Jump to content
Dogomania

Anglia


larissa

Recommended Posts

  • Replies 7.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='furciaczek']ja o mieszkanie jestem jakos spokojna :) juz bylam ogladac chyba 3 mieszkania gdzie nierobili zadnego problemu z moich 2 futer... oczywiscie mowilam ze psiaki grzeczne, nie szczekajace, nic nie niszczace:evil_lol:

bardziej sie martwie czy znajde jakiegos dobrego...zaznaczam dobrego weta w tym miescie:roll:[/quote]

to mnie pocieszylas .. na prawde bo strasznie mi tu polacy naopowiadali ze z psami nie da rady a co dopiero 3 :evil_lol: ulzylo mi ale w koncu londyn duzy gdzies musi byc mieszkanie gdzie pozwola trzymac psy

czytam wlasnie wasze opowiesci i jak to cudownie ze juz niektore z nas sa tu ze swoimi futrzakami .. ja dopiero na poczatku drogi i te 6 mc wydaja mi sie wiecznoscia mowie wam moja mama uwiazana w pl bo ktos z pami musi w domu zostac i pzreczekac kwarantanne co za paranoja

6 mc kwarantanny kto to wymyslil :mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wiza']przepraszam ale nnie chce mi sie czytac tych 240 stron.
jak wygląda przewóz (autem) szczeniaka z angli do polski ?[/quote]

Z Anglii do Posli żadne problem, Czip, paszpor, szczepienie i w droge, gorzej będzie już wrócić. To inna bajka...

Link to comment
Share on other sites

ja wczoraj znalazlam ogloszenie na londynku , jedna dziewczyna szuka transportu z UK do PL z psem...napisala ze moze jechac tylko tunelem bo pies niema paszporu... z tego co wiem to musi miec paszport zeby poruszac sie po eu:roll: i teraz sama juz sie zgubilam... moze zadzwonic i ja oswiecic... przyszlo mi nawet do glowy ze to ogloszenie dla domyslnych i psa trzeba poprostu przemycic...ale to chyba nie to...


moze moj obecny landlord jednak sie zgodzi na psiaki... molestuje go przy kazdej okazji:evil_lol: teraz sie wydalo ze on to mieszkanie od councilu wynajmuje i dlatego jest NO PETS, ale najprawdopodobniej kupi to mieszkanie(jesli tamci zdecyduja sie sprzedac) i wtedy moge miec tu futra:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=DarkSlateGray]ha, licznik wystartował - jeśli wyniki badań będą oki (a dlaczegóż nie miałby być ?) to 26-02-2008 krowa może wjechać do uk. czekamy...

jeśli kogoś interesują ceny z kalisza (chociażby dla orientacji) to podaję:

[/COLOR][LIST]
[*][COLOR=DarkSlateGray]czipowanie : 70 pln (łącznie z wizytą)[/COLOR]
[*][COLOR=DarkSlateGray]pobranie krwi, obróbka, wysłanie do berlina plus koszt samej analizy : 220 pln (koszt samej analizy w berlinie 175 pln)[/COLOR][/LIST]

Link to comment
Share on other sites

dziewczyny mam pytanie moze gliupie ale mnie to meczy

czy szczepienie psa na wscieklizne pzred pobraniem krwi powinnam byla wpisac w jego paszport czy w ksiazeczke? bo mam wpisane w ksiazeczce nie w paszporcie.
troche sie denerwuje bo moja sunia jest ze schronu mam nadzieje ze byla wczesniej szczepiona i ze wynik badania bedzie ok

PS. czyli wychodzi na to ze w [B]berlinie jest taniej hmm cirkawe czemu i ile po jakim czasie dostaje sie wynik [/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pati'] czyli wychodzi na to ze w [B]berlinie jest taniej hmm cirkawe czemu i ile po jakim czasie dostaje sie wynik [/B][/quote]

według tego co tu pisano na forum berlin to też szybsza opcja - mi weterynarz powiedział, że potrwa to dwa, trzy tygodnie. zobaczymy...

Link to comment
Share on other sites

Pati! Jeśli nie masz szczepienia wpisanego do paszportu, to wg DEFRy tak, jakby go nie było - pies musi być zaczipowany, nr czipa wpisany w paszport, wtedy dopiero zaszczepiony - to też wpisane w paszport, potem możesz pobierać krew do badania. Wyjątkiem od tej reguły są psy z tatuażami - tzn. identyfikowalne 'inaczej'. Jeśli jakiś wet pobrał krew do badania, a nie masz wpisu o szczepieniu, po którym ta krew była pobierana do badania, to zmień weta i niestety powtórz procedurę, bo wyniki badań mogą nie być honorowane na granicy. Ogólna zasada jest taka - najpierw psa trzeba oznaczyć (paszport, czip), potem go zaszczepić (po to ten czip i paszport, żeby uwiarygodnić szczepienie), potem przebadać. Książeczka zdrowia niestety tu na nic.

Link to comment
Share on other sites

a jezeli pies byl chipowany np. 3 lata temu,to jaka kolejnosc?
I jezeli ostatnie szczepienie byl wykonane miesiac temu (ale bez wpisu do paszportu,to trzeba go jeszcze raz zaszczepic? Zeby byl wpis w paszport?
czy to juz bez problemu przepisza do paszportu ,bo pies oznakowany?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='brazowa1']a jezeli pies byl chipowany np. 3 lata temu,to jaka kolejnosc?
I jezeli ostatnie szczepienie byl wykonane miesiac temu (ale bez wpisu do paszportu,to trzeba go jeszcze raz zaszczepic? Zeby byl wpis w paszport?
czy to juz bez problemu przepisza do paszportu ,bo pies oznakowany?[/quote] w paszporcie musi być oryginalna naklejka, więc albo szczepić jeszcze raz albo ją sprytnie odkleić i przykleić o paszportu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pusia2405']Witam!
Znacie może dokładny adres placówki w Berlinie, gdzie należy wysyłać próbki krwi?? I jak to wygląda z płaceniem. Czy pieniądze wysyła się na jakieś konkretne konto, czy wet powinien pobrać kasę i sam dalej to załatwiać??[/quote]
weterynarz to załatwi. po prostu zapytaj. jeśli nie wysyła, albo wysyła do puław idź do innego. nie tylko dlatego, że zrobi to za ciebie, ale też - potrafisz się poprawnie obchodzić z próbkami pochodzenia biologicznego ? nie warto płacić i czekać by dostać odpowiedź, że analiza nie mogła zostać wykonana ze względu na stan dostarczonego materiału itp.
płacisz weterynarzowi - koszt analizy + koszt wizyty, pobrania krwi, obróbki próbki i wysyłki. wyniki wracają do lekarza, a on do ciebie dzwoni.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jefta']w paszporcie musi być oryginalna naklejka, więc albo szczepić jeszcze raz albo ją sprytnie odkleić i przykleić o paszportu[/quote]

matko swieta ale sie zeshizowalam teraz:shake: niepamietam czy mam te naklejki w paszporcie:placz: musze jutro do hotelu zadzwonic i sie dowiedziec...nie zasne teraz:placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jefta'][COLOR=DarkOrchid][B]PILNE !!! Do bywalców wystaw

[/B][COLOR=Black]wiecie może jak wygląda sprawa wchodzenia na wystawę (open) z niezgłoszonym psem? [/COLOR]
[/COLOR][/QUOTE]

no właśnie ja dziś dzwoniłam do sekretariatu na dzisiejszej wystawie w Birmingham... i klapa. Nie można z niewystawianym, a tez chciałam mojego zabrać. Wkurzyłam się i nie pojechaliśmy :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[B]furciaczek[/B] good luck :p

Swoja drogą im mniej dni do wyjazdu po Gastona było, tym bardziej świrowałam. Każdy szmer w domu - zdawało mi się że to on. Do rodziców dzowniłam po 2x dziennie i pierwszym pytaniem było nie jak się czują, tylko: co z Gastkiem????

Będzie dobrze :)
Kiedy zwozisz dobytek???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...