Jump to content
Dogomania

Otyłe a chude psy :)


Rinuś

Recommended Posts

Ostatni raz abstra***ąc (odbiegając) od tematu wątku:

[quote name='olekg18']
Foto by Anashar.I jego pies Rocky .
Anashhar-uważa,ze Rocky nie jest zapasiony i 80% owczarkarzy mnie zje...ło za to ,ze mówi ,ze ten pies zdechnie w cierpieniach kiedy siądą mu łapy[/quote]

... psy nie zdychają tylko umierają

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 838
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Martens']Zmniejsz zawartość ryżu w całości porcji. Myślałaś o jakiejś karmie typu light?[/quote]
[I][B]Nie musimy przechodzić na karmę light ponieważ by za dużo schudł...on ma spory wysiłek w weekend...
a poza tym nie chcę go odchudzić 5 kg tylko góra 1,5...

i jak tutaj odchudzić psa? :angryy: wchodze do kuchni a tam Brutus ma mięsko w misce...pieczone :angryy:[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

Dziś (ha! :p) moja kochana i mądra psina nie tknęła tłustego jedzenia, które dała jej moja mama...jak to zrobiłam? Dałam jej suchą karmę typu "Light" i wybiegałam (tz.rzucałam krokieciki od jednego końca pokoju do drugiego)...jakiś czas potem przyszła moja matka i dała jej mięso z obiadu. Nika leniwie podeszła do miski, powąchała, usiadła i zrobiła oczy "Co ty mi tu za świństwo dajesz!" -po czym wyszłyśmy na krótki spacer jako nagrodę. Niestety dzień jeszcze się nie skończył i być może jakiś domownik da jej przy kolacji "kilka kąsków" :cool3: jeśli będzie tak codzień to w krótkim czasie Nikusia schudnie! :multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anetka83']:crazyeye: rozpieszczacie go ;)[/quote]
[I][B]moja mama wpadła na taki genialny pomysł...a ja wiem że zaraz z nim wyjdę na spacer i będzie rozwolnienie :shake:[/B][/I]
[quote name='Cimi']Moze zmneijsz mu posilek ?[/quote]
[I][B]No właśnie dostaje już mniejsze porcje...połowę tego co dostawał..zobaczymy efekt :) [/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

Irish ma rok, waży 34 kg (ostatnio udało nam si schudnąć kilogram) i każdy wet mówi inaczej.
Jeden powiedział, że nie jest źle, byleby nie ważyła więcej bo labradory mają więcej tłuszczu niż inne psy, inny że ma lekką nadwagę i mam przejść na karmę light (teraz jesteśmy na niej) a dzisiejszy wet mnie rozbroił, byłam u niego pierwszyraz i całą wizytę narzekał. że Irish jest zapasiona (zoabczcie w galerii, czy tak wyglada zapasiony pies?) i ze to na pewno przez to kuleje (mimo moich wyjaśnień, że kuleje od 3-4 miesiąca życia kiedy nie maiła nadwagi, ale od tamtego czasu nie biega co w tyciu jej pomaga).

Irish dla redukcji wagi powinna dostawać 320g dziennie karmy light, dostaje 300. Ograniczyłam jej prawie do zera smakołyki w czasie szkolenia i ćwiczymy wszystko na piłeczkę. Po paru miesiącach pierwszy raz waga ruszyłą w dół z czego jestem dumna;)
I nie przejmowałąbym się tym tak bardzo, również komentarzami na spacerach typu 'o, trochę tłusty ten pies' chociaż bywają przeciwne 'ale drobniutki labek, mój jest bardziej szerszy'... chudniemy jednak dla stawów

a co do dokarmiania przez innych domowników, mimo wielu wielu próś o niedokarmainie psa (sama się nim zajmuję) często ich przyłapywałam na dawaniu mu szynki. Niedawno się wyprowadziłam i mam z tym spokój z czego się bardzo cieszę i mam nadzieję, że waga tym bardziej będzie się obniżać.

Link to comment
Share on other sites

Wy tu macie problemy, żeby psa odchudzić, a u mnie był problem, żeby pies przytył :lol: Niejadek straszny, dopiero jakieś 10miesięcy temu zaczął jeść w miarę odpowiednia dawki ( a ma prawei 3 lata :lol:). Smakołyki potrafi wypluć :roll: Moja chudzinka :loveu:
[IMG]http://img225.imageshack.us/img225/4411/dscn6416xb2.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś'][I][B]Chefrenek dziękuję :)[/B][/I]

[I][B]czy może ktoś napisać dobrą dietę dla psa?[/B][/I]
[I][B]W sumie to i tak postanowiłam Brutusa odchudzić o jakiś 1,5 kg...[/B][/I]
[I][B]Dostaje Acane sport...i gotowany ryż z mięsem i warzywami...[/B][/I]
[I][B]wystarczy zmniejszyć mu dawkę?[/B][/I][/quote]
ja bym zrezygnwoala z gotowanegho a zostawila minimalna dawke acany minimalna wzgledem wagi psa... troche ruchu i tluszczyk spali:)

Link to comment
Share on other sites

moj pies niestety je doslownie wszytsko jak mnie nie ma...moga mi tlumaczyc i sie zaperac ze nic mu nie daja, nie podkarmiaja itp...ale jak wytlumaczyc fakt ze jak ja jem to pies wogole nie jest zainteresowany albo jesli zapach jakiegos mieska go nęci to z daleka przyglada sie niesmialo , a jak je ktokolwiek z mojej rodzinki to pies prawie topi sie we wlasnej slinie i mam wrazenie ze zaraz im na glowe skoczy....
ale ja mam taka zasade (moze glupia ale u mnie skutkuje) ze jak moja rodzinka jest po poludniu w domu a mnie nie ma...to ja po powrocie nie karmie go wogole (codziennie rano dostaje ode mnie takie male sniadanie z puszka + odzywka), jedynie jak ja jestem z nim w domu caly dzien(lub siedzi sam caly dzien) i wiem na sto procent ze nie podjadall daje mu jesc...nie wiem czy to dpobey pomysl ale nigdy nie mial problemow z nadwaga a ma 8latek:)

Link to comment
Share on other sites

Miło, że główka Matta się podoba :lol: Nie wiem, jak duży jest Twój Cekin, ale Matt też nie jest duży ( tzn są większe MT od niego ;) ) ma jakieś 68 w kłębie ( nie umiem go dobrze zmierzyć :roll:) a waży hmm... 45-6kg ( a według niektórych wygląda na 50 kilka - ile może zdziałać futro i klata :lol: ) więcej pewnie nie. Przez te 10miesięcy-rok przytył jakieś 9kilo. Ale za to ma bardzo bujny ogon i jest bardzo proporcjonalny :eviltong:

Plus tego, że mój pies ogólnie nie lubi jeść - nie będzie miał nigdy problemów z nadwagą ;)

Link to comment
Share on other sites

A myślałam, że tylko mój taki 'mały' :lol:;) Tybetany to bardzo specyficzne psy....:lol: Ostatnio ktoś mi powiedział, że mój pies jak bardziej ludzki niż psi :cool3: coś w tym chyba jest, ale nie będę już offować ;) Mój pies już pewnie nie przytyje ( zresztą chyba taka waga mu w zupełności wystarczy - po co więcej) mam nadzieje, że odchudzać go nigdy nie będę musiała :lol:

Link to comment
Share on other sites

Jak zdrowie Rocka zaczeło dopisywać, przeszliśmy dla odchudzenia (może dziwny sposób) na akarmę activity + stopniowo coraz intensywniejsze ćwiczenia i dłuższe spacery. Do tego miiał gotowane piersi z kurczaka, serca wołowe i nerki (w mięsnych często trzeba zamawiać bo na składzie nie mają), ponieważ to najmniej tłuste mięso. Karma energeyczna + chude mięso + ćwiczenia dały rezultat - psiak schudł 5kg. Później znów wrócił do wagi wczśniejszej ale nie przybyło mu tłuszczu tylko mięśni ;) Narazie trzymamy cały czas tą wagę.


[quote name='Sasni']
[url]http://img225.imageshack.us/img225/4411/dscn6416xb2.jpg[/url][/quote]

Sorry za offa, ale chodzicie może na błonia? :lol: Bo wydaje mi się ten pies dziwnie znajomy :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś'][I][B]Pies chodzący na 2-3 godzinne spacery i nie mający w ogóle tłuszczu po prostu by zmarzł...[/B][/I]
[I][B]Pies nie musi mieszkać na dworze żeby zimą zmarznąć...wyobraźcie sobie charta zimą na 3 godzinnym spacerze...charta który nie ma ubranka na sobie..on by zmarzł...więc pomyślcie czasami...[/B][/I][/quote]

Rinuś... dobrze, że moje charcice tego nie czytały ;) :evil_lol:
co więcej- sporo chartów mieszka na dworze cały rok- charty polskie, borzoje, wilczarze... owszem, te gładkowłose mogą marznąć przy większym mrozie, ale nie jest to kwestia braku tłuszczu tylko raczej bardzo krótkiej sierści bez podszerstka

Link to comment
Share on other sites

My zaczynamy się odchudzać :oops:
[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=9d4802f0e25e8462][IMG]http://images33.fotosik.pl/16/9d4802f0e25e8462m.jpg[/IMG][/URL]

Moja sunia w młodym wieku była raczej chudzielcem, mogła zjeść każdą ilość jedzenia, a sąsiedzi nas pytali, czy jej jeść nie dajemy :roll: Była wulkanem energii.. Nawet po sterylce w wieku 2 lat nie utyła. Niestety nabawiła się niedoczynności tarczycy, i baaardzo ciężko utrzymać jej linię, chociaż je praktycznie tylko suchą karmę, w dodatku starannie odmierzaną (RC Medium Mature).
Kiedy ważyła 18-19 kg (była bardzo szczupła), teraz waży ok. 23 :roll: i przechodzimy na Acanę Light & Senior.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tilia']Rinuś... dobrze, że moje charcice tego nie czytały ;) :evil_lol:
co więcej- sporo chartów mieszka na dworze cały rok- charty polskie, borzoje, wilczarze... owszem, te gładkowłose mogą marznąć przy większym mrozie, ale nie jest to kwestia braku tłuszczu tylko raczej bardzo krótkiej sierści bez podszerstka[/quote]
a co powiesz " jak bneda mialy chlodne klaty to do domu z nimi wracaj" -pewna babka do koelgi, jak slzismy na spacer z jej grejami..... zimno bylo, wialo.. ale 2 psy, ktore nie startowaly w najblizszym zcasie beigaly z moim Cekinem:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...