Jump to content
Dogomania

Żywienie szczeniaka


tufi

Recommended Posts

  • Replies 257
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='firlus']nastąpiły nowe okolicznośc:-(
moja luka juz chyba sie nie oduczy jesć galaretek pedigree...
próbuje wszystkiego kupiłem jej eukanube ale tym razem w puszce oraz animode w puszce... otworzyłem anmode dłubnęła i...odeszła:-(
nie wiem juz sam co mam robić...[/quote]

Podobno pedigree uzależnia.
Odstaw w ogóle żarcie kupione (na razie) i ugotuj jej pierś z kurczaka, z marchewą i ryżem jak nie będzie chciała jeść to zalej to bulionem.

Bynajmniej ja bym tak probowała Grubego odzwyczaić od pedigree.

Link to comment
Share on other sites

Jak moj nie chcial ruszc eukanuby zaczelam mu dawac miske tylko na pol godziny posilku, potem zabieralam ( to rada z forum) a w fazie zmienianai karmy ( z fiskies) nasypywalam mu pare granulek swinstwa na dno, albo na dnie miski ukladalm kawalek mieska prawdziwego, potem to zasypywalam eukanuba. Tym sposobem pies musial sie dokopywalc do mieska, (albo syfiastych granulek;) i jadl przy okazji eukanube. teraz wcina same granulki, bez zadnych polepszaczy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='baltazar'] nasypywalam mu pare granulek swinstwa na dno, albo na dnie miski ukladalm kawalek mieska prawdziwego, potem to zasypywalam eukanuba. Tym sposobem pies musial sie dokopywalc do mieska, (albo syfiastych granulek;) i jadl przy okazji eukanube. .[/quote]

Ja wrzucałam na dno kiełbaskę. Ale pies po powąchaniu zawartości miski dobierał sie do dna po kiełbaskę,:evil_lol: zjadał ją, a karmę zostawiał.

Mój dokopał się po kiełbasę i na tym kończył posiłek.

Kupowałam też najbardziej wędzoną kiełbasę jak była w sklepie i wkładałam do zamkniętej puszki z karmą - niestety bez żądanego efektu.:cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka K.']Ja wrzucałam na dno kiełbaskę. Ale pies po powąchaniu zawartości miski dobierał sie do dna po kiełbaskę,:evil_lol: zjadał ją, a karmę zostawiał.

Mój dokopał się po kiełbasę i na tym kończył posiłek.

Kupowałam też najbardziej wędzoną kiełbasę jak była w sklepie i wkładałam do zamkniętej puszki z karmą - niestety bez żądanego efektu.:cool1:[/quote]


hehehe inteligentna bestia! to tylko potwierdza teze, ze kazdy pies jest inny!

ja sie wkurzylam na mojego psa:mad: bo grymasil przy jedzeniu i zaczelam mu zabiarac miske efkt: przez 2 dni praktycznie nic nie jadl oprocz samkoli szkoleniowych, w koncu zrozumial i je jak mu dje uffff! tylko granulki lataja dookola miski a potem jeszcze chodzi i je zbiera.
a tez sie balam, ze sie zaglodzi!
sprobuj go przetrzymac, jak ci serce pozwoli glodzic psiaka;)
moze zacznie jesc to co mu dajesz.

Link to comment
Share on other sites

Witam ja mam 6 tyg sunie husky i była przyzwyczajona do karmy friskies z puriną do tego była nasączona aby nie była tak twarda ja jednak wole dawać jej karme Royal czy Eukanubę do tego bardzo lubi ryż z gotowanym mięskiem i wazywkami no makaronem też nie pogardzi.I zastanawiam sie bo czytałam że psy tej rasy bardzo lubią ryby wiec kiedy mogłabym dać jej gotowanej rybki bez osci aby jej nie zaszkodzić??

Link to comment
Share on other sites

Poradzcie proszę
Mój piesek (owczarek niemiecki) ma skończone 3 miesiące
Początkowo karmiłam go ryżem lub kaszą z ryzem (bo samego ryżu nie chciał) z miesiem mielonym z indyka do tego marchewka
zaczął strasznie wybrzydzac z jedzeniem wiec postanowiłam przejsc zupełnie na sucha kamę ale tu jest problem... On nie chce jej jeść
Próbuje go przestawić już od kilku dni a on dalej uparty... Wczoraj jedzonko ostatnie dostał o 18 do 8 rano nic nie jadł jak mu po spacerze dałam "chrupki" to powąchał i poszedł o 10 znów wystawiłam miskę i tez nie chciał dopiero zjadł o 14 może 3 garstki karmy (kupiłam mu purinę i nutre na próbe) wczesniej próbowałam dawac Chapii, Friskis, pedigree z marnym skutkiem Nie wiem jak go przekonac do uchej karmy może coś poradzicie?

Link to comment
Share on other sites

Mam już długo wyczekiwaną sunie w domu':lol: Ma 8 tygodni i problem z rozwolnieniem:-( karmie ją tak jak zalecił hodowca czyli kasza z wątróbką drobiową i kuleczki suchej karmy,ale sunia 2 godziny po posiłku robi ciemną płynną kupke. Nie wiem co robić może zamiast kaszy podawać ryż i pierś z kurczaka? Prosze o rade.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anetak']Mam już długo wyczekiwaną sunie w domu':lol: Ma 8 tygodni i problem z rozwolnieniem:-( karmie ją tak jak zalecił hodowca czyli kasza z wątróbką drobiową i kuleczki suchej karmy,ale sunia 2 godziny po posiłku robi ciemną płynną kupke. Nie wiem co robić może zamiast kaszy podawać ryż i pierś z kurczaka? Prosze o rade.[/quote]

Myślę że to dobry pomysł. Poza tym odrobaczyć a jak to nie pomoże zrobić badanie kału pod kątem lamblii jelitowej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anetak']Mam już długo wyczekiwaną sunie w domu':lol: Ma 8 tygodni i problem z rozwolnieniem:-( karmie ją tak jak zalecił hodowca czyli kasza z wątróbką drobiową i kuleczki suchej karmy,ale sunia 2 godziny po posiłku robi ciemną płynną kupke. Nie wiem co robić może zamiast kaszy podawać ryż i pierś z kurczaka? Prosze o rade.[/quote]


odstaw watrobke i przejdz na ryz ( koniecznie dobrze rozgotowany) + kurczak ewentualnie dobrej jakosci sucha karma. ( jaka mu dajesz teraz???
Watrobka moze powodowac rozwolnienie u szczeniaczkow, ( ciemna kupka na to wskazuje) kasza tez.
buziaki dla malenstwa!

Link to comment
Share on other sites

Odpuść sobie drobiowe podroby. Wątroba to filtr i tam się zbierają świństwa (antybiotyki i hormony),którymi sie faszeruje kurczaki. Od wyklucia do zabicia kurczaki żyja max 6 tygodni. Żaden ptaszek sam z siebie tak szybko nie rośnie.....
ps. największa ilość "farszu" kumuluje sie w głowach,więc kurze łebki tez sobie odpuść

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asia0603']A powiedzcie mi jesli daje dla psa zmiękczona karmę i nie zje wszystkiego co jest w misce (czasami wogle nie rusza tego) to ile taka namoczona karma może postać??[/QUOTE]
Dlaczego nie rusza? To maluszek, takie małe szczeniorki zazwyczaj jedzą wszystko, aż im się uszy trzęsą :hmmmm:

Ja rozmoczoną karmę wywalam, jeśli nie jest zjedzona natychmiast (u mnie zwierzyna ma ok. 5 minut na podjęcie decyzji czy je czy nie je). Rozmaczaj małe porcje, wtedy nie żal wywalić ;) Jeśli pies wszystko zje, to zawsze możesz dołożyć kolejną porcję.
[quote name='anetak']Nie wiem co robić może zamiast kaszy podawać ryż i pierś z kurczaka?[/QUOTE]
Nie musi być koniecznie pierś z kurczaka, może być udko albo serduszka... Piersi są bardzo chude, a psiak powinien nieco tłuszczu jadać. I zdecydowanie ryż albo makaron, a nie kasza...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coztego']Dlaczego nie rusza? To maluszek, takie małe szczeniorki zazwyczaj jedzą wszystko, aż im się uszy trzęsą :hmmmm:
[/quote]


Bo mój to chyba jakis nadzywczajny niejadek :roll:
Gotowałam mu ryż z miesem mielonym z indyka z warzywami i z garstka suchej karmy nie chciał tego jeść zmieniłam z ryżu na kasze to juz chętniej jadł pózniej zaczą strasznie wybrzydzac wogle nie tknał tego co mu dawałam chyba ze w jedzeniu znajdowała się kiełbasa lub parówka.. Postanowiłam przejść na sucha karmę bo już mnie te jego chumorki zaczeły denerwować suchego tez nie chciał dopiero jak zaczełam moczy karme to troszkę zjada choc nie wiem czemu ale nie zawsze zje to co dostał czasem podejdzie powącha i pójdzie dalej... Miska z jedzeniem nie stoi dłużej niż 15 minut jesli nie zje chowam i czeka do kolejnej pory karmienia.. Tylko że na niego to jakoś nie działa i przez cały dzien potrafi zjesc 2 garstki karmy.. Apetyt ma i to duży bo jak dziś dostał twarożek to wpałaszował az mu się uszy trzesły

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asia0603']Apetyt ma i to duży bo jak dziś dostał twarożek to wpałaszował az mu się uszy trzesły[/QUOTE]
Jeśli między posiłkami dostaje twarożek to nie ma co się dziwić, że wybrzydza nad karmą :razz:
Numer z miską na 5-15 minut polega na tym, że oprócz karmy o określonych porach, pies nie dostaje NIC!!! Ani kawałeczka twarożku, ani paróweczki, ani kiełbaski, ani nawet suchego chlebka. Chodzi o to, żeby pies poczuł głód. :cool1:
Musi się nauczyć, że trzeba jeść to co jest misce, bo inaczej będzie głodny przez cały dzień. No i jeśli nie zje, to kkolejny posiłek musi być taki sam, jak to czego nie zjadł (żeby sobie nie myślał, że jak nie zje, to w końcu dostanie coś lepszego :p )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coztego']Jeśli między posiłkami dostaje twarożek to nie ma co się dziwić, że wybrzydza nad karmą :razz: [/quote]
Twarożek dostał w godzinie posiłku...
Zęby zmienia i ktoś mi poradził zebym dawała co jakiś czas twarożek, kerif..

[quote name='coztego']Numer z miską na 5-15 minut polega na tym, że oprócz karmy o określonych porach, pies nie dostaje NIC!!! Ani kawałeczka twarożku, ani paróweczki, ani kiełbaski, ani nawet suchego chlebka. Chodzi o to, żeby pies poczuł głód. :cool1:[/quote]

i tak własnie robie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asia0603']Twarożek dostał w godzinie posiłku...
Zęby zmienia i ktoś mi poradził zebym dawała co jakiś czas twarożek, kerif..
[/QUOTE]
Ale dostał, dowiedział się, że jak pogrymasi to dostanie serek ;)
Gdzieś ostatnio czytałam, że w twarogu jest wapnia tyle co kot napłakał :hmmmm: Więc lepiej skupić się na dobrej karmie 8)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...