Jump to content
Dogomania

Dziwne ceny Yorków ! O co kaman ?


Psiurka99

Recommended Posts

[quote name='Greven']Czy psy - reproduktory mogą bez żadnych konsekwencji kryć suki niehodowlane?
.[/quote]

Oczywiście ze nie mogą:mad:
to jest zabronione przez regulaminy ZKwP i świadczy o etyce i moralności własciciela

Cytat z regulaminu psow reproduktorów
Własciciel reproduktora ma OBOWIĄZEK
Udostepnić psa do krycia [B]wyłacznie suk hodowlanych[/B] , zarejestrowanych w ZKwP lub innej organizacji należącej badź uznawanej przez FCI

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 132
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Hania:)']Vici, taktem to Ty nie grzeszysz. Zresztą trudno się tego spodziewać po takie osobie jak Ty. Zależało mi na jak największym i jak najcięższym psie. Berek był największy z celowo wyszukanego sporego miotu. [/quote]

Haniu chyba coś kręcisz. To ile ta twoja znajoma miała miotów. fak faktem duży ten Twój york. Mój shih tzu waży 6 a do maleństw nie należy.

******

Ja się na yorkach nie znam ale to co się dzieje z buldożkami w typie to masakra. One już nie przypominają buldożków. Mają długie pyszczki, są wiotkiej budowy, oczy jakieś wyłupiaste. Aż żal patrzeć. O chorobach nie wspominam. Często jest tak, że żyją tylko 2/3 lata.

ps. u mnie na osiedlu jest sporo (j)yorków. Myślę, że gdzieś ok 20 sztuk. Z czego rodowód to mają tylko 2.:shake:

Link to comment
Share on other sites

U mnie w okolicy jest tak samo, yorków zatrzęsienie, ale rodowodowe mozna na palcach zliczyć.

Trzeba przyznać, że im droższy pies tym prawdopodobnie będzie lepszy eksterierowo - jednak to nie reguła. Czasem zdaża się tak żę w mało znanej hodowli trafi się naprawdę piękny eksterierowo i ze świetnym charakterem piesek. i niestety prawda jest, że w hodowlach znanych gdzie bardzo liczy się eksterier, sprawy charakteru są odkładane na boczny tor. i znam wiele psiaków, które przyzwyczajone do wystaw potrafią się na nich zachować, na ringu są wręcz idealne, natomiast poza nim to całkiem inne psy i nigdy nie odważyłabym się takiego psa rozmnażać.

A co do cen to także uważam, że są one kierowane modą. Wiadomo, że psiak z rodowodem będzie zawsze droższy od tego bez papierka, no ale wiadomo, iż przeglądy, metryki, wystawy nie są darmowe.
Jednak nikt mi nie wmówi, że utrzymanie miotu yorka jest droższe od utrzymania miotu owczarka niemieckiego czy setera.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vici i Jeannie']
a gdzie jest napisane lub polecane, ze yorki muszą lazic po krzakach? Moja sunia sama nie lezie do nich, nie idzie do wysokiej trawy, ona lubi chodniki, asfalt, drozki, a nie krzaczyska :p ale nie mysl, ze ona z tego powodu jakas nie tak, nudziara itp., ty widzialas jej video? ona jest takie zywe srebro, na ulicy nie mozna jej wziąsc na rękach, bo wyrywa się, chce sama biegac, ale jakos widocznie zadowala ją normalne drozki :roll:

[/quote]
Tak Vici, widziałam video i po raz któryś powtarzam, że sunie masz śliczną. Chciałam Ci tylko pokazac jak to miło, jak ktoś się czepia Twojego psa.

Jak już pisałam - CELOWO SZUKAŁAM dużego yorka. Nie potrzebowałam go na wystawy ani do hodowania sierści, a do aktywnego stylu życia. Zaraz mi napiszesz, że yorki się do tego nie nadają. Mój temu zaprzecza.

Chefrenek wywęszyła podstęp;) Psa mam od znajomej, choć obejrzałam wiele miotów, najeździłam się że ach. (Musiałabym być niespełna rozumu, by nie zobaczyć co najmniej kilku miotów - w tym rodowodowych też). U niej były najdorodniejsze - i do tego z pewnego źródła. Ot, tyle mojego kręcenia, nie doszukuj się podstępu, gdzie go nie ma.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Patikujek']tak w sumie to mój również, z niego nawet na siłę kanapowca i przytulaka by się nie zrobiło[/QUOTE]

no moja jakos tez nie kanapowca i nie ma zbyt wiele czasu :evil_lol: na przytulanki. Ale nie musialam kupowac 4,5 kg yorka, zeby takiego nie kanapowcego mialamby ;)

Link to comment
Share on other sites

Vici i jej monopol ma rację. Sporo ludzi Cię tu nie lubi, wiesz? Ja juz wiem dlaczego. Czepiasz sie. A to jest co najmniej irytujące.

Myśle, że miałabys sporą satysfakcję, gdybym napisała, że jestem załamana, bo mój pies waży [B]AŻ [/B]4,5 kg. Albo gdybym napisała że jest chory i mieliście rację, nie trzeba było kupować bez papierów. Nic z tego, Słoneczko. Popsuę Ci statystyki. Mojemu psu nic nie brakuje. Jest bez papierów więc od początku nie liczyłam że wyrośnie z niego egzamplarz na miarę "best in show". Świat nie jest czarno-biały.

I jak pisała Berek - to nie jest tak że każdy nierodowodowy jest "be" a kazdy rodowodowy "cacy". Jest cała masa wspaniałych zdrowych bezrodowodowców i cała masa bidulków z papierami. Nie widzisz tego? Jak dla mnie cała ta akcja "r=r" ma w sobie sporo manipulacji. Niech każdy ma psa, jakiego chce i niech tylko o niego dba. I cała rzecz.
Ale to moje prywatne zdanie, nie musicie się zgadzać. A ja mam bez papierów i to moja sprawa. Co więcej - mój kolejny pies też będzie bez papierów - i to też będzie moja sprawa.

Hoduj sobie te swoja przytulankę na zdrowie. Myślę że Berek nie jest mniej szczęśliwym psem od niej. A kto wie czy nie bardziej.

Link to comment
Share on other sites

Vici nie tylko narzuca , ona wręcz wymusza na wszystkich aprobatę dla swojej racji.
Nie potrafi dyskutować i przemyśleć argumentów drugiej strony.
Ja osobiście nie popieram zakupu psów nierodowodowych,ale myślę,że decyzja jest wyłącznie osobistą sprawą każdego kupującego.
Spore ceny za zakup psów tej rasy jest spowodowana modą i nie uwierzę w inne czynniki z prostej przyczyny.Popatrzcie na ceny owczarków niemieckich długo i normalnowłosych ,przy czym te pierwsze są wadliwe dla FCI.Cena owczarka długowłosego jest kilkakrotnie wyższa od ceny owczarka z normalnym włosem.
I jest też druga strona medalu -często te nierodowodowe psy (Yorki)pochodzą z naprawdę wspaniałych domków ,gdzie maja zapewnione spacery,zabawy i miłość swoich właścicieli a niejedna rodowodowa hodowla traktuje swoje zwierzeta jak manekiny wystawowe i inkubatory.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hania:)']Vici i jej monopol ma rację. Sporo ludzi Cię tu nie lubi, wiesz? Ja juz wiem dlaczego. Czepiasz sie. A to jest co najmniej irytujące.
[/QUOTE]

ja po prostu dyskutuję i tyle :lol: ten forum jest na dyskusji pewnie, czy na to zeby milczelibysmy i tylko mowilismy: "o jaki ladny twoj piesio, przeszliczny, nie wazne czy z papierami, czy bez, slicznota no"... to tak ma wyglądac ten forum? :lol: tylko w ten sposob?

wiesz, ja nie mam nic przeciwko tobie, ni twojemu Berkowi, ni ktoregos drugiego dogomaniaka, ktory ma psa bez papierow... ja tylko jestem przeciw tym, ze ciągle ktos pochwala się swoimi bezpapierowymi, tak namawiając innych do zakupu takich samych, bezpapierowych...:roll:
u nas na forum jest tak: jezeli ktos tak postępuje, to bywa bardzo ostro skrytykowany, ja jeszcze tak nie potrafie, jak inne osoby to potrafiają :razz:
u nas większosc zalują, ze kupili bez papierow i drugiego psa kupują z papierami :roll: i jak on nie choruje, to dziękują Bogu i mowią: "poki co jest zdrowy, a jak będzie dalej, to nie wiadomo, bo nie wiemy genow itp. ..."
i tak jest, taka jest prawda i racja, a tu niektorzy z was nie wiadomo co udają :shake: wypisują brednię, ze z dokumentami więcej chorych, nie ladnych, nie bawiących się itp. Tego ja nie znoszę i tyle, takiego podejscia, bo to smieszne i zalosne :roll:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
" nas na forum jest tak: jezeli ktos tak postępuje, to bywa bardzo ostro skrytykowany, ja jeszcze tak nie potrafie, jak inne osoby to potrafiają :razz:
u[B] nas większosc zalują, ze kupili bez papierow i drugiego psa kupują z papierami :roll: i jak on nie choruje, to dziękują Bogu i mowią: "poki co jest zdrowy, a jak będzie dalej, to nie wiadomo, bo nie wiemy genow itp[/B]. ..."
[/QUOTE]

Twoja naiwnośc jest rozbrajająca.
Rozumiem wybór kupienia psa z rodowodem ze względow etycznych - a tak, jak najbardziej.

Ale coś takiego napisac to już nawet nie jest śmieszne. Jest żenujące.

Moze u Was jest inaczej i psy rodowodowe maja monopol na zdrowie, hi hi.
W Polsce jakoś tego zjawiska nie udalo mi się zaobserwować.
:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vici i Jeannie']ja po prostu dyskutuję i tyle :lol: ten forum jest na dyskusji pewnie, czy na to zeby milczelibysmy i tylko mowilismy: "o jaki ladny twoj piesio, przeszliczny, nie wazne czy z papierami, czy bez, slicznota no"... to tak ma wyglądac ten forum? :lol: tylko w ten sposob?

wiesz, ja nie mam nic przeciwko tobie, ni twojemu Berkowi, ni ktoregos drugiego dogomaniaka, ktory ma psa bez papierow... ja tylko jestem przeciw tym, ze ciągle ktos pochwala się swoimi bezpapierowymi, tak namawiając innych do zakupu takich samych, bezpapierowych...:roll:[/quote]

Jestem ze swojego psa dumna i zamierzam się niem chwalić ile wlezie.

[quote name='Vici i Jeannie'] u nas na forum jest tak: jezeli ktos tak postępuje, to bywa bardzo ostro skrytykowany, ja jeszcze tak nie potrafie, jak inne osoby to potrafiają :razz:[/quote]

Pozostałość po komuniźmie. Jedyna słuszna i prawdziwa idea. Wszystkie inne do lasu na drzewo. Ładne mi forum DYSKUSYJNE.
[quote name='Vici i Jeannie'] u nas większosc zalują, ze kupili bez papierow i drugiego psa kupują z papierami :roll: i jak on nie choruje, to dziękują Bogu i mowią: "poki co jest zdrowy, a jak będzie dalej, to nie wiadomo, bo nie wiemy genow itp. ..."[/quote]

Wooow. To niezłych oszustów tam musicie mieć, skoro takie lichoty sprzedają. Zapytaj tutaj kogokolwiek, czy żałuje, że wybrał akurat tego nierodowodowego psa. Większość na 100% nie. Wybraliby po raz drugi tego samego.

Powiem Ci więcej - już tylko we własnym imieniu - po raz drugi kupię psa dokładnie z podobnego źródła. Chyba że
a) wygram w totka
b) zechcę wystawiać i hodować
c) hodowca zagwarantuje mi na piśmie, że mój nowonabyty rodowodowy pies będzie stuprocentowo zdrowy i wolny od jakichkolwiek zwichrowań w psychice oraz cudowny eksterierowo i w razie czego wypłaci mi odszkodowanie (niemałe)

[quote name='Vici i Jeannie']i tak jest, taka jest prawda i racja, a tu niektorzy z was nie wiadomo co udają :shake: wypisują brednię, ze z dokumentami więcej chorych, nie ladnych, nie bawiących się itp. Tego ja nie znoszę i tyle, takiego podejscia, bo to smieszne i zalosne :roll:[/quote]

Co udają Vici? Ja zdjęcia mojego psa pokazuję, wszyscy widzą że uszka klapnięte i spory kolega Berek jest, nie? A jeśli idzie o zdrowie - musisz mi wierzyć na słowo - prócz szczepień weta nie widuje, nie choruje na nic, nawet biegunki nigdy nie miał. Psychika cudowna. Typowy terrier. Żywioł. Łatwo się też uczy (nie załatwiał się w domu WCALE już od ok 4 miesiąca np.) I ma czelnośc być bez papierów. Z G R O Z A.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Berek']
Moze u Was jest inaczej i psy rodowodowe maja monopol na zdrowie, hi hi.
W Polsce jakoś tego zjawiska nie udalo mi się zaobserwować.
:crazyeye:[/QUOTE]

a przepraszam, ile pokolen yorkow z papierami i bez juz obserwowalas i liczbę ich proszę podaj, a najlepiej jakies badania, ktore są zrobione. :razz:

a za zdrowie... oto moi dzodzy zalezy od samego psa nie tak juz wiele, jak go ktos kupi do siebie, to juz będzie zalezalo od nowego wlasciciela...
więc ktos moze bardzo zepsuc pieska z najlepszymy genami, jak będzie go karmil nie odpowiednio, nie ubierze przy mocnych mrozow itp., itp. A jak ktos kapuje cos o zdrowiu psa i jak prawidlowo go hodowac, to chorego psa moze postawic na nogach, więc glupstwo jest mowic, ze u was w Polsce więcej, czy tak samo chorują z papierami, bo nie wiadomo kto jak tych pieskow hoduje.
Ja znam wiele gospodarzy yorkow, gdzies pol na pol z papierami i bez i NAPRAWDĘ, DAJĘ SLOWO więcej chorują bez papierow... fakt, moze gospodarzy czegos tam nie potrafiają, zle robią, nie wiem... ale tak jest i juz. A o pięknosci juz nie mowię, na większosc bez papierow w naszym forum szkoda patrzec...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']A Ty?:cool3::cool3::cool3:[/QUOTE]

ja i nie mowię o chorobach, ja przede wszystkim mowię o wyglądzie, eksterrierze, wlosie... :razz: czulsze są karlikowate yorki, to juz jest fakt, a tak to jasne i bez papierow moze byc zdrowy...
ja tylko mowilam, ze wsrod moich znajomych wszyscy się starają, kupują czym, lepsze jedzenie, patrzą za te pieski, ale jakos ile spostrzeglam jakos więcej zachorują jednak bez papierow... moze taki pech po prostu, moze jednak cos zle robią...

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny kochane, zejdzcie na ziemie.

Obalamy pierwszy mit: potencjalny wlasciciel yorka nie jest idiota, ktory kupuje psa na gieldzie. Przy obecnym dostepie do informacji juz ogladajac same zdjecia miotow na allegro, czytajac ogloszenia, "chcac, nie chcac" zacznie interesowac sie materialami bardziej wiarygodnymi na temat danej rasy, a mozna dowiedziec sie sporo - same wiecie o tym.
Drugi mit obalamy: Potencjalny wlasciciel yorka doskonale wie, po co pies mu jest potrzebny. Jesli nie ma ambicji wystawowych, nie zaplaci dwukrotnie wiecej za psa z rodowodem tylko po to, zeby na spacerach machac papierem sasiadce przed nosem.
Obalamy mit trzeci: Potencjalny wlasciciel yorka potrafi liczyc. Wie, ze samo kupno psa to dopiero poczatek wydatkow. Juz na tym etapie wlicza szczepienia, odrobaczanie, srodki do pielegnacji oraz takie "drobiazgi" jak legowisko, szelki, smycze, miski, karme, witaminki i inne takie, ktore po zsumowaniu zazwyczaj osiagaja raczej odczuwalna kwote. Trudno jest sie zmotywowac do wydania jej na sam rodowod.
Mit czwarty to wysokosc zarobkow w Polsce. Niestety srednia blizsza jest kwocie, ktora placi sie za pieska bez rodowodu (jakies 1000-1500zl), wydatek 2000-3000 to juz spore obciazenie. A niby dlaczego ma rezygnowac z zakupu, skoro tansze psy sa dostepne?
Mit piaty... obala sie sam. Gdyby szczenieta bez rodowodow byly brzydkie, zwichrowane i chorowite, nie byloby wcale sprawy. Ktory zdrowy na umysle czlowiek kupi za tysiaka schorowanego brzydala?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...