Jump to content
Dogomania

Pierwszy i niepowtarzalny FotoBlog Czarnej Flatki TOSCI :)


betty_labrador

Recommended Posts

  • Replies 9.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[CENTER][SIZE=5][COLOR=DarkGreen][B]Tizzy
[/B][/COLOR][/SIZE][/CENTER]

Przybyla do nas 1grudnia 2009. Zgarnelismy jej ze swojej okolicy z drogi. Od ponad dwoch tygodni wczesniej błakała sie tam bez celu w skorzanej obrozy. Starsznie chuda , z okropna rana pod uchem.
Interweniowalam do urzedu miasta i gminy, -nie maja pieniedzy do konca roku(!!) , starz miejska wspomniala ze ja widziala... ze sie błąka. TOZ powiedzial zeby zmusic urząd do zabrania jej (no cóż). Wszyscy tacy pomocni ze ...
W koncu nie moglam juz na to patrzec jak sie blaka i szuka zainteresowania i wzielam ja na podworko. Przez pierwsze kilka dni szukalam jej domu, az w koncu rodzice zgodzili sie zeby zostala :)

I tak u nas zamieszkala.

Jest piekna, madra, i bardzo kontaktowa jak na huskiego. Umie siad na komende, lezy na znak reka, i jezdzi ladnie w samochodzie. Poza tym je chetnie sucha karme i mokre z puszki-jak narazie trzeba ja porzadnie odkarmic bo wszystkie zebra jej widac-choc przez tydzien naprawde wydobzrala. Widac ze byla chowana z ludzmi. ale co sie stalo tego sie nie dowiemy.

Bylysmy u weta, powiedziala ze jest ok, tylko dala antybiotyk na ta rane pod uchem z ktorej saczyla sie starszna ropa, i zastrzyki przeciwbolowe zeby nie rozdrapywala sobie dalej rany.. i juz sie prawie zagoilo. Poza tym okazalo sie, ze ma cos puknięte kolano i kulala. Po zastrzykach opuchlizna zeszla i zobaczy sie co dalej sie z tym zrobi.

No i czeka ja sterylka, bo jak sie jeszcze błąkała to byla w cieczce i widzialam jak psy po niej skacza...

to narazie tyle, prosze zdjecia :)

[IMG]http://img62.imageshack.us/img62/1403/dscf6704b.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SZPiLKA23']Sliczna jest Tosiak bedzie miał kolezanke do zabawy jak Ty siedzisz w pracy :)[/QUOTE]


no nie wiem.. Tizzy bedzie mieszkac na zewnatrz. Mama mowi nie dla psa w domu ;)
Ale wbrew pozorom wcale nie jest jej zle. trzeba tylko ciepla bude kupic-narazie spi na miekkiej podusi w garazu ;)

[quote name='Eriu']I jak to jest, żyć z dwoma psami? :)[/QUOTE]


a dobrze dobrze. Tata mowi ze to jego pies :lol: narazie zaczyna sie nia opiekowac i placi za jej leczenie, i za sterylke zaplaci-z tym ze wetka da nam znizke :)

[quote name='zerduszko']Beata, a strylka już? Czy czekasz na niespodzianki?

Słodka szczęściara :)[/QUOTE]


czesc Kamila :)

Sterylka bedzie jak cieczka sie skonczy, mysle ze przed swietami tuz jakos. Podejrzewam ze jest w ciazy-po tym jak tyle psow na nia skakalo rpzez dwa dni ;) nie chce niespodziewanek....

jest kochana :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betty_labrador']Sterylka bedzie jak cieczka sie skonczy, mysle ze przed swietami tuz jakos. Podejrzewam ze jest w ciazy-po tym jak tyle psow na nia skakalo rpzez dwa dni ;) nie chce niespodziewanek....
[/QUOTE]
A to ona ma jeszcze cieczkę, takie buty ;) To kamień z serca, ze masz głowę na karku!

Moja Liz też była jajkiem niespodzianką... ona była tak chuda... ja ja pasłam, a ona chudła w oczach - widać dla tak zabiedzonej suni ciąża to za duże obciążenie.

A nie uciekła komuś z powodu cieczki?

Jak one siÄ™ dogadujÄ…?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zerduszko']A to ona ma jeszcze cieczkę, takie buty ;) To kamień z serca, ze masz głowę na karku!

Moja Liz też była jajkiem niespodzianką... ona była tak chuda... ja ja pasłam, a ona chudła w oczach - widać dla tak zabiedzonej suni ciąża to za duże obciążenie.

A nie uciekła komuś z powodu cieczki?

Jak one siÄ™ dogadujÄ…?[/QUOTE]


no daj spokoj. ona jakos narazie nie chudnie, no ale to pierwsza faza ciazy ;)

nie wiem, raczej nie, bo blakala sie dwa tygodnie, a cieczki dostala przed zabraniem jej do nas... wiec.

dogaduja sie very good. :) Tosca sie dogaduje z kazdym pieskiem i sunia :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bonsai']gratulacje! :) :) :) piękna sunia. :)[/QUOTE]

czesc Olu :) dziekuje :)

Postaram sie w niedziele zrobic wiecej fotek spacerowych :)

[quote name='Shel']Hej! ;-) Śliczne psiska :loveu: a nowy przybysz ma świetne oczy![/QUOTE]

hej Szelku ;) dziekuje dziekuje. Tak oko jedno ma swietne :D i kurcze jaka roznica miedzy oczami flata a oczami huskiego :)

[quote name='furciaczek']Przyszlam pogratulowac nowego domownika!!! Miala dziewczyna szczescie ze trafila na Ciebie :)[/QUOTE]

czesc Furciak :loveu: milo ze wpadlas :)

no mysle ze bedzie miec u nas porzadne zycie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eria']żeby tylko nie zechciała uciekać skoro ma mieszkać na podwórku... jakoś czarno widzę husky samego w ogrodzie.... ;)[/QUOTE]

yhym no wlasnie kurcze. Dzis bylam w pracy do 14, pozniej wracalam do domu.. i po drodze z autobusu do domu zgarnela mnie autem sasiadka. Mowi ze husky przeskoczyl plot(siatke ok 2,5 metra) i znalazl sie u nich na podworku(!) o szet a siatka nie jest uszkodzona... niezle skacze.
Mi jest jej szkoda ze tak siedzi na zewnatrz sama. Mama to jest uparta. a ze nie ma ich na weekend wzielam ja teraz do domu i normalnie sie zachowuje-wyglada jakby mieszkala w domu, spokojna przyzwyczajona do halasow najrozniejszych...

[quote name='Bewarka']Właśnie widziałam na nk i mnie zamurowało...Gratuluje nowej psiny! :multi: Śliczna sunia :loveu:

PS:Może uciekła właścicielowi do kawalerów?[/QUOTE]

czesc. dziekuje :) no jest cudna.

Moze uciekla kto ja wie..nie zgadne.

[quote name='marta&argo']wreszcie ja pokazałaś :)
sliczna jest :)
nich przeciera szlaki dla drugiego flata :P[/QUOTE]

czesc Martus :loveu:

dzieki :) mam nadzieje :P ale ja bym chciala juz troche mieszkac sama.. ale w bloku samej sie utrzymac z psem :/ chyba porazka.

[quote name='Eriu']A duże różnice w zachowaniach? W końcu rasy z zupełnie innej grupy :).[/QUOTE]

hmmm..narazie za duzo powiedziec nie potrafie bo za krotko u nas jest 12 dni ;) moze roznice wyjda pozniej. Ale narazie jak na huskiego jest nietypowa bo jest bardzo kontaktowa, lgnie do ldzui :) jest dosc dobrze zsocjalizowana.

[quote name='Shel']To czekamy na fotki :][/QUOTE]

Juz dawalam :eviltong: nastepne jutro porobie.

Aha bylam z psami dzis na dlugim bo ponad 1,5 spacerku. Moze o sankach pomysle xD

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betty_labrador']

czesc Martus :loveu:

dzieki :) mam nadzieje :P ale ja bym chciala juz troche mieszkac sama.. ale w bloku samej sie utrzymac z psem :/ chyba porazka.

[/QUOTE]

czesc ;)

w warszawie sie utrzymac to mi sie wydaje bez psa niemozliwe ;)
musisz wyemigrowac ;)
zapraszam do siebie :)

Argo teskni za Tosca :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...