Jump to content
Dogomania

Afrykańskie ślimaki - młodzież szuka dobrych domków.


supergoga

Recommended Posts

[quote name='weszka']Jak się zachowują wasze gluciaki? Bo moje jakieś markotne. Nie chcą jeść tylko zakopane i zaklejone śpią... zima czy co???[/quote]

O! moje nadaktywne za to - demolują terra :lol: postarałam się dałam im ich własny talerz! żeby nie jadły z ziemi, żeby sepia nie nasiąkała tym torfem, a te łobuzy roznoszą to wszystko po całym terra :mad: zero szacunku dla moich starań :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

malawaszka moje mają miseczkę głęboką na jakieś 5 cm i nic nie roznoszą. :) Tzn. co najwyżej ziemie do miski, ale warzywek/owoców/sepii nie wynoszą. :) Może coś głębszego jest lepsze, albo moje za małe jeszcze na roznoszenie.:niewiem:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SZPiLKA23']Ściałabym takiego ślimola, jak miałam 9 lat to wypościłam na dom 40 tylko tych naszych;) mama była zachwycona :evilbat:[/quote]
Szpilcia, ja mam cztery ślimki:loveu::loveu::loveu: Na szczęście nie demolują terrarium, wszamnęły prawie pół kabaczka i teraz wiszą jak nietoperki:evil_lol: Nie miałam gdzie podziać mojego wcześniejszego udomowionego parę lat temu winniczka Fraktala i teraz siedzi razem z nimi. Problemów nie sprawiają, sepię obgryzają, jeden czasami się zakopuje do ziemi, ale jak zapodam jabłko to się wszyscy zlatują...co prawda, niedawno przy czyszczeniu musiałam je powyjmować z terra, nie zauważyłam, że Czesiosław wyczaił glutki i siem zainteresował:oops: na szczęście zdybałam go jak przymierzał się do Maleństwa i wisiał z otwartą paszczą nad michą:crazyeye:Miałam takie serduszko z prasowanej kredy dla ptaków (po ś.p. Papucie - zielona falista) i skrobałam im to nożem na talerzyk - ale fakt, sepia lepsza:p

Link to comment
Share on other sites

Hmm dziś przeczytałam w GW że do 12 finalistów konkursu ''moja Firma'' załapała się niejaka Monika lat 29 z Zabrza która chce założyć hodowlę ślimaka afrykańskiego ( zapewne niestety w celach konsumpcyjnych :-()
Ja bym nie mogła zjeść tak uroczego stworzenia jakim jest ślimaczek ;)
I duzo tam jeszcze młodzieńców zostało do adopcji bo widzę ze popyt na ślimaczka jest

Link to comment
Share on other sites

Właśnie mam ofertę transportu do Warszawy na 22.10.
Tyle, że odbiór byłby w wyznaczonym miejscu przez Czię - żeby nie musiała jeździć po Warszawie.
Cięzko się tam jeździ jak się miasta nie zna.

Proszę o potwierdzenie przyjęcia ślimków do warszawy i ilości. A ja w poniedziałek zaczynam kombinować.

DIF - czy dasz radę odebrać cały zestaw od Czii - i inne osoby chętne odebrałyby od Ciebie.
Byłoby super - to taka szansa dla nich na domeczki.

Link to comment
Share on other sites

czy może być to podłoże
[url=http://animalia.pl/produkt,10324,125,Terra_Zoo_Pod%C5%82o%C5%BCe_do_terrarium_-_kokos.html]Terra Zoo Podłoże do terrarium - kokos 4l - podłoża do terrariów - terrarium - dla gadów i płazów - sklep zoologiczny Animalia.pl[/url]

i ten box

[url=http://animalia.pl/produkt,1272,127,Exo-Terra_Faunarium_large.html]Exo-Terra Faunarium large 37 x 22 x 24.5 cm - terraria - terrarium - dla gadów i płazów - sklep zoologiczny Animalia.pl[/url]

Link to comment
Share on other sites

Może byc to podłoże, moje teraz mają. I box też.
Co do karmy to ja nie wiem, która to Trzcianka. Bo jeśli ta o której myślę, to nie jest koło Poznania tylko koło Piły, kawał drogi.
A transport jedzie przez Poznań.

Zapisuję ślimaki a Ty się zapytaj o Trzcianke, choć tak jak mówię, nie wiem czym i jak jedzie transport .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='supergoga']DIF odbierze ślimaki - mysle, że można będzie odebrać po 16.00.
Czyli powoli gluciki powoli pakują walizki.[/quote]

W środę pracuję do 15-tej. Mogę pojechać po ślimki, ale nie będę mogła ich rozwozić po całej Warszawie. Musimy się umówić w jednym miejscu o konkretnej porze!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...