Jump to content
Dogomania

Kopiowanie uszu i ogonów jest zgodne z prawem


TuathaDea

Recommended Posts

[quote name='Vectra']myślisz że tylko bezdomne ? ja raczej uważam , że będą pukać w każdego psa którego zobaczą z ambony ... wiesz aż strach iść z psem na spacer .. na smyczy - już pisałam , ja mieszkam w lesie i by iść np do sklepu , muszę się przez ten las przedrzeć[/QUOTE]
Podzielam te obawy.
Wszystko wskazuje na to, że cena wykreślenia z ustawy zapisu o możliwości strzelania w lesie do zdziczałych psów była bardzo wysoka.
cyt.:
„Lobby myśliwych, które nie chce zakazu strzelania do zdziczałych psów, opóźnia prace nad nowelą ustawy o ochronie zwierząt - mówi Joanna Mucha (PO). Wbrew zapowiedziom, projekt w tym tygodniu nie został złożony w Kancelarii Sejmu.”

[URL]http://www.rp.pl/artykul/10,618129_Mucha--prace-nad-ustawa-opozniaja-mysliwi.html[/URL]

Z drugiej strony uważam, że psy w lesie powinny być prowadzone tylko i wyłącznie na smyczy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='farabutto']
Z drugiej strony uważam, że psy w lesie powinny być prowadzone tylko i wyłącznie na smyczy.[/QUOTE]
oczywiście , zawsze moje psy są na smyczy ... tylko no może ja się tu u mnie bać nie muszę ... mimo iż las , jest tu osiedle domów ... więc raczej polować nie będą ... no ale był przecież przypadek ,gdzie myśliwy zabił psa , który był na smyczy.

no i mamy paradoks :) nie będzie można kopiować psów , ale można je zabijać
co prawda ustawa mówi , że psy zdziczałe tralalala ... będą zwyrodniałe jednostki , pukać do każdego psa ... pies nie ma przecież wymalowane na pysku , że jest domowy czy zdziczały , zresztą kto to oceni ? to mniej więcej tak , jak kto oceni mojego psa w typie rasy , czy on kopiowany czy nie .... myśliwy powie , że widać było że pies dziki to kropnął , ja mogę powiedzieć , że takiego znalazłam :) Bo mamy dziury w ustawach ? Bo świat psi nie ma nadzoru , nie ma żadnej ewidencji ? No teraz poza ZK , tam jeszcze ślad po psie jest :)

Możecie pisać dalej , że mamy zakaz i mod Vectra jest paskudny :diabloti: tylko takich paskudników jak ja , to są miliony :)
a że realnie patrze na te przepisy , no to możecie mi tu pyskować o mojej wstrętnej postawie dogomaniackiej :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']oczywiście , zawsze moje psy są na smyczy ... tylko no może ja się tu u mnie bać nie muszę ... mimo iż las , jest tu osiedle domów ... więc raczej polować nie będą ... no ale był przecież przypadek ,gdzie myśliwy zabił psa , który był na smyczy.

no i mamy paradoks :) nie będzie można kopiować psów , ale można je zabijać
[B]co prawda ustawa mówi , że psy zdziczałe tralalala [/B]... będą zwyrodniałe jednostki , pukać do każdego psa ... pies nie ma przecież wymalowane na pysku , że jest domowy czy zdziczały , zresztą kto to oceni ? to mniej więcej tak , jak kto oceni mojego psa w typie rasy , czy on kopiowany czy nie .... myśliwy powie , że widać było że pies dziki to kropnął , ja mogę powiedzieć , że takiego znalazłam :) Bo mamy dziury w ustawach ? Bo świat psi nie ma nadzoru , nie ma żadnej ewidencji ? No teraz poza ZK , tam jeszcze ślad po psie jest :)

Możecie pisać dalej , że mamy zakaz i mod Vectra jest paskudny :diabloti: tylko takich paskudników jak ja , to są miliony :)
[B]a że realnie patrze na te przepisy[/B] , no to możecie mi tu pyskować o mojej wstrętnej postawie dogomaniackiej :)[/QUOTE]
Nie mam pojęcia, na co patrzysz realnie, ale na pewno nie jest to znowelizowana ustawa. Gdzie Ty tam masz o zdziczałych psach?
Znowu opowiadasz nam tutaj bajki...
Może zamiast o tym, co jest w ustawie, opowiadaj nam lepiej o tym, co niesiesz w koszyczku, kiedy się przedzierasz przez ten swój las, Czerwony Kapturku?:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pixel']Nie mam pojęcia, na co patrzysz realnie, ale na pewno nie jest to znowelizowana ustawa. Gdzie Ty tam masz o zdziczałych psach?
Znowu opowiadasz nam tutaj bajki...
Może zamiast o tym, co jest w ustawie, opowiadaj nam lepiej o tym, co niesiesz w koszyczku, kiedy się przedzierasz przez ten swój las, Czerwony Kapturku?:evil_lol:[/QUOTE]
punkciki dla Ciebie lub bana ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra'][quote name='pixel']Nie mam pojęcia, na co patrzysz realnie, ale na pewno nie jest to znowelizowana ustawa. Gdzie Ty tam masz o zdziczałych psach?
Znowu opowiadasz nam tutaj bajki...
Może zamiast o tym, co jest w ustawie, opowiadaj nam lepiej o tym, co niesiesz w koszyczku, kiedy się przedzierasz przez ten swój las, Czerwony Kapturku?:evil_lol:[/quote]
punkciki dla Ciebie lub bana ?[/QUOTE]
Przecież sama napisałaś, że ciągle musisz się przedzierać przez las. Sorry, ale przedzieranie się młodej damy przez las tak mi się jakoś bajkowo kojarzy... ;)

Jeśli wskażesz mi miejsce, gdzie w znowelizowanej ustawie jest mowa o strzelaniu do zdziczałych psów, to - choć przyznam, że niechętnie - ale jednak przyjmę z Twoich rąk nawet bana ;)

Link to comment
Share on other sites

Właśnie tu jest o tym mowa (parę stron wcześniej).

[IMG]http://www.dogomania.pl/images/misc/quote_icon.png[/IMG] Napisał [B]Agata Balu[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/showthread.php?p=17963242#post17963242"][IMG]http://www.dogomania.pl/images/buttons/viewpost-right.png[/IMG][/URL]
A ja nie. Bo wpuścili nas w maliny poprzez prasę. Kto miał dostęp do ostatniej wersji nowelizacji? Zamydlili nam oczy kopiowaniem, zoofilią, targami, handlem i obowiązkami gmin. Zapmnieli tylko dodać, że wstawili "definicję schroniska" co obowiązki gmin uczyniło niewykonalnymi ale .... w zamian za to uchylili wrota dla obejścia tych obowiązków poprzez pozwolenie na eutanazję lub odstrzał (dla myśliwych) poprzez Art. 6. 2. 5):
[LEFT][LEFT][COLOR=blue]5)” usuwania osobników bezpośrednio zagrażających ludziom lub innym[/COLOR][/LEFT]
[/LEFT]
[LEFT][LEFT][COLOR=blue]zwierzętom, jeżeli [B]nie jest możliwy inny sposób usunięcia zagrożenia[/B],”[/COLOR]
[COLOR=blue][COLOR=black]Nie definiując przy tym "zagrożenia"[/COLOR]
[/COLOR][/LEFT]
[/LEFT]

[B]Czyli mamy dalej "mordowanie zwierząt w majestacie prawa" sic![/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']oczywiście , zawsze moje psy są na smyczy ... tylko no może ja się tu u mnie bać nie muszę ... mimo iż las , jest tu osiedle domów ... więc raczej polować nie będą ... no ale był przecież przypadek ,gdzie myśliwy zabił psa , który był na smyczy.[/QUOTE]
[FONT=Verdana]Nadal uważam, że najprostszym i w stu procentach skutecznym, sposobem uniknięcia poważnych kłopotów z psem w lesie jest prowadzenie go na smyczy, i ten typ obecności psa w lesie, zgodny z przepisami, należy upowszechniać. Gdyby nawet założyć, że kiedyś zdarzył się jeden przypadek zastrzelenia psa prowadzonego na smyczy (pamiętasz kiedy to było, gdzie, w jakich okolicznościach?), i tak byłby to przepis najskuteczniejszy w świecie! Zauważ, jedno naruszenie przez tyle lat! [/FONT]
[QUOTE]no i mamy paradoks :) nie będzie można kopiować psów , ale można je zabijać
co prawda ustawa mówi , że psy zdziczałe tralalala ... będą [B]zwyrodniałe jednostki [/B], pukać do każdego psa ... pies nie ma przecież wymalowane na pysku , że jest domowy czy zdziczały , zresztą kto to oceni ? [/QUOTE] Takie wnioskowanie jest całkowicie nieuprawnione, bo oparte na szczególnych przypadkach wyrwanych z kontekstu i z różnych aktów prawnych. Ustawodawca napisał, że przez znęcanie się nad zwierzętami należy rozumieć:
„1) umyślne zranienie lub okaleczenie zwierzęcia, niestanowiące dozwolonego prawem zabiegu lub doświadczenia na zwierzęciu, w tym znakowanie zwierząt stałocieplnych przez wypalanie lub wymrażanie, a także [B]wszelkie zabiegi mające na celu zmianę wyglądu zwierzęcia i wykonywane w celu innym niż ratowanie jego zdrowia lub życia,[/B] a w szczególności przycinanie psom uszu i ogonów (kopiowanie);”. Wszelkie zabiegi nie spełniające dyspozycji tego zapisu są zabronione. Kopiowanie to jest szczególny przypadek. Zgadzam się z Tobą, że „zwyrodniałe jednostki”, nie tylko w tym przypadku zresztą, mogą zachowywać się w sposób nieoczekiwany ale co z tego?
Co do zdziczenia, to zapewne już sama się zorientowałaś. Przepis od 1.01.2012 r. już nie będzie obowiązywał.[/QUOTE]
[QUOTE]Możecie pisać dalej , że mamy zakaz i mod Vectra jest paskudny :diabloti: tylko takich paskudników jak ja , to są miliony :)
a że realnie patrze na te przepisy , no to możecie mi tu pyskować o mojej wstrętnej postawie dogomaniackiej :)[/QUOTE] W mojej opinii mod Vectra nie jest paskudny ale argumentuje w sposób całkowicie nielogiczny, bo:
1. to właściciel decyduje czy chce narazić swojego psa na śmiertelne niebezpieczeństwo w lesie, do psa na smyczy nikt nie strzeli,
2. postawienie do porównania kopiowania i zabijania, jak wykazałem wyżej, nie ma sensu.

Link to comment
Share on other sites

No i moje przypuszczenia , że nowa ustawa to bubel się sprawdziła :)
Są tam takie luki , takie proste sposoby by je ominąć - śmiech na sali.

Więc psy z kopiowanymi uszami nie znikną , a pseudo będą płodzić dalej legalnie.
A wszystko przez co , co już pisałam - brak sprecyzowanych przepisów.
Bo nie wolno kopiować psów , urodzonych w naszym kraju - a powinno być , przebywających na terenie RP.
a moja suczka oszczeni się w Czechach , no i już mnie przepis nie dotyczy.

Ten o pseudo jest równie durny , oby ZK zrobiło krok , aczkolwiek na nich też ciężko liczyć.
Ale jak wzrosną im dochody ze składek :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Po tego typu analizach nie należy spodziewać się sensacji. Prawo tworzą ludzie i przestrzegają go lub nie, też ludzie, tu i teraz. Tacy po prostu jesteśmy. To jest standard.
Ja nie twierdzę, że ta sprawa ze zwierzętami to jest margines. Jednak są dużo ważniejsze i równie bezsensownie uregulowane.

Przykład 1. 11 listopada 2011 r. i zadyma w Warszawie. Następnego dnia Prezydent Warszawy twierdzi że musiała udzielić zezwolenia na oba opozycyjne zgromadzenia w bezpośrednim sąsiedztwie i dlatego nie było możliwości uniknięcia walk na ulicach.
Profesor Monika Płatek publicznie twierdzi ze ustawa Prawo o zgromadzeniach jest OK. i można było zapobiec bójkom. Zauważmy, obie panie są profesorami prawa. Sięgnąłem do ustawy i z pełnym przekonaniem podzielam pogląd pani prof. Płatek. Z całą pewnością można było zapobiec bójkom ulicznym rozdzielając oba zgromadzenia.
Wniosek, pani Prezydent Warszawy, zachowała się jak typowy urzędnik, a nie prawnik, ba profesor prawa, i naraziła na konkretne straty budżet miasta, o zagrożeniu zdrowia mieszkańców i policji nie mówię.

Przykład 2. Już prawie 20 lat trwa proces gen. Kiszczaka w sprawie śmierci górników w kopalni Wujek (grudzień 1981 r.). Setki tomów akt. Dziesiątki rozpraw. Setki przesłuchanych świadków. Gigantyczne koszty procesu i trzy różne wyroki. W jednym sąd uznał winnym Kiszczaka, w drugim niewinnym, teraz kolejny raz proces rozpocznie się od nowa. Kiszczak ma 87 lat. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Czy to ma sens? Za wszystko płacimy my, podatnicy!!!
Sorry za offa.

Link to comment
Share on other sites

Nie jest łatwo o doskonałe prawo. Gdyby było inaczej, nie byłyby potrzebne te sztaby prawników ze specjalizacjami.
Ja jednak chcę wierzyć w statystykę. W to, że statystycznie rzecz ujmując, nawiedzeńców wywożących suki na poród za granicę wyłącznie z powodu ucha i ogona nie znajdzie się aż tak dużo. Możemy sobie dywagować, że to ładne a tamto nieładne - jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Niektórzy hodowcy boją się, że mogą mieć problem ze sprzedaniem niekopiowanego psa (mojej znajomej w ten sposób wytłumaczono fakt, że nie spełnią jej prośby o niekopiowanie zarezerwowanego szczeniaka - bo jeśli się wycofa z transakcji, to co oni z nim zrobią?) Skoro chodzi o kasę, to jest szansa, że jednak finansowo bardziej opłacalne będzie przekonać potencjalnych klientów, że pies z uszami jest ładniejszy i takie mamy prawo w PL, niż wywożenie suk za granicę kraju. To się może okazać po prostu praktyczniejsze.

Link to comment
Share on other sites

Pana Kiszczaka znam osobiście :) jest klientem w moim sklepie - miłośnik psów , ma ich kilka - no stąd się znamy.Przemiły pan. Jego córka zresztą też , no może ona jest nieco ekscentryczna.

Gdyby kary były ogromne , te pieniężne. Był by bat , który egzekwuje wykonywalność tych kar <---- patrz Szwecja , Niemcy
tam się da :) wszystko się , tylko - nasz kraj , jest taki mało pedantyczny ...
Na wszystko potrzeba czasu :hmmmm: przecież byliśmy państwem policyjnym , gdzie był rygor , kary za wsio , łącznie za brak dzieci, w określonym wieku - płaciło się bykowe. Więc nie rozumiem , czemu nagle mamy taaaakiii luz.

Link to comment
Share on other sites

Ale co się da w tej Szwecji czy Niemczech?
Szwecja i Niemcy to główni odbiorcy przemycanych szczeniąt z polskich fabryk psów, czyli podobna sytuacja - mają swoje prawo (podobno lepsze) ale omijają je korzystając z okazji, jakie stwarzają polscy producenci pseudorasowców. Jak ktoś chce obejść prawo, to zwykle sposób znajdzie.

Link to comment
Share on other sites

To ja jestem ciekawa , jak te przemycane psy , żyją np w Szwecji ... bywałam w tym kraju , często :) mam tak rodzinę i kupę znajomych .. i już pisałam , co stało się z psem jednych znajomych - takim właśnie przemyconym z PL.
Troszkę zadziałało , takie ich narodowe prawo sąsiedzkie - donoszę , że pies jest przemycony , nie jest zarejestrowany etc.
Pieska nie ma , kosztowało słono.

Link to comment
Share on other sites

[video=youtube;cNpRdQ2-P0A]http://www.youtube.com/watch?v=cNpRdQ2-P0A&feature=relmfu[/video]


[video=youtube;BNGLnFFv_cc]http://www.youtube.com/watch?v=BNGLnFFv_cc&feature=channel_video_title[/video]


[IMG]http://hjortasen.se/wp-content/uploads/2010/07/SL702699.jpg[/IMG]

Karlskrona (!) [URL]http://polonia.wp.pl/title,Polscy-przemytnicy-zwierzat-zlapani-w-Szwecji,wid,12345901,wiadomosc.html?ticaid=1d71e[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Swoją drogą , jestem ciekawa - czy te przemycane kupowali Szwedzi-Szwedzi , czy napływ z państw , w których ustawy są dziurawe i zawsze można je ominąć :)

Deer , Ty teraz masz więcej info na ten temat - ja to tam już jestem troszkę za daleko .. masz jakieś źródła - kto kupował te psy ? rodowici , czy przybylcy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='deer_1987']Nie inteteresowalam sie az tak tym, ale w wolnej chwili moge sie zaglebic w temat jesli chcesz.[/QUOTE]
A to poproszę , bo temat mnie zainteresował :)

powiedz mi jeszcze , jak jest z pitbullami ? są zakazane czy nie ? gadać to swensonosku to gadam , ale czytać nie bardzo mi idzie :diabloti: aczkolwiek podukam czasem ;)
i proszę , znajdź mi przepis , jak się emigruje do Szwecji z psami

Link to comment
Share on other sites

Nie sa i nie byly zabronione.

a przepisy to masz na mysli teraz czy od 1 stycznia 2012? bo teraz to badanie krwi 120 dni po wsciekliznie i dopiero jak wynik okej to mozna wjechac a od 1 stycznia odpada ten wymog, 21 dni po szczepionce mozesz wjechac
[url]http://www.swedenabroad.com/Page____26326.aspx[/url]

a co do przemytu to zobacze co w necie pisza jutro na spokojnie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']Pana Kiszczaka znam osobiście :) jest klientem w moim sklepie - miłośnik psów , ma ich kilka - no stąd się znamy.Przemiły pan. Jego córka zresztą też , no może ona jest nieco ekscentryczna.

Gdyby kary były ogromne , te pieniężne. Był by bat , który egzekwuje wykonywalność tych kar <---- patrz Szwecja , Niemcy
tam się da :) wszystko się , tylko - nasz kraj , jest taki mało pedantyczny ...
Na wszystko potrzeba czasu :hmmmm: przecież byliśmy państwem policyjnym , gdzie był rygor , kary za wsio , łącznie za brak dzieci, w określonym wieku - płaciło się bykowe. Więc nie rozumiem , czemu nagle mamy taaaakiii luz.[/QUOTE]
Państwo policyjne to mieliśmy przy wydatnym udziale Twojego przemiłego znajomego - niejakiego Kiszczaka.
Sądząc po zaprezentowanym przez Ciebie wcześniej toku myślenia, zgodnie z którym, niezależnie od tego co napisane w ustawach i kodeksach, dozwolone jest wszystko, za co można uniknąć kary, tamten system był w sam raz dla obywateli prezentujących podobny system wartości co Ty.
Mam dla Ciebie dobrą wiadomość - zawsze możesz pojechać ze swoimi psami na Białoruś. Tam nadal rządzą ludzie podobni Twojemu znajomemu, mają rygor i kary za wsio. A nawet można obcinać psom uszy i ogony!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pixel'] zawsze możesz pojechać ze swoimi psami na Białoruś. A nawet można obcinać psom uszy i ogony![/QUOTE]
błąd , nie tylko tam :) Zresztą po co , skoro Tobie podobni tworzą prawo dziurawe jak durszlak i się cieszą że jest :)
i zacznij czytać ze zrozumieniem , wtedy też oceniaj innych swoją miarą.
Sporo musisz mieć na sumieniu. Sądząc po braku szacunku , do innych

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra'][B]błąd[/B] , nie tylko tam :) Zresztą po co , skoro Tobie podobni tworzą prawo dziurawe jak durszlak i się cieszą że jest :)
i zacznij czytać ze zrozumieniem , wtedy też oceniaj innych swoją miarą.
[B]Sporo musisz mieć na sumieniu.[/B] Sądząc po braku szacunku , do innych[/QUOTE]
Błąd. Ja nie mam sumienia :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...