Jump to content
Dogomania

Żywienie szczeniaka


tufi

Recommended Posts

na opakowaniu masz na pewno napisane ile powinien dostawać. Masz RC medium/maxi/ladrador junior? tak na oko to 250 gr może być ale musisz obsewować malucha, często trzeba podchodzić z dystansem do tego co na opakowaniu jest napisane. Pamietaj, że labki to zarłoki a otyłośc na zdrowie im nie wychodzi, mało jest ładnych, szczupłych labków a jak widze na opakowaniu RC(dła małych labków)"spodziewana masa psa dorosłego-40 kg" to jestem przerażona, bo fakt może tyle ważyc...ale toć to sam tłuszcz będzie! Chyba ze jakiś wyjatkowo mocny samiec z lekka nadwagą...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 257
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzięki bardzo :) Mam chyba medium (na razie kupiłam na spróbę kilogram w zoologicznym) i szukałam w internecie dawka dzienna jaka powinna być i ciężko było stwierdzić ile tak na prawdę dawać. Przyjęłam, że spodziewana waga psa to 30-35 kg, ponieważ mam suczkę. A co ile mam jej zwiększać dzienną porcję i o ile?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

mam kolejny może nie problem ale dylemat. moja Luna bardzo lubi jeść różne owoce i warzywa np. jabłka, gruszki, marchewki, mandarynki, kapustę kiszoną itp. i nie wiem czy jest to normalne:shake: nie czuje się po nich źle, stolec ma normalny, sierść lśniącą i miękką w dotyku, ma apetyt. ale jeszcze nie słyszałam, że jakikolwiek pies jadł takie rzeczy ;) i mam pytanie: czy to jej nie zaszkodzi?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='justyna.luna']mam kolejny może nie problem ale dylemat. moja Luna bardzo lubi jeść różne owoce i warzywa np. jabłka, gruszki, marchewki, mandarynki, kapustę kiszoną itp. i nie wiem czy jest to normalne:shake: nie czuje się po nich źle, stolec ma normalny, sierść lśniącą i miękką w dotyku, ma apetyt. ale jeszcze nie słyszałam, że jakikolwiek pies jadł takie rzeczy ;) i mam pytanie: czy to jej nie zaszkodzi?[/quote]


Moje też jedzą od czasu do czasu owoce i warzywa :p ponadto marchew to karoten a karoten poprawia kolorystykę sierści :cool3: no w przypadku moich.. bo mam czarne podpalane i rudo-białe którym się fajna "soczysta" rudość robi :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...