Jump to content
Dogomania

Przydomki hodowlane - problem przyszłych hodowców bez weny...


Ewelina & Hera

Recommended Posts

[quote name='Darianna']A tak z czystej ciekawości, co polecilibyście dla seterów irlandzkich? Krótkie, raczej niepolskojęzyczne (chyba że bez polskich liter)...[/QUOTE]
Może podług skojarzeń z kolorem?

fflamau - płomienny (wal.)
flama - płomień (hiszp.)
gochni - rudość (wal.)
gwaed - krew (wal.)
papaver - mak (łac.)
rubidus - czerwony (łac.)
rubra - czerwony (łac.)
rutilus - czerwony (łac.)
tine - ogień (irl.)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='szysz']Rubidus Setters nieźle brzmi. Tylko czy to jest poprawne gramatycznie to nie wiem. Jak się odmieniają przymiotniki po łacinie?[/QUOTE]

Jak liczba mnoga w Setters to musi być "Setters Rubidi", a jak pojedyncza to Setter Rubidus :) I w takiej kolejności jest poprawnie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='szysz']No to ja może napiszę co ostatnio dla siebie wymyślam, może bez ulubionej żeby mi ktoś nie zakosił :evil_lol:

Z Galicji
Skarby Galicji
Z Pałacu Mgieł
Z Listopadowego Lasu
Z głębi lasu
Galicyjska Banda
Galicyjska Zagroda
Synergia[/QUOTE]


Synergia jest zaczepista!! Bardzo mi się podoba!
DObre też są takie nazwy ze jak ktoś z zagramanicy będzie chciał kupić od Ciebie sconka w przyszłości, to się nie zapętli na nazwie ;)

Link to comment
Share on other sites

Z tą łaciną to radziłabym jednak zasięgnąć języka u łacinnika ;) Liczy się nie tylko to, co w słowniku, ale także konteksty. O ile rubidus/rubicundus znaczy czerwony, ogorzały od słońca, o tyle już pochodne od rubro niekoniecznie mogą mieć takie sympatyczne skojarzenia - rubro - czerwony od krwi, rubor, ruboris - czerwień -> zawstydzenie, obelga, hańba.

Link to comment
Share on other sites

Ja nie mam zdolności do wymyslania nazw ( sama mam ogromny problem , też dla seterów), ale może literówka :
Darianna + Brando + Karmel np.
Meldariando
Bramel
Merlando
Melbrada
Dabrakar - to mi chyba najbardziej leży, takie Tolkienowskie i można fajnie tworzyć z imieniem .....coś tam, coś tam... z Dabrakaru, albo z Melbrady

Ja już bardzo długo sie zastanawiam i końca nie widac :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ganga']Ja nie mam zdolności do wymyslania nazw ( sama mam ogromny problem , też dla seterów), ale może literówka :
Darianna + Brando + Karmel np.
Meldariando
Bramel
Merlando
Melbrada
Dabrakar - to mi chyba najbardziej leży, takie Tolkienowskie i można fajnie tworzyć z imieniem .....coś tam, coś tam... z Dabrakaru, albo z Melbrady

Ja już bardzo długo sie zastanawiam i końca nie widac :angryy:[/QUOTE]

czemu tak mówisz, super nazwy wymyśliłaś!!
Najlepszy moim zdaniem Dabrakar albo "z Dabrakaru"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...