Jump to content
Dogomania

Owczarek Niemiecki - POTRZEBNY LEK lub WSPARCIE FINANSOWE


Recommended Posts

  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Gosiu,jeśli mogę to cos doradzę.Kłopoty jelitowe przerabiałam już setki razy.Kazdy mój zwiierzak chorował po przybyciu ze schroniska i to dosc długo.Bona do końca życia bedzie na lekach.Brajl również.
Podaję obu psiakom po 2 tabletki neopankreatyny przed jedzeniem 15 minut.Mozna ją kupić bez recepty,Na pewno to pomoze,daję głowę.
Brajl dostaje mieśo z ryzem gotowane,ale równiez karmę weterynaryjną dla psów z problemami jelitowymi.Poza tym już praktycznie w tej chwili moze jeśc to co pozostałe psy tzn,gryzaki,smakole,serek biały itd.Wszystkie moje psy są karmione tak,aby nie miały problemów.I mają je tylko przy błędach dietetycznych.
Czarek jest na etapie problemów jelitowych bo ma dobre warunki.
Musisz mu dawać jesc ,biednie,, jak radzi Zofia Mrzewińska.Daj mu pankreatynę,do tego biedne jedzenie i bedzie dobrze.Czarek bierze też leki,które mogą źle wpływac na jelita i trawienie.Radze kupić Essentiale Forte i podawać raz dziennie.
Nie jestem oczywiscie autorytetem,ale po prostu lata doswiadczeń podpowiadają mi co podawać aby było skuteczne.Weterynarz na pewno chce dobrze,ale czasem to nie pomaga.
I wyczochraj czarusia ode mnie.:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Edytko, bardzo Ci dziękuję :loveu:
Co to jest "biedne jedzenie"?
Esentialle forte dostaje cały czas. To drugie lekarstwo mogę kupić, zobaczymy... Czaruś od początku pobytu u mnie ani razu nie miał normalnej koopki, zawsze mniej lub bardziej luźną, czasami tylko trochę luźną, czasami pół na pół.
Wymiziam go, oczywiście, on pierwszy do tego :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Biedne jedzenie to mało miesa i to chudego,a dużo ryżu.Musi być chudo,potem stopniowo mozna urozmaicać.Przy tego typu zaburzeniach,raczej sie nie daje od razu karmy suchej tylko własnie gotowane jedzonko.
Psiaki w schroniskach jedzą przerózne świństwa i jakoś się trzymają,bo walczą o przetrwanie.W warunkach domowych zaczynają wychodzić choróbska,bo nie muszą juz walczyć.Dlatego trzeba je powoli przyzwyczajac do dobrego jedzenia.Ja przy pierwszym schroniskowcu popełniałam błedy,bo chciałam od razu dać super żarełko.Efekt był odwrotny od zamierzonego:zamiast przybierać były biegunki.Teraz zmądrzałam.Tyle,zę takie sensacje trwaja dosc długo zanim zupełnie sie unormują.
Podaj pankreatynę,zobaczysz Gosiu,ze bedzie poprawa po kilku dniach.

Link to comment
Share on other sites

Edytko chyba masz rację. Kora ( 5 miesiąc w domu) dostaje dwa razy więcej od Reksa i nie tyje( miała zrobione badania- nic jej w zasadzie nie dolega w sprawach żołądkowo- jelitowo-wątrobowych). I w zasadzie cały czas ma luźne koopki. Skorzystam z Twoich rad.

Link to comment
Share on other sites

Byłam z Czarusiem w parku :painting: i spuściłam go ze smyczy. Odbiegł ode mnie, a akurat szła starsza pani o kuli, trochę się zaniapokoiłam jak zareaguje, czy się nie przestraszy tak dużego psa. Czaruś biegł w jej kierunku, a ona się uśmiechnęła do niego i wtedy Czaruś przywitał ją jak najlepszą znajomą, wdzięczył się, wyłudzał głaskanie i byłby ją wylizał, gdyby nie kaganiec ;). Wystarczy powiedzieć do niego dobre słowo, a on już pcha się na kolana.:evil_lol: Poszliśmy wreszcie swoja drogą, ja z Czarusiem w jedną stronę, a pani w drugą, ale kiedy zniknęła nam za zakrętem Czaruś zrobił w tył zwrot :Dog_run:i pobiegł za nią, zostawiając mnie w szoku :placz:. Musieli się dobrze znać w poprzednim wcieleniu :cool3:. Ale jednak, po namyśle, wrócił. Więc znowu mam psa...

Link to comment
Share on other sites

Oj,Małgosiu,bo zapomniałam napisac,ze pankreatynę to musisz podac w..pasztetowej.U mnie nie ma problemu z tabletkami,kroję kawałeczek pasztetowej,wkładam tabletkę,robie mała kulkę i podtypam pod pychol,Zostaje pozarta natychmiast i proszą o jeszcze.Zadne się nie skarży na tabletki:evil_lol:Wręcz przeciwnie,jak biorę leki do rąki(a jest tego troche)to wszystkie biegną i czekają jak na super żarełko.Mam psiska lekomany i tyle.:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maggiejan']Ja też taka sprytna jestem, daję w parówce :eviltong:, ale pies się zorientował i zaczyna rozgryzać, jak trafi na tabletkę to wypluwa.:roll:[/quote]

A ja też w parówce, ale nie daję tylko..........rzucam tak jakby do góry. Psisko robi lekki wyskok i chaps........I zanim rozgryzie to łakomie chlum.........i łyknął.

Podać kotu tabletkę............to jest wyzwanie, żeadne tam obtaczanie w maśle i wpychanie do gardła nie pomaga. Tak czy siak podrapana po takiej akcji jestem totalnie. Chyba ze się uda uprzednio kota w reczniku zmumifikować. A i tak ssssssssyccyyy i pluje....:mad:

Link to comment
Share on other sites

Rada Edytki na kłopoty jelitowe Czarusia okazała się skuteczna, bo kooopka Czarusia bardzo się poprawiła :multi:, a walczylismy o to :snipersm: przez miesiąc.

Czaruś zawiera codziennie nowe znajomości w parku :painting:, musi się koniecznie przywitać z każdym pieskiem :buzi:. Niektóre pieski albo ich właściciele mają przez chwilę stan przedzawałowy :eek2:. Czaruś jest przyjaźnie nastawiony nawet do dużych samców, jeśli są dla niego miłe ;).

Psiak uwielbia samochody i próbuje wsiadać do każdego kombi, jaki mijamy :evil_lol:.

Czaruś będzie miał dzisiaj gościa, Kazoo zapowiedział się z wizytą :popcorn:. Życie towarzyskie Czarusia jest bardziej urozmaicone niż moje 8).

Link to comment
Share on other sites

hihi maggiejan wysraszyłaś się że Czarek porzuci Cię dla innej kobiety??:cool3:
Na szczęście jest wierny i nie złamał Ci serca. Fantastyczny pies, i co sie dziwic ze niektorzy maja stan przedzawalowy przeciez to WILK i to jami.
Ludzie sie go boja mimo kaganca, a on ma takie wielkie serducho psie:loveu:
Boże jaki on musi być szczęśliwy...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorothy']hihi maggiejan wysraszyłaś się że Czarek porzuci Cię dla innej kobiety??:cool3:
[/quote]
Szczerze mówiąc, tak :roll:, ale był to dla mnie szok, bo nigdy nie przypuszczałam, że można mnie zamienić na inny model :cool1:. Ale Czaruś okazał się rozsądny ;). To naprawdę mądry pies... :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...