Jump to content
Dogomania

Małe psy - inne niż wszystkie (?)


requiem.

Recommended Posts

nom na mnie tez nieraz dziwnie patrza albo slysze komentarze nie teges...juz wiem zeby nie mowic do psa misiu lub inne takie tam ;)
najbardziej mnie smiesza ludzie jak widza ze moj pies przed przejsciem przez ulice rozglada sie czy cos nie jedzie :) albo siada przed przejsciem jak jest czerwone swiatlo ;) wszyscy robia oczy jakby nie wiedzieli ze psa da sie wszytkiego nauczyc i male psy tez moga byc madre :crazyeye: wielu uwaza ze nie ..:roll:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 878
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Bzikowa']Gops, ale nie powiesz mi, że Twój pies nauczył się rozróżniać kolory i kojarzyć je z tym czy ma iść czy nie :D[/quote]

niemam pojecia skad on to wie :evil_lol:
smialam sie ze po obrazku odroznia jakos albo po sygnale ;)
albo moze wie ze jak sie swieci to u gory to ma isc a jak to na dole to ma siedziec i czekac :diabloti:
no niewiem..ja go tego nie uczylam ze swiatlami sam zalapal jak jest bez smyczy oczywiscie to tez wie kiedy ma przejsc :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylwiaskalska']Nie ma sprawy zrobie fotki szczegółowe :) tam jest napisane że można go też wykorzystać jako transporter ponieważ jest dodatkowa raczka zresztą wklejam opis :) Więc przyda się też do samochodu na wystawy

OPIS:
[COLOR=#1673ff][B]TORBA NA ROWER 40x27x25cm[/B]

[/COLOR]Torba transportowa, idealna dla małych psów, kotów i innych małych zwierząt do zamocowania z kierownicą roweru. Idealna do transportu małych zwierząt rowerem.

[B]Cechy produktu:[/B]
montaż do kierownicy za pomocą regulowanych nylonowych pasów zapinanych na klamerki wzmacniana rama konstrukcyjna zapewnia stabilność wyściełane krawędzie wyściełana, wyjmowalna podstawa
poręczna kieszeń na akcesoria, klucze, dokumenty, smakołyki
specjalna kieszeń na pojemnik z wodą, bidon - dla psa lub właściciela :)
dzięki rączkom, nadaje się do przenoszenia i transportu zwierząt bez roweru maksymalna waga zwierzęcia do 6kg wymiary: 40 x 27 x 25 cm
kolor czarno - szary [/QUOTE]
Wygląda to ciekawie. :lol:
Zastanawiam się nad kupnem tej torby na rower. Fakt faktem, że Wena lubi bieganie przy rowerze, ale na długie 30 km dystanse jej nie puszczę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']niemam pojecia skad on to wie :evil_lol:
smialam sie ze po obrazku odroznia jakos albo po sygnale ;)
albo moze wie ze jak sie swieci to u gory to ma isc a jak to na dole to ma siedziec i czekac :diabloti:
no niewiem..[/quote]

Może obserwuje ludzi, jak oni ruszają to i on idzie. A jak stoją to i on stoi?

Link to comment
Share on other sites

ja czytałam że pies (jak własciciel się zatrzyma) powinien automatycznie siadać. Bez komendy io bez szarpniecia SIADAĆ. I, no cóż nie mamy problemow ;p
beee a ja musze mu piosprzatac w boksie i bedziemy cwiczyc siad ... a na jakim "etapie" uczenia sią wasze psy? jakie komendy teraz idą?

Link to comment
Share on other sites

Mam plansze z cyframi i jedną z X, najpierw uczę dotykania łapą jedynki na hasło jeden /jesteśmy na tym etapie/ jak będzie to robić bez wachania dokleję obok X i podam komendę 'jeden' - jeśli wybierze jedynkę super, zacznę uczyć osobno dwójki, później sprawdzę 2 z X a później przykeleję 1,2 i sprawdzę czy rozróżnia.
Jeżeli nie wyjdzie na kartkach to zrobię cyfry z masy solnej żeby były bardziej 'przedmiotowe' bo na razie ćwiczymy na niebieskich cyfrach naalowanych na żółtym tle - bo takie kolory według Corena najlepiej widzi pies.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WŁADCZYNI']Mam plansze z cyframi i jedną z X, najpierw uczę dotykania łapą jedynki na hasło jeden /jesteśmy na tym etapie/ jak będzie to robić bez wachania dokleję obok X i podam komendę 'jeden' - jeśli wybierze jedynkę super, zacznę uczyć osobno dwójki, później sprawdzę 2 z X a później przykeleję 1,2 i sprawdzę czy rozróżnia.
Jeżeli nie wyjdzie na kartkach to zrobię cyfry z masy solnej żeby były bardziej 'przedmiotowe' bo na razie ćwiczymy na niebieskich cyfrach naalowanych na żółtym tle - bo takie kolory według Corena najlepiej widzi pies.[/QUOTE]
Dzięki, może coś takiego wyprobuje z Wenką.
Bo mi się powoli kończą pomysły na komendy. :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WŁADCZYNI']Mam plansze z cyframi i jedną z X, najpierw uczę dotykania łapą jedynki na hasło jeden /jesteśmy na tym etapie/ jak będzie to robić bez wachania dokleję obok X i podam komendę 'jeden' - jeśli wybierze jedynkę super, zacznę uczyć osobno dwójki, później sprawdzę 2 z X a później przykeleję 1,2 i sprawdzę czy rozróżnia.
Jeżeli nie wyjdzie na kartkach to zrobię cyfry z masy solnej żeby były bardziej 'przedmiotowe' bo na razie ćwiczymy na niebieskich cyfrach naalowanych na żółtym tle - bo takie kolory według Corena najlepiej widzi pies.[/quote]
Ciekawy pomysł. Zaczniemy działać jak opanujemy podstawy :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='joanika']Ciekawy pomysł. Zaczniemy działać jak opanujemy podstawy :evil_lol:[/quote]

heh no dokladnie :evil_lol: my też. Najpierw podstawy a potem mozna zaszalec. My narazie cwiczymy siad, podaj lapę, zostan. A waruj nam w doope idzie bo nic nie pojmuje. Taki jest ciężki ze po chol.ere go targać za przednie łapy, a smakolyk go nie rusza :roll:
Jakie macie najlepsze sposoby na nauczenie psa waruj.
A ja wam opowiem historyjke. Delios sobie biega po ogrodzie ja siedze na kompie, co 5 minut loockam czy nie poszedl za jakas suczka. Patrze nie ma go. Panikuje oczywiscie. Patrze przez okno a on sie zamyka w boksie ...
Bierze klamke i przykyka normalnie! popadlam w taki smiech ze mama mnie reanimowac chciala ... a czemu sie zamykal ... ?
bo zobaczyl kota hahahaha. Taki kurdupel pod choinką siedzi i sie jezy a delios sie przestraszyl i sie sam zamknal, wlasl do budy i sie trzesie. Musialam go uspakajac chyba z pol godziny i wygonic kotka. Ten bidok sie trzesie ten kot odwrocil sie doopa i idzie :P a ja sie smieje ej ten glupek kochany :evil_lol: I widac ze nie boi sie boksu, to jego as w rekawie na fuknięte koty :evil_lol::evil_lol: heheh
albo ser to w ogole jest ziolko. siedzi w boksie i nie ma co robic po spacerze. Wklada lapke do jednej miski potem do drugiej i sobie na zmianę suwa :evil_lol: ej idzes. Albo wklada jedna lapke i sobie suwa miska po ziemi :eviltong:.
albo bierze miske, klasie sobie gdzies bierze druga i wali ta druga w ta pierwsza :evil_lol: jak go na tym przylapie to zrobie fotki :lol: to tak fajnie wyglada :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elsol']Może obserwuje ludzi, jak oni ruszają to i on idzie. A jak stoją to i on stoi?[/quote]

calkiem mozliwe jak ktos rusza na czerwonym to nie idzie :evil_lol:

[quote name='Skibka']Hehe masz przynajmniej pewność że pies nie wybiegnie na ulicę bo musi się rozejrzeć..:lol:
Bardzo mądre psisko jednak małe też może być mądre:evil_lol:[/quote]
male sa madre juz kazdy to wie mam nadzieje ;)

[quote name='joanika']Lanę uczę komendy stój przez jezdnią - i już 8 na 10 przejść sama się zatrzymuje co mnie ogromnie cieszy :loveu:[/quote]

gratuluje :) odrazu wiedzilam ze pudle sa bardzo madre :diabloti:
[quote name='cocker']ja czytałam że pies (jak własciciel się zatrzyma) powinien automatycznie siadać. Bez komendy io bez szarpniecia SIADAĆ. I, no cóż nie mamy problemow ;p
beee a ja musze mu piosprzatac w boksie i bedziemy cwiczyc siad ... a na jakim "etapie" uczenia sią wasze psy? jakie komendy teraz idą?[/quote]

probuje bastera nauczyc komendy "zdechl pies" ale niewie o co mi chodzi...
a kella jest na etapie "lezec" nie jest zbyt pojetna ale dajemy rade :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

u mnie teraz są komendy takie jak ; NIE LIŻ, NIE SKACZ, NIE BIEGAJ :razz:
sucz po sterylce wiec ma zakaz poruszania się, bo jak już zacznie się ruszać to biega jak popierniczona :evil_lol: do tego wprowadziłam komendę NIE LIŻ bo probuje wylizywać ranę :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='smallpati']to była licytacja więc nie trafisz już na taką cenę :evil_lol:
[URL]http://allegro.pl/item369562566_fioletowa_bluza_z_kapturkiem_nowosc_s.html[/URL]

podoba się :diabloti:[/quote]

bardzo ladna :loveu:
kurcze ja nigdy nie licytuje ale zaczne :razz:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...