Jump to content
Dogomania

Kopiowanie uszu i ogonów jest zgodne z prawem


TuathaDea

Recommended Posts

[quote name='evl']

Dopóki są większe tragedie w świecie psio-ludzkim, typu psy obdzierane ze skóry, wyrzucane przez okno, ciągnięte na sznurze za samochodem to kopiowanie naprawdę nie spędza mi snu z powiek. I nie wysilaj się, to moje subiektywne zdanie, które pewnie przez długi czas się nie zmieni i mam prawo je wyrażać, bo od tego jest FORUM DYSKUSYJNE.[/QUOTE]

Gdyby dac możliwosc wypowiedzi sprawcom tragedii ,,typu psy obdzierane ze skóry, wyrzucane przez okno, ciągnięte na sznurze za samochodem" i zadac im proste pytanie czy właściwie postępują z żywą , czująca istota, zapewne usłyszelibysmy: to mój pies i moja sprawa co z nim robię ,, I nie wysilaj się, to moje subiektywne zdanie..." i to,,naprawdę nie spędza mi snu z powiek" ,,bo na świecie są większe tragedie".
Po co więc cokolwiek robic? Po co pomagac zwierzakom? Po co ratowac psie bidy. Po co ??? Można przecież poszukac innej ,,ważniejszej" tragedii.
Tych zapewne na świecie nigdy nie zabraknie...
Czy można miec takie subiektywne zdanie? Można. Czy każdy ma prawo je wyrażac? Oczywiscie, że ma. Czy my musimy takie poglądy akceptowac?
Nie! Nie jesteśmy tacy ja ci zwyrodnialcy.
My jesteśmy inni bo kochamy psy. Dbamy o nie jak o członków rodziny.
Uszka i ogonki tniemy w odpowiednim czasie i odpowiednim miejscu, higienicznie i fachowo no i oczywiscie ,,bezboleśnie" bo....przecież kochamy nasze psy. :shake:
[quote name='Kiłi']Popieram! Dali by ładniejszego to byłyby inne wyniki...[/QUOTE]
Popieram!Trzeba coś z tym zrobic! Skoro ankieta nie jest obiektywna przez brzydotę psa to może zróbmy własną dogomaniacką ankiete z Twoim psem. Możesz wybrac najładniejsze zdjęcie. :razz:
Popierasz?

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Popieram!Trzeba coś z tym zrobic! Skoro ankieta nie jest obiektywna przez brzydotę psa to może zróbmy własną dogomaniacką ankiete z Twoim psem. Możesz wybrac najładniejsze zdjęcie. :razz:
Popierasz? [/QUOTE]
daj fote niekopiowanego CAO , to dam moją kopiowaną :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']daj fote niekopiowanego CAO , to dam moją kopiowaną :diabloti:[/QUOTE]

Wiem, że dla kazdego własciciela jego pies jest najpiękniejszy ale się nie pchaj. Kiłi podważa obiektywnosc ankiety więc dajmy jej fory. A Ty chwilowo musisz się obejsc ze smakiem. Innym razem pochwalisz się swoim psem. :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']Wiem, że dla kazdego własciciela jego pies jest najpiękniejszy ale się nie pchaj. Kiłi podważa obiektywnosc ankiety więc dajmy jej fory. A Ty chwilowo musisz się obejsc ze smakiem. Innym razem pochwalisz się swoim psem. :eviltong:[/QUOTE]
widzisz , bo ja mam się CZYM chwalić :diabloti: a Tobie pozostaje pisać zazdrosne posty jw :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']Gdyby dac możliwosc wypowiedzi sprawcom tragedii ,,typu psy obdzierane ze skóry, wyrzucane przez okno, ciągnięte na sznurze za samochodem" i zadac im proste pytanie czy właściwie postępują z żywą , czująca istota, zapewne usłyszelibysmy: to mój pies i moja sprawa co z nim robię ,, I nie wysilaj się, to moje subiektywne zdanie..." i to,,naprawdę nie spędza mi snu z powiek" ,,bo na świecie są większe tragedie".
Po co więc cokolwiek robic? Po co pomagac zwierzakom? Po co ratowac psie bidy. Po co ??? Można przecież poszukac innej ,,ważniejszej" tragedii.
Tych zapewne na świecie nigdy nie zabraknie...
Czy można miec takie subiektywne zdanie? Można. Czy każdy ma prawo je wyrażac? Oczywiscie, że ma. Czy my musimy takie poglądy akceptowac?
Nie! Nie jesteśmy tacy ja ci zwyrodnialcy.
My jesteśmy inni bo kochamy psy. Dbamy o nie jak o członków rodziny.
Uszka i ogonki tniemy w odpowiednim czasie i odpowiednim miejscu, higienicznie i fachowo no i oczywiscie ,,bezboleśnie" bo....przecież kochamy nasze psy. :shake:[/QUOTE]

A mnie się wydawało, że pewne sprawy zależą od tego, jakie kto ma w życiu priorytety. Bo ja zamiast płakać, że się ciągle kopiuje psy w naszym kraju, mimo śmiesznego martwego zakazu wolę realnie pomóc tym od "większych tragedii". Tak, wiem, jestem potępiona i zginę marnie. Miłego dnia :lol:

Edit: Vectraaaa, <ironia> Ty też jesteś potępiona na wieki wieków i w ogóle ja nie wiem, jak możesz tak traktować tego biednego malutkiego pieseczka :placz: Urżnęłaś jej uszy i ogon i jeszcze się chwalisz, jak możesz! Szatan Cię dopadnie, jak tylko rozprawi się ze mną :cooldevi: </ironia>

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evl'][B]A mnie się wydawało, że pewne sprawy zależą od[/B] [B]tego, jakie kto ma w życiu priorytety.[/B] Bo ja zamiast płakać, że się ciągle kopiuje psy w naszym kraju, mimo śmiesznego martwego zakazuwolę realnie pomóc tym od "większych tragedii". Tak, wiem, jestem potępiona i zginę marnie. Miłego dnia :lol:[/QUOTE]
Dobrze Ci się wydawało. Właśnie o tym był mój post. :lol:

[quote name='Vectra']widzisz , bo ja mam się CZYM chwalić :diabloti: a Tobie pozostaje pisać zazdrosne posty jw :eviltong:[/QUOTE]
Widzisz, ja z natury skromna jestem. Nie lubię się chwalic a już szczególnie nie lubię się chwalic moimi psami. Zazdrosna nie jestem bo nie mam o co. :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']
Popieram!Trzeba coś z tym zrobic! Skoro ankieta nie jest obiektywna przez brzydotę psa to może zróbmy własną dogomaniacką ankiete z Twoim psem. Możesz wybrac najładniejsze zdjęcie. :razz:
Popierasz?[/QUOTE]
A czego cholera moje psy w to mieszasz? Zajmij się lepiej sobą i swoimi psami, a nie głupawe teksty piszesz...
Miałam kopiowane, mam i mieć będe a Ty mi możesz co najwyżej naskoczyć:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kiłi']A czego cholera moje psy w to mieszasz? Zajmij się lepiej sobą i swoimi psami, a nie głupawe teksty piszesz...
Miałam kopiowane, mam i mieć będe a Ty mi możesz co najwyżej naskoczyć:evil_lol:
[/QUOTE]
Dlaczego Twoje psy?
Wyjaśniłam to wyżej.

Dlaczego piszę głupawe teksty?
Może dlatego:
[quote name='Kiłi'] Dali by ładniejszego to byłyby inne wyniki...[/QUOTE]
ps.
Dziękuję za kuszącą propozycję :cool3:. Przykro mi ale muszę odmówic. Wybacz.
Nie naskoczę Ci. Mam inne priorytety i...zainteresowania też.;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kiłi']Zajmij się lepiej sobą i swoimi psami, a nie głupawe teksty piszesz...
Miałam kopiowane, mam i mieć będe a Ty mi możesz co najwyżej naskoczyć:evil_lol:[/QUOTE]
[FONT=Verdana]Świat tak już jest skonstruowany , nawet nie wiadomo dlaczego , że do końca , wielu plag nie da się wyeliminować z życia . Weźmy dla przykładu kilka z nich , np. głód , smród , umysłowe ubóstwo , nierząd . Wg mnie , łamanie prawa i kopiowanie , należą do tej samej kategorii . Ja to rozumiem , ale co zrobię ? Mogłabym się pomodlić za Ciebie , ale niewierząca jestem . Sama widzisz , co to za tyfus jest taka plaga . Trzeba z tym żyć i tyle . :lol:[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

No jasne z tym,że mam nadzieję że coraz mniej weterynarzy będzie chciało ,a potem potrafiło kopiować.A kopiowanie robione samodzielnie w zaciszu domowym nie jest już tak ładne(nawet ogony)o uszach już nie wspomnę. Dawniej gdy kopiowanie było na porządku dziennym uszy ujechało się ciąć do specjalisty weterynarza i nie każdy weterynarz. był od wszystkich ras inaczej uszy cięło się dogom inaczej astkom Myślę ,że brzydko skopiowany pies będzie odstraszał swoim wyglądem ,a psy naturalne będą na porządku dziennym i ten barbarzyński obyczaj sam odejdzie w niepamięć.I tak ustawa takowych zabiegów zabrania.

Link to comment
Share on other sites

Taaa pojawili sie koledzy zwolenników że pies to zwierzę gospodarskie wiec podlega zootechnicznym zabiegom.
[URL="http://krakow.naszemiasto.pl/wydarzenia/48095,krakowski-sad-mozna-zabijac-psy-na-smalec,id,t.html"]Krakowski sąd: można zabijać psy na smalec! - Kraków - Naszemiasto.pl[/URL]

Walczyli o możliwosc kopiowania w MR, wiec wywalczyli ze pies to zwierzę gospodarcze i można jak świnie chowac. Wiec to pewnie tez muszą sobie zapisać na wielki sukces swojej walki aby pies został zwierzęciem gospodarskim

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[FONT=Verdana]Popatrzcie , minister od rolnictwa , ten po lewej , ma duże uszyska . W sam raz do korekty na sposób Charly .[/FONT]
[FONT=Verdana] [/FONT]
[FONT=Verdana][URL]http://www.minrol.gov.pl/FileRepozytory/FileRepozytoryShowImage.aspx?item_id=40842[/URL] [/FONT]
[FONT=Verdana][URL="http://www.minrol.gov.pl/FileRepozytory/FileRepozytoryShowImage.aspx?item_id=40842"][/URL] [/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kiłi']Miałam kopiowane, mam i mieć będe (...)[/QUOTE]
Dlaczego?
Serio pytam, bez napaści, bez oceniania. Chciałabym zrozumieć, co Tobą kieruje. Ze zdjęć w Twojej galerii widzę, że Spot nie miał ciętych uszu, Tops też nie ma, a Magnus już ma. Jaka różnica między nimi sprawiła, że u jednego zdecydowałaś się przeprowadzić zabieg, a u innych nie?

U Ciebie, [B]Vectra[/B], jest zresztą to samo. Klementyna, Franio i Marysia mają całe uszy, a Ajda - obcięte. Jakie są powody takiego podziału?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='behemotka']Dlaczego?
Serio pytam, bez napaści, bez oceniania. Chciałabym zrozumieć, co Tobą kieruje. Ze zdjęć w Twojej galerii widzę, że Spot nie miał ciętych uszu, Tops też nie ma, a Magnus już ma. Jaka różnica między nimi sprawiła, że u jednego zdecydowałaś się przeprowadzić zabieg, a u innych nie?
[/QUOTE]
BO TAK:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kiłi'][B]Bo mi się bardziej takie podobają[/B] ;) Pisząc kopiowanie, miałam bardziej na myśli z ciętym ogonem, chociaż w sumie powinnam chyba użyć słowa: "kurtyzowanie". Różnica między nimi jest przede wszystkim taka, że każdy jest innej rasy, np. Tops to (prawie) bolończyk - ich się nie tnie:eviltong: , po drugie: Magnus nie jest mój - więc tu ja nie miałam co decydować, chociaż nie wyobrażam go sobie z uszami ;) Chciałam żeby najmłodsza, bokserka miała cięty ogon, o uszach myślałam, ale biała szczególnie z plamą dziwnie by wyglądała. Następny pies o ile spełni pewne kryteria (będzie kolorowy, rasowy i rasy odpowiedniej) już byłby cięty całkowicie, w sensie razem z uszami ;)[/QUOTE]
To znaczy, że jeśli mi się podobają psy z wypalonymi na skórze symbolami runicznymi, i - w narkozie oczywiście, wszystko humanitarnie i bezpiecznie - ozdobię tak swojego psa, to według Ciebie wszystko jest w porządku, tak?

Nadal nie rozumiem podziału. "Ich się nie tnie", piszesz. Ale dlaczego? Na jakiej podstawie dokonujesz rozróżnienia, że te psy "się" tnie, a tych nie?
Bo zakładam, że jakaś podstawa istnieje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kiłi']Nie za bardzo rozumiem o co Ci wogóle chodzi?
Bolończyków się po prostu nie tnie i już, skąd ja mam wiedzieć dlaczego. Wejdz na forum bolończyków i się zapytaj hodowców jeżeli Cie to interesuje:niewiem:.[/QUOTE]
Szukam konkretów, argumentów. Powodów, dla których jednym psom "się" ucina uszy i/lub ogony, a innym nie.
Co do bolończyków - przyznajesz, że nie wiesz, dlaczego im nic "się" nie tnie.
A wiesz, dlaczego bokserom "się" tnie?

BTW: Spot był bodajże w typie boksera. Mimo to nie miał ciętych uszu. Od tamtej pory zmieniły Ci się poglądy czy to jednak nie zależy od rasy? Zamiast mnie zbywać, napisz proszę, na jakiej podstawie decydujesz, które z Twoich psów będą miały ucięte uszy/ogony, a które nie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kiłi']Spot był kundlem kupionym kiedyś na bazarze, [B]ogon miał już ucięty (i dobrze:diabloti:)[/B] . EOT.[/QUOTE]
Ok, na razie mi wychodzi, że wg Kiłi:
- psy w typie boksera powinny mieć amputowany ogon, ale uszy już nie;
- boksery w kolorze białym (szczególnie z plamą!) powinny mieć usunięty ogon, ale nie powinny mieć ciętych uszu; bo "dziwnie by wyglądały";
- boksery w kolorach innych niż biały powinny mieć cięty i ogon, i uszy; te już najwyraźniej dziwnie nie wyglądają.
Logiki w tym specjalnej nie widzę :hmmmm:. Skoro kolor sierści się liczy, to oczu też? A płeć? A miejsce urodzenia, liczba rodzeństwa, pierwsza litera imienia matki?... Nadal nie kumam kryteriów doboru psów do "ulepszenia".

Na pytania o konkretne powody takich, a nie innych decyzji, Kiłi odpowiadać nie zamierza. Spoko, przymusu nie ma, po prostu chciałam poznać sposób myślenia zwolennika operacji plastycznych u psów; i poznałam takie oto argumenty:
[quote name='Kiłi'][B]Bo mi się bardziej takie podobają[/B] ;)[/QUOTE]
oraz
[quote name='Kiłi'][B](...) nie wyobrażam go sobie z uszami[/B] ;)[/QUOTE]
Ludki od wyżłów to przynajmniej udają, że im chodzi o dobro psów - żeby się biedactwa nie pokaleczyły podczas pracy w lesie :roll:. Tutaj mamy bez ogródek: bo tak.

Chyba że ktoś jednak przedstawi konkrety? Ja naprawdę staram się mieć otwarty umysł, zrozumieć jeśli nie metody, to przynajmniej pobudki drugiej strony. Ale przy nastawieniu pt. "tak chcę, odczep się i koniec tematu" to niełatwe.

Link to comment
Share on other sites

Behemotka, nie wymyślaj sobie rzeczy, których nie powiedziałam!!
"psy w typie boksera powinny mieć amputowany ogon, ale uszy już nie"

"boksery w kolorze białym (szczególnie z plamą!) powinny mieć usunięty ogon, ale nie powinny mieć ciętych uszu; bo "dziwnie by wyglądały";"

"- boksery w kolorach innych niż biały powinny mieć cięty i ogon, i uszy; te już najwyraźniej dziwnie nie wyglądają" haha padłam:mdleje::roflt: Nigdzie nie napisałam, że powinny, więc prosze Cie... trudno naprawde z Tobą rozmawiać skoro takie głupoty sobie wymyślasz:evil_lol: Dlatego nie będe:evil_lol: Twoja interpretacja moich postów tylko mnie powala z nóg i rozśmiesza:evil_lol: Bez obrazy dla Ciebie, no ale naprawde skąd Ty to wzięłaś? Gdzie ja napisałam, że wszystkie boksery na świecie "powinny" być cięte, białe z uszami. Na pierwszego białego wpływu nie miałam, dog nie mój, bolończyków się nie tnie (nieee wiem, zapytaj hodowców;) ), a bokserce w końcu uszy zostawiłam, jakoś tak wyszło, nie ma w tym jakiejś filozofii, czego oczekiwałaś? Że co powiem?


[SIZE=1]Dodam po cichu, że niektóre boksery z ogonami podobają mi się, ale ja wole mieć bez i już, po prostu, bez żadnej wielkiej filozofii.[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kiłi']Behemotka, nie wymyślaj sobie rzeczy, których nie powiedziałam!!
(...)
Nigdzie nie napisałam, że powinny, więc prosze Cie... trudno naprawde z Tobą rozmawiać skoro takie głupoty sobie wymyślasz:evil_lol: Dlatego nie będe:evil_lol: Twoja interpretacja moich postów tylko mnie powala z nóg i rozśmiesza:evil_lol: Bez obrazy dla Ciebie, no ale naprawde skąd Ty to wzięłaś? Gdzie ja napisałam, że wszystkie boksery na świecie "powinny" być cięte, białe z uszami. Na pierwszego białego wpływu nie miałam, dog nie mój, bolończyków się nie tnie (nieee wiem, zapytaj hodowców;) ), a bokserce w końcu uszy zostawiłam, jakoś tak wyszło, nie ma w tym jakiejś filozofii, czego oczekiwałaś? Że co powiem?


[SIZE=1]Dodam po cichu, że niektóre boksery z ogonami podobają mi się, ale ja wole mieć bez i już, po prostu, bez żadnej wielkiej filozofii.[/SIZE][/QUOTE]
Kiłi, Twoje własne słowa. Na pytanie, dlaczego Spot mimo fizycznego podobieństwa do boksera nie miał ciętych uszu, odpowiadasz:
[quote name='Kiłi']Spot był kundlem kupionym kiedyś na bazarze, ogon miał już ucięty (i dobrze:diabloti:) . EOT.[/QUOTE]
Wcześniej piszesz:
[quote name='Kiłi'][B]Chciałam żeby najmłodsza, bokserka miała cięty ogon, o uszach myślałam, ale biała szczególnie z plamą dziwnie by wyglądała. Następny pies o ile spełni pewne kryteria (będzie kolorowy, rasowy i rasy odpowiedniej) już byłby cięty całkowicie, w sensie razem z uszami ;)[/B][/QUOTE]
Czyli białej bokserce uszu nie odcięłaś, bo "dziwnie by wyglądała". Psu kolorowemu już zamierzasz odciąć. To gdzie tu wymyślanie?
Nie, nie pisałaś, że powinny, tylko co zrobiłaś, co chciałaś zrobić i co zrobić zamierzasz (które poddawać operacji plastycznej, które nie). Nie wspomniałam też, że chodzi Ci o wszystkie na świecie, spokojnie ;). Mowa o jednostkach.

Miałam nadzieję, że odpowiesz konkretnie, dlaczego niektóre psy wolisz z całymi uszami i ogonami, a inne po amputacji. Według jakich kryteriów przeprowadzasz podział. Na razie jedyną odpowiedzią, jakiej udzieliłaś, jest "bo tak" i "bo tak mi się podoba".

Nawiasem mówiąc, nie lubisz chyba za bardzo bokserów? Wzorzec tej rasy stwierdza jasno:
Uszy: [B]Zachowane w stanie naturalnym[/B] są odpowiedniej wielkości, osadzone po bokach w najwyższej części mózgoczaszki. W spoczynku przylegają do policzków, w stanie wytężonej uwagi skierowane są do przodu tworząc wyraźną fałdę.
OGON: Osadzony raczej wysoko niż nisko, [B]zachowany w stanie naturalnym[/B].
To trochę tak, jakby lubić dalmatyńczyki, tylko żeby przypadkiem ciapek nie miały :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...