Jump to content
Dogomania

Orzechowce nadal potrzebujĄ pomocy!


iwop

Recommended Posts

probowałam juz do Kasi do Folen do swojego chłopaka z nakazem przesłania dalej, z jego obu skrzynek tez probowałam, jako linki i niccccccccccccc:( bede walczyła... mam laptopa jeszcze ale nie mam wtyczki do niego i kiszka spróbuje jeszcze jutro z jego komputera, a jak nie to dopiero z pracy .....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SZPiLKA23']probowałam juz do Kasi do Folen do swojego chłopaka z nakazem przesłania dalej, z jego obu skrzynek [B]tez probowałam, jako linki [/B]i niccccccccccccc:( bede walczyła... mam laptopa jeszcze ale nie mam wtyczki do niego i kiszka spróbuje jeszcze jutro z jego komputera, a jak nie to dopiero z pracy .....[/QUOTE]

To wstawiłaś fotki na serwer w necie? To możesz podać linki i zdjecia ściągniemy same :roll:

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Arial][SIZE=2]Albiemu, nie przepraszaj, to po prostu jest za ciężkie do udźwignięcia- dla nas wszystkich.A teraz moje kolejne cudowne pomysły bo ja też nie moge przez te Orzechowce ani spać ani świętować:shake:[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Przeczytałam artykuły zamieszczone na stronie rzeszowkiego stowarzyszenia "Kundelek" i widze, że p.kierownik Sary złożyła rezygnacje. To chyba szkoda bo pisałyście, że dobra była kobieta. Czyli Sara nie ma kierownika, za to ma niejaką panią Klementynę Pyrę- działaczkę i przewodniczacą komisji rewizyjnej stowarzyszenia która mówi"[B]W październiku zrobiliśmy kontrolę w schronisku. Wyszło na jaw wiele nieprawidłowości. Komisja rewizyjna nakazała usunięcie tych uchybień " ( hmm....:p)[/B] A pan wiceprezes Ostrowski dodaje[B]"Stowarzyszenie nie ma wolontariuszy. - Kilka osób pracowało, dopóki dostawali jakieś pieniądze. Gdy pieniądze się skończyły, przestali się udzielać "[/B][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial]Pięknie to tak łgać panie wiceprezesie?:eviltong:[/FONT]
[FONT=Arial]Miasto Przemyśl usprawiedliwia się, że nikt nie stanął do przetargu oprócz "Sary" i co oni mogą na to poradzić- chociaż powinno im być wiadomo , że to nie zdejmuje z nich odpowiedzialności za los schronu.Pan Szostek deklaruje 100 tys na przyszły rok- mam nadzieję,że miesięcznie:cool3: bo jak nie to będzie zaledwie jakieś 8,3 tys miesięcznie czyli niewiele więcej niż jest do tej pory, z czego i tak trudno nawet opłacić pracowników jeśli docelowo miałoby ich być przynajmniej 5 szt.[/FONT]
[FONT=Arial]Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać.[/FONT]
[FONT=Arial]Z oczywistych względów wy dziewczyny nie możecie założyć nowego stowarzyszenia więc trzeba by zmienić to stare.[/FONT]
[FONT=Arial]Ktokolwiek stanie na czele "Sary" podejmie się bardzo ciężkiego zadania- ale nie niemożliwego o ile byłaby to osoba zangażowana i uczciwa. [B][U]Czy zmiany w stowarzyszeniu są możliwe a jeśli tak to w jaki sposób je wymusić????- oto jest pytanie[/U][/B][/FONT]
[FONT=Arial]Na stronie Sary- dawno nieauktualizowanej nie znalazłam ich statutu, więc pozwoliłam sobie zajrzeć do Arki, bardzo pieknie wszystko tam napisano. Statut Arki przewiduje[/FONT]
§ 10.
Członkowie Stowarzyszenia dzielą się na:
1) zwyczajnych
2) wspierających
3) honorowych

[FONT=Arial]czy każde stowarzyszenia ma taki zapis-czy tylko zależy to od jego , że tak powiem dobrej woli? Bo moglibyśmy , wszyscy jak tu jesteśmy zostać członkami wspierającymi- co wprawdzie ma poważny mankament albowiem nie daje nam prawa wyboru władz stowarzyszenia ale ciągle możemyjak rozumiem pisać postulaty i zgłaszać wnioski[/FONT]
[FONT=Arial]( np. uprzejmie wnoszę o wywalenie pana/ią X na zbity pysk. Z poważaniem .Członek wspierający:evil_lol:)[/FONT]
§ 14.1.
Członkiem wspierającym może być osoba fizyczna, osoba prawna lub instytucja zainteresowana merytoryczną działalnością Stowarzyszenia, [B]która zadeklarowała stałą składkę członkowską na rzecz Stowarzyszenia[/B] i została przyjęta na podstawie pisemnej deklaracji przez Zarząd Główny lub Zarząd Oddziału [COLOR=#0000ff][B][COLOR=black]w zależności od terytorialnego zasięgu[/COLOR][/B] [COLOR=black]działania tegoż członka.([/COLOR] tego ostatniego trochę nie rozumiem, bo jak ja jestem spod Gdańska to mój zasięg terytorialny raczej nie sięga Przemysla ale z drugiej strony pkt 4 mówi, ze wspierającymi moga być nawet cudzoziemcy)
[/COLOR]2. Członek wspierający [B]posiada wszystkie prawa członka zwyczajnego[/B], z wyjątkiem czynnego i biernego prawa wyborczego."

[FONT=Arial][SIZE=2]Czyli członkowie stowarzyszenia jak najbardziej mogą zostać wolontariuszami i chodzić sobie po schronie kiedy im się podoba. Na chwilę obecną moglibyśmy wspierać stowarzyszenia naszymi składkami oraz poparciem "duchowym" w walce z urzędami,oraz aktywnie i peołnoprawnie poszukiwać dla schroniska pomocy, bo wiadomo te 100 tys itd.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=2]Wszystko to pod warunkiem, że kierownictwo "Sary" będzie [B]WIARYGODNE![/B] Lub jakiegoś innego stowarzyszenia bo pan Szostek wspomniał, że jest ich w mieście kilka.Czy ktoś mógłby zamieścić tutaj statut Sary?[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paros']Widzę, że silna grupa... :lol:

Albiemu, a które psiaki chcesz przedstawić jako metamorfozy - czyli w nowych domach?[/quote]


już mam pomoc :) w zrobieniu metamorfoz i straaasznie się z tego cieszę. Paros mam trochę psiaków, niektóre z nich nie miały wątków na dogo ale będzie z czego zrobić naprawdę piękne metamorfozy :)

[B][COLOR=red]BARDZO WAM WSZYSTKIM DZIĘKUJE.[/COLOR][/B]

Nie złożyłam życzeń wielu osobom, utknęłam w telefonie na literze K, ale korzystając w końcu z czasu

[COLOR=red][B]DOGOMANIACY ŻYCZĘ WAM I SOBIE SIŁY, WYTRWAŁOŚCI, KOSEKWENCJI, ABY PROBLEMY KÓRE NAS NURTUJĄ, SPRAWY NIEDOKOŃCZONE ZNALAZŁY SWOJE ROZWIĄZANIA, ABY CIĘŻKA PRACA KTÓRA NAS CZEKA PRZYNOSIŁA NAM ZADOWOLENIE I EFEKTY. ŻYCZĘ NAM SIEBIE NAWZAJEM, WSPARCIA DOBRYCH POMYSŁÓW I ODDECHU W CIĘŻKIE DNI BO TAKIE NAS CZEKAJĄ. ŻYCZĘ NAS ZWIERZĘTOM W CORAZ WIĘKSZYM SKŁADZIE BO TO CZĘSTO URATUJE IM ŻYCIE. PAMIĘTAJMY NIE WAŻNE JAKIE I CZYJE TO ŻYCIE JEST, KAŻDE JEST RÓWNIE CENNE. JA SKŁADAM PODZIĘKOWANIA DLA ADMINÓW TEGO PORTALU, DZIĘKUJE WSZYSTKIM DOGOMANIAKIM ZA SLOWA NIE WAŻNE CZY CIEPŁE CZY CIERPKIE - WSZYSTKIE WYNIKAŁY Z SERCA I WPÓLNEGO CELU. DZIĘKUJE! ODETCHNIJCIE KAWAŁ CIĘŻKIEJ PRACY PRZED NAMI![/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Vitis Vini to bzdura co napisali, że kierowniczka zrezygnowała - nic takiego nie miało miejsca, nadal obejmuje stanowisko. Statutu Sary w interneie nie znajdziecie, przewaliłam go rok w temu w każdą możliwą stronę i nie było. Jak do niego dotrę dam znać ale życie znając mają piękny statut, którego treści nawet nie znają. Władzie Miasta wiedziały od 2002 roku, że Śara nie wywiązuje się z umowy. Pomimo wszystko wygrali konkurs po raz drugi. Wiecie to takie wygodnictwo było - Miasto miało problem z gowy nie musiało ogłaszać nowego konkursu co więcej nie musieli w tym czasie sami się schronem opiekować. Sara dała w propozycji 6000 na miesiąc bo tyle Pani Skarbnik Sary potrzebowała aby sobie spokojnie żyć i to wykazała kontrola. Świadomość smrodu i problemów dla Miasta, że nie kontrolowało wydatków przez siebie danej kasy, czyli naszych podatków stanęła wtedy wszystkim ością w gardle. ..... Ręka ręke myje.

Potrzeba zupełnie nowych ludzi, plus zaledwie kilka osób starej sprawdzonej ekipy. Ja chętnie się zapiszę do Stowarzyszenia, dziewczyny też ale jak zostanie stara gwardia to z miejsca nie ruszymy. Dołączymy tylko do kółka szarpiących sie bab i nie będziemy miały czasu na schronisko i pomoc na miejscu. Tutaj jest cała bolączka. Tam wszystkie się szarpią, bo każda ma śmierć psów schronsikowych na rękach poprzez swoje uczynki. Jedynie co teraz ich łączy to to, jak brudne ręce domyć i nie dać kolejnej członkini mydła.

Link to comment
Share on other sites

Miasto powinno odwołać Sarę od funkcji i to jak naszybciej, ogłosić konkurs i przez ten czas samemu objąć prowadzenie schroniska - postąpili by w końcu z ustawą o finansach publicznych bo dając kasę Sarze, która nie pracuje zgodnie z umową nastawiają swoje tyłki na naprawdę bardzo poważne konsekwencje prawne.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję wszystkim za uznanie dla strony :oops: Dziś się "klapeczka" załączyła i stronka powstała w 1,5godz..a Miź.. po prostu pięknie pasował jako przedstawiciel psiaków na top strony..

Jutro postaram się pociąć stronkę i wstawić w htmla, potem będzie można uzupełniać.
Zrobię też banerek do strony...

Tymczasem również życzę wszystkim Wesołych Świąt..tylko tyle, bo nie umiem pięknie pisać..

Link to comment
Share on other sites

Nie mam pojęcia o ustawie o finansach publicznych i chyba juz za póżno na dokształcanie. Mówię wam, zróbmy zrzutę, zatrudnijmy prawnika i zaskarżmy ich wszystkich, a co tam jak szaleć to szaleć:evil_lol:
Miasto jako organ administracji publicznej o niekontrolowanie realizacji zadania publicznego art17 Ustawy o działalności pożytku publicznego, z paragrafów Ustawy O Ochronie Zwierząt o rażące zaniedbania art 4 ustawa 11, i coś by sie znalazło zapewne z Ustawy o utrzymywaniu czystości i porządku w gminach, no i z ustawy o tych finansach publicznych. Weterynarza powiatowego o poświadczanie nieprawdy, bo chyba zna ustawę w sprawie szczegółowych wymagań weterynaryjnych dla prowadzenia schroniska dla zwierzat, a Sarę o niewywiązywanie się ze swoich celów statutowych- o ile znajdzie się statut;) jak u licha mogli napisać w sprawozdaniu za 2006 rok, że "[FONT=Times New Roman][I]Zarząd nie przewiduje zmian źródeł przychodów i kosztów. [COLOR=red][B]Nie zauważa tendencji co do możliwości wystąpienia nieprzewidywalnych kosztów[/B][/COLOR], które mogłyby zagrozić płynności finansowej."[/I][/FONT]

A ten ich bilans za 2006 proszę- 63 tys na cele statutowe co daje 5250 zł miesięcznie na schron, czyli wyżywienie, opiekę weterynaryjną, jakieś remonty, budy i tego typu luksusy.
Przyjmijmy , ze wyżywienie jednego psa kosztuje dziennie 3 zł to przy 200 koszt miesięczny wyniósłby 18 tys zł! Do tego jakieś 1 tys podstawowej opieki weterynaryjnej plus 1 tys na 2-3 budy lub inne luksusy. To daje REALNY miesieczny koszt statutowy w wysokości [B][COLOR=red]20 tys zł.[/COLOR][/B]
[COLOR=black]Dysponując kwota[B] 5250[/B] zł zarząd nie zauważa tendencji co do możliwości wystąpienia nieprzewidywalnych kosztów[B].[/B][/COLOR]
No i co na to powiedzieć?

Co z tego, ze UM wypowie umowe i sam weźmie się za zarządzanie.Za swoje 100 tys to może jedynie od razu uśpic wszystkie zwierzaki i iść do domu.Realny koszt prowadzenia takiego schronu to co najmniej , co najmniej 2 x tyle.I jeszcze ludzie- nie z łapanki ale z powołania.A skąd ich wziąść w Przemyślu?

Link to comment
Share on other sites

Vitis Vini "Sara "ma prezesa.Jest to babka ,ktorej stary uklad i sklad odpowiada.W artykule byla mowa o Kierowniczce schroniskaTez sobie nie radzi,ale jest wrazliwa i kocha psy.Ale walczy i z pracownikami i ze stowarz./a wlasciuwie oni z nia/Jeden pracownik ma wyleciec.Byl to pijus ,ale i tak nie ma sie z czego cieszyc ,bo na jego miejsce nie ma nikogo.Tak zle i tak niedobrze!

Link to comment
Share on other sites

Toż to obóz koncentracyjny. Polacy chyba mają krótką pamięc albo taki okrutny stosunek do swoich braci mniejszych. Brak słów a ja sama nie wiem jak pomóc.
Wiem, że to nikomu nie pomoże ale ja ciągle o was myślę. Po przeczytaniu tego wątku mam doła i o niczym innym nie jestem w stanie mysleć. :shake:

Link to comment
Share on other sites

Albiemu - tak sobie przemyślałem przez Święta : z racji poprzedniej profesji mam dostęp i możliwość załatwienia za darmo przeterminowanych leków. Wiadomo, że mimo wyjścia z terminu ważności są nadal skuteczne. Ponad 90% leków "ludzkich" może być lekami "psimi" , gdyby było coś konieczne daj znać.
[B]Dziś w okolicach Przemyśla - minus 13 st.C :placz:[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aga - Czakra']
Bo my Polacy tacy już dziwni jesteśmy - potrzebna jest jakaś tragedia, żeby wszystko z kopyta ruszyło.[/quote]
To samo kilka dni temu powiedziała moja żona.
Oby tylko te kopyta nie zaryły się lub nie wpadły w głębokie błoto.
Psiny już dłużej nie mogą czekać :shake:

Link to comment
Share on other sites

No własnie, trochę mi się myli kto jest kto, i kto jest dobry a kto zły.Czyli jest kierowniczka schroniska- dobra, i prezes Sary- bad girl;) tak?
Czy wobec tego kierowniczka schroniska jednak zrezygnowała?

becia - nie wiem czy masz na mysli te 5250 zł- ale to są tylko pieniadze na cele statutowe czyli konkretnie zwierzaki, w sprawozdaniu Sary sa też wyszczególnione koszty administracyjne, między innymi pensje na które zostały przeznaczone [U]dodatkowe[/U] środki. Średnia pensja wychodzi mi tam jakieś 1300 zł brutto.
W moim wyliczeniu teoretycznym chyba zawyżyłam koszt jedzenia na psa- 3zł to byłoby 90 zł miesięcznie, a wiadomo że to tylko schron nie domeczek, niemniej jednak sa jeszcze koty, no i tak czy śmak uważam, ze conajmniej te 15 tys miesiecznie musiałoby pójść. NIe licząc pensji ludzi a 5 pracowników docelowo to koszt roczny około 80 tys( przy tym 1300 brutto, co neto daje niewielką pensję)

Jak widzicie największym problemem są pieniądze- nie da sie prowadzić tego schroniska za kwoty jakie oferuje miasto. Prężne stowarzyszenie oczywiście walczyłoby o więcej i szukało również innych żródeł dochodu(darowizn. etc)

A co do Kariny, to wspominałam już ,że powstałą nowa jej fundacja zajmująca się prawnym ściganiem przestępstw wobec zwierząt. Nie wiem czy taka fundacja podjęłaby się np sprawy Przemyśla- ale tylko w taki sposób można by to załatwić jesli chodzi o kroki prawne.Sami nie damy rady.Wiązałoby sie to oczywiście z kosztami które MY( no bo kto niby) musielibyśmy ponieść- może jednak byłoby warto?

Link to comment
Share on other sites

No i co tu tak cicho jak w grobie?:shake:
Niestety tylko albiemu może nam coś zaproponować, padało tu wiele pomysłów i trzeba aby ona wybrała jakąs linię postępowania na teraz, realną i przede wszystkim dobrą dla nich-wolontariuszy.Szkoda by jednak było aby to tylko taka doraźna pomoc była i koniec, a sami wiecie jak szybko nieszcześć przybywa, wczoraj kolejny reportaż na Polsacie o pseudoschronie chyba nomenomen w Łapach gdzieś w białostockim.

Aga wysłałam ci priva w sprawie tych bud.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...