Jump to content
Dogomania

Przydomki hodowlane - problem przyszłych hodowców bez weny...


Ewelina & Hera

Recommended Posts

Gratulacje!


Mam takie pytanie, bo na stronie w komunikatach istnieje informacja:
[quote]Ustalono również, że każdą zmianę przy przydomku hodowlanym (dopisanie współwłaściciela lub jego wykreślenie) Oddział pobierać będzie od właściciela i współwłaściciela przydomka opłatę tak jak za jego rejestrację, czyli 65 zł.[/quote]
I tu jest informacja o dopisaniu lub wykreśleniu współwłaściciela. A o zmianie właściciela nie ma informacji i nie wiem czy też obowiązuje taka opłata.

Bardzo proszę o odpowiedź, bo nie wiem czy jest sens na razie przydomek rejestrować.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='FredziaFredzia']Sirenita i Iter canis mi się podobają :)[/QUOTE]

Cieszę się bardzo- mam nadzieję, że pomogłam- choć trochę. Będziesz teraz rejestrować? Gdybyś podawała te wymyślone przeze mnie, napisz, z czystej ciekawości chciałabym wiedzieć :D Powodzenia. A hodujesz samoyedy tylko?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Princess_York']Nasz przydomek też już jakiś czas istnieje pod nazwą ROSA AURUM (fci) :) .[/QUOTE]

Czyli "złota róża"- dobrze tłumaczę? Wymyślając przydomki łacińskie mam problem z końcówkami przymiotników, na szczęście moja ponad 80-cio letnia Babcia dobrze zna łacinę i co nieco pamięta (ś.p.Dziadek był nauczycielem i wykładowcą tego języka).

Link to comment
Share on other sites

Ależ Ostentator jest świetny!
Taki dumny! Naprawdę fajny :)

A jakie miałaś na pierwszych miejscach?

Ja pierwszy wpisałam Apocatequil i tenże został przyjęty (najbardziej mi się podobał).
Drugi to był Coeur de Lion, trzeci chyba Sakhmet a później Faolan.
Jakoś tak ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aysel']Ależ Ostentator jest świetny!
Taki dumny! Naprawdę fajny :)

A jakie miałaś na pierwszych miejscach?

Ja pierwszy wpisałam Apocatequil i tenże został przyjęty (najbardziej mi się podobał).
Drugi to był Coeur de Lion, trzeci chyba Sakhmet a później Faolan.
Jakoś tak ;)[/QUOTE]
Fajnie że Ci się podoba :) Ja miałam na 1-ym Anima Mundi, później: Ostentator, Superator, Rex Genesis, Amicus Optimus, i dwa inne- miałam kartkę z 7-mia propozycjami, a dawali już tylko 5. A ja sobie (jak zwykle po swojemu) wymyśliłam, że ten ulubiony, najlepszy- będzie jeden w środku, a drugi na końcu (Z Jolandu w ogóle nie wzięli pod uwagę, a Superator już jest- tak jak 1-szy, który też mi się podobał).
A Sekhmet to nie jest przypadkie imię jakiejś bogini egipskiej? Wiem że mam je w swoim "spisie imion"- taki gotowiec, jak ktoś potrzebuje to mogę zawsze pomóc) ;))
No i był jeszcze chyba "Maga succinis"- anagram od Canis Magicus co oznaczało "pomocnicy czarownicy", a Canis Magicus- wiadomo- magiczny pies ;). Kiedyś miałam jazdę na jakieś taroty i inne tego typu rzeczy- wyleczyłam się z tego, ale coś mi chyba pozostało :D
A co oznacza "Apocatequil"? W małym francuskim słowniku nie mam tego słowa, a chociaż moja siostra ma męża Francuza- ze mną rozmawia po angielsku :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Daria_13']The team with the green Jeep
Mini Mafia Mu- dla jakiejś małej, zadziornej rasy ;p
MILLION MARS,
MONSTER MAUI,
MONTI MELLA
Miss Malibu
może coś się spodoba :)[/QUOTE]
Daria, nie chcę w żadnym wypadku Cię poprawiać, ale jeżeli chodziło Ci o "drużynę z zielonego jeepa" powinno być "from the green jeep". Teraz jest "Drużyna z zielonym jeepem"- może o to chodziło, nie wiem...
Mnie się podoba Monti Mella :) ale mam już przydomek...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='arielka186']Czyli "złota róża"- dobrze tłumaczę? Wymyślając przydomki łacińskie mam problem z końcówkami przymiotników, na szczęście moja ponad 80-cio letnia Babcia dobrze zna łacinę i co nieco pamięta (ś.p.Dziadek był nauczycielem i wykładowcą tego języka).[/QUOTE]

Tak dobrze tłumaczysz ;) . Koleżanki pomysł ,chciałam coś orginalnego .
Nazwa miała zawierać słowo [I]PRO[/I] ,no ale padło na[I] Rosa Aurum [/I] .
Dałam 5 propozycji i na pierwszym miejscu była właśnie złota róża :) .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='arielka186']Cieszę się bardzo- mam nadzieję, że pomogłam- choć trochę. Będziesz teraz rejestrować? Gdybyś podawała te wymyślone przeze mnie, napisz, z czystej ciekawości chciałabym wiedzieć :D Powodzenia. A hodujesz samoyedy tylko?[/QUOTE]

Chcę zarejestrować nazwę hodowli, na zaś, gdybym kiedyś kupiła sukę (niekoniecznie samoyeda) i chciała ją pokryć - i nie załatwiała wszystkiego na szybko ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marchewkowy']Już wymyśliłam przydomek, ale potrzebowałabym pomocy kogoś kto zna francuski :(
Bo nie wiem czy ma być d'. du czy de... a nie chce mieć przydomka z błędem.
Będę bardzo wdzięczna za kontakt PW jak ktoś mógłby mi pomóc :)[/QUOTE]

Możesz mi wysła, siostra umie francuski :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='killerek']a macie może jakieś pomysły dla hodowli Siberian Husky ;) ? tylko zagraniczne ;)[/QUOTE]

Northern Spirit
Syberian Wolf
Race to Freedom
Express Yourself
[COLOR=#cc0000] [/COLOR][URL="http://www.google.pl/search?hl=pl&biw=1920&bih=841&sa=X&ei=nbciTurzKY-ZOpjLofEO&ved=0CCMQBSgA&q=express+yourself&spell=1"][B][/B][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Light of Shin-Ra']
Rain forrest
Forrest of the wind
Way of Walhalla
Legend of Walhalla
Forrest of the thunder
Storm in my heart
Ride the lightning (znane nie :lol:)
Silent force
Celtic spirit
Spirit on the wind
Wild child
Shinning eyes
Second chance
Ivory tower
Fey i the light
Morning star
Riverdance
Second Nature
Kasmodiah
Kiss the future
Beyond in invisible

i polskie
Straceni w Karpatach (ulubiona płytka)
Duchy świetlistego lasu
W krwawym blasku księżyca (jak ktoś wilkołaki lubi)
Wilczy szaniec (pewno już jest ale co szkodzi sprawdzić)
[/QUOTE]

Od pierwszej strony jest masa wymyślanych przez dogomaniaków przydomków, podałam przykładowy post. Warto poszperać bo są perełki! :)

Link to comment
Share on other sites

ja też zaczynam się rozglądać za przydomkiem
jeden juz mam na 100% zarezerwowany, jeszcze wymyślam inne, a tu widzę genialna twórczość!!
może jeszcze takie sie spodobają

el negro perro- czarny pies
corazon del perro- psie serce
Molosus
Just Do It ;)
Giantland
From Wonderland
From Dreamland
Realm of Shades
Little Sparkle
Royal Gold
Dignified Dog
Imperial
Majestic Star

Link to comment
Share on other sites

Prośba o pomoc w wymyśleniu przydomka dla border collie, coś co odnosiłoby się do Celtów, albo coś z Luną, albo coś z charakterem tych pracusiów, inteligencją, najlepiej po angielsku, francusku lub celtycku.
Z góry dziękuję, wolne + moje pomysły udostępnię jak tylko mi zarejestrują.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...