Jump to content
Dogomania

Anglia


larissa

Recommended Posts

  • Replies 7.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

tak ja niestety znowu na obczyznie bez futer:placz:

powoli zaczynam przygotowania na przyjecie zwierzaczkow, musze przyznac ze milo sie zaskoczylam. w ciagu paru dni znalazlam 2 flaty i 1 dom gdzie landlordzi niemieli nic przeciwko czworonoznym:loveu: ale ze ja jestem wyjatkowo wybredna to zawsze mialam jakies "ale" i narazie dalej szukam. do pazdziernika cos powinnam znalesc.

caly czas kombinuje z ubezpieczeniem ale niemoge sie na nic zdecydowac:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Habibi']Dzis rozmawiałam z ludzmi ktorzy wyjechali do Irlandii 7 lat temu. Postatnowili przemycić swoje 2 jamniki, niestety nie udało sie... po 14 godzinach negocjacji psy zostały uśpione na granicy ;( Niestety wówczas niewiele było wiadomo o przekraczaniu granic z psami. Nikt im nie powiedział co może grozić. Ryczłam jak mi to opowiadali. :(:(:([/QUOTE]
biedni ludzie, chybabym tam umarła, :(:(:(:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Ja takze chetnie poczytam jakie macie zdanie o ubezpieczycielach i gdzie ubezpieczacie, bo ja nie moge sie w tym polapac i jeszcze nie ubezpieczylam. W koncu chyba nie bedzie wyjscia i cos bede musiala wybrac, ale posluchac opinii nie zaszkodzi...

Link to comment
Share on other sites

Ja mam ubezpieczone psy i kota w Pets Plan. Za kota płacę 9 funtów miesięcznie, a za psy od łepka 20 funciaków. Psy mają ubezpieczenie na kwotę 5000 funtów, full wypas, bo oba wystawowe, międzynarodówki, itp. Ta firma oferowała mi najlepsze warunki i covery wetowe. Pierwsze 2 miesiące za free za wszystkich zwierzaków, także jestem zadowolona. Teraz porównuję oferty ubezpieczycieli koni sportowych.

Link to comment
Share on other sites

w pets planie wyszlo mi:

preziu 40 miesiecznie
furcia 50 miesiecznie

czy moje psy sa dziwne czy jak:roll:
nie no ale tak powaznie to chyba warto brac to lepsze od podstawowego cio??



zaczynam sie powoli stresowac przyjazdem futer:shake: za 10 tygodni bedziemy przekraczac granice, prawie spoznilam sie ze szczepieniem furciakowej w terminie i sie przestraszylam ze czeka mnie kolejne pol roku:-( a i takie moze glupie pytanie:oops: jakims dziwnym trafem furcia ma chip wszczepiony nieztej strony co powinna miec... beda z tym jakies problemy na granicy??

Link to comment
Share on other sites

Ja ubezpieczam w Tesco. Najtańsza opcja na CC, płacę ok 13 funtów za łebka. U mnie najważniejsze było OC, bo moje psy są czasem nieprzewidywalne, ale generalni wszędzie jest na milion funtów i pierwsze 250 funtów płatne przez ubezpieczającego.

Na granicy ja sama skanowałam moje psy. Chip się czasem przesuwa, więc i tak go zawsze dobrze szukają. U mnie akurat mają w miarę pośrodku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='furciaczek']
zaczynam sie powoli stresowac przyjazdem futer:shake: za 10 tygodni bedziemy przekraczac granice, [/quote]
Furciaczku, spoko, dobrze bedzie, my juz odchodzimy od zmyslow :evil_lol:, wyjazd za 10 dni.
Pakowanie w obledzie i, tiiiiiiiiiiiiiit ...., paszportu wilka znalezc nie moge :oops:.
Trzymajcie kciuki, niech sie juz znajdzie, prosze!
Ps. A moze ktos wybiera sie na wrzesniowa wystawe do Birmingham?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karjo2']Furciaczku, spoko, dobrze bedzie, my juz odchodzimy od zmyslow :evil_lol:, wyjazd za 10 dni.
Pakowanie w obledzie i, tiiiiiiiiiiiiiit ...., paszportu wilka znalezc nie moge :oops:.
Trzymajcie kciuki, niech sie juz znajdzie, prosze!
Ps. A moze ktos wybiera sie na wrzesniowa wystawe do Birmingham?[/QUOTE]
No to wyobrażam sobie tego stresa :shake: :shake: :shake:



A tak wogóle jak to jest z wystawami tutaj. Nie mamy wyrobionego rodowodu:oops: Jak mozna załatwić formalności by psiaka wystawiać???

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR=DarkGreen]witam wszystkich

[/COLOR][/B][COLOR=DarkGreen][COLOR=DarkSlateGray]trafiłem tu wczoraj po południu i do tego momentu udało mi się przeczytać cały wątek i dowiedzieć się chyba wszystkiego nt. przewozu psa - tak, że za kilka dni ruszam na czipowanie i po paszport, a czy za pół roku wyjedziemy, cóż, to się okaże, nie wiadomo jak się życie ułoży. paszport psu w każdym razie nie zaszkodzi.

dzięki za informacje - napiszę jeszcze jak wyglądało to u mnie.

po przejrzeniu całego wątku - brak mi trochę szczegółów nt. wynajmu mieszkania/domu - to wygląda na większy problem niż przejazd ( no, może poza czasem )
[/COLOR][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

jasne, wiem, że 7 m-cy, te "pół roku" to tak z grubsza określiłem, właściwie może nawet będzie mniej niż 7 m-cy bo suka była szczepiona ok 1,5 m-ca temu więc o ile zrozumiałem stanowisko defry ( [B][COLOR=DarkGreen]malutka[/COLOR][/B][COLOR=DarkGreen][COLOR=DarkSlateGray]: dziękuję )[/COLOR][/COLOR] nie ma potrzeby czekania pełnych 30 dni - przeciwciała przecież już istnieją, a ponowienie szczepienia to tylko formalność (aby szczepiony był zarejestrowany = rozpoznawalny pies ) ale jeszcze się upewnię u źródeł.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katcherine']pies musi byc najpierw zachipowany a dopiero zaszczepiony.[/quote]

[COLOR=DarkSlateGray]i właśnie dlatego mówię o ponownym szczepieniu bo krowa jeszcze nie jest zaczipowana ani nie posiada paszportu, tyle że trudno oczekiwać aby ( przynajmniej fizycznie, nie z punktu widzenia przepisów ) potrzebne było to 30 dni, tzn., żeby w jej krwi nie istniały przeciwciała - szczepiona była przecież co roku. niemniej jednak defra wymaga żeby szczepiony pies był identyfikowalny i stąd konieczność uprzedniego czipowania. szkoda więc, że nie pomyślałem o tym wcześniej.

ale oczywiście dzięki za uwagi !


[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='osho'][COLOR=darkslategray]i właśnie dlatego mówię o ponownym szczepieniu bo krowa jeszcze nie jest zaczipowana ani nie posiada paszportu, tyle że trudno oczekiwać aby ( przynajmniej fizycznie, nie z punktu widzenia przepisów ) potrzebne było to 30 dni, tzn., żeby w jej krwi nie istniały przeciwciała - szczepiona była przecież co roku. niemniej jednak defra wymaga żeby szczepiony pies był identyfikowalny i stąd konieczność uprzedniego czipowania. szkoda więc, że nie pomyślałem o tym wcześniej.[/COLOR]

[COLOR=darkslategray]ale oczywiście dzięki za uwagi ![/COLOR]


[/quote]

Ot tak zwracam uwage na szczegoly...bo powtarzanie calej procedury byloby bolesne...
Krowa?
co do poziomu przeciwcial- to jest sprawa osobnicza. Naogol psy mlode, nieszczepione co roku i staruszki moga miec niska ilosc- wrecz nie przekraczajaca niezbednego minimum.Wszystko zalezy od ukladu immunologicznego. Co do zabezpieczania sie na przyszlosc- poczytaj jeszcze o terminach do Szwecji- tak w razie czego- i moze zrob pobranie w takim terminie zeby mozna bylo z psem wjechac do obu krajow- nie tylko do UK. Co prawda plotki donosza ze Szwecja ma zniesc kwaranntanne...ale jakos to ucichlo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katcherine']
Krowa?
[/quote]
no, tak jakoś przywykłem nazywać potworka krową. 30 kg to w sumie żaden wyczyn, ale maleństwo to nie jest.

o szwecji na razie nawet nie myślę, ale zawsze przecież można zrobić drugie pobranie krwi w odpowiednim terminie i wysłać próbkę do analizy ?

Link to comment
Share on other sites

krowa ma cztery lata więc z punktu widzenia wpływu wieku na poziom przeciwciał to idealnie wg tego co piszesz.

w tym wątku przewijały się też informacje o planach / możliwości zniesienia kwarantanny przed wjazdem do uk - może się przedarzy wcześniej niż te 7 m-cy ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...