Jump to content
Dogomania

Przydomki hodowlane - problem przyszłych hodowców bez weny...


Ewelina & Hera

Recommended Posts

  • 1 month later...

Czesc, Potrzebuje nazwy zagranicznej orginalnej , eleganckiej niezbyt skomplikwanej ale pelnej Gracji...podam przyklady nazw hodowli znanych . theogonia i keviendo....michule..:) bardzo mi sie podobaja ale juz od lat zajete ;/ szukam cos podobnego..ale nie chce zmian literek albo cos...tylko idac w tym kierunku..mam Pointery wiec musi byc cos eleganckiego lekkiego i spokojnego..:) pelna klasyka...mysle od tygodnia i nic ;/ mam juz 2 propozycje i brakuje mi jeszcze 3 nazw...Prosze o pomoc..!

Bardzo podoba mi sie Neiven ale juz zajete ..:(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='revii']Może coś takiego?

admirabilis - godny podziwu (łac.)
eugenes - szlachetnie urodzony (gr.)
tawel - spokojny (wal.)
zelantis - gorliwy (łac.)
zohar - blask (hebr.)

Poszukaj też w starszych postach ;)[/QUOTE]

[B]Eee fajne :)
a to ty znasz tyle języków czy to z translatora ?[/B]

Link to comment
Share on other sites

Dzięki :)

Po prostu wypisuję sobie z książek.
Z internetowych translatorów raczej nie korzystam (najwyżej sprawdzam czy tłumaczenie jest podobne), nie jestem do nich przekonana - czasem nie zawierają jakichś słów, bądź nie pokazują wszystkich znaczeń.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Darianna']dla mnie nie bomba a idiotyzm...[/QUOTE]

w dogach niemieckich jest np. Beautiful Great Dane ...można coś w tę stronę wykombinować :) są też hodowle które w nazwie mają miejscowość, związaną np. z rasą lub położeniem samej hodowli (rzeki,pobliskie góry albo miejscowość):)

A dla pointerów np. Athlon :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Kilka moich propozycji po łacinie. Jednak pragnę zauważyć że nigdy nie uczyłam się łaciny, więc nie będą to zwroty poprawne językowo.

[B]Aurea Vitae [/B] - [I]łac.[/I] Złote Życie
[B]Aurea Ferro[/B] - [I]łac.[/I] Złote Żelazo
[B]Aurea Nomen[/B] - [I]łac.[/I] Złote Imię
[B]Aurea Veritas[/B] - [I]łac.[/I] Złota Prawda
[B]Aurea Avis [/B]- [I]łac.[/I] Złota Wróżba
[B]Aurea Silva[/B] - [I]łac.[/I] Złoty Las

Ja też czekam na jakieś propozycje, nie przypisane żadnej rasie, obojętnie w jakim języku, mogą być również takie bez znaczenia, krótkie albo długie - bez różnicy.

Link to comment
Share on other sites

Kilka moich pomysłów:

- [B]z Szarmanckich Zachowań[/B]
- [B]Słodkie Landrynki[/B]
- [B]Patriotic Dogs[/B]
- [B]Amber Heart[/B]
- [B]Bursztynowe Serce[/B]

Przydomki zostały sprawdzone na oficjalnej stronie ZKwP, wszystkie według strony są wolne, także zainteresowani prośby o przydomki mogą wysyłać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sertralinum']Kilka moich pomysłów:

- [B]z Szarmanckich Zachowań[/B]
- [B]Słodkie Landrynki[/B]
- [B]Patriotic Dogs[/B]
- [B]Amber Heart[/B]
- [B]Bursztynowe Serce[/B]

Przydomki zostały sprawdzone na oficjalnej stronie ZKwP, wszystkie według strony są wolne, także zainteresowani prośby o przydomki mogą wysyłać.[/QUOTE]

A to juz znów moga byc przydomki z polskimi znakami? Myslalam, ze od czasu jak automatycznie idą do FCI to lepiej bez pl znaków?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paskuda_Bandzior']A to juz znów moga byc przydomki z polskimi znakami? Myslalam, ze od czasu jak automatycznie idą do FCI to lepiej bez pl znaków?[/QUOTE]
Nie wiem, czy mogą już być. Dałam tylko kilka pomysłów, przepraszam, jeśli polskich znaków nie może być, ale ja mam mieszańca i nie orientuję się w różnych sprawach wystawowo-hodowlanych.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Jedyna polska nazwa, jaką wymyśliłam kilka miesięcy temu i która ukochała sobą moje serce, to przydomek[I][B] "Czarne Wielkim Sercem". [/B][/I]
Nazwa ta miała być przywłaszczona dla hodowli sznaucerów średnich czarnych, jednak pozostała nietknięta.

Przejrzałam sobie cały temat i zapisałam kilka potencjalnych, interesujących przydomków.
Osobiście sama poszukuję czegoś krótkiego, najlepiej zaczynające się na literę "A" lub "S", mające na uwadze podenco ibicenco i whippety.

Pozdrawiam twórców i artystów literackich!

Link to comment
Share on other sites

Szukam przydomka do hodowli hawańczyków, małych psów z 9 grupy, kiedyś występowały w cyrku. Pochodzą z Kuby, a ich nazwa zaczerpnięta jest z nazwy stolicy Kuby, czyli Hawany. Mam wymyślone dwa, ale we wniosku muszę wpisać jeszcze 2-3 przydomki. Myślałam o nazwach zaczerpniętych z języka hiszpańskiego. Z góry dziękuję za pomoc ;D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monia85']Szukam przydomka do hodowli hawańczyków, małych psów z 9 grupy, kiedyś występowały w cyrku. Pochodzą z Kuby, a ich nazwa zaczerpnięta jest z nazwy stolicy Kuby, czyli Hawany. Mam wymyślone dwa, ale we wniosku muszę wpisać jeszcze 2-3 przydomki. Myślałam o nazwach zaczerpniętych z języka hiszpańskiego. Z góry dziękuję za pomoc ;D[/QUOTE]

La Rosa Negra - nie wiem czy coś oznacza ale taką nosił nazwę klub kubański z filmu :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...