Jump to content
Dogomania

Black&White - czarna księżniczka i biały szajbus


gops

Recommended Posts

  • Replies 7.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Unbelievable']ale tylko w pewnych warunkach :)
ja Brumy jeszcze nie testowałam bo mało z nią chodzę na smyczy, ale niedługo nastąpi weryfikacja kolców i sądzę, że piesek się szybko nauczy[/QUOTE]

nie rozumiem. Bruma nie ciągnie na krótkich dystansach, a Etna nie ciągnie jak idę tylko z nią. więc Twój sukces jest większy? Etna też nie ciągnie jak ma kantar, Brum pewnie nie ciągnie jak ma kolce. Etna nie ciągnie bez kantara wtedy i wtedy, Brum nie ciągnie bez kolcy wtedy i wtedy. wychodzi na to samo.
mi nie zależy na czasie, tylko na psie :)

[quote name='Aleks89']To tak jakby rok uczyć psa czystości w domu.[/QUOTE]

też tak bywa czasem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']nie rozumiem. Bruma nie ciągnie na krótkich dystansach, a Etna nie ciągnie jak idę tylko z nią. więc Twój sukces jest większy? Etna też nie ciągnie jak ma kantar, Brum pewnie nie ciągnie jak ma kolce. Etna nie ciągnie bez kantara wtedy i wtedy, Brum nie ciągnie bez kolcy wtedy i wtedy. wychodzi na to samo.
mi nie zależy na czasie, tylko na psie :)[/QUOTE]
nie chodziłam z nią nigdzie dalej niż 20m od płotu i po ogródku. Ot tajemnica, po prostu nie miałam okazji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']nie chodziłam z nią nigdzie dalej niż 20m od płotu i po ogródku. Ot tajemnica, po prostu nie miałam okazji.[/QUOTE]

obyś nadal mogła się chwalić sukcesem, jak pójdziesz dalej :) wybrałaś taką metodę, spoko. ja wybrałam inną, bo, jak już napisałam, zależy mi na psie, a nie na czasie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']sugerujesz że nie kocham swojego pieska? :)[/QUOTE]

niczego nie sugeruję, mówię tylko, na czym mi bardziej zależy. jeżeli dla Twojego psa kolce na szyi to nic złego i pomogą Wam rozwiązać problem-czyli nie będzie w nich chodzić całe życie- to spoko.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']przez rok , to pies się uczy , że bez względu co robi opiekun , można rwać i przeć do przodu ;)[/QUOTE]

gdyby było tak jak mówisz, to po roku nie byłoby widocznej zmiany. ja przez ten rok próbowałam różnych rzeczy, aż w końcu dotarło do psiej główki i psia szyjka przestała się dusić i wołać postawą 'ja chcę do tej trawki natychmiast' ;)

Link to comment
Share on other sites

ale ja mówię o Claytonie, a nie o Twojej suce :) dwa to tu nie ma mowy o 8 tygodniowym szczeniaku , tylko o młodziaku z temperamentem .... staffik to nie wilk :diabloti: i nauka terriera jest zupełnie inna niż poczwarków ... wystarczy iść na byle jaki kurs posłuszeństwa , by się przekonać o tym fakcie ;)

Metodę nauczania dostosowuje się do konkretnego psa , zwracając uwagę i na rasę i predyspozycje i charakter .. a nie na nasze widzi mi się ....

Link to comment
Share on other sites

pamiętam takiego młodego staffika, już nie pamiętam ile miał. w każdym razie staffik jak staffik- szalony dzieciak. facet bardzo ogarnięty. Etna była wtedy mała i ciągnęła jak debil, zwłaszcza do miejsca, w którym spotykałam tego staffika, bo tam zawsze było fajnie. i opowiadałam temu facetowi, jak ten głupek ciągnie. a on mi powiedział, że czasem w jedno miejsce szedł kilka godzin, ciągle stając i uniemożliwiając swojemu skrzatowi ciągnięcie. i tak przez kilka miesięcy. aż pies się nauczył. staffik to pies jak każdy inny. to, że nauka terriera jest inna niż owczarka nie znaczy, że jest niemożliwa.

Link to comment
Share on other sites

a ja wole dławik i dojście do danego miejsca w 15min , a potem wolność , pies się wybiega i wraca ładnie .

wczoraj w parku podleciała suczka max 10kg pozwoliłam mu się przywitać a on chciał ją dymać , póki co to pierwszy raz sie tak zachował i wsytarczyło ostre FE by odpuśćił sobie miłość .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']ale moje psy nie ciągną , a są właśnie staffikami :) i wow , bez kolcy , nagród , dławików i kantarków się nauczyły ....[/QUOTE]
bo im nudno poza swoim własnym podwórkiem :diabloti:



ja z Brumą też czasem przechodziłam 100m do boiska w pół godziny :) ale w jej przypadku nie było widać żadnej poprawy i żadnego zrozumienia tego

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']a ja wole dławik i dojście do danego miejsca w 15min , a potem wolność , pies się wybiega i wraca ładnie .[/QUOTE]

ja tam nie chcę, by moje spokojne spacery były zależne od jakiegoś przedmiotu. w gwoli ścisłości- kantar traktuję jako środek doraźny, gdy nie mam czasu/ochoty na pracę z psem.

[quote name='Vectra']ale moje psy nie ciągną , a są właśnie staffikami :) i wow , bez kolcy , nagród , dławików i kantarków się nauczyły ....[/QUOTE]

pies to pies, nieważne czy są staffikami :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...