Jump to content
Dogomania

od kiedy pies powinien przestac byc przyjaznym wobec obcych


slawexs

Recommended Posts

Zadalem takie pytanie poniewaz moj 5 miesieczny owczarek jest wciaz przyjaznie nastawiony wobec innych osob,nawet dzisiaj taka sytuacja ze lezal sobie na placu a obok niego przechodzil moj kolega i poglaskal go nawet a on nawet na niego nie zaszczekal.

Link to comment
Share on other sites

Odpowiem Ci tak: pies powinien ZAWSZE być przyjazny wobec obcych i nie obszczekiwać ludzi bez potrzeby (reakcja psa, jakiej oczekujesz widzę z niecierpliwością :roll: , powinna nastąpić w momencie kiedy pies widzi i czuje realne zagrożenie dla stada i własności stada :P ).

Jak widzę masz bardzo fajnego, zrównoważonego pieska= gratuluję :D

Link to comment
Share on other sites

no wszystko niby fajnie,ale to chyba trafil mi sie jakis unikatowy pies bo raczej zagrozenia dla niego to nigdy wobec obcych to nie bedzie do takiego mometnu zeby ktos mu robil krzywde czyli wychodzilo by na to ze nigdy nie bedzie chociazby szczekal,a chociaz tyle to chcialbym od niego uslyszec chociazby na tak przyslowiowego listonosza,bo tez z drugiej strony wejdzie ktos na plac ,przejdzie obok niego nie robiac mu nic zlego wejdzie mi do garazu ukradnie kikla rzeczy i wyjdzie sobie ,a ja nawet o tym nie bede wiedzial ze ktos byl na placu.

Link to comment
Share on other sites

Pięciomiesięczny pies dopiero wymienia zęby mleczne na stałe - porównaj to z wiekiem człowieka i zastanów się, czy dzieciak w tym wieku mogłby być ochroniarzem? Czy jest w stanie określić stopień niebiezpieczeństwa itp? Raczej ciesz się, że masz zrównoważonego psa i nie zmarnuj tego błędnym podejście.

Link to comment
Share on other sites

slawexs czy Ty aby na pewno masz dobre wyobrażenie o swoim psie? Ja na Twoim miejscu martwiłbym się raczej gdyby mój pięciomiesięczny szczeniak szczekał na wszystkich i miał agresywne podejście do ludzi. A z Twoich postów (np. tutaj http://www.dogomania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=12364&highlight=) wynika, że właśnie o to Ci chodzi.

Link to comment
Share on other sites

slawex, już raz to pisałam ... ZOSTAW TO PSIE DZIECKO W SPOKOJU :evil: :evil: :evil: !

Dostałeś w swoje ręce psa zrównoważonego i powinieneś to DOCENIĆ.

Roczny pies = mniej więcej 16-latoletniemu człowiekowi, czego chcesz od tego malucha :evilbat: ?

Pies, który w tym wieku reagowałby agresywnie, to dopiero byłyby kłopoty!

Link to comment
Share on other sites

:o :o

ten psiak ma dopiero 5 miesięcy. :roll: :-?

Moja na dzwonek do drzwi to zaczęła szczekać jak miała jakieś 2 lata a i tak robi to machając radosnie ogonem, bo goscie idą i będzie fajnie :wink:

Ale jakby ktoś chciał wejść "bez pozwolenia" domowników, to marnie widzę jego szanse :wink:

Link to comment
Share on other sites

jejq moj psiak ma 7 miesiecy i juz od jakis 3 miesiecy szczeka na dzwonek do drzwi i ogolnie na wszystkie dziwne odglosy za oknem... a ludzi wszystkich tak uwielbia ze z kazdym sie musi przywitac ( nie moge jej utrzymac na smyczy... ) choc ostatnio tylko do niektorych, chyba z wiekiem jej przechodzi to witanie.

slawexs naprawde ciesz sie ze twoj pies jest taki jaki jest a nie tak jak moj szczeka na wszystko bo bys chyba oszalal....

pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

hehe no tak to napewno by mozna oszalec jakby tak pies szczekal na wszystko co sie rusza,a mnie tylko potrzeba zeby ten moj chociaz szczekal na ludzi ktorzy wchodza na moj plac,bo troche mnie to zdziwilo jak moj kolega wszedl na plac i przeszedl kolo niego 10cm a ten nawet nie zareagowal no ale tu juz mi dogomaniacy tlumacza ze to powinno przyjsc z czasem.

Link to comment
Share on other sites

slawexs, Ty przestań męczyć tego szczeniaka. Daj mu spokojnie dorastać, cierpliwie i skutecznie wychowuj go na Twojego najlepszego przyjaciela, a nie na pożeracza listonoszy! Zapytaj się swojego listonosza czy lubi jak go psy obszczekują, czy podgryzają...

Dopiero co pisałeś na wychowaniu, że boisz się, czy Twój szczeniak nie jest agresywny, bo Cię podgryzał przy myciu samochodu. A teraz znowu chcesz, żeby był agresywny... Chłopcze, zastanów się co piszesz!

Jak chcesz mieć psa obrońcę to za kilka miesięcy zapisz się na szkolenie, porządne szkolenie, gdzie Ciebie nauczą co to znaczy pies-obrońca, a przy okazji pokażą Ci jak takiego obrońcę należy wychować.

Moja psina ma prawie pół roku, owszem szczeka jak ktoś dzwoni do drzwi, ale jak tylko drzwi się otworzy to próbuje gościa zalizać na śmierć. Na spacerach pragnie się przywitać serdecznie z każdym, kto zwróci na nią uwagę, z każdym psem oczywiście musi się pobawić... I bardzo się cieszę z tego, że jest taka przyjazna, mój pierwszy pies bywał agresywny i naprawdę, nie jest to przyjemne,kiedy dziecko znienacka wyciąga rękę do psa, a pies szczerzy zębiska!

Link to comment
Share on other sites

no alarm to raczej nie spelnial by swojej roli w tym przypadku,ale powiedz czy nie powinno tak byc,ze pies powinien dac znac szczekaniem o przychodzacych nieznajomych,bo tak mi sie przynajmniej wydawalo ze to takie zadanie psa,no chyba ze sie cale zycie mylilem i pies sluzy wogole do calkowicie inny celow.

Link to comment
Share on other sites

no alarm to raczej nie spelnial by swojej roli w tym przypadku,ale powiedz czy nie powinno tak byc,ze pies powinien dac znac szczekaniem o przychodzacych nieznajomych,.

Jeżeli chcesz aby coś robiło hałas kiedy przychodzą nieznajomi, to alarm świetnie spełni tę rolę. A może wystarczy powiesić dzwonek przy furtce, w jakimś niezauważalnym miejscu, żeby nieznajomy go nie widział. Kiedy ktoś otworzy furtkę-dzwonek narobi hałasu.

no chyba ze sie cale zycie mylilem i pies sluzy wogole do calkowicie inny celow.

Ja zawsze myślałam, że pies "służy" do kochania. I ewentualnie do tego, żeby mnie obronił w momencie zagrożenia, a obrona naprawdę nie ma nic wspólnego z obszczekiwaniem obcych ludzi. Szczekanie na obcych bez powodu jest raczej objawem strachu, niż gotowości do obrony.

Naprawdę, jeśli chcesz mieć psa obronnego to idź z nim na szkolenie. Nie piszę tego złośliwie. Myślę, że oboje się tam dużo nauczycie i Ty i pies.

Ale w tej chwili to Twój pies nadaje się jedynie do psiego przedszkola, bo to jeszcze dzieciak!!!

Link to comment
Share on other sites

Moje psy w ogóle w domu nie szczekają i bardzo sobie to chwalę. Pokwikują tylko radośnie, jak czują, że idzie ktoś znajomy i lubiany. Mam kłopoty z dzwonkiem , więc czasami sąsiedzi łomocą do drzwi, ale piesy nie dają głosu. I WCALE NIE UWAŻAM TEGO ZA PROBLEM. Wyluzuj chłopie, daj spokój szczeniakowi, niech rośnie i rozwija się prawidłowo.

Link to comment
Share on other sites

dziwisz mnie posiadaczu owczarka - powinieneś się cieszyć, że nie musisz nosić stoperów i gumowych wysokich butów żeby cię nie zaszczekał i pobgryzał, a może o to właśnie Ci chodzi ... pewna "mądra pani" poradziła mi ze "szczerego serca znawcy" tak (mój AST prawie nie szczeka i do domu gości sam zaprasza)- że jakbym ją zamknęła na tydzień w komórce i jeść nie dała to bybył świetny stróż z niej-może nie powinna tego tu pisać, bo to jeszcze wykorzystasz w praktyce :-? . daj czas sobie i psu i dobra rada przyjdzie czas jeżeli oczywiście dobrze wychowasz, a nie wytresujesz swojego psa to on nie jako "żywy alarm" ale przjaciel Cię zadziwi - bardzo pozytywnie i nie tylko jako obrońca- wiem to z autopsji.

Ps szkolenie przede wszystkim przyda się, na to wychodzi, Tobie a dopiero potem twojemu szczeniaczkowi.

Link to comment
Share on other sites

Hm.. przeczytałam temat i dziwie się że jesteś nie zadowolony z takiego psa... nawet nie wiesz ile ja bym dała zeby mój nieszczekał gdy ktoś dzwoni... pies który broni domu nie szczeka na wszystko co wchodzi do naszego mieszkania, czy stoi za płotem... pies musi rozpoznać zagrozenie.. a listonosz nim raczej nie jest... zanim kupiłeś owczarka mogłeś się zastanowić nad psami w typie mini... np. sznaucery, yorki, pinczery... one uwielbiają szczekac na wszystko co się rusza...

Link to comment
Share on other sites

Dlaczego chcesz, aby Twój pies był agresywny?! Powinieneś się cieszyć, że nie rzuca się z zębami na wszystkich. Z agresywnym psem jest dużo kłopotów. Jeśli masz wątpliwości, czy Twój pies jest w stanie Cię obronić, zapisz go na kurs POI i II (kurs na psa obronnego).

Link to comment
Share on other sites

Wolisz mieć rozjuszonego szczekacza, biegającego wzdłuż bramki i reagujący na każde zaczepki czy spokojnego psa leniwie leżącego pod grusza sprawiającego wrażenie kiepskiego stróża, który w chwili realnego zagrożenia wtargnięcia intruza na Twój teren ubezwładni przeciwnika, choc wcześniej nie reagował na nic....

Link to comment
Share on other sites

hehe no tak to dokladnie ten sam pies o ktorego pytalem czy ma byc w domu czy w budzie.Ale nie spie z nim w lozku choc jak by trzeba bylo to czemu nie;)ze jest tak zsocjalizowany i sam sie dziwie po czym on tak ma,ale juz mnie przekonaliscie ze to jest raczej zaleta miec takiego psa niz wada wiec dzieki za to.POZDRAWIAM

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...