Jump to content
Dogomania

I wystawa kundelków i psów bez rodowodu we Wrocławiu- dochód na schronisko !!!


Ewelina & Hera

Recommended Posts

[quote name='Alusia']Moje kontakty z weterynarzem są bardzo dobre,ale nie wiem czy będzie chciał przyjśc bo w końcu jest to dzień wolny:cool1: i chciał by wiadoma troszeczkę odpoczął .No i oczywiście zależy to od ilości zgłoszonych ps[I]ów na wystawę bo nie opłaca mu się przychodzi do 20 psiaków:placz:.A z ogłoszenie myślę,że problemu nie będzie żadnego .[/I]

[I]A na pytanie o powiadomieniu weta o wystawie to dałyśmy ulotki,ale ja myślę,że jeżeli nie on to jakiegos myślę,że da się wyczasnąc:lol:[/I]

[/quote]
Jakis to powinien być do obsługi, jakby sie komuś coś stało. Ale prcz tego musi byc powiadomiony weterynarz powiatowy bo wiem to on mus wydac zgode na tak duze zgromadzenie psów i zoragnizowana wystawe.
Poiwatwego weterynarza macie na ul Januszowickiej, z tyłu za lecznica w takim zameczku.
Jezeli to ma być wystawa która cały dochód przeznacza na schronisko, to mysle ze powinniscie powiadomic o tym schronisko aby objęło patronatem Wasza impreze. Byc mzoe dogadacie sie aby stamtad przyszedł weterynarz. Byc moze zrobi to za darmo. Moze tez mozna zaproponowac aby rozdawac ulotki o naszym schronie, zachecac do kupna psa ze schronu, porobić im zdjecia i wystawic na tablicy.

A co z ogłoszeniami hodowlanymi?
JAkie bedziecie przyjmowac?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 319
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Fajny pomysł taka wystawa. :cool3:
Tylko szkoda, że taka pora roku. :shake:
Ja też zgłoszę moją psicę, ale to czy przyjedziemy będzie zależało od pogody. ;)

[quote name='Louneliness']A pedigree nie odpisał i taśmy dalej nie wiem skąd skombinuje :angryy:[/quote]
Taśmę można kupić w sklepach budowlanych, taką "policyjną" w czerwono-białe paski. ;)

Link to comment
Share on other sites

Nie wiesz jakoś puchary dziwnym trafem mnie nie interesuja :p Chodzi mi o organizacje. Na wystawe trzeba mieć pozwolenie. zeby nie było tak ze okaze się że jest to zrobione na nielegalu. Pozatym interesuje mnie jeszcze jedna opcja. Czy nioe warto byłoby zeby się w to schron włączył?? Pomysł genialny przyznaję. Ale fajnie byłoby gdyby schronisko też w tym wzięło udzieł. Choćby wystawiło kilka swoich psów.

Link to comment
Share on other sites

Problemy owszem mogą być. Bo o takiej imprezie trzeba powiadomić lekarza powiatowego. Jezeli nie powiadomicie to nawet straz miejska jezeli się pojawi to spisze Was i rodzice będą musie zapłacić kare. Kolejna afera wybuchnie jezeli okaze się ze nikt dorosły nie czuwa nad ta impreza. A takze kiedy nie bedzie na miejscu weterynarza. Weterynarza oczywscie nie bedzie bo nikt nie przyjdzie za darmo, a napewno nie przyjdzie jezeli dowie sie ze nie jest zgłoszona impreza u powiatowego. Przy takiej imprezie weterynarz ma obowiazek sprawdzic zaswiadczenia o szczepieniu, i pewnie wiekszosc ich nie bedzie miec, bo zapomnielsicie to uwzględnic w swoim poscie. Przyjmujac ogłoszenia handlowe i nie okresliwszy warunków dopuszczacie ze kazdy ma prawo sie ogłaszac a takze sprzedawac rozmnozone specjalnie kundelki albo rasowce bez papierów. I wtedy powstawje pytanie co z tego ze zbiezecie sto złoty na schron, jak ułatwicie psuedohodowcom sprzedaz kundelków.
Pozatym chcecie zebrac kase od ludzi na schron. Kiedy ktoś Was złapie na zbieraniu od ludzi pieniedzy, a schron nie bedzie nic wiedziec, to jak udowdnicie ze to miało być na schron, jezeli nikt dorosły za Was nie poreczy? A jezeli przy Waszej imprezce, rozłoża sie osoby które beda sprzedwac kundelki, to kto bedzie interweniował?
Narazie poza zgapieniem z katalogu wystawowego konkursy nic wiecej nie macie ani opracowane ani dopracowane. Przyjmujac takie zgłoszenia, powinniscie przyjmowac od razu zgode rodziców na udział osoby niepełnoletniej w takiej imprezie, tym bardziej ze jest to płatna impreza.
Jak pisała Negri pomysł jest dobry, ale jezeli nie bedzie opracowany i nie bedzie spełnionych formalnosci jakie musza być przy takiej imprezie a i opieka osób dorosłych, to mogą byc jedynie kłopoty których konsekwencje beda ponosic dorosli.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Problemy owszem mogą być. Bo o takiej imprezie trzeba powiadomić lekarza powiatowego. Jezeli nie powiadomicie to nawet straz miejska jezeli się pojawi to spisze Was i rodzice będą musie zapłacić kare. Kolejna afera wybuchnie jezeli okaze się ze nikt dorosły nie czuwa nad ta impreza. A takze kiedy nie bedzie na miejscu weterynarza. Weterynarza oczywscie nie bedzie bo nikt nie przyjdzie za darmo, a napewno nie przyjdzie jezeli dowie sie ze nie jest zgłoszona impreza u powiatowego. Przy takiej imprezie weterynarz ma obowiazek sprawdzic zaswiadczenia o szczepieniu, i pewnie wiekszosc ich nie bedzie miec, bo zapomnielsicie to uwzględnic w swoim poscie. Przyjmujac ogłoszenia handlowe i nie okresliwszy warunków dopuszczacie ze kazdy ma prawo sie ogłaszac a takze sprzedawac rozmnozone specjalnie kundelki albo rasowce bez papierów. I wtedy powstawje pytanie co z tego ze zbiezecie sto złoty na schron, jak ułatwicie psuedohodowcom sprzedaz kundelków.
Pozatym chcecie zebrac kase od ludzi na schron. Kiedy ktoś Was złapie na zbieraniu od ludzi pieniedzy, a schron nie bedzie nic wiedziec, to jak udowdnicie ze to miało być na schron, jezeli nikt dorosły za Was nie poreczy? A jezeli przy Waszej imprezce, rozłoża sie osoby które beda sprzedwac kundelki, to kto bedzie interweniował?
Narazie poza zgapieniem z katalogu wystawowego konkursy nic wiecej nie macie ani opracowane ani dopracowane. Przyjmujac takie zgłoszenia, powinniscie przyjmowac od razu zgode rodziców na udział osoby niepełnoletniej w takiej imprezie, tym bardziej ze jest to płatna impreza.
Jak pisała Negri pomysł jest dobry, ale jezeli nie bedzie opracowany i nie bedzie spełnionych formalnosci jakie musza być przy takiej imprezie a i opieka osób dorosłych, to mogą byc jedynie kłopoty których konsekwencje beda ponosic dorosli.[/quote]

Masz racje, mnie napoczątku też to zdziwiło, ale pomyślałam że skoro to wszystko jest juz takie "pewne" i "wszystko ustalone" To myślałam że one otym też pomyślałay i wszystko załatwiły. Ja napoczątku pomyślałam o weterynarzu i zgodzie aby w tym terenie były psy bo na boiskach to psy raczej niesą mile widziane:diabloti: A wtej chwili zastanowiły mnie te ogłoszenia "hodowlane" i co będzie jeżeli ktoś się "rozłoży" z kundelkami albo psami w typie rasy. A pozatym myślałam że one sa pełnoletnie skoro na własną ręke z organizowały taką impreze.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jak we Wrocławiu, ale w Ostrowie Wlkp. aby zbierać pieniądze na schronisko, należy robić to w porozumieniu ze schroniskiem, przynajmniej część osób musi należeć do jakiegośstowarzyszenia czy fundacji dla zwierząt i trzeba otrzymać zgodę z urzędu miasta na zbiórkę pieniędzy.

Jak nasze schronisko robiło zbiórkę to minął dobry miesiąc zanim załatwili wszystkie formalności.

Ja początkowo myślałam, że ta osoba jest organizowana przez ludzi dorosłych tak jak większość wystaw kundelków. A tu okazało się, że jest to robione przez kilka nastolatek bez pomocy dorosłych.

I w sumie wystawa już za miesiąc a nie ma ani sponosór, ani taśmy do zrobienia ringów... czyli trochę problemów jest i widać, że jest to organizowane na ostatnią chwile :roll:

Sam pomysł wystawy jest super, bo zawsze chciałam być na wystawie kundelków, tylko wszystkie były organizowane za daleko.

Sama jej organizacja pozostawia jednak wiele do życzenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']zaswiadczenia o szczepieniu[/quote]

Mamy! :D Byłam z Cziką na szczepieniu kompleksowym i na wściekliznę 5 listopada - zaświadczenie włożone w książeczkę i przygotowane. Dla mnie nie ma możliwości bez tego wejść na wystawę :P .

To lepiej szybko się zabrać za organizację - ten cały wet itd.

A nie można zebrać pieniędzy i dać na schronisko jako darowiznę, albo kupić za to karmę i dopiero dać dla bezdomnych psów? Na to chyba nie trzeba mieć zgody z żadnego urzędu? Ja wiem że na zbieranie do puszek trzeba mieć specjalne pismo i zgodę...

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Dla mnie nie ma możliwości bez tego wejść na wystawę :P .
[/QUOTE]
Ale nie kazdy o tym wie.

[QUOTE]A nie można zebrać pieniędzy i dać na schronisko jako darowiznę, albo kupić za to karmę i dopiero dać dla bezdomnych psów? Na to chyba nie trzeba mieć zgody z żadnego urzędu? [/QUOTE]
To zalezy ile bedzie psów. Jak nawet uzbierze sie z 40 to kasy bedzie cos z 200 zł, jak jeszcze odejdzie z tego tasma, dyplomy czy puchary, numerki, ulotki to obawiam się ze nawet na worek karmy nie starczy


[QUOTE]To lepiej szybko się zabrać za organizację - ten cały wet itd. [/QUOTE]
Tylko organizatorzy pomysłu nie odpowiadaja na pytania, ani propozycje aby zwrócili się do schroniska aby zrobić wspólna impreze.
Narazie ograniczono się do spisania prawie słowo w słowo z katalogu wystawy program i przepsiano go tutaj.
TYlko ze nie wzieto pod uwage, ze wystawy sa na blisko 2 tysiace psów, stad i tak rozplanowane godziny. I na wystawie jest wszystko od saniatariatów po ciepłe jedzenie.
A tutaj nie wiem po co 2 godziny od 8 - 10 trzeba przyjmowac te kilka psów. Jak przyjdzie atak zimy a już zapowiadaja we Wrocławiu od jutra dosc silny mróz, to czy ktos z Was wytrzyma od 8 do 16 z psem na takim zimnie? No i czy w tym miejscu są toalety? Bedzie można napic się chociazby goracej herabaty? Jakies krzesełka aby odpoczac? O godzinie 16 to juz bedzie robić się ciemno, czy rodzice sie zgodza abyscie wracali po ciemku do domów?
Taka impreza mogłaby byc naprawde fajna pod waunkiem ze dopracuje sie ja ze wszystkich stron, takze od tych przyziemnych jak toalety dla ludzi i dla psów. Bo wprawdzie obowiazkiem jest sprzatac po swoim psie, jednak jezeli ktos nie posprzata to organizator musi posprzątac taki teren i z kupek i ze smieci. A sponsorów nalezałoby poszukac ze dwa trzy miesiace wczesniej, a jak nie to samemu wymysleć jakies symboliczne nagrody. Które nie musza dużo kosztowac. No i koniecznie opieka dorosłych, bo osoba niepełnoletnia nie moze zatrudnic weterynarza, ani brac odpowiedzialnosci za taka impreze, szczególnie jakby sie zdarzyło jakie pogryzienie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WildH']Ktoś pisał że ustawi stoisko ;) .[/quote]
No wiesz to akurat na ostatnim miejscu, mozna wziasc termos. Tylko czy 8 godzin na mrozie albo na deszczu wszyscy wraz z psami wytrzymaja biorac pod uwage ze trzeba jeszcze dojechac do i z. No i czy są toalety?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA'] Tylko czy 8 godzin na mrozie albo na deszczu wszyscy wraz z psami wytrzymaja biorac pod uwage ze trzeba jeszcze dojechac do i z. No i czy są toalety?[/quote]
dokładnie:shake:ja się zastanawiam, czy aby na pewno jechać te 300km na tę wystawe... a jeszcze sie dowiaduje że organizatorki niepełnoletnie:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='basia bonnie']dokładnie:shake:ja się zastanawiam, czy aby na pewno jechać te 300km na tę wystawe... a jeszcze sie dowiaduje że organizatorki niepełnoletnie:crazyeye:[/quote]

Ja też musze się dobrze zastanowić czy jechać ok.700 km przedewszystkim ,że organizatorki są niepełnoletnie:roll:

Link to comment
Share on other sites

To już nie o to chodzi, że organizatorki są nastolatkami, ale o to, że robią to bez większej pomocy dorosłych. No i ten brak organizacji. Dziewczyny nie odpowiadają na pytania zadane w ostatnim czasie np. przez lalunę.

Też jestem zdania co agacia aby przenieść tą wystawę chociażby na luty-marzec.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...