Jump to content
Dogomania

Dopadła nas choroba Cushinga


kasia_r

Recommended Posts

46092365205408293528.png

 

 

 

 

Zgadza się, na PDO 30 tabl. - 120 mg = 73.20 funta  = 439,20 zł.

przesyłka  - 9,99 funta = 60 zł.

Razem: ok. 500 zł. 

Zakładając, że wypisanie recepty i przelew gratis.

 

 

120-ki jeszcze w miarę opłaca się ściągać, ale 60 mg i 30 mg nie ma sensu

.

Jutro albo pojutrze dam znać jak cena jest w Krakowie, o ile będą mieli 120 mg..

Link to comment
Share on other sites

jarmk - źle zaznaczasz, że chcesz całe opakowanie - dlatego wychodzi Ci drożej - nie zmieniaj ilości tam gdzie ilość sztuk tylko tam gdzie vetoryl capsules 120 mg single capsule i fioletowa strzałka - rozwijasz tam i zmieniasz na 30 sztuk - wtedy jest 72,90 czy jakoś tak juz mi się nie chce sprawdzać, grosze, ale po co je im oddawać :p 

Link to comment
Share on other sites

Na środę-czwartek mam zamówione opakowanie 60 mg - 30 szt.  za 330 - 340 zł. z przesyłką tutaj: http://www.zookrak.com/

Ściągają ze Słowacji.

 

Z Anglii tak jak napisałem powyżej:

60 mg - 30 szt = 45 funtów = 270 zł.

dostawa do 1 kg - 9,99 funta = 60 zł.

 

270 zł. + 60 zł. = 330 zł.

 

 

Tak jak pisałem - właśnie zamówiłem 60 mg - 30 szt. za 330 zł. z przesyłką... czyli taniej jak z Anglii, bo za wypisanie recepty Wet życzy sobie 20 zł..

Dzisiaj zamówione, jutro kurierem w domu.

 

Pytałem też o 120 mg, ale nie mają w tej chwili.

 

 

Tak jeszcze podpowiem, że dzwoniłem w 8 miejsc i ceny za 60 mg mają różniste w przychodniach/aptekach/sklepach.. od nawet 420 zł. do 330 zł...

Link to comment
Share on other sites

Niedawno u mojej 13-to letniej suczki zdiagnozowano cushinga :( po drugim teście tolerancji wyszło że to nadnerczowy..dzisiaj a w zasadzie to już wczoraj ,o godzinie 10 podałam jej pierwsza dawkę Vetorylu 30 mg,tak jak poleciła prowadząca wetka.Sunia jest mieszańcem pomeraniana i pekińczyka,jest mała ale jak to często bywa w przypadku tej choroby, gruba,waży 6,5 kg Z początku wydawało się wszystko jest OK i sunia dobrze znosi lek,ale około godziny 23,czyli 13 godzin od podania,zaczęła utykać na łapki,najpierw siedziała taka nieobecna,potem położyła się i leżała jak nieżywa, ponad pół godziny a wcześniej jakieś 8 godzin po podaniu leku,trochę zwymiotowała...No i teraz nie wiem,czy te objawy to efekt po Vetorylu bo sunia już wcześniej też czasem wymiotowała i utykała na łapki.Czytając forum doszłam do wniosku(?) że być może dawka leku jest za duża,ale z drugiej strony to przecież dopiero jedna porcja więc nie wiem czy nie za szybko wyciągam takie wnioski..teraz jest w miarę dobrze,suczka śpi,aczkolwiek bardzo niespokojnie,ale to może też efekt tych upałów.Nie mogą niestety zadzwonić i skontaktować się z lecznicą,bo jest kilka dni nieczynna z powodu urlopu :( może ktoś doświadczony doradzi mi co mam zrobić? czy zmniejszyć dawkę leku,czy jeszcze spróbować z ta samą ilością /30mg/ Bardzo się boję żebym nie zrobiła czegoś nie tak i żebym  mojej Dzidzi,przez swoją ignorancję nie skrzywdziła :((( 

Link to comment
Share on other sites

Pisałem o tym teraz w PW balance, ale jeszcze raz napiszę na ogólnym forum, co zresztą jest tu też w tym wątku nie raz zawarte...

 

 

Każdy pies jest inny i ma w innym stopniu zaawansowaną chorobę i inaczej reaguje - też jest o tym na forum.

Jednemu o wadze 6-7 kg wystarczy 5 mg, a drugiemu i 30 mg jest za mało..

Wiadomo też, że ten lek bardzo pomaga na na tą chorobę, ale niszy inne organy, dlatego też ja osobiście nie chcę przesadzać z ilością...

I jak wszędzie też radzą i piszą, podaję też codziennie 1 tabletkę leku osłonowego DUO-LACTIL.

 

 

 

Ja - tak jak pisałem już tu pisałem - podaje lek od ok. 5 miesięcy. Pies waży 6,20 kg. i zacząłem od 5 mg, choć wg ulotki znajdującej się w opakowaniu vetorylu powinien dostawać 30 mg.Ale baliśmy się skutków ubocznych po pierwszym podaniu i dlatego zacząłem od tak małej dawki.

Po kilku dniach zwiększyłem dawkę do 10 mg/dzień i już po pierwszym dniu pies dostał biegunki. Po 2 dniach mu przeszło, więc podawałem dalej przez dwa miesiące po te 10 mg i zauważyłem znaczną poprawę - przestał rzucać się na picie, nie sikał w domu, nie miał tak suchego nosa i widać, że czuł się lepiej.

Ale od miesiąca znów tak jakby wszystko wróciło i sam, bez konsultacji weterynarza zwiększyłem dawkę do 20 mg i po tyle podaje mu do dzisiaj i znów jest z nim lepiej..

 

 

Zarówno Vetoryl i ten lek osłonowy dzielę sobie sam:

- vetoryl, obecnie mam kapsułki 60-ki, to dzielę sobie na trzy części po 20 mg i przesypuję do kapsułek,

- DUO-LACTIL dzielę na dwie części i wsypuję do kapsułek

 

Rano, gdy pies wstanie, to najpierw z karmą dostaje ten osłonowy DUO..., a ok.południa Vetoryl.

Link to comment
Share on other sites

Mam Vetoryl 60mg i tak jak Ty dzielę go sama..trochę kiepsko mi to idzie,ale początki zawsze są trudne :) i przesypuję do kapsułek,które dostałam od znajomej. Dzięki za link do sklepu,przyda się bo pewnie niedługo będę musiała zakupić więcej kapsułek:) podzieliłam dzisiaj Vetoryl 60mg na trzy części i taka 20mg porcje podałam suni o godz.10,bo to jest jej pora jedzenia :) Byłam w aptece i jutro dam jej też to osłonowe..teraz obserwuję i jak na razie nie ma wymiotów i łapki nie sztywnieją i nie ma rozwolnienia,bo wczoraj kupa była bardzo,bardzo rzadka.....sunia głównie śpi,ale wcześniej też nie była specjalnie ruchliwa,niechętnie wychodzi z domu,tylko na sikacza i grubsze sprawy :) ..Dziękuję za pomoc,jestem teraz trochę spokojniejsza :)

Link to comment
Share on other sites

Witajcie

nas też niestety dopadła choroba Cushinga ;(

jamniczka ma 12 lat, zaczeło sie od braku cieczki, szereg badac które trwały 5 miesięcy.

Sunia nie ma typowych objawów , nie pije zbyt duzo ani nie sika. Za to ma przeogromny apetyt ,i  bardzo podwyższone próby wątrobowe

na dzien dzisiejszy

ALT 383,0 U/L

Aspat 54,0 U/L

AP  2588,0 U/L

Bierze zentonil 400mg, ale nic nie pomaga próby wątrobowe ida w górę, od marca jest tylko na Rc HEPATIC

Zrobiliśmy test hamowania deksametazonem wyniki wyszły następujace

Kortyzol T0  6,8 ug/dl

Kortyzol T1  4,81 ug/dl

Kortyzol T2  8,19  ug/dl

Teraz czekamy na Vetoryl, sprowadzam go z Anglii, jeszcze nie wiem jak wyjdzie cenowo.

Ogólnie stan suni jest bardzo dobry, nie wykazuje żadnych symptomów chorobowych, dlatego jest to dla mnie dziwne, i nie do konca chciałam wierzyć , ze to cushing ;(

Mam nadzieje, że Vetoryl zbije jej te próby wątrobowe, bo głownie o to nam chodzi.

Jakie leki osłonowe podajecie?

Mi lekarz kazał dawać vetoryl rano wraz z jedzeniem, ale z tego co czytam nie każdy podaje rano, czy ma to jakieś znaczenie?  Zaczynamy od dawki 20mg

Czy wasze psiaki też na początku nie miałay objawów?

Powoli przeczytam wszystkie posta, ale zajmie mi to jakiś czas ;)

Link to comment
Share on other sites

Vetoryl podawałam ponad 4 lata. Od samego początku było to 30 mg przy wadze +/- 9 kg. W kwietniu vetoryl został odstawiony ze względu na spustoszenie jakiego dokonał. Posypało się prawie wszystko: wątroba, nerki, trzustka, serce. Pisałam o tym wcześniej. Aktualnie jest duża poprawa a ZC brak.

Jeśli chodzi o parametry wątrobowe, to nie liczyłabym na poprawę po zastosowaniu vetorylu. Wręcz przeciwnie moze być pogorszenie. Vetoryl podaje sie wcześnie rano, ponieważ wtedy stężenie kortyzolu jest najwyższe i lek najlepiej działa. Podaje sie razem z jedzeniem. Vetoryl jest paskudztwem strasznym i trzeba bardzo dbać o wątrobę, żeby dała radę przerobić to świństwo. Ja podaję ornityl (może być też hepatiale forte),sylimarol dla ludzi (wyciag z ostropestu) oraz vit b complex i vit b12. I oczywiście ścisła dieta wątrobowa l/d hillsa na zmianę niestety z nerkową. Ale ochrona wątroby to priorytet. Na poprzedniej stronie podałam najświeższe wyniki jakie były robione, Następna kontrola na początku września

Link to comment
Share on other sites

Moja sunia- Vega została zdiagnozowana pod koniec czerwca i od tamtej chwili weterynarz zalecił Vetoryl 60 mg. Jednak występowały wymioty i ogólnie była bardzo osowiała. Sama zmniejszyłam dawkę na 40mg , ogólnie jest dużo lepiej. Jednak czasami drżą jej przednie i tylne łapy, tak jakby miała dreszcze. Poza tym bardzo często ziewa, czego też wcześniej nie było;)Czy u Waszych psiaków tez zdarzają się takie drgania łap? Miłego dnia :)

Link to comment
Share on other sites

A u nas nie ma innych objawów prócz pogarszajacych się wyników wątroby.

Lekarz stwierdził, ze to przez zespół cushinga.

To teraz martwie sie jeszcze bardziej, bo próby ida cały czas w góre, a leku jeszcze nie podaje, bo czekam.

Miałam odstawić zentonil , ale rczej przy nim zostane.

Myślałam, też o oleju z ostropestu? czy ktoś ma z tym doświadczenie?

Jeszcze mam pytanie o karme , póki co jestesmy na Rc HEPATIC, ale chyba zmienie na Trovet hepatic albo hillsa. Czy gotujecie tez coś sami psiakom? Chciałabym jej urozmaicić trochę jedzenie, ale żeby nie zaszkodzilo to watrobie.

Link to comment
Share on other sites

U nas też tak jest, zentonil już 3 miesiąc a próby wątrobowe w górę.

Już sama nie wiem co mam robić, co podawać żeby choć trochę się obniżyły.

Chcę też zmienić karmę na trovet hepatic bo l/d hills nie jest wskazany dla psów które miały zapalenie trzustki .

Co mogłabym gotować jej sama żeby urozmaicić  posiłki?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...