bede jezdzic na wystawy" i nic wiecej nie czytaja, rozpoczynajac swoja batalie o rodowodzie.
Zanim wszyscy uciekna z tego forum mam jedna rade: CZYTAJCIE ZE ZROZUMIENIEM i na Boga przestancie sie nawzajem atakowac.
Zajrzalam tu po dluzszej nieobecnosci i jedyne co mis ie wyrywa to [IMG]http://medlem.spray.se/senatn/images/V%20Slider/LSvomit.gif[/IMG]

Anusia&Alutka-Dziwne, ale ja nie odbieram tego jako kłótnię, chyba to jest twoje pobożne życzenie. Widzisz to co sama chcesz zobaczyć;)

Link to comment
Share on other sites

[B]Psiurka[/B] obecnie na allegro jest suczka z rodowodem za 1500 zł ponieważ ma nieprawidłowy zgryz.A jezeli szukasz pieska to widziałam za 1700 zł ostatnio z Wrocławia oraz za 1600 zł z okolic Warszawy. Jezeli jestes zainteresowana napisz mi PW a dam Ci namiar.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Itka']U la la jak ja kocham atmosfere na yorkach :loveu:
Uwielbiam klotnie R=R.
Uwielbiam ludzi, ktorzy tylko czekaja az pojawi sie tekst: "nie bede jezdzic na wystawy" i nic wiecej nie czytaja, rozpoczynajac swoja batalie o rodowodzie.
Zanim wszyscy uciekna z tego forum mam jedna rade: CZYTAJCIE ZE ZROZUMIENIEM i na Boga przestancie sie nawzajem atakowac.
Zajrzalam tu po dluzszej nieobecnosci i jedyne co mis ie wyrywa to [IMG]http://medlem.spray.se/senatn/images/V%20Slider/LSvomit.gif[/IMG]

Anusia&Alutka-Dziwne, ale ja nie odbieram tego jako kłótnię, chyba to jest twoje pobożne życzenie. Widzisz to co sama chcesz zobaczyć;)[/QUOTE]

a gdzie ty tutaj widzisz klotnie? :crazyeye: :-o ja poki co ciebie jedyną tu widzę nie zadowoloną :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[B][SIZE=2]Na allegro ogłasza się hodowla [/SIZE][/B][SIZE=4][B][B][SIZE=2]E.G. Cardea FCI maję pieski do sprzedanie po 1700 zł (kup teraz) urodzone 31.12.2007r więc z wywozem nie powinno być problemów. (To moim zdaniem dobra hodowla i dobra cena jak na takiej klasy psy, i po takich przodkach)[/SIZE][/B]
[/B][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aurunia'][B][SIZE=2]Na allegro ogłasza się hodowla [/SIZE][/B][SIZE=4][B][B][SIZE=2]E.G. Cardea FCI maję pieski do sprzedanie po 1700 zł (kup teraz) urodzone 31.12.2007r więc z wywozem nie powinno być problemów. (To moim zdaniem dobra hodowla i dobra cena jak na takiej klasy psy, i po takich przodkach)[/SIZE][/B][/B]
[/SIZE][/quote]
Można zaufać tym z Allegro ? Mówisz, że urodzone 31.12.07 to już troche duże może jak bym była teraz w Polsce to tak ale ja bede w lipcu to jeszcze troche czasu... :angryy: Mimo wszystko dziękuje za dobre chęci :)

Jeżeli już to chciała bym takiego, żeby był do odebrania w lipcu lub sierpniu. Jeżeli byscie coś znaleźli to bardzo proszę o napisanie tutaj lub PW. Ja również poszukuję.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kate8828']Na alegratce jest ponad 4 ogłoszenia o yorkach w cenach 1600-1800 zł, zobacz :)

Tylko trzebaby posprawdzac te hodowle :)[/quote]
Dziękuje właśnie tam już szukam :cool3: . I oczywiście jak się już znajdzie to trzeba sprawdzić te hodowle obowiązkowo ! ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...