Jump to content
Dogomania

Black&White - czarna księżniczka i biały szajbus


gops

Recommended Posts

[quote name='vege*']Nuka też jest dziwna, w klacie ma 73,5 cm, w szyi za uszami ma 42 cm, w kłębie ok 52-3 cm i waży niecałe 25 kg :lol:[/QUOTE]
Moim zdaniem jest za gruba i przez to wymiary są nieproporcjonalne :eviltong:. Hexa waży 24kg przy 60cm w kłębie i dla mnie nawet z pół kilo by mogła zrzucić, w klacie nie pamiętam ile ma bo dawno ją mierzyłam. O Shinie nie będę wspominać bo to długi 19kg chudzielec o wzroście ok. 51cm :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='*Monia*']Moim zdaniem jest za gruba i przez to wymiary są nieproporcjonalne :eviltong:. Hexa waży 24kg przy 60cm w kłębie i dla mnie nawet z pół kilo by mogła zrzucić, w klacie nie pamiętam ile ma bo dawno ją mierzyłam. O Shinie nie będę wspominać bo to długi 19kg chudzielec o wzroście ok. 51cm :evil_lol:[/QUOTE]
Jak byłam u weta to mówił, że Nuka wygląda akurat tak jak pies wyglądać powinien ;-) Tylko, że ona długa jest, bo od kłębu do tyłka ma 60 cm.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Monia*']Moim zdaniem jest za gruba i przez to wymiary są nieproporcjonalne :eviltong:. Hexa waży 24kg przy 60cm w kłębie i dla mnie nawet z pół kilo by mogła zrzucić, w klacie nie pamiętam ile ma bo dawno ją mierzyłam. O Shinie nie będę wspominać bo to długi 19kg chudzielec o wzroście ok. 51cm :evil_lol:[/QUOTE]

moj pies to moglby lekko jeszcze z 3 kg przybrac:))))

Link to comment
Share on other sites

staffik według niektórych
[IMG]http://www.nextdaypets.com/directory/breeds/images/1100257.jpg[/IMG]

staffik według mnie (to taki pośredni , nie wysuszony ale nie gruby) to dziadek mojego Claytona (módlcie się ze mną żeby on taki wyrósł).
[IMG]http://img.webme.com/pic/s/samaslodycz/blue..bmp[/IMG]

staffik który mi się także podoba
[IMG]http://mcperformancearizona.voila.net/site/foto11/ice_patrol.jpg[/IMG]

i ten
[IMG]http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSSzCWQLZP4Wh326d8Ards7i3hQz_EBTzx1CqRblKAPL-FUaQVv0osTlgxX[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Naklejka']Ale Arni ma zupełnie inny typ budowy, w klacie ma pewnie mniej niż 55cm, w szyi 37cm.
Dziadek Claytona bardzo fajny, Jetsan właśnie podobny jest do dziadka :P[/QUOTE]
moja bardziej masywna jest niż Arni , klate ma dużą akurat moja .
no dziadek fajny ... nie wiem co z mojego wyrośnie , zobaczymy .
dla mnie wszystkie tybetany sa takie same :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Pearl ma chyba ładną głowę jak na sukę sbt, nie? Powinnaś w ogóle co miesiąc robić Claytonowi fotę porównawczą w takiej samej pozie, ważyć, mierzyć i w ogóle :) Takie podsumowania zawsze są interesujące, zwłaszcza w porównaniu z innymi przedstawicielami tej samej rasy :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']Pearl ma chyba ładną głowę jak na sukę sbt, nie? Powinnaś w ogóle co miesiąc robić Claytonowi fotę porównawczą w takiej samej pozie, ważyć, mierzyć i w ogóle :) Takie podsumowania zawsze są interesujące, zwłaszcza w porównaniu z innymi przedstawicielami tej samej rasy :)[/QUOTE]
według mnie ładną .
robiłabym te fotki , ciężko mu zrobić zdjęcie aczkolwiek spróbuje faktycznie tak robić .
co 16 każdego miesiąca coś mu pstrykne , nawet w domu aby pozycja ta sama.

z głowy Claytona póki co tez jestem zadowolona .

Link to comment
Share on other sites

Tybetany jednakowe? No coś ty! to chyba jedna z bardziej niewyrównanych ras.
Jetsanowi robiłam i robię do tej pory zdjęcia w pozie wystawowej, jak był mały to go często mierzyłam i ważyłam, porównywałam z bratem i jak się udało to z innymi tybetanami, no i zawsze moje maleństwo był wyższe :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vege*']Jak byłam u weta to mówił, że Nuka wygląda akurat tak jak pies wyglądać powinien ;-) Tylko, że ona długa jest, bo od kłębu do tyłka ma 60 cm.[/QUOTE]

Weci to różnie gadają - nasz wet twierdzi, że szczupły pies to zdrowy pies i każe nam bardzo pilnować wagi przy zuzowych problemach, inny z kolei orzekł, że Zu mogłaby trochę zrzucić (w szczycie sezonu, gdzie wyglądała naprawdę dobrze, była fajnie umięśniona tyle, że w zimowej szacie) - najlepiej zdać się na zdrowy rozsądek - pies nie może wyglądać jak bezkształtna kanapa i już. [SIZE=1]Ja to w ogóle rozważam nabycie maszynki i zestawu kubraczków jesienno-zimowych dla Zu, bo ona w futrze wygląda jak serdel :([/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

to mój nadal jest chudziutki w porównianiu z innymi samcami w jego wieku :)
niestety do jego braci nie moge porównać ale do innych samców porównywałam , fakt że mój jest szczupły a wiekszość grubsza.
dla mnie tybetany sa takie same :lol: nie widze róznicy , musiałbym się chyba dobrze przyjrzeć .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aleks89']Vege-no nie powiesz mi ,ze ten pies ma dobrą wagę.Przecież ona jest tłusta jak wieprz.
[URL]http://img708.imageshack.us/img708/8311/img20120824009.jpg[/URL] przynajmniej te 3-4kg za dużo.[/QUOTE]
Na pewno nie jest tłusta jak wieprz, akurat tu tak wyszło zdjęcie, ale żebra są wyczuwalne bardzo dobrze, a na karku zawsze miała tak dużo luźnej skóry, ważona była ze 3 mies temu to ważyła 24 kg, może teraz jest mniej, nie wiem nie ważyłam, ale pewnie utrzymuje tą wagę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vege*']Jak byłam u weta to mówił, że Nuka wygląda akurat tak jak pies wyglądać powinien ;-) Tylko, że ona długa jest, bo od kłębu do tyłka ma 60 cm.[/QUOTE]
Cóż, mi wet powiedział że Shina nie kuleje a inny od razu zauważył nieprawidłowość w jej chodzie, co wet to opinia ;).

[url]http://www.nextdaypets.com/directory/breeds/images/1100257.jpg[/url] - nieładnie taki zlany klocek wygląda...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Monia*']Cóż, mi wet powiedział że Shina nie kuleje a inny od razu zauważył nieprawidłowość w jej chodzie, co wet to opinia ;).

[URL]http://www.nextdaypets.com/directory/breeds/images/1100257.jpg[/URL] - nieładnie taki zlany klocek wygląda...[/QUOTE]
No widzisz, mi zawsze weci mówią, że Nuka wygląda dobrze, jest zadbana i prawidłowo odżywiona ;-)

[quote name='Aleks89']Vege-ale przecież widać ,że ona jest nalana jak kostka smalcu.Moja suka podobnej budowy 47cm w kłębie waży 13-14kg.[/QUOTE]
Każdy pies ma inną budowę, Nuka na żywo ma identyczną jak rodowodowy shar-pei mojego wujka, a ten waży jakieś 30 kg. Każdy woli co innego, nie kłóćmy się.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vege*']No widzisz, mi zawsze weci mówią, że Nuka wygląda dobrze, jest zadbana i [B]prawidłowo odżywiona[/B] ;-) [/QUOTE]

To taki eufemizm chyba? ;) Mnie się wydaje, że Nuka jest pokrojowo podobna do Vegi, tyle, że Vega ma prawie 10cm więcej wzrostu i waży mniej więcej tyle, co Nuka teraz: [URL]http://vegsonu.blogspot.com/p/vegson.html[/URL]

Aaaaale dobra, ja się nie powinnam odzywać, bo zawsze jak komuś napiszę, że jego pies mógłby trochę zrzucić to jest foch z przytupem i w ogóle :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Hahahah porównanie kundla do shar pei cuudowne.:)
To tak jakby wagę stafika porównać do sznaucerka mini.Wzrost ten sam ,a waga x 2

Czyli jak będę wolał ważyć 200kg to będzie ok ,bo lubię wp...ć i się tuczyć,a to że zdechnę przed 30tką to kij z tym.
Sucz moich dziadków ma 54cm w kłebie i waży 22-3kg i uważam ją za spasioną.A Twoja ma 50cm i waży ok.25kg (budowa identyczna klasyczny kundel na łańcuch)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']To taki eufemizm chyba? ;) Mnie się wydaje, że Nuka jest pokrojowo podobna do Vegi, tyle, że Vega ma prawie 10cm więcej wzrostu i waży mniej więcej tyle, co Nuka teraz: [URL]http://vegsonu.blogspot.com/p/vegson.html[/URL]

Aaaaale dobra, ja się nie powinnam odzywać, bo zawsze jak komuś napiszę, że jego pies mógłby trochę zrzucić to jest foch z przytupem i w ogóle :evil_lol:[/QUOTE]
Ja się nie focham ani nic z tych rzeczy ;-) Jestem człowiekiem z natury spokojnym, nie lubię się kłócić, wolę załatwiać wszystko na spokojnie. Nuka ogólnie przybrała te 3 kg na wadze przez mojego tatę, którego ciągle upominam, żeby nie dawał jej połowy ciastka tylko sam całe zjadł, ale niee:angryy: już nie raz się z nim tak o to pokłóciłam, że mnie chyba cały blok słyszał, mówiłam mu, że trzeba Nukę chociaż ten 1 kg odchudzić, ale do niego to nie dociera, bo przecież takie pół ciasteczka jej nie zaszkodzi :shake: Już nawet nie mam siły się o to kłócić, bo on i tak robi swoje, mama już jej nie daje, ale tata uważa, że skoro ją tak kocha to i musi się z nią wszystkim dzielić :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vege*']Ja się nie focham ani nic z tych rzeczy ;-) Jestem człowiekiem z natury spokojnym, nie lubię się kłócić, wolę załatwiać wszystko na spokojnie. Nuka ogólnie przybrała te 3 kg na wadze przez mojego tatę, którego ciągle upominam, żeby nie dawał jej połowy ciastka tylko sam całe zjadł, ale niee:angryy: już nie raz się z nim tak o to pokłóciłam, że mnie chyba cały blok słyszał, mówiłam mu, że trzeba Nukę chociaż ten 1 kg odchudzić, ale do niego to nie dociera, bo przecież takie pół ciasteczka jej nie zaszkodzi :shake: Już nawet nie mam siły się o to kłócić, bo on i tak robi swoje, mama już jej nie daje, ale tata uważa, że skoro ją tak kocha to i musi się z nią wszystkim dzielić :shake:[/QUOTE]

Rodzina jest najgorsza, jeśli chodzi o odchudzanie psa :shake:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...