Jump to content
Dogomania

Dopadła nas choroba Cushinga


kasia_r

Recommended Posts

O mojej suni też są takie drgania i trzęsienie łapek,ale to już zaobserwowałam wcześniej,zanim zaczęliśmy  leczenie Vetarolem i też jest ziewanie o czasami "zawiesza" siedzi jakby nieobecna,ale to też było wcześniej.....Vetyrol podajemy od kilku dni ,teraz 20mg,bo pierwszy raz gdy dostała 30mg/zalecenie wetki/ to czuła się fatalnie/wymioty,rozwolnienie drżenie łapek i ogólne osłabienie/,zmniejszyłam bez konsultacji z lekarzem i jak na razie jest dość dobrze..Kupa luźna,ale nie,sorry za kolokwializm,sraczka ;) apetyt w miarę,już tak nie wymusza żarcia jak wcześniej,,,no i wydaje mi się że pomimo upałów,pije znacznie mniej wody..ale to dopiero kilka dni,wiec za wcześnie na jakiś konkretne wnioski...Kontrola w klinice za półtora tygodnia.

Link to comment
Share on other sites

Jak wasze psiaczki się czują,  jak znoszą te upały?

Wyśmienicie.

Moja ponoć cushingowa suka śmiga na spacerki, aż nie nadążam z nią biegać - to ta na zdjęciu w awatarku. Musiałam ją nieźle zmęczyć, żeby cyknąć jej taką fote, bo wiecznie zeskakiwała z fotela

Link to comment
Share on other sites

xxxjaxxx a czy twój piesek przyjmuje Vetoryl?

My dzisiaj czekamy na kuriera z tabletkami, i od jutra zaczniemy kuracje.

Moja jamniczka też jest bardzo wesoła, in zeby nie te  złe parametry wątrobowe i zanik cieczki  to nie miałaby żadnych objawów.

 

aasti ciekawa ta karma ;)

Link to comment
Share on other sites

Paulinkaa1 ,jak najbardziej,może być parówka,lub inne ulubione jedzonko:) ja swojej podaję w serku..bo w zasadzie nawet powinno się podawać z jedzeniem,bo lepiej się wchłania...a kapsułki sama dzielę,bo też żadna apteka nie chciała mi tego zrobić no i nie miałam wyjścia..Muszę bawić się w "dilera" i dzielić jak działkę kartką papieru.

Link to comment
Share on other sites

Znalazlam apteke ktora podejmie sie podzielenia, ale tylko w jakies zastepcze oplatki w zadne kapsulki. Powiedzieli ze beda je uzupelniac skrobia aby wartosc byla wyrownana i mam sie dowiedziec czy te lapsulki maja rozpuszczac sie w zoladku czy w jelicie?
Juz sama nie wiem, co robic bo czas uvieka. Moze kupic kapsulki w necie i sprobowac podzielic? Powiedz mi aasti jak ty to robisz? My z 30mg musimy uzyskac 20mg

Link to comment
Share on other sites

Rzeczywiście strona dzisiaj nie działa..

 

Ja również dzielę sobie sam.

Podaję psu po 20 mg i dzielę 60 mg na trzy części.

Wysypuję zawartość kapsułki na czystą kartkę A4 i robię z tego co wysypałem, małą karteczką (z kostki wyrywanego notesika), taki jakby równy pasek, który dzielę na trzy równe części.

Potem po kolei każdą część zsypuję, przesuwając "działkę" karteczką na drugą małą karteczkę zgiętą w połowie (żeby łatwiej trafiać do kapsułek) uważając, żeby nie dotknąć leku palcami... choć nie raz miałem ręce troszkę w leku.. :) ... no i potem z tej zgiętej karteczki do kapsułek..

 

Trochę wprawy i będzie szło... Kilka dni temu przygotowałem sobie 30 kapsułek i zajęło mi to ze 20 minut, a może nawet i nie..

Link to comment
Share on other sites

Moja znajoma kupowała na Allegro 

 

http://allegro.pl/puste-kapsulki-zelatynowe-roz-4-rozne-kolory-i5603532966.html

 

Tak,normalnie na kartce.... i dzielę...wizytówką bo sztywna  :) potem kładę otwartą kapsułkę koło jednej kupki i delikatnie tą wizytówką nagarniam  do kapsułki.Najlepiej jak już  podzielisz wysypany proszek na trzy kupki, to każdą taką kupeczkę zgarnąć na oddzielną kartkę,żeby się przez przypadek znowu nie pomieszały No i wtedy z tej kartki do kapsułki. Resztki z kartki które nie udało mi się zgarnąć wizytówką,wsypuję potem bezpośrednio  do kapsułki,ale zawsze staram się aby jak najwięcej jednak wgarnąć :) Za pierwszym razem trochę mi się łapy trzęsły,ale teraz po dwóch tygodniach nabrałam trochę wprawy:) 

Link to comment
Share on other sites

Widzę, że prawie w tym samym czasie pisaliśmy... :)

 

Robimy podobnie, zresztą każdy wyrabia swój jakiś sposób... moja żonka na przykład po wysypaniu na kartkę, bierze kartę kredytową i nią rozdziela działki jak na jakimś filmie kokę... :)

Link to comment
Share on other sites

:-) jutro jade po kapsulki i tez pobawie sie w ,,dzialki`` przydalby mi sie ktos ,kto ma doswiadczenie w tej dziedzinie hehe
Jeszcze mam pytanie odnosnie diety, moja sunia jest tylko na Royal canin hepatic, czy powinnam jej teraz dodawac do suchego np. gotowana piers Z indyka?
Boje sie o jej watrobe bo jak wspominalam wyzej, jej wynik jest bardzo wysoki ALP 2588 :(

Link to comment
Share on other sites

paulinkaa1 w kwestii karmienia nie doradzę Ci zbytnio,bo sama nie wiem jakie jedzenie byłby najlepsze,ale gdzieś tu na forum czytałam,że przy Vetyrolu,powinna być dieta wysokobiałkowa,więc pierś z indyka jest jak najbardziej wskazana.Mi wetka zaleciła suchą karmę,taką specjalną przy cushingu,tylko że moja dama nie chce tego jeść :( niestety...

dzisiaj dzwoniłam do klinki po wyniki bo w piątek robiliśmy kortyzol i okazało się że jest STRASZNIE NISKI!!!! ,czyli ze dawka leku była za duża! Mam obniżyć o połowę,czyli podawać 10mg. ..Czyli będę dzieliła kapsułki na SZEŚĆ! maskra :(  Boję się czy przez te dwa tygodnie gdy dostawała 20mg nic złego się nie stało się bo taki duży spadek to chyba raczej nie jest za dobrze dla organizmu...Może ktoś coś wie na ten temat? bardzo proszę o jakieś info ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...