Jump to content
Dogomania

Mikro Pikulinka- już jej nie oddam!!!!


ulvhedinn

Recommended Posts

Ja to mam przez "Psa, który jeździł koleją" ....a teraz tata ma pretensje, że [FONT=Comic Sans MS][I][B][SIZE=5][COLOR=RoyalBlue]znoszę [/COLOR][/SIZE][/B][/I][SIZE=5][COLOR=RoyalBlue][COLOR=Blue][SIZE=2]a sam mi tą książkę wciskał!!![/SIZE][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 470
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1000 zlotych za obie nogi? :crazyeye:
to nie jest cena preferencyjna; to jest cena superpreferencyjna!!!
ja mialam tanio, a za jedna noge mialo byc 1100-1200; operacja sie nie udala i oddali mi czesc kosztow, ale wszyscy znajacy sie na rzeczy dziwia sie, ze droktor janicki zdecydowal sie operowac za tak male pieniadze...
mam nadzieje, ze choc wam sie uda; biorac pod uwage wiek psinki szanse sa bardzo duze i kazdy chirurg ortopeda sie takiej operacji podejmie; ja trzymam kciuki w kazdym razie :kciuki::kciuki::kciuki:

Link to comment
Share on other sites

ulv śpi...na 90 procent...to nie pora dla niej:evil_lol:

piki gorzej....
przy spacerach przewraca się... nóżki bardzo ją bolą:shake:
gdzieś nadwyrężyła sobie przednią nóżkę i teraz już jest cała połamana...

bardzo wystraszona...
spi w swojej kryjówce wychodzi tylko na spacerki

Link to comment
Share on other sites

No i niestety dobrze nie jest w dodatku potwierdziły się moje obawy (wolałam nie krakać, a jednak.... :shake:). To nie łapki. Tzn. nie tylko....

[B]Piku ma coś z kręgosłupem :placz:[/B]

Jest coraz gorzej, ma kłopoty z koordynacją wszystkich 4 łapek. Zatacza się, przewraca... Na razie ma szlaban na ruch, ma siedzieć uziemiona w dziupli (Piku zaanektowała kocie pudło i tam pomieszkuje).


Jutro prześwietlenie i módlcie sie, proszę, żeby to było tylko stłuczenie....:placz:

Link to comment
Share on other sites

Mówiąc dosadnie, Piku skręciła kark.... :-( Ma uszkodzenie w obrębie dwóch najwyższych kręgów, zwichnięcie i być może złamanie kolca(bo go nie było widać....). Na razie próbujemy leczenia bezoperacyjnego, bo operacja jest upiornie ryzykowna.
To oznacza, że biedna maluśka ma założony ogromny kołnierz z ligniny, jest straszliwie nieszczęśliwa i przerażona tym ustrojstwem... Dostała długo działający steryd na obrzęk, a tak ma dostawać escynę, wit c i wit B compl.

To uszkodzenie to jakiś starszy uraz plus ostatnie wykopyrtnięcie....

Link to comment
Share on other sites

Młoda jest obolała, obrażona na kołnierz i nieszczęśliwa. Popłakuje, nie wie, jak się ułożyć.... :-( w dodatku ma zakaz biegania więc an dwór wychodzi tylko na "sikupkę" i z powrotem do domu- strasznie przykro, kiedy patrzy zawiedzionym spojrzeniem na biegające psy. :-(

W tej chwili ma dostawac głównie leki wpływające na obrzęk rdzenia, żeby zobaczyć, czy znikną objawy neurologiczne- mi sie wydaje ze jest ciut lepeij, przynajmniej jest bardziej skoorynowana. Jeśli będzie sie dobrze czuła, to wtedy problem zawęzi sie do stabilizacji kręgów, jesli nie- to powstaje pytanie, czy nie będzie musiała przejść operację ustawienia kręgów i odbarczenia rdzenia- strasznie ryzykowna, bo jesli coś pójdzie nie tak, to piesa może byc całkiem sparalizowana... :shake:

Poker, Kra dostawała takie leki jak TRAUMEEL I ZEEL T, czy młodej by to też nie pomogło?

Link to comment
Share on other sites

Te kręgi są ustawione na tyle w dobrym położeniu, że jeśli lekami uda sie uzyskać poprawę neurologiczną, to lepej nie ruszać nic. Największy problem, to to, że nie udało sie uchwycić gdzie jest kolec drugiego kręgu i to rodzi podejrzenie że może byc uszkodzony.... Na pewno jest tez naciągnięte więzadło i to pewnie Pisklaka boli najbardziej :-(

W dodatku ona jest taka maleńka, to zwieksza problematyczność i ryzyko przy operacji...

Wet powiedział, ze mała musiała mieć wcześniej jakiś solidny uraz, może ją ktoś kopnął, uderzył, spadła z czegoś? :-( Szkoda, że jak robili jej przeswietlenie w schronie łapek, to nie cykneli całego psa, no ale kto mógł przypuścić, wszystkie problemy, popiskiwanie szły na konto łapek.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...