Jump to content
Dogomania

I wystawa kundelków i psów bez rodowodu we Wrocławiu- dochód na schronisko !!!


Ewelina & Hera

Recommended Posts

[QUOTE]Też jestem zdania co agacia aby przenieść tą wystawę chociażby na luty-marzec.[/QUOTE]
Wiecie co taka impreza miałaby nabardziej optymalny czas późna wiosna- lato. Kiedy jest ciepło i mozna rozłozyc kocyk nawet własne krzesełko.
Musza byc toalety, jakies zaplecze z jedzeniem, piciem, kosze na odchody psów, torebki do zbierania. Weterynarz.
Impreza napewno nie tyle godzin bo i psów pewnie tyle nie bedzie. Jezeli datki na schronisko, to musi być to wszystko za zgoda i w kooperacji ze schroniskiem. I wtedy to oni sami zbieraja, mogą objac patronatem. Sponsorów nalezy poszukac zanim się ogłosi impreze. Ale to wymaga chodzenie, proszenie, rozmawianie a nie wysyłanie mailem.
Trzeba tez pomyslec nad charakterem imprezy. Nie da sie spisac programu z wystawy rasowej i zmienic to na wystawe kundelków. W tej chwili wysżło, ze całosc wystawy jest dla rasowych a kundelki maja sie miescic w jeden grupie. No i jakie kryteria? Chyba kazdy kto przyjedzie z psem to z takim co jest zadbany i wykąpany. A piękno to rzecz bardzo subiektywna. Jednemu sie kudłate spodobaja innemu gładkowłose, jednemu ogon w górze innemu ogon opuszczony. I jak tu wybrac najładniejszego kundelka. W grupach rasowych podobnie. Jezeli kazda rasa osobno to i tak wszystkie psy wygraja bo wiekszosci beda pojedyncze okazy. Wiec kto sie zgłosi ma nagrode. Troche to dla kundelków bedzie pokrzywdzenie, bo ich grupa bedzie najliczniejsza i tylko jeden wygrany. W grupach beda pojedyncze rasy osobno oceniane w grupie kundelków wszystkie kundelki razem i tylko jeden wybrany.
Jezeli zas da sie do rasy która bedzie minimalnie przypominac to i tak nie ma szansy z tym co jest rasowy.
WYstawa psów rasowych to nie wybór najpiekniejszego psa, ale tego który najbardziej ma zblizony wzorzec danej rasy i głównym celem wystawy jest zdobycie uprawnien hodowlanych. Pies najpiekniejszy to inaczej pies któy najwierniej oddaje wzorzec danej rasy.
Ale aby to stwierdzic trzeba naprawde duzo wiedziec o wielu rasach.
A tutaj jak porówanc psy rasowe do kundelków jak wyjdzie na Bis jeden kundelek i 9 rasowych które wyjda z grupy.
Mysle ze bardziej obiektywna mogłaby być impreza gdzie byłyby konkursy dla psów, sprawnosciowe, posłuszeństwa, sztuczki. Wtedy byłoby to bardziej miarodajne w wyborze najlepszych psów, najbardziej zgranej pary. Wtedy kazdy pies rasowy, nierasowy, na krótkich nóżkach, na długich, dłogowłsy, szorstkowłosy, czy gładkowłosy, miałyby równe szanse, konkursy otwarte dla wszystkich psów, no i widowiskowe i nikt by się nie nudził. I zamiast wystepu przez 3 minuty bo tyle trwałoby wybeiranie psa, mieliby zapewnione imprezy, zabawy na kilka godzin. I byłaby bardzo fajna zabawa. A wybór tych najlepszych psów, mialby bardziej obiektywne zasady niż czyjsc gust co jest ładne a co nie. Bo upodobania sa zawsze subiektywne.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 319
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dlatego właśnie od początku pytałam na jakiej zasadzie mają być oceniane grupy skoro w nich będą psy nie rasowe więc z jakie racji mają być oceniane według wzorca psów rasowych.

Wszystkie wystawy kundelków jakie widziałam odbywały się właśnie w ten sposób, że nie było podziału kundelek, w typie rasy i były konkurencje: najsympatyczniejszy kundelek, najbardziej posłuszny.

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie ja jestem wolontariuszka w naszym schronie od 3,5 roku. I myślę że jakbym pogadała z naszą dyrekcją i przedstawiała już konkretny plan to nie byłoby problemów. Ale przede wszystkim wystawa nie w zimie! Opcja wiosna/lato jest najlepsza.Ale jeśli mam iść z tym do naszej Pani dyrektor to muszę mieć jakiś konkretny zarys jak to ma wyglądać. Myślę, że warto w to wciągnąć straż dla zwierząt - choćby żeby pilnowali by nie było sprzedaży szczeniąt. Taka impreza to masa pracy i jeśli chcemy ją zorganizować to 1 czy 2 osoby nie dadzą rady. Musimy się zebrać uzgodnić pomyśleć podzielić zadania. Ja się włączam od razu... ktoś jeszcze??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Negri']Wiesz to wszystko jest do zorganizowania, wystarczy poprosić straż dla zwierząt ale to wymaga czasu... a nie uzyskałam odp dlaczego nie można na wiosnę przełożyć :roll:[/quote]
no właśnie, dlatego lepiej byłoby zrobić tę wystawe kiedy indziej, ale dobrze, żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Negri']Słuchajcie ja jestem wolontariuszka w naszym schronie od 3,5 roku. I myślę że jakbym pogadała z naszą dyrekcją i przedstawiała już konkretny plan to nie byłoby problemów. Ale przede wszystkim wystawa nie w zimie! Opcja wiosna/lato jest najlepsza.Ale jeśli mam iść z tym do naszej Pani dyrektor to muszę mieć jakiś konkretny zarys jak to ma wyglądać. Myślę, że warto w to wciągnąć straż dla zwierząt - choćby żeby pilnowali by nie było sprzedaży szczeniąt. Taka impreza to masa pracy i jeśli chcemy ją zorganizować to 1 czy 2 osoby nie dadzą rady. Musimy się zebrać uzgodnić pomyśleć podzielić zadania. Ja się włączam od razu... ktoś jeszcze??[/quote]

[quote name='Negri']Dlaczego????[/quote]

[quote name='Negri']Wiesz to wszystko jest do zorganizowania, wystarczy poprosić straż dla zwierząt ale to wymaga czasu... a nie uzyskałam odp dlaczego nie można na wiosnę przełożyć :roll:[/quote]

[quote name='basia bonnie']no właśnie, dlatego lepiej byłoby zrobić tę wystawe kiedy indziej, ale dobrze, żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik:roll:[/quote]

[quote name='Negri']Też mi się tak wydaje :roll: W to musi się zaangażować schronisko ! Powinna straż dla zwierząt, może jakiś sponsor typu karmy itp wszystko da sie zrobić tylko musimy to powoli i konsekwentnie zrealizować![/quote]


Wiecie co macie rację, kto chcę pomóc w organizacji proszę pisać na PW lub na gg : 5522291 :roll:

Sprawa jest raczej pilna bo jak się mamy zdecydować na zmainę terminu to trzeba zrobić to teraz...

Link to comment
Share on other sites

Wiesz ja myślę że nie ma co rozważać zmiany terminu tylko po prostu już zmienić. Zobacz już śnieg pada........... Lepiej to wyjdzie na późną wiosnę gdzie będzie można choćby z psem usiąść na kocu na trawie ;) Ja się wieczorkiem do Ciebie na gg odezwę bo teraz mykam ;)

Link to comment
Share on other sites

Co ja tu widze :crazyeye: jedna psica zgłoszona nad drugą się zastanawiam (czy nie dostanie cieczki) teroryzuje znajomych :diabloti: :mad: żeby pojechali ze swoimi psiurami a tu takie wieści że nic nie załatwione :shake:

Byłam pewna że skoro jest ogłoszenie to wszystko zapięte na ostatni guzik ewentualnie ostatnie sprawy do załatwienia :roll:

Ja nie zrezygnuje ale bardzo proszę o powiadomienie mnie jak zostanie ustalony termin wystawt to się napewno zjawie ;)

Link to comment
Share on other sites

Zdecydowanie termin wiosenno-letni byłby najlepszy.
I na pewno więcej osób byłoby chętnych wystawić swojego psiaka, jak i przyjść popatrzeć. Zimą nosa nie chce się wystawiać z domu, a jak jest ciepło, to aż przyjemnie posiedzieć sobie na trawce z psiakami.
Poza tym można by jeszcze jakieś pokazy zorganizować, np. frisbee, dog dancing, obedience lub innych psich dyscyplin. :cool3:

Link to comment
Share on other sites

No to jest dobry pomysł, ale nie wiem czy wszyscy się na niego zgodzą bo sa plakaty i ulotki rozdane. Uważam, że jest to dobry pomysł bo niestety na razie jest bardzo mało ludzi. Na razie mam zepsutego neta, więc nie oczekujcie szybkiej odpowiedzi.


Pozdrawiam: Ala & Szarek. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Poza tym dysponując większa ilościa czasu na przygotowania może warto by pomysleć o rekalmie szerszej niz dogomania? Np w gazecie? i wtedy przyszłoby więcej osób=wiekszy zysk dla schroniska.
Z pomysłów mam jeszcze, że jeśli schronisko sie włączy, to mogłoby zbierać datki wśród widzów. No i warto by pomysleć o jakowychs ulotkach z cyklu RASOWY=RODOWODOWY i o STERYLIZACJI...

Deklaruję pomoc w organizowaniu, myśę, że Aga (Visenna) też chęnie...

Ja chcę wystawić KrA :evil_lol: :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][COLOR=Red][SIZE=5]A więc tak, prawie wszyscy są za przełożeniem wystawy na wiosnę, więc wiosenny termin jest taki :[/SIZE][/COLOR]

[SIZE=7][COLOR=Red]
23.03.2008

[SIZE=5]Wszystkich chętnych do pomocy w organizacji wystawy proszę o kontakt na PW lub na gg: 5522291

Wszystkich serdecznie przepraszamy!!!
Mam nadzieję, że dzięki przełożonemu terminowi wystawa wypadnie lepiej.
[/SIZE][/COLOR][/SIZE][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Czy dokladniejsze zajrzenie do kalendarza naprawde boli? Przeciez 23 marca jest Wielkanoc:shake: I nie wiem jak inni,ale ja wole wtedy siedziec z rodzinka przy stole:cool3: Pomijajac juz to,ze w marcu moze tez byc snieg. Czemu az tak wam sie spieszy z ta wystawa? Nie mozna tego przelozyc na jakis miesiac bardziej pewny jesli chodzi o pogode? Ja proponuje maj lub czerwiec.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...