Jump to content
Dogomania

Anglia


larissa

Recommended Posts

Nam się udąło z "zameldowaniem" psa. Początkowo landlord nie chciał się zgodzić na psa, polecał domy bliżej parku. Ale jak przyszło do rozmowy, że albo pies będzie mógł z nami tu mieszkać, albo się wyprowadzamy - zgodził się z zaznaczeniem, że za szkody powstałe odpowiadamy sami (dla nas to było oczywiste od początku). Czynsz się nie zwiększył, żadnych kaucji też nie płaciliśmy. Ale jak to nasz landlord stale powtarza: I`m not bad landlord :)

Pozatym mam pytanie - wiem, że to już gdzies było wałkowane, ale wtedy jeszcze chyba nie przywiązywałam do tego zbytniej wagi i mi umkło.
Czy w UK trzeba płacić podatek za psa? Gdzie i w jakiej wysokości?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Kaśka (Hasta)']
(place skladki ubezpieczenia, ktore wszystkim psom w UK polecam)[/QUOTE]
a gdzie ubezpieczasz psa? I na jaką kwotę?

My oststnio przeglądaliśmy stawki z jednej firmy i miała podział - do 1 tyś Ł, do 2 tyś Ł i super ubezpieczenie - do 6 tyś Ł. Podpowiedzcie jak najlepiej ubezpieczyć psa, bo nie mam pojęcia czy ten 1 tyś nie będzie czasem zbyt małą kwotą, a np 6 tyś z nieba wziętą...

Link to comment
Share on other sites

W połowie października Bruno i Żaba jadą ode mnie do swojej właścicielki do Anglii. Chcemy, żeby psy podróżowały samochodem, nie samolotem. Pozobno jest jakiś przewoźnik specjalizujący się w trasie Polska - Anglia.

Kto ma namiary?
Kto powierzył mu psa i jakie odczucia?
I w końcu: ile to kosztuje???

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://www.apsik.co.uk/news/news.php?id_news=996[/URL]

Znalazłam tutaj

[URL]http://www.interceptorexpress.co.uk/pets.php?action=readmore&id=1[/URL]

"[I]Pojawiła się już nawet firma, która specjalizuje się w transporcie zwierząt wraz z właścicielami. To [SIZE=4][COLOR=red]Interceptor Express[/COLOR][/SIZE] prowadzona w Londynie przez Polaka Marcina Hajne. Kiedyś przewoził tylko paczki. Rok temu zorientował się, że jest zapotrzebowanie na transport zwierząt.[/I]

[I]- W przedziale osobowym naszych busów jest miejsce na klatkę, robimy postoje na spacery, sprzątamy klatki, zwierzę może cały czas patrzeć na właściciela. Na początku ludzie głównie dzwonili, pytali. Od dwóch miesięcy jedzie z nami co najmniej jeden zwierzak tygodniowo - mówi. [/I]

[I]Hajne wpadł na ten pomysł, bo gdy sześć lat temu wyjeżdżał do Anglii, musiał się rozstać ze swoim psem. "[/I]

Link to comment
Share on other sites

No wiec firmy Interceptor..... nie polecali ludzie korzystajacy z niej (wiecej jest na watku 'Anglia', jak znajde, podesle strone).
Natomiast jest firma, z ktorej korzystalo kilku dogomaniakow (Kate i Luka i Jefta - nie obrazicie sie o wspomnienie o Was? ).
Osobiste wrazenia bede mogla przekazac pod koniec sierpnia ;).
Jednak raczej chyba nikt nie poleca przekazywania psa bez opieki (tzn. kierowcy po prostu moga nie miec czasu na zajecie sie psem), wiec moze wlascicielka przyjdzie po psiaki i z nimi pojedzie, w koncu daloby sie to zalatwic 'na upartego' w 2-3 dni.

Link to comment
Share on other sites

Kurcze... znalazłam:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=30220&highlight=interceptor[/URL]

UTAAP napisała:

[SIZE=3][FONT=Georgia][COLOR=#ff0000]APELUJE DO WSZYSTKICH - NIE KORZYSTAJCIE Z USLUG TEJ FIRMY!!!![/COLOR][/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Georgia][COLOR=#ff0000]SZKODA WASZYCH I PSA NERWOW:angryy: !!![/COLOR][/FONT][/SIZE]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=red][SIZE=2]JA ULEGLAM PIEKNYM OPISOM I OSOBISTYM ZAPEWNIENIOM WLASCICELA FIRMY O JAKOSCI I WARUNKACH PODROZY[/SIZE] - NIC NIE BYLO PRAWDA:angryy: :mad: :angryy: !!!![/COLOR][/SIZE][/FONT]

[FONT=Georgia][COLOR=#ff0000]Jesli ktos ma ochote dowiedziec sie jak ta firma operuje to zapraszam[/COLOR][/FONT]
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/showpost.php?p=2029129&postcount=1015"]http://www.dogomania.pl/forum/showpo...postcount=1015[/URL]

Link to comment
Share on other sites

To ja się właśnie zabieram za szukanie domu. Nową pracę już mamy, tym razem w Yorkshire, czyli prawie 500km od miejsca gdzie teraz jesteśmy. Odpada kwestia utajniania obecności czworonogów, bo mamy dwa wielkie bydlaki, na dodatek czasem hałaśliwe. O tyle dobrze, że szukamy domu na wsi, albo w małym miasteczku, do pracy możemy kawałek dojeżdżać. Ubezpieczone psiury mamy od samego początku, w Tesco, niestety CC nie chcą tańsze firmy ubezpieczać i tak płacimy ok 13 funtów miesięcznie za 4 łapy. Dzięki za podpowiedź, będę od razu wyskakiwała z ubezpieczeniem zaraz na wstępie rozmowy. Na początek zamieszkamy w okolicy pracy w służbowym lokum, to będzie nam łatwiej coś już na miejscu znaleźć, może nawet bez pośrednictwa agencji. Oby się udało, bo jak nie, to pakujemy sie i psy zwozimy nazad do Polski, ale tego raczej nie chcemy.

Link to comment
Share on other sites

dziewczyny moja znajoma chce przewiezc szczaniaczka 8 tygodni i nie wiem jak to wyglada z kwarantanna dla takich maluchów wiec pomyslalam, ze zapytam Was znawców od tego problemu :eviltong:

czy szczeniaczki tez obowoazuje 6 mc kwarantanny i wszystko to samo co u doroslego psa?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pati']dziewczyny moja znajoma chce przewiezc szczaniaczka 8 tygodni i nie wiem jak to wyglada z kwarantanna dla takich maluchów wiec pomyslalam, ze zapytam Was znawców od tego problemu :eviltong:

czy szczeniaczki tez obowoazuje 6 mc kwarantanny i wszystko to samo co u doroslego psa?[/quote]
procedura jest taka sama-opisana już wielokrotnie w tym wątku, tylko szczeniak będzie mógł ją zacząć w wieku 3 miesięcy (młodszych psów nie szczepi się na wściekliznę)

Link to comment
Share on other sites

Dzis rozmawiałam z ludzmi ktorzy wyjechali do Irlandii 7 lat temu. Postatnowili przemycić swoje 2 jamniki, niestety nie udało sie... po 14 godzinach negocjacji psy zostały uśpione na granicy ;( Niestety wówczas niewiele było wiadomo o przekraczaniu granic z psami. Nikt im nie powiedział co może grozić. Ryczłam jak mi to opowiadali. :(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...