Jump to content
Dogomania

Kopiowanie uszu i ogonów jest zgodne z prawem


TuathaDea

Recommended Posts

[quote name='iwona&CAR'][B]Piszesz ze ktos tu ma sie pohamowac bo moze wyleciec ,a Tobie wolno wszystko ?[/B]
[B]W kolko piszesz to samo i w kolko OKLAMUJESZ FORUMOWICZOW!!!!!!!![/B]
Takiego psa odebralam z lotniska.
DOKLANIE OSZUKANA PRZEZ HODOWCE,raz ze obciela ogon bez mojej zgody !!!! postawila przed faktem dokonanym ,oprocz tego wyslala mi psa nie tego co sobie zyczylam ( ten trafil na Fiji) - ale i tak trudno to Ci zrozumiec .
Tak jak ktos tu napisal, nie potrafisz rowniez zrozumiec ,posiadanie psa kopiowanego nie jest zabronione,kopiowanie jest nielegalne.
Widzisz ja sobie zdawalam sprawe co jest kopiowanie dla psa ,niestety hodowca uwazal ze pierwszy pies w Sydney powinien wygladac wg wzorca .W odroznieniu od Ciebie ja nie potepiam ludzi ktorzy maja ,a nawet chcieli miec kopiowanego psa a jednak pozniej potrafili sie zastanowic nad tym problemem,przemyslec I ZMIENIC ZDANIE !!!! nie przekreslam ich.
Choc w moim pojeciu obcinanie zdrowych czesci ciala tylko dla fanaberii [SIZE=2]to mysle wprost- jest to ulomnosc umyslowa, u niektorych trwala u niektorych do ogarniecia.[/SIZE]
[SIZE=2]Jak np zrozumiec weta ktory tu pisze [/SIZE]
[SIZE=2]Lutomska :[/SIZE]
[SIZE=2][I]"jestem zwolennikiem kopiowania,lekarzem weterynarii,posiadaczka kilku psow....[/I][/SIZE]
[I]-ja nie probuje argumentowac za kopiowaniem-bo uwazam ze[B] jest to prywatna sprawa nabywcy psa i hodowcy[/B]-ktory bierze za szczenieta calkowita odpowiedzialnosc-i moze od tego trzeba bylo zaczac "[/I]
Ten kto maltretuje wlasne dziecko tez powinno byc jego wlasna sprawa wg takiego rozumowania .
Trudno sie dziwic ,skoro dla tego weta, to obciecie ogona jak obciecie paznokcia:mad:[/QUOTE]

Tak,tak ,no i sie pomylili i wogole.....Zauwazylam rowniez pewna zmiane.Jak to zawsze bywa punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia.Do tej pory psami p,Suskiego podpierano sie przy krzykach o jego niepoprawnym stosunku do kopiowania i o tym,ze jest czlowiekiem,ktory nowelizacja o ochronie praw zwierzat,zajmowac sie nie powinnien.Teraz sie okazuje,ze posiadanie psow kopiowanych ,nie jest zadna zbrodnia,i wszystko spada na hodowce.No to jak to jest,jest tym zlym poslem czy tylko posiada psy ciete-zdecydujcie sie:lol: Ja dalej twierdze,ze Suski i Iwona = wlasciciel psa kopiowanego.Jezeli mamy osadzac kogos tylko po tym,ze maja psa kopiowanego to porowno!

Iwona,skoncz juz z ta weterynarz bo mi sie nie dobrze robi .Powtarzasz ta sama historie jak mantre.Rozni lekarze popelniaja rozne bledy,czy to oznacza,ze mam sie leczyc u zielarki?!Czy jedna nieprzemyslana wypowiedz ma rzucac zle swiatlo na wszystkich vetow?

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE][IMG]http://www.dogomania.pl/images/misc/quote_icon.png[/IMG] Napisał [B]iwona&CAR[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/showthread.php?p=17365879#post17365879"][IMG]http://www.dogomania.pl/images/buttons/viewpost-right.png[/IMG][/URL]

Takiego psa odebralam z lotniska.
DOKLANIE OSZUKANA PRZEZ HODOWCE,raz ze obciela ogon bez mojej zgody !!!! postawila przed faktem dokonanym ,oprocz tego wyslala mi psa nie tego co sobie zyczylam ( ten trafil na Fiji) - ale i tak trudno to Ci zrozumiec .[/QUOTE]
mogłaś psa odesłać , jeśli nie spełniał Twoich oczekiwań :)
ja rozumiem , tylko nie rozumiem Twojego tłumaczenia
jeśli klientowi , a klientem hodowcy byłaś - masz prawo odmowy zakupu psa - bo nie spełniał Twoich oczekiwań
jeśli jasno i wyraźnie , podkreślałaś - że życzysz sobie psa naturalnego , a psa dostałaś kopiowanego , mogłaś wystąpić na drogę sądową - dużo rzeczy mogłaś , ale wolisz tu biadolić i oczerniać hodowcę ... i bawić się w ciocię poszkodowaną
To że masz psa kopiowanego , to nie jest wina hodowcy :) tylko Twoja , że takiego nabyłaś - skoro odebrałaś , wzięłaś - to popierasz kopiowanie , bo psa kopiowanego posiadasz ...
czy Ty to rozumiesz ? już podałam przykład złodzieja i pasera
dam ci na przykładzie .. idąc Twoim tokiem rozumowania
hodowca = złodziej , bo psa skopiował
ty nabyłaś psa skopiowanego , wg Ciebie , niezgodnego z prawem - jesteś paserem :)


porównanie maltretowanego dziecka do kopiowanego psa , :hmmmm: Iwono , maltretujesz psa , a to podchodzi pod ustawę o ochronie zwierząt - masz psa , który ma obcięte zdrowe części ciała . No i musisz z tym żyć i klepać tu od nowa , wypowiedzi wetów :)

Teraz wymyśl ciekawszą argumentacje , dlaczego jesteś hipokrytką ... pierwszy kopiowany , idealny wg wzorca czarnysz , w Sidney - wow , jesteś królową wsi i okolic , cóż za szpan , ale jak to brzmi , WOW mrrrrr PIERWSZY :diabloti:

przeczytaj swój podpis - zobacz jak sama hańbisz zawód weterynarzy , mając kopiowanego psa i krzycząc jaka to zbrodnia :)
i jeszcze masz czelność ich cytować , posiadając kopiowanego psa ...

a do Syllepsis - tak króciutko - dwóch polaków , a 10 zdań
nie liczy się ilość weterynarzy , liczy się jakość ich usług i wiedzy
już pisałam , mam obecnie 10 letniego samca , wet o zdrowych zmysłach , nie podejmie się kastracji , tegoż psa , bo zagraża to jego życiu .. gdyby kastracja nie niosła za sobą ryzyka ... wycięli by bez wahania .. oczywiście , że znajdą się weci , którzy bez względu na stan pacjenta i wiek , zrobią wszystko - tylko ja z takich usługodawców nie korzystam , zbyt cenię sobie życie, jedynego , największego , przyjaciela człowieka - czyli psa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']

a do Syllepsis - tak króciutko - dwóch polaków , a 10 zdań
nie liczy się ilość weterynarzy , liczy się jakość ich usług i wiedzy
już pisałam , mam obecnie 10 letniego samca , wet o zdrowych zmysłach , nie podejmie się kastracji , tegoż psa , bo zagraża to jego życiu .. gdyby kastracja nie niosła za sobą ryzyka ... wycięli by bez wahania .. oczywiście , że znajdą się weci , którzy bez względu na stan pacjenta i wiek , zrobią wszystko - tylko ja z takich usługodawców nie korzystam , zbyt cenię sobie życie, jedynego , największego , przyjaciela człowieka - czyli psa[/QUOTE]

Ja nie wiem czy osoby pokroju [B]Syllepsis[/B],powinny wogole zabierac glos na tematy ,gdzie omawiane sa jakies wartosci.Z jednej strony histeryzuje nad czyms ,co ze wzgledu na minimalne dzialania powinno stac sie tematem podrzednym ,z drugiej strony swoj cynizm i sarkazm kieruje na ludzi ,tylko dlatego bo wyznaja jakies swoje wartosci.Stalo sie ostatnio modne,zeby pozyskac poklask w pewnych kregach,trzeba szydzic ze srodowisk,ktorzy albo nie sa swiadomi,naglym ich zainteresowaniem,badz nie moga sie bronic.Dla przypomnienia naigrywanie sie z kobiet modlacych sie pod kapliczka.Syllepis jestes pindzia schowana za swoja klawiaturka z rumiencem na licu i czyhajaca by komus wirtualnie dowalic!, oczekujac braw jak dziecko lizaka.
Hipokryzja prosze panstwa w tym temacie przerasta juz was samych....Teraz mozecie wytknac mi moje bledy ortograficzne :)),bo z braku rzeczowej argumentacji,albo tak robicie,albo atakujecie oponenta z piana na ustach ...buzka!

PS.
[B]Iwona od kopiowanego ctr.[/B]
Hodowca kopiuje psa na wyrazne zyczenie ,kupujacego.Czesto jest tak,ze poprzedza to wplacenie jakiejs ustalonej zaliczki.Tak prawdopodobnie bylo w twoim przypadku.To wlasnie ludzie podobni jak ty,nakrecaja ta koniunkture.Jaki ma interes hodowca w kopiowaniu swoich szczeniat ( chyba ,ze chce sobie takowe zostawic).ma taki interes,ze musi ponosic dodatkowe koszty,gdzie przy mnogich miotach ,byla by to suma zapewne znaczaca...Koszt psa w orginale i cietego jest taki sam(jezeli nie prosze mnie poprawic..)

Cos mi sie jeszcze przypomnialo.Podawaliscie tu cytaty petycji organizacji kynologicznych jak PKPR,PFK i inne cuda.Blagam zaglebijcie sie wewnatrz tych tworow .Na ich forach ludzie otwarcie sie przyznaja ,ze rozmnazaja psy bezpapierowe dostajac brawa za wklejane zdjecia jakis kolejnych kynologicznych "nowinek",ktore sa wynikami produkcji szczeniat bazarowych.Jezeli wasza wiedza ma podstawy z takich zrodel ,to szczerze gratuluje!! :))

Link to comment
Share on other sites

Jestem w szoku, jak można komuś w imię własnego widzimisię ( bo tym jest bezwzględne dążenie do wzorca rasy) zadawać niepotrzebny ból??? I to mówią osoby, które kochają zwierzęta?? Wolę żeby pies wyglądał jak zwykły kundel podwórzowy ale nigdy, przenigdy nie cierpiał bez powodu. Zresztą dlaczego kundel ma być gorszy od rasowego, dla kogoś to może być najcudowniejszy przyjaciel na świecie, oczywiście na wystawę nie pójdzie ale co z tego. Miałam cocer spaniela z kopiowanym ogonem jako dziecko, dostaliśmy go od klienta ojca, któremu pies po kilku latach zaczął "przeszkadzać", do dzisiaj pamiętam w jakim byłam szoku jak mi tłumaczyli czemu ma taki króciutki ogonek, i do dzisiaj nie rozumiem po co ludzie to robią.

Link to comment
Share on other sites

[B]Masza44[/B]
Bo Ci ludzie maja/mieli gdzies zakodowane swoje wzorce.Dlugo by pisac o tym skad sie to wzielo.Podejscie do zwierzat radykalnie od tamtych czasow sie zmienia.Wbrew opini osob ktore zaciekle bronia stanowiska,ze kopiowanie psow jest nadal powszechne.Smiem stwierdzic,ze w pseudohodowlach ten proceder jest czesciej praktykowany,anizeli w hodowlach psow rasowych.Dzieje sie to z prostego wzgledu,zeby nadac mieszancom ich okreslonej "rasowosci".
Zle napisalas [B]( bo tym jest bezwzględne dążenie do wzorca rasy).[/B]Wzorzec ras jest juz okreslony,sa wciaz jednak ludzie ktorzy widza psa w postaci poprzedniego wygladu.
Kundel nie jest w niczym gorszy od psa rasowego.Jest tylko konsekwencja czyjegos niedopilnowania badz swiadomego rozmnazania w celach zarobkowych.Kiedy wlasciciele psow kopiowanych sa przez niektorych uznawani za barbarzyncow,sterylizacja i kastracja sa wstawiane w ramki,a sa zabiegami zdecydowanie bardziej traumatycznymi.Zeby zaraz nie podniosl sie tu krzyk histerii co niektorych panienek-rozumiem sens stosowania tych zabiegow,ale w rozpatrywaniu odczuc bolu,nie mozna go pomijac i powiedziec,ze sa dla psa blogoslawienstwem,bo tym moze byc tylko jego zdrowo myslacy wlasciciel.W zyciu z tym ostatnim wiadomo jak jest!

Link to comment
Share on other sites

hmm po części się zgadzam, jednak sterylizacja czy kastracja ma pożądane skutki medyczne i dlatego zadawanie tego bólu jest uzasadnione dobrem zdrowotnym zwierzęcia a także zapobieganiem bezdomności wśród psów poprzez nierozmnażanie ich. Czasem kopiowanie uszu też ma na celu względy medyczne i to nie budzi mojego sprzeciwu Ja sama miałam i psy rasowe trafiające do nas po przejściach jak i mieszańce. Obecnie mam mieszańce " z odzysku" i nie wyobrażam sobie niewysterylizowania ich, bo nie ufam sobie tam bardzo, że udałoby mi się upilnować je zawsze, przy każdej cieczce a jestem zdania, że jeśli nie możemy zapewnić szczeniakom domów na 100% sprawdzonych, idealnych, zanim się urodzą to nie można rozmnażać psa. A to czy jest on rasowy czy nie to drugorzędna sprawa. Trochę przeraża mnie świat, gdzie są tylko psy rasowe. Co by się stało z różnorodnością? Jednak w obecnym stanie rzeczy, kiedy jeszcze wielu ludzi kompletnie nie myśli o sterylizacji i schroniska są przepełnione szczeniakami i starszymi psami latami czekającymi na dom, w ogóle rozmnażanie psów niehodowlanych jest dla mnie brakiem odpowiedzialności, bezsensem i okrucieństwem wobec tych, które już są.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='masza44']hmm po części się zgadzam, jednak sterylizacja czy kastracja ma pożądane skutki medyczne i dlatego zadawanie tego bólu jest uzasadnione dobrem zdrowotnym zwierzęcia a także zapobieganiem bezdomności wśród psów poprzez nierozmnażanie ich. Czasem kopiowanie uszu też ma na celu względy medyczne i to nie budzi mojego sprzeciwu Ja sama miałam i psy rasowe trafiające do nas po przejściach jak i mieszańce. [B]Obecnie mam mieszańce " z odzysku" i nie wyobrażam sobie niewysterylizowania ich, bo nie ufam sobie tam bardzo, że udałoby mi się upilnować je zawsze, przy każdej cieczce [/B]a jestem zdania, że jeśli nie możemy zapewnić szczeniakom domów na 100% sprawdzonych, idealnych, zanim się urodzą to nie można rozmnażać psa. A to czy jest on rasowy czy nie to drugorzędna sprawa. [B]Trochę przeraża mnie świat, gdzie są tylko psy rasowe. Co by się stało z różnorodnością? [/B]Jednak w obecnym stanie rzeczy, kiedy jeszcze wielu ludzi kompletnie nie myśli o sterylizacji i schroniska są przepełnione szczeniakami i starszymi psami latami czekającymi na dom, w ogóle rozmnażanie psów niehodowlanych jest dla mnie brakiem odpowiedzialności, bezsensem i okrucieństwem wobec tych, które już są.[/QUOTE]

No sama widzisz,dla jednych ciecie ucha,dla jego wygladu jest analogicznym tlumaczeniem co Twoje o sterylizacji.Powiedziawszy dobitnie,dla Twojego swietego spokoju-bez urazy.Ja mam dwie suki i skolei nie moge sobie wyobrazic ,abym ich nie upilnowala,a sa to psy z temperamentem,potrafiace w tym okresie przechodzic sprytem same siebie.Nie wierze w to,ze na swiecie beda same psy rasowe.Mam jednek nadzieje,ze schroniskowej biedy bedzie znacznie mniej,a adopcja bedzie zaszczytem.

Link to comment
Share on other sites

Nadal się nie zgadzam, że kopiowanie daje korzyści takiej natury jak sterylizacja ( chodzi mi o stronę medyczną o to , że sterylizacja i kastracja jest dobra dla nich zdrowotnienie i nie tylko o zapobieganie ciąży mi chodzi ale przede wszystkim ropomaciczu, ciążom urojonym i nowotworom sutków a u psów przerostowi prostaty - wierzcie mi mam 13 letniego niekastrowanego psa u rodziców i z przerostem takim, że musiał mieć operację na odbyt bo mu zaczęło uciskać...). Jak spokój sumienia można otrzymać przez skopiowanie ucha? Co to samemu psu daje? No nic, zostawiam tę dyskusję, dalej tego nie zaakceptuję tak jak i 20 lat temu przy krótkim ogonku Dżekiego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='masza44']Nadal się nie zgadzam, że kopiowanie daje korzyści takiej natury jak sterylizacja ( chodzi mi o stronę medyczną o to , że sterylizacja i kastracja jest dobra dla nich zdrowotnienie i nie tylko o zapobieganie ciąży mi chodzi ale przede wszystkim ropomaciczu, ciążom urojonym i nowotworom sutków a u psów przerostowi prostaty - wierzcie mi mam 13 letniego niekastrowanego psa u rodziców i z przerostem takim, że musiał mieć operację na odbyt bo mu zaczęło uciskać...). Jak spokój sumienia można otrzymać przez skopiowanie ucha? Co to samemu psu daje? No nic, zostawiam tę dyskusję, dalej tego nie zaakceptuję tak jak i 20 lat temu przy krótkim ogonku Dżekiego.[/QUOTE]

Bysmy mogly sobie podawac te pilke w nieskonczonosc.Wbrew temu co twiedza ortodoksyjni przeciwnicy kopiowania,urazy uszow,ogonow,zapalenia,nowotwory etc. tez sie zdarzaja i tu moglabym je wstawic na rowni Twoim argumentom o styrylizacji.Nikt nie robil badan,czy urazy ktore wymienilam sa czestsze ,czy rzadsze od Twoich.Przyrost prostaty moglbyc rowniez wynikiem pewnych zaniedban,brakiem regularnej kontroli np.Podobnie jak z problemami u suk.Ciesze sie ,ze jestes przeciwna tym zabiegom,ja rowniez,ale dajmy troche czasu bez niepotrzebnych emocji.Jezeli bysmy mialy ruszac nasze sumienia lub innych w kwestii psa ,nalezaloby zaczac od zlikwidowania kilku ras,ktorych egzystencja na tym padole jest dalece radosna...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kamila_vu']Bysmy mogly sobie podawac te pilke w nieskonczonosc.Wbrew temu co twiedza ortodoksyjni przeciwnicy kopiowania,urazy uszow,ogonow,zapalenia,nowotwory etc. tez sie zdarzaja i tu moglabym je wstawic na rowni Twoim argumentom o styrylizacji.Nikt nie robil badan,czy urazy ktore wymienilam sa czestsze ,czy rzadsze od Twoich.Przyrost prostaty moglbyc rowniez wynikiem pewnych zaniedban,brakiem regularnej kontroli np.Podobnie jak z problemami u suk.Ciesze sie ,ze jestes przeciwna tym zabiegom,ja rowniez,ale dajmy troche czasu bez niepotrzebnych emocji.[B]Jezeli bysmy mialy ruszac nasze sumienia lub innych w kwestii psa ,nalezaloby zaczac od zlikwidowania kilku ras,ktorych egzystencja na tym padole jest dalece radosna...[/QUOTE]
[/B]Z tym się zgadzam akurat.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']Powiem Ci więcej , ja jestem estetycznym wzrokowcem , lubię mieć wszystko ładne i wygodne :)
dlatego jak trzeba kopiuje , by nacieszyć oko i kastruje jak mnie do pasji doprowadza libido któregoś psa.
[/QUOTE]
Zawsze mi się wydawało, że moderator powinien być na forum autorytetem i wzorem do naśladowania.:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kavala']Zawsze mi się wydawało, że moderator powinien być na forum autorytetem i wzorem do naśladowania.:shake:[/QUOTE]
idzie w dwie strony , każdy czyta regulamin , zgadza się z nim i się do niego powinien stosować
Ty np masz za duży podpis , gdzie regulamin jasno mówi , że ma mieć 500x100 pixeli
natomiast regulamin , też mówi , że moderator również może brać udział w dyskusji i mieć swoje zdanie ... bo jest również zwykłym użytkownikiem tegoż forum

wycinek z regulaminu


[B]7. PODPISY[/B]

a) Maksymalne 500x100 pikseli (w skład podpisu wchodzą banery wraz z tekstem)


[B]2. Moderator może:[/B]

a) usuwać posty,wątki i podpisy

b) edytować (moderować) posty

c) łączyć wątki

d) dzielić wątki

e) przesuwać wątki

f) blokować (zamykać) wątki

g) zwracać uwagę użytkownikowi na niewłaściwe zachowanie

h) brać czynny udział w interesujących go dyskusjach. Poza pełnioną funkcją jest użytkownikiem jak wszyscy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='masza44']Nadal się nie zgadzam, że kopiowanie daje korzyści takiej natury jak sterylizacja ( chodzi mi o stronę medyczną o to , że sterylizacja i kastracja jest dobra dla nich zdrowotnienie i nie tylko o zapobieganie ciąży mi chodzi ale przede wszystkim ropomaciczu, ciążom urojonym i nowotworom sutków a u psów przerostowi prostaty[/QUOTE]

A tak przy okazji, kastracja zwiększa ryzyko zaburzeń hormonalnych takich jak problemy z tarczycą i nadnerczami, wykonana za wcześnie u psów ras olbrzymich sprzyja złośliwym nowotworom kości (zaburzenie procesu kostnienia nasad kości długich), wykonana u psa z początkami nowotworu prostaty przyspiesza powstawanie przerzutów... Efekty zdrowotne są dodatnie i ujemne, i nie zgodzę się z tym, że kastrację przeprowadza się zawsze tylko z dodatnimi skutkami zdrowotnymi. W porównaniu do tego cięcie uszu i ogona raz że mniej inwazyjne, dwa praktycznie wcale nie wpływa na zdrowie psa, a już na pewno nie tak jak pozbawienie go jednych z głównych gruczołów dokrewnych układu hormonalnego. Fizjologicznie rzecz biorąc kastracja to znacznie większe okaleczenie organizmu niż skrócenie małżowin uszu - jedyna różnica to celowość obu zabiegów; kopiowanie to kwestia wyłącznie estetyczna, kastracja to kwestia wygody właściciela i korzyści społeczne w postaci ograniczania bezdomności, bo te zdrowotne dla jednostki tak oczywiste juz nie są.

Mi bardzo podobają się wizualnie cięte beaucerony; z uszami ich wygląd nie jest dla mnie nawet w połowie tak atrakcyjny - ALE oprócz estetyki posiadam swój kręgosłup moralny i poglądy, dlatego nie mam beaucerona, tylko rasę, której nic nie trzeba obcinać, i zgodziłabym się z osobą, która powiedziałaby mi, że widać moja "miłość" do beauceronów nie była dość silna skoro nie przetrwała odchodzenia od kopiowania tych psów. Jedyna sytuacja, kiedy mogłabym wejść w posiadanie kopiowanego psa tej rasy to adopcja - na pewno nie zakup psa do hodowli, od osoby która go okaleczyła, bo nie będę płacić osobie, która robi coś, co jest sprzeczne z moimi poglądami na takie kwestie.

Co innego dla mnie też samemu nie widzieć celowości kopiowania, ale być zdania, że zakaz nie zmieni wiele na lepsze, a co innego samemu kopiowane psy kupować i twierdzić, że to w porządku, bo tak mi się podoba i już, czy nie daj boże wymyslać do tego niepotrzebną ideologią o zdrowotności takich zabiegów... Gdyby uszy obcinano dla zdrowia, spaniele powinny pierwsze stać w kolejce do tego zabiegu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra'] regulamin , też mówi , że moderator również może brać udział w dyskusji i mieć swoje zdanie ... bo jest również zwykłym użytkownikiem tegoż forum
[/QUOTE]
To prawda. Uzasadnione wątpliwości pojawiają się wtedy gdy moderator poprzez udział w dyskusji i prezentacje swojego zdania, własnym przykładem, propaguje zachowania i czyny kwalifikowane w ustawie jako przestępstwo zagrożone surową karą, a z taką sytuacją mamy do czynienia w tym przypadku. Nie godzi się tak czynić i regulamin, na który się powołujesz, nie ma tu nic do rzeczy. :shake:

[quote name='Vectra']Powiem Ci więcej , ja jestem estetycznym wzrokowcem , lubię mieć wszystko ładne i wygodne :)
dlatego jak trzeba kopiuje , by nacieszyć oko
[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

pod kulki mnie nie bierzcie , bo ja akurat jeśli swoje zdanie mam , to pisanie ,że mod ma gadać jak ciocie miłosierdzia , nie robi na mnie wrażenia ...
póki co , kopiowanie nie jest przestępstwem - czasy komuny mamy dawno za sobą i wolność wypowiedzi gwarantuje mi konstytucja .Nie obrażam nikogo , nie zmuszam do żadnych działań ... etc

i lubię i będę lubić kopiowane psy - mam do tego prawo :)

Link to comment
Share on other sites

Ja nestety jestem w tej mniejszości tzn popieram kopiowanie uszu ale nie dla poprawy urody -do kazdego wyglądu można z czasem sie przyzwyczić - ale z względów zdrowotnych. TAK wiem po moich bokserach u tego z niekopiowanymi miłam non stop problem z uszami =grzybica,gronkowiec,i tak w kółko nawet autoszczepionka na nie wiele pomogła.Może zarzucicie mi zaniedbania itp twierdzę ,że pies byl pod stalą fachową opieką wet,przed kolejnym leczeniem wymazy ,antybiotykogrm...Kolejny boksiu miał kopiowane .Przez całe cwoje 12 letnie życie nie miał problemow z uszami.Jak nagminne są choroby ucha u np cocerów i jamników i innych z "zamkniętym" uchem? Pozwolę sobie w tym momencie zadać pytanie co lepsze ok 14 dni dyskomfortu szczonka po kopiowaniu czy zwiększnie prawdopodobieństwa bolesnego ucha /u ras którym od wielu dziesiątek lat stawiano uszy ?Wybaczcie ale dla mnie swego rodzaju znęcaniem się nad psem jest to co wyprawiają niektórzy hodowcy "ozdóbek" papiloty,prostownice,chodzenie po żwirku-ładny chód,A gdzie w tym wszystkim jest żywy kochający pies ?

Link to comment
Share on other sites

To czemu w takim razie nie kopiuje się jamników i cockerów?
Czemu ONki tak często chorują na uszy, skoro mają stojące?
W przypadku psa o uszach półstojących (nie mówię o spanielach) takie problemy to bardziej kwestia osobnicza (np. niezdiagnozowanej alergii, która w powikłaniach wychodzi właśnie m. in. zakażeniami uszu), a nie samego kopiowania albo nie.
Mam staffika, uszy bardzo podobne do niekopiowanego boksera i problemów z uszami brak.

A papiloty nie bolą i nie powodują odpadnięcia żadnej części ciała :evil_lol: wręcz ułatwiają normalne poruszanie się i zabawę psom, którym utrudniałaby to sierść dyndająca do ziemi.

Link to comment
Share on other sites

dla wygody , to się psa strzyże i wtedy mu wygodnie i miło - papiloty są po to , by piękny , zadbany włos - nasze oko cieszył :)
no i zgodność z wzorcem ... z tymże , jork o doskonałej szacie , idealnej jaka ma być , uwarunkowanej genetycznie - nie potrzebuje papilotów , farby i prostownicy ani nabłyszczaczy :)
znam takie jorki , gdzie latają luzem , w przepięknej szacie , rozpuszczonej i wcale nie jest im niewygodnie ... a jak jest wadliwa okrywa włosowa - to kombinujemy papilotami - dla dobra rasy ...
trymowanie też podobno boli , a golenie maszynką psów , wcale tak zdrowe dla skóry nie jest ... bo goli , a martwy podszerstek zostaje sobie w skórze ...

i tak możemy dalej się przekomarzać - co jest dla zdrowia , a co dla naszego widzi mi się ...

wszelkie zabiegi , typu - że niby zapobiegamy czemuś tam ;) są dla naszej wygody - a nie dla dobra psa
gdyby rozmnażanie psów , w naszym kraju , bez uprawnień / opłat / rejestracji - było nielegalne , nie trzeba by było wszystkiego jak leci kastrować - celem zapobiegania bezdomności
czemu o to nie ma walki ? czemu nie pracuje się nad regulacją narodzin psów ?

dlatego zakaz kopiowania , jest dla mnie abstrakcyjny i śmieszny - bo cóż on daje ? kopiowany , niekopiowany - rodzić , zapychać schroniska i ulice - może bez problemu

mój kopiowany pies , nikomu nie wadzi i krzywdy nie robi , bo ani tańszego , ani droższego - potomstwa nie da ewentualnie :)

rozumiem , że my chcemy do europy - tylko że strasznie nam do niej daleko ... posiadanie psów w naszym kraju , nie jest przywilejem , psa może mieć każdy , rozmnażać i handlować też może każdy

no i co wyniknie z ew zakazu kopiowania ? podziemie ? bo co mi grozi , za to że będę szła po ulicy z kopiowanym psem ?
odpowiedź jest jedna - NIC , weci zarobią więcej , ot co ... bo zabiegi będą mniej dostępne , ale gwarantuje że będą dostępne , tylko za dużo większą kasę , może i w gorszych warunkach .... a kopiowane i tak będą , chociażby sprowadzone z Rosji

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE][B]Zabronione jest traktowanie szaty, skóry i nosa jakimikolwiek środkami, które zmieniają ich strukturę
lub kolor. Zabronione jest także przygotowywanie psów na terenie wystawy z zastosowaniem jakich-
kolwiek środków. Dopuszczalne jest stosowanie grzebienia i szczotki. Nie wolno także pozostawiać psa
przywiązanego na stoliku trymerskim dłużej niż wymaga jego przygotowanie.[/B][/QUOTE]

powyżej wycinek z regulaminu wystaw psów rasowych :)

jest zakaz ? JEST , jesteśmy w europie
tylko zapraszam na wystawę i obserwację , kto się do takiego zakazu stosuje , kto pilnuje przestrzegania regulaminu , czy są za to kary , konsekwencje .... no i z europy spadamy do polski :) ale zakazy mamy , by ładnie wyglądać

Link to comment
Share on other sites

hmm..

kopiowane psy wyglądają ładniej, bardziej 'rasowo', dostojniej. [ale nie te z uszami kopiowanymi na maksymalna dlugość na ktorą jeszcze stoją i wyginają się do tyłu..], ale.. z drugiej strony to dla psa zupełnie niepotrzebne cierpienie, niepotrzebne juz z punktu widzenia 'pracy' jaka te psy kiedys wykonywaly i po co sie te uszy kopiowało.
mam mieszane odczucia, ale sądzę, że to dla psa niepotrzebny stres i ból, nawet jeśli po takim zabiegu pies wygląda ładniej - on o tym nie wie, a co się nacierpiał..

Link to comment
Share on other sites

O celu papilotowania się nie mądrzę, bo nie znam się na psach z sierścią wlokącą się po ziemi, jak to działa w praktyce - ale na pewno nie porównałabym tego do znęcania się.

[quote name='Vectra']
gdyby rozmnażanie psów , w naszym kraju , bez uprawnień / opłat / rejestracji - było nielegalne , nie trzeba by było wszystkiego jak leci kastrować - celem zapobiegania bezdomności
czemu o to nie ma walki ? czemu nie pracuje się nad regulacją narodzin psów ?
[/QUOTE]

A tego to ja nie wiem :siara:
Jak na jakimś wątku proponowałam opodatkowanie miotów zamiast nakazów kastracji (co miałoby realne szanse zmiany czegoś, bo o swoje pieniążki państwo zwykle wie jak się upomnieć), to mnie zakrzyczeli, że ludzie będą mioty zabijać, a nie płacić - a nie docierało, że tego nakazu kastracji też nikt nie będzie w stanie wyegzekwować choćby z powodu kosztów i braku służb do tego upoważnionych.

Ja bym pokładała raczej nadzieje w tym, że niekopiowanie stanie się po prostu [I]trendy [/I](nawet dzięki zakazom, do których dostosowałyby się czołowe hodowle). Jakiś mały odsetek zwolenników i tak zostanie, ale nie będzie stanowił takiego problemu, jak wszechobecna moda na obcinanie, która prowadzi nawet do chlastania kundelkom na wsi ogonów na pieńku, żeby wyglądały rasowo...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']
no i co wyniknie z ew zakazu kopiowania ? podziemie ? bo co mi grozi , za to że będę szła po ulicy z kopiowanym psem ?
odpowiedź jest jedna - NIC , weci zarobią więcej , ot co ... bo zabiegi będą mniej dostępne , ale gwarantuje że będą dostępne , tylko za dużo większą kasę , może i w gorszych warunkach .... a kopiowane i tak będą , chociażby sprowadzone z Rosji[/QUOTE][quote name='Vectra']
jest zakaz ? JEST , jesteśmy w europie
tylko zapraszam na wystawę i obserwację , kto się do takiego zakazu stosuje , kto pilnuje przestrzegania regulaminu , czy są za to kary , konsekwencje .... no i z europy spadamy do polski :) ale zakazy mamy , by ładnie wyglądać[/QUOTE]
Z tych wypowiedzi wynika, że do tej Europy mamy tak daleko dzięki takim ludziom jak ty. A jeśli nawet jest daleko, to w związku z tym mamy nie robić nic? Nawet mały krok jest krokiem na przód.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='netheter']hmm..

kopiowane psy wyglądają ładniej, bardziej 'rasowo', dostojniej. [ale nie te z uszami kopiowanymi na maksymalna dlugość na ktorą jeszcze stoją i wyginają się do tyłu..], ale.. z drugiej strony to dla psa zupełnie niepotrzebne cierpienie, niepotrzebne juz z punktu widzenia 'pracy' jaka te psy kiedys wykonywaly i po co sie te uszy kopiowało.
mam mieszane odczucia, ale sądzę, że to dla psa niepotrzebny stres i ból, nawet jeśli po takim zabiegu pies wygląda ładniej - on o tym nie wie, [B]a co się nacierpiał.[/B].[/QUOTE]
14 dni ma szwy :) można podać lek przeciwbólowy - widziałam mase psów po kopiowaniu , jakoś nie zauważyłam by cierpiał.
a łańcuchy , gdzie wisi pies całe życie na nim ? :) odchowywanie szczeniąt - 2 razy do roku ? brudne schronisko ? głód , brud , smród ? to jest raj

a kastracja myślisz że nie boli ? jak suka ma wyprute pół brzucha ?

a ileż my mamy tych ras do kopiowania ? psów rasowych w PL ? jest to znikomy procent , populacji psiej i znowu walka z mniejszością , bo tą łatwiej pokonać

jak wprowadzą zakaz rozmnażania , to poprę zakaz kopiowania , a tak to nie huhu :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kavala']Z tych wypowiedzi wynika, że do tej Europy mamy tak daleko dzięki takim ludziom jak ty. A jeśli nawet jest daleko, to w związku z tym mamy nie robić nic? Nawet mały krok jest krokiem na przód.[/QUOTE]
zmniejsz podpis , na ten temat mogę tylko z Tobą pogadać :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']14 dni ma szwy :) można podać lek przeciwbólowy - widziałam mase psów po kopiowaniu , jakoś nie zauważyłam by cierpiał.
a łańcuchy , gdzie wisi pies całe życie na nim ? :) odchowywanie szczeniąt - 2 razy do roku ? brudne schronisko ? głód , brud , smród ? to jest raj
[/QUOTE]
Ale po co podawać leki przeciwbólowe, antybiotyki, kołnierze itp jeśli można tego uniknąć i całego tego stresu psu oszczędzić?
To że inny pies jest na łańcuchu nie jest wcale usprawiedliwieniem. Co ma wspólnego brudne schronisko do obcinania własnemu psu uszu?

[quote name='Vectra']zmniejsz podpis , na ten temat mogę tylko z Tobą pogadać :)[/QUOTE]
Nie ma sprawy :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...