Jump to content
Dogomania

Anglia


larissa

Recommended Posts

:shake: ucichlo. Nie sadze zeby UK znioslo kwarantanne.Co do Szwecji rowniez mam watpliwosci. Gdybym miala wiecej czasu to moje by byly przygotowane na oba kierunki- niestety terminowo wychodzilo o okolo 2-3 miesiace dluzej. Dlatego sa tylko na UK.

:diabloti: a moja malusia Freteczka ma 38 kg....:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='jefta']dane, kontakty, adresy? :cool1:

[COLOR=pink]ja bardzo chętnie, ale nie umiem się zgłosić :oops:[/COLOR][/quote]

czyje dane kontakty adresy?:oops:


nio jak uda mi sie namowic TZta to pojade na wystawe:diabloti:

niewiem czy powinnam to mowic... [SIZE=1]moj wet zrobil malego walka z badaniami krwi:evil_lol: Furciaczkowa miala cos tam poplatane ze szczepieniem i wet pobral 2 razy krew od prezia:diabloti: [/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='furciaczek']czyje dane kontakty adresy?:oops:
[/quote] nio... wystawy. już mam, ale zgłoszenia były do czerwca a wystawa w ten weekend. miałam nadzieję, że to jakoś później jest i dam radę z suką przyjechać :-(

[quote name='furciaczek']
niewiem czy powinnam to mowic... [SIZE=1]moj wet zrobil malego walka z badaniami krwi:evil_lol: Furciaczkowa miala cos tam poplatane ze szczepieniem i wet pobral 2 razy krew od prezia:diabloti: [/SIZE][/quote]
[COLOR=PaleTurquoise]...........[/COLOR]:megagrin:

[SIZE=1]ale w paszporcie nie jest poplątane? Paszport mi tylko sprawdzali-tych badań z Puław nie :lol!:[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[B]Osho [/B]- witaj na forum :) . Na zniesienie kwarantanny w UK tez bym nie liczyla...
[B]jefta[/B] - na Birmingham juz nie zglosisz ale do wystawy jeszcze 2 tygodnie, wiec mozna przyjechac poogladac. Ja moze przyjade zobaczyc (tez przegapilam termin zgloszen :eviltong: )
[B]furciaczek[/B] - no ladnie ladnie :cool3:

Link to comment
Share on other sites

witaj, utaap. specjalnie nie liczę na zmiane przepisów, ale zapewne nikt by się nie obraził...
i przy okazji - gratulacje ( spóźnione, wiem, ale wcześniej nie było okazji ;) ) za zachowanie zimnej krwi podczas twojej przeprawy, ja pewnie nie zdzierżyłbym :mad:

Link to comment
Share on other sites

[B]osho[/B], dzieki ja poprostu juz nie mialam sily sie z nimi uzerac, chcialam byc jak najszybciej na miejscu. Ale kreche u mnie maja juz do konca....

[B]jefta[/B] - czemu nie zdazysz? jeszcze jest pare wystaw championship do konca roku, a w miedzy czasie wystawy Open.
Dokad masz 600km?
Mnie tez tutaj trudniej dotrzec na wystawy, bo tak jak w PL moglam sobie dojechac z reguly pociagiem, tak tutaj pociag juz nie wystarczy i czesto trzeba od stacji jeszcze daleko dralowac, albo autobus, albo taxi :shake: ....

Link to comment
Share on other sites

A macie gdzieś w jednym miejscu zebrane, co trzeba zrobić, żeby psa wwieźć do UK - bo ja w Anglii, a pies w hoteliku, a mógłby przecież jechać ze mną. Wet, zapytany o to, złapał się za głowę i powiedział teraz już za późno (to było w lutym, ja pojechałam w lipcu). Teraz wracam i do ferii zimowych mogłabym próbować to załatwić, jeśli to takie czasochłonne. Proszę o nauki!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Spojrz na posta 2252, tam w duzym skrocie jest opisana procedura, a trwa ok. 7 miesiecy.
No to , kochani, robimy zlot emigracyjny na wystawie w Bham, tylko szybko sie decydowac, bo mam net tylko do najblizszego czwartku, a fajnie byloby piffko razem wypic :knajpa:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='UTAAP']

[B]jefta[/B] - czemu nie zdazysz? jeszcze jest pare wystaw championship do konca roku, a w miedzy czasie wystawy Open.
Dokad masz 600km?
[/quote]
1. pod koniec września wracam do Pl. :angryy:
2. mieszkam koło Dover i wszędzie mam daleko :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agusiazet']A macie gdzieś w jednym miejscu zebrane, co trzeba zrobić, żeby psa wwieźć do UK - bo ja w Anglii, a pies w hoteliku, a mógłby przecież jechać ze mną. Wet, zapytany o to, złapał się za głowę i powiedział teraz już za późno (to było w lutym, ja pojechałam w lipcu). Teraz wracam i do ferii zimowych mogłabym próbować to załatwić, jeśli to takie czasochłonne. Proszę o nauki!!!:)[/quote]

jak bys zaczela w lutym to we wrzesniu pies juz by czekal z mozliwoscia wjazdu...:cool1:
jak zaczniesz wszystko we wrzesniu to najwczesniej w kwietniu psiak bedzie mogl wjechac.
Chip- paszport- szczepienie na wscieklizne-moze byc tego samego dnia a le z taka kolejnoscia- po conajmniej miesiacu pobranie krwi na serologie- i wyslanie do Pulaw np, nastepnie 6 miesie cy kwarantanny- w tym czasie przychodza wyniki-musi byc powyezj wymaganego minimum poziom przeciwcial. Tuz rzed wyjazdem 24-48 godzin przed przeraczaniem granicy anglii- odrobaczanie, odpchlenie front linem, badanie cz pies zdrowy- wszystko wsteplowac do paszportu. Przewoz psa tylko zawtierdzonymi drogami Defry.....uffff. To tak w skrocie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karjo2']
No to , kochani, robimy zlot emigracyjny na wystawie w Bham, tylko szybko sie decydowac, bo mam net tylko do najblizszego czwartku, a fajnie byloby piffko razem wypic :knajpa:[/QUOTE]

[quote name='furciaczek']a w ktorym dniu wystawy jest ten zlot emigracyjny:cool3:[/QUOTE]

Właśnie właśnie - ustalmy co i jak. My pewnie bardzo chętnie się pojawimy, a jeszcze jakby był to dzień wystaw bokserów, było by już wogóle bosko :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katcherine']jak bys zaczela w lutym to we wrzesniu pies juz by czekal z mozliwoscia wjazdu...:cool1:
jak zaczniesz wszystko we wrzesniu to najwczesniej w kwietniu psiak bedzie mogl wjechac.
Chip- paszport- szczepienie na wscieklizne-moze byc tego samego dnia a le z taka kolejnoscia- po conajmniej miesiacu pobranie krwi na serologie- i wyslanie do Pulaw np, nastepnie 6 miesie cy kwarantanny- w tym czasie przychodza wyniki-musi byc powyezj wymaganego minimum poziom przeciwcial. Tuz rzed wyjazdem 24-48 godzin przed przeraczaniem granicy anglii- odrobaczanie, odpchlenie front linem, badanie cz pies zdrowy- wszystko wsteplowac do paszportu. Przewoz psa tylko zawtierdzonymi drogami Defry.....uffff. To tak w skrocie.[/quote]


Dzięki serdeczne, ale mój pies jest co roku szczepiony na wściekliznę w czerwcu, więc chyba muszę czekać do czerwca przyszłego roku, przecież nie ma potrzeby więcej tych szczepień!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agusiazet']Dzięki serdeczne, ale mój pies jest co roku szczepiony na wściekliznę w czerwcu, więc chyba muszę czekać do czerwca przyszłego roku, przecież nie ma potrzeby więcej tych szczepień![/quote]

hej, nie musisz czekać ! - MOŻESZ ! mój pies był szczepiony 1,5 m-ca temu ale nie jest zaczipowany, więc powtórzę szczepienie po zaczipowaniu. zwróć uwagę, że trwałość szczepionki producenci określają na 2 -3 lata, a my i tak szczepimy psy co roku, czyli częściej - bo takie jest prawo. nie ma więc specjalnego powodu by zwlekać...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agusiazet']O, tego nie wiedziałam! Dobra zaszczepię go i zaczipuję w przyszłym tygodniu, tylko, czy te próbki do Puław z krwi mogą jechać jakimś specjalnym transportem, trzeba zawieść samemu, jacyś weci wożą, czy jak to się odbywa?[/quote]

będę się czepiał : [ wpierw ] zaczipuje, [ potem ] zaszczepię, jeśli nie chcesz potem przeklinać.

w listingu wątków forum podróże jest na samej górze zaczepiony wątek z zebranymi informacjami nt wywozu psów do innych krajów, gdzieś wewnątrz jest odnośnik do pliku z listą uprawnionych weterynarzy z podziałem na rejony - od tego zacznij - i szukaj takiego który wysyła do berlina to ok 100 pln taniej, przynajmniej w moim regionie [ pd wielkopolska ]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...