Jump to content
Dogomania

Dopadła nas choroba Cushinga


kasia_r

Recommended Posts

Animanna tak Kiara waży10,5 kg max 11,5 kg

ponizej zestaw leków

Olej z wiesiołka w kapsułkach kupuje w aptece ludzkiej 2xdziennie(o na skóre )

Ostropest plamisty mielony po łyczeczce do jedzenia (wątroba) kupuje w zielarskich sklepach - przeczytajcie  o jego zaletach :)

Hepatiale forte 1x do śniadania , na koleacje Ornityl 1x (wątroba) do kupienia w necie lub u weta.

Codziennie 1xłyżka oleju z ostropestu do jedzenie (wątroba i nie tylko)

takie zestaw ma moja Kiara :)

 

czy wasze pieski tez tak bezwiednie popuszczały mocz pod siebie ?

 

dzis mam wizyte u weta - dam znac co zalecil

Czy nie za dużo ornityny? Hepatiale i ornitil to jest to samo, tzn substancja czynna w obu przypadkach jest taka sama czyli ornityna.Z tego co pamiętam to hepatiale stosuje się chyba 1 tab na 15kg, a ornitil na 10kg.

Mój pies waży aktualnie 9kg i dostaje całą garść leków rano i wieczorem. Ostropestu małpa nie chciała jeść, dlatego dostaje ludzki sylimarol (ekstrakt z ostropestu)

rano: ornitil i sylimarol na wątrobę,

karsivan na ukrwienie i dotlenienie mózgu starych psów (rewelacyjny),

vit b12 i b complex razem z enzymami trawiennymi na trzustkę:

lespewet i biopron9 na mocznik;

cardisure i furosemid na serce

wieczorem:

karsivan,lespewet, biopron9, cardisure, furosemid, prilactone (na serce)

I nawet wszystkie te dziwne nazwy znam już na pamięć. Biopron jest ludzki i chyba zamienimy go na bioprotect, który jest zwierzęcy. 

Oprócz tego mieszam jej z jedzeniem rozdrobnione skorupki od jajek, które są bardzo dobrym źródłem przede wszystkim wapnia ale też zawierają dużo innych mikroelementów (tak na marginesie to sama też jem)

 

Jeśli chodzi o posikiwanie, to też miałam taki problem. Oprócz tego pies zaczynał się robić apatyczny, dużo spał. Dlatego właśnie dostała karsivan i bardzo pomógł. Skończyło się sikanie i pies bardzo się ożywił, prawie odmłodniał. nawet zaczęła przynosić jakieś stare kawałki marchewek, które kiedyś pochowała w różne dziwne miejsca i o nich zapomniała

Link to comment
Share on other sites

mazda73 czy leczysz swojego pieska Vetorylem?

Pisałam wcześniej, że ze względu na coraz gorsze wyniki wątrobowe i nerkowe odstawiłam vetoryl 2 miesiące temu. Wyniki po miesiącu lekko się poprawiły, objawów ZC nie ma. Za trzy dni kończę kurację lespewetem i w poniedziałek idziemy na badanie. kontrolne. Hamowania deksametazonem jej robić nie będę, żeby oszczędzić jej stresu. Tylko i wyłącznie obserwuję. jak się zacznie dziać coś niepokojącego to wrócę do vetorylu.  Na dzień dzisiejszy moja starowinka (15lat) oprócz widocznej ślepoty i prawie całkowitej głuchoty wcale nie wygląda na psa chorego Dla porównania wyniki

 

                                 15.04 / 12.05

 

ALT [U/L]                522        433            norma do 50

AST[U/L]                  63         56              norma do 37

mocznik  [mg/dl]     180        167             norma do 45

kreatynina [mg/dl]   2,37        1,172        norma do 1,8

 

Morfologia wzorcowa :)

Link to comment
Share on other sites

Ciężko spamiętać już co kto pisze ;-) ..cały wątek prześledziłam i już się miesza wszystko. Długo dawałaś suni Vetoryl?
Mojej suczce po odstawieniu Vetorylu wątrobowe najpierw się poprawiły, a teraz znowu gorsze. Nerkowe wskaźnki po tym całym Vetorylu poszły w....nie powiem już w co i nie chcą się unormować, a przed tym całym Vetorylem były książkowe.
Super, że morfologia wzorcowa u suni 15-letniej.

Link to comment
Share on other sites

Czy nie za dużo ornityny? Hepatiale i ornitil to jest to samo, tzn substancja czynna w obu przypadkach jest taka sama czyli ornityna.Z tego co pamiętam to hepatiale stosuje się chyba 1 tab na 15kg, a ornitil na 10kg.

Mój pies waży aktualnie 9kg i dostaje całą garść leków rano i wieczorem. Ostropestu małpa nie chciała jeść, dlatego dostaje ludzki sylimarol (ekstrakt z ostropestu)

rano: ornitil i sylimarol na wątrobę,

karsivan na ukrwienie i dotlenienie mózgu starych psów (rewelacyjny),

vit b12 i b complex razem z enzymami trawiennymi na trzustkę:

lespewet i biopron9 na mocznik;

cardisure i furosemid na serce

wieczorem:

karsivan,lespewet, biopron9, cardisure, furosemid, prilactone (na serce)

I nawet wszystkie te dziwne nazwy znam już na pamięć. Biopron jest ludzki i chyba zamienimy go na bioprotect, który jest zwierzęcy. 

Oprócz tego mieszam jej z jedzeniem rozdrobnione skorupki od jajek, które są bardzo dobrym źródłem przede wszystkim wapnia ale też zawierają dużo innych mikroelementów (tak na marginesie to sama też jem)

 

Jeśli chodzi o posikiwanie, to też miałam taki problem. Oprócz tego pies zaczynał się robić apatyczny, dużo spał. Dlatego właśnie dostała karsivan i bardzo pomógł. Skończyło się sikanie i pies bardzo się ożywił, prawie odmłodniał. nawet zaczęła przynosić jakieś stare kawałki marchewek, które kiedyś pochowała w różne dziwne miejsca i o nich zapomniała

Mazda 73 - jakie mi tu fajne podpowiedzi dałas - od dzis skorupka od jaja tez bedzie dodawana :)

sylimarol dam jej również

czy jest różnica miedzy tym bipronem ludzkim a zwierzecym ? ktory ma lepszy skład ? lespewet - co to jest ?juz mam wpisane na liste zakupów - ile tego podajesz dziennie ? no i jakie enzymy trawienne ? ludzkie?

karsivan - faktycznie słyszałam o tym - ale czy to posikiwanie skonczyło sie własnie od karsivanu ? czy od vetyrolu? pamietasz moze ? ile tego sie podaje ? musze do weta po to podjechac.

Jesli chodzi o ornityl i hepatiale - podaje tak jak mi lekarz zalecił rano 1tabl ornitylu i wieczorem 1 tabl hepatiale....... boze obym jej nie zaszkodzila tym :/

ciesze sie ze tu z wami jestem  :* :*..

Nasze kochane starowinki :)

 

Bylam u weta za bardzo duzo to spotkanie nie wniosło- nie jestem za tym by jej odrazu podawac vetoryl , tym bardziej ze wynik nasz nie jest 100% tylko graniczny - ona poza sikaniem no i wysokimi (jak widzialyscie) wynikami wątrobowymi nie ma objawów ZC .

Zastanawia mnie jedna sprawa , która u niej zaobserwowałam na spacerze, w momencie jak stoi w słońcu wącha trawe to nagle siada na tyłek i tak jakby sie czegos przestyraszyla, cienia...nie wiem , jakby ją prąd poraził..... dzieje sie to tylko w słoncu - dziwne to i zaczyna mnie to martwic....

Wet powiedzial ze moze byc to objaw wysokiego mocznika - ale kurcze az tak wysokiego nie ma....

w piatek bede jej pobierac krew

 

dziewczyny mysle by zapakowac sie w samochód i pojechac do Wrocławia (mam ok 200km) do dr Jarosława Popiela - słyszałyscie cos o nim

Link to comment
Share on other sites

U majej suni jest wszystko jakieś dziwne, Wczoraj było w miarę dobrze a dzis musiałam daś\ć kroplówkę bo leżała jak zdechła potem miała biegunkę i nie dostała vetorylu bo nie chciała nic przełknać nawet przysmakow, a teraz wieczorem znów lepiej , nigdy nie wiem jak z nią będzie , wszystko takie zmienne , raz wielka nadzieja a raz załamka .No ale patrzę na nosek jest cały czas mokry i ładnie wygląda wiec moze bedzie lepiej.

Link to comment
Share on other sites

 

Długo dawałaś suni Vetoryl?

Dostawała vetoryl 4 lata, i gdybym musiała jeszcze raz podejmować taką decyzję to nie wahałabym się ani przez chwile, bo to były wspaniałe i szczęśliwe lata. Teraz jednak wiem, że jej czas się kończy...

Link to comment
Share on other sites

 

czy jest różnica miedzy tym bipronem ludzkim a zwierzecym ? ktory ma lepszy skład ? lespewet - co to jest ?juz mam wpisane na liste zakupów - ile tego podajesz dziennie ? no i jakie enzymy trawienne ? ludzkie?

karsivan - faktycznie słyszałam o tym - ale czy to posikiwanie skonczyło sie własnie od karsivanu ? czy od vetyrolu? pamietasz moze ? ile tego sie podaje ?

biopron9 w porównaniu z bioprotectem (psim) wypada trochę gorzej mimo iż ma więcej szczepów bakterii, ale przez to, że jest ich więcej są w mniejszym stężeniu. Ale wielkiej różnicy nie ma. Dla nas optymalna dawka to 2 kapsułki rano i 2 wieczorem. Przy większej dawce niestety zaczynają się problemy z luźną kupą.

Lespewet to roślinny środek moczopędny stosowany w walce z wysokim poziomem mocznika. 1 tabletka rano i pół wieczorem (dawkowanie według wagi psa) Jeśli chodzi o enzymy trawienne to niestety nie wiem jak się nazywają i nie wiem czy są psie czy ludzkie. Do duże białe kapsułki. Dostaję od weta. Dopytałam się w przyszłym tygodniu (mam nadzieję, że nie zapomnę) Posikiwanie zaczęło się już po odstawieniu vetorylu i wet stwierdził,że to jest raczej objaw starości a nie choroby i dlatego dostała karsivan ( na jasność umysłu jak to ładnie określił) I od tego czasu sikania nie ma. Tu dawka też jest zależna od wagi. Przez pierwszy tydzień dostawała dawkę uderzeniową po jednej tabletce rano i wieczorem. Teraz pół rano i pół wieczorem.

 

A sunia właśnie leży obok i chrapie tak, że aż szyby się trzęsą. Pod tym względem to jest lepsza od ludzi. Zasuwa jak rasowy facet :)

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o probiotyki do walki z mocznikiem, to podobno najlepszy jest azodyl. Jest to kombinacja 3 szczepów bakterii (Enterococcus / Streptococcus thermophilus,Lactobacillus acidophilus i Bifidobacterium longum) i to one pozbywają się mocznika z organizmy a wręcz same go zjadają. Dlatego należy szukać takiej mieszanki, która będzie zawierała te trzy, które wchodzą w skład azodylu i jak najmniej innych. W s-bioticu jest mieszanka sporej ilości różnych szczepów bakterii co ma pływ na ilość tych, które nas interesują i  sama ilość wszystkich też nie jest duża, bo tylko 3 miliardy gdzie dla dla porównania w biopronie jest ich 9 miliardów

Link to comment
Share on other sites

Dostawała vetoryl 4 lata, i gdybym musiała jeszcze raz podejmować taką decyzję to nie wahałabym się ani przez chwile, bo to były wspaniałe i szczęśliwe lata. Teraz jednak wiem, że jej czas się kończy...

mazda73 Jeszcze będzie żyła i żyła. Przecież wyniki dobrze rokują.
Moja sunia przed podawaniem Vetorylu wskaźniki wątrobowe miała takie jak Twoja po 4 latach podawania Vetorylu, więc dobrze nie rokuje u niej podawanie tego leku. Dwa miesiące jej podam Vetoryl i wątroba chyba całkiem padnie. Nie jest łatwo :-(

themagda Twoja Pusia jest mała i Biopron 9 jeszcze opłacałoby się podawać według tego przelicznika.
Ten cały Azodyl, to nie dość, że trudno zdobyć i jeszcze gdy już otrzymujemy przesyłkę,to połowa bakteri leży już do góry brzuchem, ponieważ są bardzo wrażliwe na temperaturę, to w dodatku jeszcze według opinii to żadna rewelwcja.
Link to comment
Share on other sites

Jakoś dziwne że te same bakterie w naszych probiotykach np w Biopron 9 nie giną, czy to nie aby jakas sciema żeby nie sprowadzać do Europy tego leku, myśle ze ściema bo wszystkie bakterie raczej tworzą formy przetrwalnikowe suche i w takiej formie są w kapsułkach a zmartwychwstaja w przewodzie pokarmowym w wilgoci tak ze o tych zabitych bakteriach to wielki kit i fotomontarz , nie chcea tego leku w Unii i to jest piowód a bakterie pewnie dobrze sie mają.

Animanna ty sie nie zniechęcaj do wetorylu tylko znaleź dawkę co twoja sunia toleruje , moja toleruje 3 mg dałam jej kiedyś 2 rzy 5 mg to padła na drugi dzień i miała sraczke na siódmą grzędę ledwo do siebie doszła , może twoja sunia będzie tolerowac bardzo małe dawki. One jednak coś dają widać bo Puśka nie ma już na grzbiecie skorupy i na nosku więc mimo że to minimalna daweczka to jednak działa a tak mocno nie uszkadza nerek u Puśki mocznik spadł o10 w porównaniu do z przed Vetorylu nie jest to dużo ale w dobrym kierunku. Spróbuj swojej dawac maleńką dawke . spytaj weta o to.

Link to comment
Share on other sites

mazda73 Jeszcze będzie żyła i żyła. Przecież wyniki dobrze rokują.
Moja sunia przed podawaniem Vetorylu wskaźniki wątrobowe miała takie jak Twoja po 4 latach podawania Vetorylu, więc dobrze nie rokuje u niej podawanie tego leku. Dwa miesiące jej podam Vetoryl i wątroba chyba całkiem padnie. Nie jest łatwo :-(
 

dokładnie mazda73 - bedzie zyła a zyla... :)

 

Animanna - a jak długo podajesz juz vetoryl ?

Link to comment
Share on other sites

Dwa tygodnie dawałam Vetoryl. Złe wyniki wątrobowe jeszcze bardziej się pogorszyły a nerkowe też poszły się trącać.
Sód spadł a potas wzrósł i groziło z kolei przejście w stan niedoczynności nadnerczy albo zapaścią, ponieważ przyjmuje na serce inhibitor ACE : Cardalis. Na ulotce Vetorylu jest napisane,że w przypadku przyjmowania inhibitorów razem z Wetorylem występują nagłe zgony. Prowadząca z Warszawy słynna nefrolog-endokrynolog nas olała. No nic, grunt że kasę zgarnęła a zdrowie psiaska mało istotne dla niej się okazało.

Link to comment
Share on other sites

a ja znalazłam cosik takiego - zobaczcie
na usuniecie mocznika Ipaktine http://www.keko.pl/vetoquinol-biowet-ipakitine.html
na wspomaganie trzustki enzymy Amylan http://www.filemon.waw.pl/apteka/index.php?p140,amylan

Ipakityne nie jest mistrz. Zadaniem jej jest wiązanie fosforu z pożywienia, który to bardzo nerki uszkadza.Trzeba miec jonogram zrobiony. Jeśli za dużo wapnia w organiźmie,to Ipakityną wykopać można psu dołek w ziemi. Alugastrin w zawiesinie dodawany do karmy wyłapuje fosfor bez wzrostu elektrolitu jakim jest wapń.
Lespewet tak jak napisała mazda73 wypłukuje mocznik, ponieważ działa moczopędnie a nie Ipakityna.
Link to comment
Share on other sites

Na allegro kupiłam wczoraj Lespewet dla psów i kotów w płynie 125 ml za 24 zł plus przesyłka 9 zł.
Też się nacięłam na Lespewecie dla psów w tabletkach, bo i on zawiera węglan wapnia a Inka ma zwyżkę wapnia więc na nerki dodatkowa suplementacja wapnia nie wskazana! Lespewet w tabletkach dla kotów nie ma w składzie węglanu wapnia i dawałam go do tej pory. Spełniał dobrze zadanie. Teraz jednak kupiłam w płynie Lespewet dedykowany i dla psów mi kotów i strzykawką do mordki jej będę podawać.

Link to comment
Share on other sites

czyli odstawiam ipekitinę a w zamian co alugastrin już ma, musze kupić lespewet na razie nie mam ani grosiczka do 24-go.

Tylko pamiętaj aby do jedzenia jej podawać i mieszać, ponieważ Alugastrin wyłapuje z karmy fosfor a nie z krwi.
Alugastrin daje się w zależności od wagi psa i fosforu we krwi. Inka 6 -kilowa z fosforem w normie dostawała 1,5 ml do karmy 3 razy dziennie. Inka z wysokim już fosforem ponad 8 dostaje 3 ml do karmy 3 razy dziennie, aby wyłapywać fosfor. Tą nadwyżka we krwi mam nadzieję kroplówkami wypłukać, bo jak nie to leżymy z nerkami.
Link to comment
Share on other sites

Dzis dałam tez kroplówkę bo Puska znów marniutka . to dawkowanie mi nic nie mówi bo ja kupiłam alugastrin w tabletkach, daję jej pół tabletki w pasztetówce przed jedzeniem i tak 3 razy dziennie . Daja też wit B17 i wit C. Jak tylko załapię szmal to kupuję biopron9 i lespevet a do tego myśle kupić tpo na poprawe umysłowych możliwości karsiwan. No a co z tą skorupką od jaja na co ona bo nie kumam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...