Jump to content
Dogomania

Przydomki hodowlane - problem przyszłych hodowców bez weny...


Ewelina & Hera

Recommended Posts

Mam pytanie ... przydomek wymyśliłam dawnoo temu , cały czas mam go w głowie , tyle tylko ,że ciągle trafi się ktoś kto albo twierdzi,że jest za trudny,albo nie może wymówić ...jestem ciekawa waszej opinii bo dla mnie jest 'melodyjny' :) A jak nie to będę kombinować na nowo :)

A ten przydomek to : Ambruceskya... na prawdę aż taki zły? Jeszcze nie rejestrowany także póki co mogę zmienić :)

Link to comment
Share on other sites

na pewno trudny do zapamiętania, nie jest "chwytliwy". pamiętaj, że hodowla to biznes jak każdy inny i ważne jest, żeby ludzie potencjalnie zainteresowani twoimi psami potrafili go sobie przypomnieć zawsze i wszędzie. tak przynajmniej uważam.
dodatkowo, nie mam najbledszego pojęcia, jak to wymówić. wygląda na słowo żywcem wyjęte z jakiegoś południowoindiańskiego narzecza.
przydomek nie jest zły, tylko na moje oko skrajnie niepraktyczny.

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem dobry, nawet bym powiedziała, że bardzo mi się podoba :). Nie wiem czy hodowla to biznes...
Z każdym przydomkiem można sprzedać piesa - myślę, że to nie ma żadnego znaczenia. Znajoma ma hodowlę z przydomkiem z języka suahili, mega trudny do wymówienia, zero problemów typu ktoś nie chce szczeniaka, bo ma dziwny przydomek. Szczeniaki po bardzo ładnych rodzicach rozjechały się po całym świecie. Druga znajoma ma niezbyt fajny przydomek - nawet jej się nie podoba (dawno rejestrowany), też nie było problemów :P

Co do wymowy - dla obcokrajowca np. brzdąc jest MEGA trudny do wymówienia, a hodowla bardzo dobrze działa ;)

To moje zdanie :D

Link to comment
Share on other sites

[B]Hanako [/B]mówi się tak samo jak się czyta , no może poza tym 'y' - Ambruceskja byłoby słownie :) To jest zlepek kilku ważnych dla mnie imion , fajnie ,że indiańskie przypomina :)

Co do biznesu to różnie to bywa , ja przeważnie mam problem właśnie z tymi łatwymi nazwami i firm i hodowli bo mieszają mi się jedna z drugą... natomiast te ciężko wymawiane albo wyróżniające się zapadają mi w pamięć :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sandra&ABC']Co do biznesu to różnie to bywa , ja przeważnie mam problem właśnie z tymi łatwymi nazwami i firm i hodowli bo mieszają mi się jedna z drugą... natomiast te ciężko wymawiane albo wyróżniające się zapadają mi w pamięć :)[/QUOTE]
Ale to nie chodzi o to, ze nazwa ma być łatwa - moim zdaniem ma się kojarzyć z tym, co robisz choćby w małym stopniu ;-)
Bardzo mi się podobają przydomki typu "Szalone Grzywki" (grzywacze chińskie), "Z Gangu długich" (ten pewnie kazdy zna - bassety) czy "Zwierz w dredach" (komondor + puli). Są chwytliwe, oryginalne, łatwo wpadają w oko i ucho i dość prosto kojarzą się z rasami w tych hodowlach hodowanymi.

Twój - podoba mi się słowo, podoba mi się jego brzmienie, ale nijak nie pasuje mi do hodowli - totalnie z niczym się nie kojarzy :-(
Bo to przecież nie chodzi o to, ze ktoś szczeniaka nie kupi, bo brzydki przydomek - raczej chyba o to, żeby być przez ludzi kojarzonym - właśnie jak gdzieś np. na wystawie spotkają szczeniaka z danym przydomkiem. A jak coś wywołuje emocje (niezaleznie jakie) to jest to znacznie łatwiej zapamiętać.

Link to comment
Share on other sites

A ja bym jednak przestrzegała przed przydomkami jednoznacznie kojarzącymi się z jedną rasą - przecież z czasem może się coś zmienić i zacznie się hodować też inne rasy.
Przypuśćmy, że ktoś ma chihuahua i założy hodowlę "meksykański drobiazg", a potem zakocha się w mastifach tybetańskich i przydomek nijak nie będzie pasować.

Choć niektórzy są dozgonnie wierni jednej rasie, więc nie musi to być zły wybór ;)

Link to comment
Share on other sites

Hej, Mam problem jak w tytule, pomozcie prosze wymyslic jakis fajny przydomek. Szukam cos fajnie brzmiacego, niezbyt trudnego kojazacego sie milo, moze byc cos zwiazanego z magia, marzeniami, fantazjami itp. Ja na razie wymylilam takie:

1 FALCOR (jak na razie moj faworyt) - imie latajacego psa z niekonczacej sie opowiesci
2 FROM NEVERLAND, ALBO FROM DREAMLAND lub cos w tym kierunku
3 Cos w stylu magiczny ogrod, czarodziejski ogrod z laciny 3 i nie wiem ktory najlepiej brzmi, rozni znajomi roznie mowia
MIRUS HORTUS, MYSTIC HORTUS VENEFICUS HORTUS

takze szukam cos co sie kojazy z nibylandia, niekonczaca sie opowiescia, marzeniami, snami cos co przywoluje jakies wspomnienie,

Co do rasy nie zdradzam, bo nie ma byc z nia zwiazane choc rasa malo popularna tylko kilka hodowli,jestem po rozmowach z hodowca od ktorego mam sunie i wspolnie zastanawiamy sie nad miotem, mojej suni, nad tym z jakim psem mialaby miec szczenieta zeby wyciagnac to co najlepsze a moze wcale jej nie pokryje jesli nie bedzie az tak wartosciowy miot, na razie rozwazamy wszystkie za i przeciw, ale hodowca doradzil mi abym przydomek wyrobila juz za wczasu, wiec prosze o pomoc

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta666'][B]nowanienowa[/B] mi najbardziej podoba się propozycja nr 1 :)

ps. Neverland od razu mi się z borderami kojarzy ;) tylko,że tam pisownia oddzielna jest chyba.[/QUOTE]

mi tez Falcor sie najbardziej podoba, ale chce ,miec inne na wszelki wypadek, jak nic innego do czwartku ni wymysle to poja te co mam i bede trzymac kciuki co by pierwsze przeszlo, ale napisalam, moze ktos cos podpowie w kierunku wktorym szukam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nowanienowa']Hej, Mam problem jak w tytule, pomozcie prosze wymyslic jakis fajny przydomek. Szukam cos fajnie brzmiacego, niezbyt trudnego kojazacego sie milo, moze byc cos zwiazanego z magia, marzeniami, fantazjami itp. Ja na razie wymylilam takie:

1 FALCOR (jak na razie moj faworyt) - imie latajacego psa z niekonczacej sie opowiesci
2 FROM NEVERLAND, ALBO FROM DREAMLAND lub cos w tym kierunku
3 Cos w stylu magiczny ogrod, czarodziejski ogrod z laciny 3 i nie wiem ktory najlepiej brzmi, rozni znajomi roznie mowia
MIRUS HORTUS, MYSTIC HORTUS VENEFICUS HORTUS

takze szukam cos co sie kojazy z nibylandia, niekonczaca sie opowiescia, marzeniami, snami cos co przywoluje jakies wspomnienie,

Co do rasy nie zdradzam, bo nie ma byc z nia zwiazane choc rasa malo popularna tylko kilka hodowli,jestem po rozmowach z hodowca od ktorego mam sunie i wspolnie zastanawiamy sie nad miotem, mojej suni, nad tym z jakim psem mialaby miec szczenieta zeby wyciagnac to co najlepsze a moze wcale jej nie pokryje jesli nie bedzie az tak wartosciowy miot, na razie rozwazamy wszystkie za i przeciw, ale hodowca doradzil mi abym przydomek wyrobila juz za wczasu, wiec prosze o pomoc[/QUOTE]
Podoba mi sie "From Neverland"; mogłoby być jeszcze (jeśli w tym kierunku) "Born in Neverland" (chyba fajnie by się komponowało z imieniem pisanym przed przydomkiem ;-) )

[quote name='Olson'][B]mańka[/B], widzę, że Ty na dogo też. :smile: mi się baardzo spodobała tu Twoja nazwa hodowli i kiedy zalogowałaś się na czernyszu, mówię - kurcze, gdzieś już to czytałam. dopiero potem skojarzyłam. wpada w ucho. ;-)[/QUOTE]

Haha, dziękujemy bardzo :-)
Świat jest mały ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mańka_']Podoba mi sie "From Neverland"; mogłoby być jeszcze (jeśli w tym kierunku) "Born in Neverland" (chyba fajnie by się komponowało z imieniem pisanym przed przydomkiem ;-) )



Haha, dziękujemy bardzo :-)
Świat jest mały ;-)[/QUOTE]


Born in Neverland bardzo mi sie podoba super chyba wpiszemy na 2 miejscu za Falcorem

marieanne - manka a swiat jest na prawde maly ale ciii zaraz bedziesz wiedziec czemu :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sandra&ABC']Mam pytanie ... przydomek wymyśliłam dawnoo temu , cały czas mam go w głowie , tyle tylko ,że ciągle trafi się ktoś kto albo twierdzi,że jest za trudny,albo nie może wymówić ...jestem ciekawa waszej opinii bo dla mnie jest 'melodyjny' :) A jak nie to będę kombinować na nowo :)

A ten przydomek to : Ambruceskya... na prawdę aż taki zły? Jeszcze nie rejestrowany także póki co mogę zmienić :)[/QUOTE]

ja bym się obawiała że potem ludzie będą mówić np "ten nowy pies z hodowli Ambru-cośtam" bo nie zapamietają całej nazwy. Nie wpada w ucho, z niczym się nie kojarzy, oczywiście da się zapamiętać ale musi komuś na tym zależeć.

[quote name='Marta666'][B]nowanienowa[/B] mi najbardziej podoba się propozycja nr 1 :)

ps. Neverland od razu mi się z borderami kojarzy ;) tylko,że tam pisownia oddzielna jest chyba.[/QUOTE]

Neverland są golden retrievery;)

[quote name='nowanienowa']mi tez Falcor sie najbardziej podoba, ale chce ,miec inne na wszelki wypadek, jak nic innego do czwartku ni wymysle to poja te co mam i bede trzymac kciuki co by pierwsze przeszlo, ale napisalam, moze ktos cos podpowie w kierunku wktorym szukam[/QUOTE]

ciekawe czy wolny. Ja miałam psa z przydomkiem Falkorn

Link to comment
Share on other sites

[quote name='FLY']ja bym się obawiała że potem ludzie będą mówić np "ten nowy pies z hodowli Ambru-cośtam" bo nie zapamietają całej nazwy. Nie wpada w ucho, z niczym się nie kojarzy, oczywiście da się zapamiętać ale musi komuś na tym zależeć.



Neverland są golden retrievery;)



ciekawe czy wolny. Ja miałam psa z przydomkiem Falkorn[/QUOTE]

wolny , ale zobaczymy czy nie wyda im sie z jakims zbyt podobny

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Izabela124.']Dzięki za odpowiedź :)
Myślałam nad przydomkiem Awangarda, ale jest już podobny: AWANGARDA HUSKIES. Czy w takim przypadku mój zostałby uznany?[/QUOTE]

Nie mam zielonego pojęcia - nie rozszyfrowałam, na ile przydomki mogą być podobne, mój nie był podobny do niczego to i problemu nie było :-D
Ale jak mówiłam patrz na stronie FCI - teraz np. widzę, że jest przydomek Awangardy - więc przy tym to jestem praktycznie pewna, ze Awangarda nie przejdzie...
(Aha - sprawdzaj nie wpisując nazwę przydomka, a po literkach -> czyli "A", a potem "AW" ;-) )

Link to comment
Share on other sites

kurcze ja wczesniej tez po calej nazwie sprawdzalam a jak po literce to wyskakuje mi Faclor[B]s[/B]

wiec chyba musze cos do Falcora dopowiedziec, hmmm moze cos w stylu The legend of falcor? trochu dlugie
prosze o podpowiedzi a moze dziedzictwo Falcora
Magia Faclora ?


powiedzcie mi czemu jak sprawdzam przy niektorych nazwach jest nawias ze skrotem (panstwa?) a przy niektorych nic nie ma ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nowanienowa']kurcze ja wczesniej tez po calej nazwie sprawdzalam a jak po literce to wyskakuje mi Faclor[B]s[/B]

wiec chyba musze cos do Falcora dopowiedziec, hmmm moze cos w stylu The legend of falcor? trochu dlugie
prosze o podpowiedzi a moze dziedzictwo Falcora
Magia Faclora ?


powiedzcie mi czemu jak sprawdzam przy niektorych nazwach jest nawias ze skrotem (panstwa?) a przy niektorych nic nie ma ?[/QUOTE]

No to sam Falcor obawiam się że nie przejdzie.
Jesli nie chcesz po polsku to może być "Falcor's Heritage" - wg mnie ładnie brzmi :-)

Co do ostatniego - nie mam pojęcia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...