Jump to content
Dogomania

hohufka

Members
 • Content Count

  203
 • Joined

 • Last visited

About hohufka

 • Rank
  Advanced Member

Contact Methods

 • Website URL
  http://www.arrt-ola.cyberdusk.pl/forum
 1. [quote name='Ewkaa'] I teraz pytanie: Czy spółdzielnia ma prawo narzucić taka kwotę? Zgodnie z tym co nam powiedziano oni w statucie mają punkt ktory mówi o nakladaniu opłat na ludzi...czyli moga tez nałożyć na kociarzy ktorzy maja koty w piwnicy? Ale czy to nie jest trochę niezgodne z prawem? (...) Czy nalożenie tej oplaty jest zgodne z prawem?[/quote] Spółdzielnia nie może nałożyć takiej opłaty: [url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=9212[/url]
 2. Ustawa o ochronie zwierząt, ustawa o samorządzie gminnym, ustawa o utrzymaniu porządku i czystości w gminach, kodeks wykroczeń, kodeks cywilny etc. Część jest nawet zamieszczona na forum, choćby tu: [url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=11525[/url] Co do gabinetów weterynaryjnych: np.: to: [url]http://bap-psp.lex.pl/serwis/du/2004/1990.htm[/url] Do tego uchwały rad gmin w sprawie utrzymania porządku. To tak z grubsza ;)
 3. hohufka

  13,5 roku...

  Świetny opis, piękna rocznica i fantastyczny boksiu :D
 4. [quote name='"swan"']Coś w Polsce jest już uregulowane prawnie, część malutka jest egzekwowana, część praktycznie nie, więc prawo jest martwe. [b]A na wiele spraw w ogóle nie ma paragrafu[/b] i jest masa dziur i niedomówień.[/quote] A ja pomarudzę - wszystko jest uregulowane, w większości dobrze i nie ma potrzeby wprowadzania nowych przepisów.
 5. Wszystkie zdjęcia piękne :) [quote name='Aganiok'] [IMG]http://img152.imageshack.us/img152/7593/random10155ql.jpg[/IMG][/QUOTE] Widzę, że Rosi dojrzała, co tam u niej? ;)
 6. Dawno mnie tu nie było... Aga, bardzo mi przykro :(
 7. [quote name='Olgierd']Nie ma prawa na taki temat. Nie może być prawa na taki temat. Niech nas ręka Boska broni, gdyby parlament chciał uchwalić takie prawo ("Nikt nie może być pewien swego życia, zdrowia i majątku dopóki obraduje Parlament Jej Królewskiej Mości")...[/QUOTE] A dlaczegoż by nie? Do tego "obróżkowe" tysiąc zł dla psów z prawego, hodowlanego łoża oraz Narodowy Komitet Troski o Czystość Rasową. Chcieć to móc 8)
 8. Dzięki [b]Anastazjo[/b], miło spotkać starych ;) znajomych :multi:
 9. Skoro się tu zrobił taki off o bokserach, to nasunęła mi się jedna myśl a'propos problemu skrętu żołądka i jedzenia - jak to jest z tymi stojakami na michę? Zwątpić już można od sprzecznych informacji - do tej pory słyszałem, że stojaki - jako środek profilaktyczny - nic nie dają, a wręcz przeciwnie - mogą stanowić nawet czynnik sprzyjający skrętowi. Nie tak dawno usłyszałem od weterynarza, że jednak są korzystne :-? Czyli jak to jest? Co się z tym forum porobiło, czy mi się zdaje, czy zazwyczaj wyglądało trochę inaczej... :crazyeye: można dostać...
 10. [quote name='Olgierd']tłucze mnie miotełką[/quote] Skoro tylko miotełką, to może są to jedynie amory ;)
 11. [b]Cimi[/b], a przyjmujesz może zamówienia? ;)
 12. Po co narażać się na koszty i instalować kamery - jeśli prawdą jest to, co tu napisano, powinno wystarczyć zawieszenie tabliczki - obiekt monitorowany ;)
 13. [quote]Prosze o interpretacją (na moja korzyść) paragrafu z regulaminu spóldzielni mieszkaniowej: § 21. [/quote] Statut spółdzielni mieszkaniowej jest podstawowym aktem prawnym, regulującym zasady obowiązujące w konkretnej spółdzielni. Niezbędnym wymogiem, jaki musi spełniać, jest zgodność z aktami prawa powszechnie obowiązującego (ustawy, rozporządzenia). Zacytowany przez Ciebie artykuł porusza m.in kwestię psiego wycia, jak byk stoi w nim, że "Zwierzęta domowe, a w szczególności psy i koty powinny być utrzymywane tak, aby: d) nie zakłócały ciszy domowej, szczególnie w porze nocnej przez wycie, szczekanie albo inne głośne zachowanie." Należy zwrócić uwagę na zwrot "powinny być utrzymywane" ;) Dla ewentualnej Twojej ochrony ważne znaczenie ma kwestia tego, jakim dysponujesz prawem do mieszkania - czy jest to wynajem, prawo lokatorskie, własnościowe, czy też może prawo odrębnej własności...
 14. Moje bydlątko chadza nagie, jak je Pan Bóg stworzył i, póki co, nie uskarża się na nadmierny chłód (a klimat mamy niezbyt ciepły ;)). I tak też być powinno, bo boksiu w kubraku... :roll: Stąd też moje pytanie - czy tego typu polarki nie przeszkadzają psom w spacerach, gonitwach po śniegu etc.?
 15. Oczywiście, że można Zofio - będzie to bardzo dobry pomysł. Powielimy w ten sposób rozwiązania stosowane w większości gmin, w których psiarze byli zdolni wpłynąć na sensowność lokalnych uchwał o zachowaniu porządku w gminie. I to może byłby słuszniejszy kierunek działań - nie koncentrować się na tworzeniu propozycji, która - można to stwierdzić z dużą dozą prawdopodobieństwa - w ogóle nie wpłynie do Sejmu jako obywatelski projekt ustawy, ale raczej organizować lokalne grupy nacisku w miastach, w których prawo jest złe i szkodliwe. Będzie to o wiele korzystniejsze działanie, a co więcej - będzie ono miało realną szansę powodzenia. A co do głównego celu, który przyświecał twórcom, czyli: [quote]1) Glowny cel naszej propozycji prawa to niebezpieczne psy i ich wlasciciele [/quote] tymi działaniami na pewno sukcesu nie osiągnięcie. Bartek
×
×
 • Create New...