Jump to content
Dogomania

Kopiowanie uszu i ogonów jest zgodne z prawem


TuathaDea

Recommended Posts

[quote name='evel']No i proszę, Karilka, hańba Ci! Trzeba było Dolca sobie zarzucić na plecy i spieprzać :diabloti:[/QUOTE]
Na to wyszło. Ale pies był już bez ucha. A właścicielka robiła mi awanture, że puszczam takiego złego psa! To doberman! Jej pies jest zaprzęgowy! On nie jest agresywny bo takie psy to nawet z dziećmi sie wychowują! ...i masa niecenzuralnych zwrotów..
[SIZE=1]Oczywiście musiała przybiec z drugiego końca parku, gdy po raz 3 (!) odwołałam swojego psa od bójki, gdy tamten dopadał do niego z zębami. Czwarty raz skończył się źle bo husky mocno przesadził i mnie też już puściły nerwy (opóźniła się reakcja i nie zdąrzyłam odwołać swojego diabła)
[/SIZE]
W tym czasie pies mi zemdlał, zarzuciłam go na plecy i rura do taksówy do weta.:placz:

Oczywiście sprawę nadałam policji.
Dwa lata, intensywnie szukałam babsztyla po parku i osiedlu, z tym jej łagodnym, zaprzęgowym psem:angryy:.
Cholera chyba sie wyprowadziła natychmiast po tym zdarzeniu... albo psa sie pozbyła... nie wiem...
...ile miałam kombinacji tego co zrobię jak ją spotkam:roll:..

Mam zdjęcia robione "kalkulatorem" ale mój pies przez 3 miesiące chodził w takim opatrunku.
Potem kolejne 3 miesiące leczyłam stan zapalny w uszach...
I musiałam odmalować wetce sufit w lecznicy:evil_lol:.

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-V0FRK0SaA5M/URQsz2hz-lI/AAAAAAAAArA/cPxUk-TDuPQ/s512/DOLAR.JPG[/IMG]

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-xrlP18tcnSg/URQs9urklMI/AAAAAAAAArI/C6tcq76pmmo/s160/Zdjęcie(43).jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Doginka']Wierz - wiara, wierzyć
Wiesz-wiedzieć
To jak w końcu miało być? Naucz się najpierw poprawnej polszczyzny;-)[/QUOTE]
Widzę że mamy tu doczynienia z polonistką???? Miałam błąd, ale czy my rozmawiamy tu o błędach w pisowni???? Czy twoja wypowiedź była odnośnie pytania???? No i tacy ludzie zaśmiecają tylko forum, czymś takim

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Diana21']Widzę że mamy tu doczynienia z polonistką???? Miałam błąd, ale czy my rozmawiamy tu o błędach w pisowni???? Czy twoja wypowiedź była odnośnie pytania???? No i tacy ludzie zaśmiecają tylko forum, czymś takim[/QUOTE]


Dziecko drogie, albo zaczniesz pisać poprawnie i kulturalnie oraz przestaniesz nadużywać wykrzykników (na forach jest to nieuprzejme - nie wiem, czy wiesz), albo zgłoszę Cię do moda.

Wszyscy na tym wątku potrafią wyrażać swoje myśli w sposób kulturalny, a Ty jakoś masz z tym wielki problem. Czytać się tego nie da. Jeśli ktoś wymaga podstaw języka polskiego to chyba nie jest to dużo?? Trochę pokory.

Link to comment
Share on other sites

Wszyscy na tym wątku potrafią wyrażać swoje myśli w sposób kulturalny? No nie powiedziała bym. Tak bardzo kulturalnie się odnieśliście co do mojej wypowiedzi na temat kopiowania, na starcie byłam na przegranej pozycji, teraz tylko na mnie naskakujecie. A skaczcie sobie. Po prostu nie możecie przeżyć tego co napisałam. Drogie dziecko???? Nie, nie jestem już dzieckiem. Nadużywanie wykrzykników nieuprzejm, no nie wiedziałam, ale wiem napewno że nie jest zabronione.

Link to comment
Share on other sites

A tak wogóle to się już ode mnie odczepcie, nie podoba wam się moje zdanie na ten temat??? To już tego nie komentujcie bo to trochę bez sensu. Już żałuje ze się w ogóle wypowiadałam w tym temacie.jeszcze Czekunia mnie do moda zgłosi i będzie! Ktoś musi odpuścić, i to bede ja, tak więc pas z mojej strony, już napewno!

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]"Tak bardzo kulturalnie się odnieśliście co do mojej wypowiedzi na temat kopiowania, na starcie byłam na przegranej pozycji"[/QUOTE]

Nowe definicje...

Przejaw kultury: idealnie zgodne zdanie z rozmówcą na forum DYSKUSYJNYM.

Przejaw braku kultury: posiadanie odmiennego zdania od rozmówcy na forum DYSKUSYJNYM.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Doginka']Wierz - wiara, wierzyć
Wiesz-wiedzieć
To jak w końcu miało być? Naucz się najpierw poprawnej polszczyzny;-)[/QUOTE]

ja też się pogubiłam...

[quote name='Diana21']Wszyscy na tym wątku potrafią wyrażać swoje myśli w sposób kulturalny? No nie powiedziała bym. Tak bardzo kulturalnie się odnieśliście co do mojej wypowiedzi na temat kopiowania, na starcie byłam na przegranej pozycji, teraz tylko na mnie naskakujecie. A skaczcie sobie. Po prostu nie możecie przeżyć tego co napisałam. Drogie dziecko???? Nie, nie jestem już dzieckiem. Nadużywanie wykrzykników nieuprzejm, no nie wiedziałam, ale wiem napewno że nie jest zabronione.[/QUOTE]


[quote name='Diana21']A tak wogóle to się już ode mnie odczepcie, nie podoba wam się moje zdanie na ten temat??? To już tego nie komentujcie bo to trochę bez sensu. Już żałuje ze się w ogóle wypowiadałam w tym temacie.jeszcze Czekunia mnie do moda zgłosi i będzie! Ktoś musi odpuścić, i to bede ja, tak więc pas z mojej strony, już napewno![/QUOTE]

oj nerwusku... po prostu dopytujemy, co chciałas powiedzieć. a ty - uwaga - naskakujesz.



ludzie, naparwdę sądzicie, ze nie ma głupich psów? ja rozumiem bycie psiarzem, sama mam fijoła, ale mam też oczy i widzę różnice pomiędzy psami. niektóre SĄ bystrzejsze od innych, jedne lepiej kapują to, inne tamto. jedne są mega bystre, inne raczej niezbyt... ludzi, którzy nie mają do czynienia z psami można by zrozumieć, że uważają wszystkie psy za takie same, ale tutaj?
dziwne.

Link to comment
Share on other sites

haha
loguje sie na to forum raz na pół roku i włączam pierwszy lepszy kontrowersyjny wątek a tu proszę - to co zawsze.
Zabawne jest na dogo że jak pojawia sie ktoś nowy (kto nie ma tu zaplecza znajomych) od razu zostaje delikatnie mówiąc zjechany za to czy tamto bo wyraził swoje zdanie, które nomen omen mieć może - a potem jest ta sama zasada - czepianie sie do ortografii, gramatyki a na końcu tekst "że dziecko" albo "gimbaza".
Jak ja użyłam słowa dupa na forum to zaraz sie dowiedziałam że jestem pokolenie giertychowskie (haha - chciałabym) - a potem widziałam ze te oburzone najbardziej osoby na innych watkach używają słów gorszych - no ale wśród znajomych to można - ot filozofia dogo. dlatego to forum jest dla mnie troszeczkę jak koło wzajemnej adoracji :) najlepiej to widzą ludzie nowi.

a w temacie - jak można mówić że są psy bystrzejsze czy mądrzejsze - to jak mówic ze rasa ta i ta jest lepsza. Kurde kazdy uważa cos innego - dla mnie wyżły sa najmądrzejsze - od zawsze uczone do pracy intensywnej z człowiekiem - i nie lubię np pewnych ras, no ale litości nigdy nigdzie nie napisze ze np york jest głupi albo labrador jest tłusty i głupi czy inne takie głupoty.
Z psami jak z ludźmi - dobrze wykorzystany potencjał może dac mega efekty, a jak ktoś zrobi z psa maszynkę do aportowania piłki to może jedynie naiwnie myśleć że jego pies jest mądrzejszy :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='j0anka']haha
loguje sie na to forum raz na pół roku i włączam pierwszy lepszy kontrowersyjny wątek a tu proszę - to co zawsze.
Zabawne jest na dogo że jak pojawia sie ktoś nowy (kto nie ma tu zaplecza znajomych) od razu zostaje delikatnie mówiąc zjechany za to czy tamto bo wyraził swoje zdanie, które nomen omen mieć może - a potem jest ta sama zasada - czepianie sie do ortografii, gramatyki a na końcu tekst "że dziecko" albo "gimbaza".
Jak ja użyłam słowa dupa na forum to zaraz sie dowiedziałam że jestem pokolenie giertychowskie (haha - chciałabym) - a potem widziałam ze te oburzone najbardziej osoby na innych watkach używają słów gorszych - no ale wśród znajomych to można - ot filozofia dogo. dlatego to forum jest dla mnie troszeczkę jak koło wzajemnej adoracji :) najlepiej to widzą ludzie nowi.[/QUOTE]

Jeśli do mnie pijesz, to troszkę nie trafiłaś;)
Nie powiedziałam ani słowa na temat poglądów wyrażanych przez Dianę21 (sposób ich wyrażania pominę). Nikogo też na forum nie adoruję ani z nikim nie trzymam, bo za stara już jestem na internetowe przepychanki i ataki grupowe.
Natomiast razi mnie bardzo, jeśli ktoś nie umie kulturalnie rozmawiać, a do tego np. w 3 zdaniach używa (a w sumie nadużywa) 12 znaków zapytania. Mam problem z czytaniem takich rzeczy i myślę, że nie tylko ja...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sleepingbyday']
ludzie, naparwdę sądzicie, ze nie ma głupich psów? ja rozumiem bycie psiarzem, sama mam fijoła, ale mam też oczy i widzę różnice pomiędzy psami. niektóre SĄ bystrzejsze od innych, jedne lepiej kapują to, inne tamto. jedne są mega bystre, inne raczej niezbyt... ludzi, którzy nie mają do czynienia z psami można by zrozumieć, że uważają wszystkie psy za takie same, ale tutaj?
dziwne.[/QUOTE]
Ja to sobie sklasyfikowałam tak, że psy się natychmiast dostosowują do swoich właścicieli.
Pan nerwowy - jak pies ma być zrównoważony?
Pan ostoja spokoju - pies najpierw pomyśli a potem coś zrobi.
Pan kipiący agresją - pies kipiący agresją
Durny pan - durny pies

Często jest też tak, że psy są zostawione same sobie - wtedy dużo zależy od genetyki i temperamentu psa (np. basenji nigdy nie będzie szczekatym yorkiem, a samoyed nie powinien polować na przechodniów)

[quote name='j0anka']haha
loguje sie na to forum raz na pół roku i włączam pierwszy lepszy kontrowersyjny wątek a tu proszę - to co zawsze.
Zabawne jest na dogo że jak pojawia sie ktoś nowy (kto nie ma tu zaplecza znajomych) od razu zostaje delikatnie mówiąc zjechany za to czy tamto bo wyraził swoje zdanie, które nomen omen mieć może - a potem jest ta sama zasada - czepianie sie do ortografii, gramatyki a na końcu tekst "że dziecko" albo "gimbaza".
Jak ja użyłam słowa dupa na forum to zaraz sie dowiedziałam że jestem pokolenie giertychowskie (haha - chciałabym) - a potem widziałam ze te oburzone najbardziej osoby na innych watkach używają słów gorszych - no ale wśród znajomych to można - ot filozofia dogo. dlatego to forum jest dla mnie troszeczkę jak koło wzajemnej adoracji :) najlepiej to widzą ludzie nowi.

a w temacie - jak można mówić że są psy bystrzejsze czy mądrzejsze - to jak mówic ze rasa ta i ta jest lepsza. Kurde kazdy uważa cos innego - dla mnie wyżły sa najmądrzejsze - od zawsze uczone do pracy intensywnej z człowiekiem - i nie lubię np pewnych ras, no ale litości nigdy nigdzie nie napisze ze np york jest głupi albo labrador jest tłusty i głupi czy inne takie głupoty.
Z psami jak z ludźmi - dobrze wykorzystany potencjał może dac mega efekty, a jak ktoś zrobi z psa maszynkę do aportowania piłki to może jedynie naiwnie myśleć że jego pies jest mądrzejszy :)[/QUOTE]

Tak, tak bywa - masz rację. Ale to przez to, że w większosci logują się tu furiaci albo idioci.
"Stare nicki" - wiemy już kto jest jaki i czego można się spodziewać (pozdrawiam xxxx52)
"Nowe nicki" - pełen dystans (..boo aaa moooożeeee....") i badanie kto to jest.Jak z góry oskarża wszystkich o wszystko i używa 150 wykrzykników, to ...jak można nie mieć zastrzeżeń?:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Diana21']Mi osobiście podobają się psy z kopiowanymi uszami i ogonami.Jak doberman to tylko z kopiowanymi uszami i ogonem. Tak samo dog niemiecki z kopiowanymi uszami czy bokser. Oczywiście też spanielki bez ogonków, yoreczki, rotki,boksery. Jedni są za , drudzy przeciw. Ja zdecydowanie jestem na TAK :)[/QUOTE]
Ja przepraszam bardzo, ale czy moja wypowiedź była niekulturalna??? To wy chyba macie z tym problem. Nie mam nic sobie do zarzucenia,a bronić się przed wami jakoś trzeba. Prawdę mówiła j0anka. Dzięki ci za te słowa.

Sleepingbyday-"oj nerwusku... po prostu dopytujemy, co chciałas powiedzieć. a ty - uwaga - naskakujesz. " . i kto tu się czepia i zachowuje się niegrzecznie.dopytujecie się, tu chyba wszystko jasne. Miałam nie pisać ale jak czytam te wasze wypowiedzi to mnie krew zalewa. Dajcie spokój już temu. Czekunia i przez te znaki się tak na mnie zdenerwowałaś, nie wiedziałam że masz problem z czytaniem takich rzeczy. Pewnie zwróciłaś uwagę jak inni do mnie Odpisywali.Chciałam już dać tamu spokój, ale wy nie odpuszczacie. Ja też jestem za stara żeby się z kim kolwiek tutaj wykłucać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='j0anka']
a w temacie - jak można mówić że są psy bystrzejsze czy mądrzejsze - to jak mówic ze rasa ta i ta jest lepsza. Kurde kazdy uważa cos innego - dla mnie wyżły sa najmądrzejsze - od zawsze uczone do pracy intensywnej z człowiekiem - i nie lubię np pewnych ras, no ale litości nigdy nigdzie nie napisze ze np york jest głupi albo labrador jest tłusty i głupi czy inne takie głupoty.
Z psami jak z ludźmi - dobrze wykorzystany potencjał może dac mega efekty, a jak ktoś zrobi z psa maszynkę do aportowania piłki to może jedynie naiwnie myśleć że jego pies jest mądrzejszy :)[/QUOTE]
Tak gwoli ścisłości to w temacie byłoby, gdybyś zajęła stanowisko w sprawie, czy te najulubieńsze wyżły mogą współcześnie funkcjonować z ogonem czy nie.
Ale spoko - tu sami swoi - zmiana tematu jak najbardziej mieści się w stylu dogo :) :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Tak gwoli ścisłości to w temacie byłoby, gdybyś zajęła stanowisko w sprawie, czy te najulubieńsze wyżły mogą współcześnie funkcjonować z ogonem czy nie.
Ale spoko - tu sami swoi - zmiana tematu jak najbardziej mieści się w stylu dogo :) :)[/QUOTE]

Mogą, z notorycznie poranionym ^^ zdania nie zmienie

a tak z wczesniejszej dyskusji, do a_niusi, przeczytałam dyskusje na legawcach, generalnie, zawartość merytoryczna tam zawarta bardzo mała, a pies, o ktrym mówiłaś, nie jest psem intensywnie polującym, nie jest nawet w rękach myśliwych... tak mi się przypomniało...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Diana21']Ja przepraszam bardzo, ale czy moja wypowiedź była niekulturalna??? To wy chyba macie z tym problem. Nie mam nic sobie do zarzucenia,a bronić się przed wami jakoś trzeba. Prawdę mówiła j0anka. Dzięki ci za te słowa.

Sleepingbyday-"oj nerwusku... po prostu dopytujemy, co chciałas powiedzieć. a ty - uwaga - naskakujesz. " . i kto tu się czepia i zachowuje się niegrzecznie.dopytujecie się, tu chyba wszystko jasne. Miałam nie pisać ale jak czytam te wasze wypowiedzi to mnie krew zalewa. Dajcie spokój już temu. Czekunia i przez te znaki się tak na mnie zdenerwowałaś, nie wiedziałam że masz problem z czytaniem takich rzeczy. Pewnie zwróciłaś uwagę jak inni do mnie Odpisywali.Chciałam już dać tamu spokój, ale wy nie odpuszczacie. Ja też jestem za stara żeby się z kim kolwiek tutaj wykłucać.[/QUOTE]

rozmowa z tobą przypomina mniej wiecej to:

[IMG]http://fabrykamemow.pl/uimages/services/fabrykamemow/i18n/pl_PL//201301/1359493446_by_piwodex_500.jpg?1359493447[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

musze post pod postem, bo zapomniałam odnieść się do tego :-)

[quote name='Karilka']Ja to sobie sklasyfikowałam tak, że psy się natychmiast dostosowują do swoich właścicieli.
[B]Pan nerwowy - jak pies ma być zrównoważony?
Pan ostoja spokoju - pies najpierw pomyśli a potem coś zrobi.
Pan kipiący agresją - pies kipiący agresją
Durny pan - durny pies
[/B]
Często jest też tak, że psy są zostawione same sobie - wtedy dużo zależy od genetyki i temperamentu psa (np. basenji nigdy nie będzie szczekatym yorkiem, a samoyed nie powinien polować na przechodniów)



Tak, tak bywa - masz rację. Ale to przez to, że w większosci logują się tu furiaci albo idioci.
"Stare nicki" - wiemy już kto jest jaki i czego można się spodziewać (pozdrawiam xxxx52)
"Nowe nicki" - pełen dystans (..boo aaa moooożeeee....") i badanie kto to jest.Jak z góry oskarża wszystkich o wszystko i używa 150 wykrzykników, to ...jak można nie mieć zastrzeżeń?:roll:[/QUOTE]



tak, to częsty objaw, ale OBOK faktu, że psy też mogą być mniej lub bardziej bystre. to jest inna sprawa (choć może się łączyć). ale popatrz, ja mam dwa psy, swoją sunię i tzw wiecznego tymczasa (ponad dwa lata szuka domu). każde z nich jest inne, to jak z tym upodabnianiem się ;-)?

A, i mi nie chodzi o rasy, że róznią się inteligencją, bo genetyczne zdolności do pewnych rzeczy to też nie wszystko.

hej, naprawdę nie mogę pojąć, że niby wszystkie psy są mądre. no bo jak to tak? przecież każdy jest inny, indywidualny, wiec czy to nie przypadkiem troche ideologia, wynikła z głupiego mówienia ludzi "ten pies jest głupi i mnie nie rozumie"? oni nie mają racji, ale to nie oznacza, ze wszystkie psy to tytany intelektu ;-).

jak myślicie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kyu']Mogą, z notorycznie poranionym ^^ zdania nie zmienie

a tak z wczesniejszej dyskusji, do a_niusi, przeczytałam dyskusje na legawcach, generalnie, zawartość merytoryczna tam zawarta bardzo mała, a pies, o ktrym mówiłaś, nie jest psem intensywnie polującym, nie jest nawet w rękach myśliwych... tak mi się przypomniało...[/QUOTE]
sleeping -myślę, ze to dobry materiał na nowy temat :).

W skrócie odpowiem:

uważam, że pies to zwierze użytkowe, które ma zdolności pojmowania swiata kilkuletniego dziecka.
Jedne są bardziej podatne, drugie mniej.. Niektórymi panują w większości instynkty.

Mam od pół roku sukę, której NIGDY nie uderzyłam a zachowuje się ciągle tak,jakby węszyła sromotnego kopniaka.
Ma bardzo silnie rozwinięty instynkt przetrwania.

Dla przeciwwagi:

Mój nie żyjący doberman, również miał bardzo silny instynkt przetrwania, polegający w skrócie na filozofii:
"jak mi nie dasz zrobić tego, co chcę, to cię za#$%^&!"

Obydwa psy miały podobną przeszłość, jednak o ile Milva -nie potrafi ogarnąć i przystosować się do nowych warunków to Dolce - zrobił to perfekcyjnie. Kwestia siły charakteru i umiejętności przystosowania a co za tym idzie INTELIGENCJI
(idąc za def. inteligencja = umiejętność łączenia faktów i WYKORZYSTYWANIE wiedzy)

Załóż temat i daj linka :)


Co do tematu:

Gdyby mój doberman, miał kopiowane uszy - nie zostałby dwa razy o nie skrócony
(zagrożenie życia - krew sie leje z uszu jak z fontanny).

Jeżeli pies ma pracować (polować, walczyć, stróżować) - myślę, że kopiowanie powinno być dozwolone.
Ból za młodu - brak drastycznych obrażeń w dorosłym życiu.
Tyle na temat.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]"Jeżeli pies ma pracować (polować, walczyć, stróżować) - myślę, że kopiowanie powinno być dozwolone."[/QUOTE]

Zwłaszcza walczyć - w dzisiejszym społeczeństwie, to takich psów że ho-ho... :multi:

Daruj żarcik. :lol:

Ale tak naprawdę problem jest złożony. Pomija się np. kwestię, moim zdaniem istotną, bólów fantomowych.

A tak w ogóle... umówmy się, największy wrzask w obronie nieszczęsnych okaleczeń podnoszą ludzie dla których rola psa głównie się ogranicza do biegania po ringu i "ładnego wyglądania" . :cool3:

Są też ludzie nie tak dogmatyczni, tylko zwyczajnie nie empatyczni czy nie umiejący myśleć poza jakimś tam ustalonym schematem - jak nasza koleżanka Diana chociażby.

Generalnie kryterium "podoba się - nie podoba się" powinno zostać skreślone w odniesieniu do zabiegów niosących ze sobą jakieś tam cierpienie dla psa - dlatego z góry odrzucam zdanie takich pań Dianek. :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karilka']
Jeżeli pies ma pracować (polować, walczyć, stróżować) - myślę, że kopiowanie powinno być dozwolone.
Ból za młodu - brak drastycznych obrażeń w dorosłym życiu.
Tyle na temat.[/QUOTE]

Dziękuję, dobranoc, o to mi chodzi ;)

Link to comment
Share on other sites

No i co, moje biegają okaleczone po ringu, ale ja nie ograniczam się tylko do tego biegania. Moje psy poza ringiem prowadzą super psie życie - spacery, zabawa, wyjazdy do lasu, nad morze i w sumie wszędzie tam, gdzie ja jadę. Brudzą się, bawią, jedzą, śpią i niestety okaleczenie (czytaj kopiowany ogon i uszy) w niczym im nie przeszkadzają:lol: Mam też jednego naturalszczyka i nie zauważyłam wielkiej różnicy w ich porozumiewaniu się:lol: A może jednak - ten naturalszczyk jest "głupi jak but z lewej nogi" :roflt: - to był żart, bo każdy z moich kundli ma swoją osobowość:lol: A naturalszczyk, to cwaniak, który potrafi owinąć sobie wszystkich dookoła swojego ogona i każdy tańczy, jak on chce:roflt: Bo udaje takiego goopecka, a w sumie to mądra bestia jest:lol:
A dwa kopiowane też są różne, Gordon to najwspanialszy, najmądrzejszy głupi pies pod słońcem, a Lotos mu dorównuje, tylko jest z tych bardziej opornych - odważny poza ringiem, a na ringu zamienia się w głuchego uparciucha:lol: A jak są oba na ringu, to jest wtedy odważny:lol: I dodam jeszcze, że ten z ogonem żadko nim merda, a te kopiowane mało doopska nie zgubią, tak tymi kikutkami zamiatają:lol:
Sleepingbyday zna osobiście i może potwierdzić:lol:
No dobra, tak się pochwaliłam - wiem są przeciwnicy i zwolennicy kopiowania - ja należę do zwolenników, ale nigdy nie zamierzam nikogo obrażać, kto ma odmienne zdanie;-) Są gusta i guściki, są racje i racje, ale najbardziej liczy się to, żeby psy - te kopiowane i te naturalne miały godne i dobre życie;-)

A polonistką nie jestem, ale razi mnie niepoprawna polszczyzna, bo jestem Polką i lubię jak Polak poprawnie posługuje się pismem w swoim ojczystym języku;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Berek']Zwłaszcza walczyć - w dzisiejszym społeczeństwie, to takich psów że ho-ho... :multi:[/QUOTE]
Oj.. zdziwiłabyś się..:stormy-sad:

[quote name='Berek']A tak w ogóle... umówmy się, największy wrzask w obronie nieszczęsnych okaleczeń podnoszą ludzie dla których rola psa głównie się ogranicza do biegania po ringu i "ładnego wyglądania" . :cool3: [/QUOTE]
zwłaszcza "ładnego wyglądania", żeby mieć z czym się na osiedlu pokazać.

[quote name='Berek']Generalnie kryterium "podoba się - nie podoba się" powinno zostać skreślone w odniesieniu do zabiegów niosących ze sobą jakieś tam cierpienie dla psa - dlatego z góry odrzucam zdanie takich pań Dianek. :shake:[/QUOTE]
Ja też się z tym zgadzam.
[quote name='Kyu']Dziękuję, dobranoc, o to mi chodzi ;)[/QUOTE]
:bye:

Link to comment
Share on other sites

no moim zdaniem ktoś kto lubi kulturalne [U]dyskusje [/U]- to na dogo na watkach nt kopiwania, sterylki/kastarcji, "najlepszeh formy szkolenia" itp nie ma co szukać - bo tu zawsze sie znajdują mądrzejsi - i jesli się nie ma jak napisałam zaplecza ziomków - to i tak zaraz usłyszysz że to albo tamto i przy twojej wypowiedzi pojawi się brocha GIMNAZJUM :) albo inna.

Zapomniałam tez dodac - że tez właśnie czesto się słyszy ze to offtop albo "ej piszesz nie na temat" choc przez ostatnie 15 postów zamiast o kopiowaniu jest dysputa że "ktoś zaśmieca to forum" hihi zabawne

a co do juz stricte tematu - dla mnie ogon wyżłowi w niczym nie przeszkadza - mojej suce nigdy nic sie w niego nie stało - ale często rani łapy w terenie - jednak nie sugeruję ich amputacji. ;) wyznaje zasade że co kto lubi - ja osobiście nie uwazam ze kopiowanie jest super lub nie - u ważła nie jest moim zdaniem jakieś istotne - ale dobermany wyglądają dla mnie dziwnie (kwestia przyzwyczajenia? ) prawda jest taka że jest wiele gorszych rzeczy które sie robi psom niz to, dla mnie pewne rasy nie powinny nigdy powstać - bo samo ich istnienie jest krzywda dla tych psów. ale co mam zrobic - ludzie sa prózni a tego nikt nie zmieni.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...