Jump to content
Dogomania

Przydomki hodowlane - problem przyszłych hodowców bez weny...


Ewelina & Hera

Recommended Posts

[quote name='nowanienowa']powiedzcie mi czemu jak sprawdzam przy niektorych nazwach jest nawias ze skrotem (panstwa?) a przy niektorych nic nie ma ?[/QUOTE]

Jakby to nazwać... tak są traktowane różne "dodatki" do głównego trzonu nazwy. Przykładowo - hodowlę "z Gangu Długich" należy szukać nie pod "z" lecz pod "g", gdyż na stronie FCI zapisują ją "GANGUDLUGICH (Z)". Tak samo potraktowane jest "of", "from" czy "von".

[quote name='nowanienowa']dziewne to wszystko troche bo jak np szukalam Dreamland To wyskakuja 2 Dreamland i Dreamland jp[/QUOTE]

JP to oznaczenie do hodowli japońskich - jednak nie wiem czy wszystkie dostają odgórnie taki dopisek, czy tylko te, które wystąpiły już gdzieś indziej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='revii']Jakby to nazwać... tak są traktowane różne "dodatki" do głównego trzonu nazwy. Przykładowo - hodowlę "z Gangu Długich" należy szukać nie pod "z" lecz pod "g", gdyż na stronie FCI zapisują ją "GANGUDLUGICH (Z)". Tak samo potraktowane jest "of", "from" czy "von".



JP to oznaczenie do hodowli japońskich - jednak nie wiem czy wszystkie dostają odgórnie taki dopisek, czy tylko te, które wystąpiły już gdzieś indziej.[/QUOTE]


no wlasnie mnie to tez zastanowilo, dletego chyba podam tez sam Falcor moze przejdzie

Link to comment
Share on other sites

No i weny nadal nie mam :(
Może ktoś pomoże w wymyślaniu przydomka? Jedno słowo, polskie albo angielskie. Najlepiej uniwersalne jakieś, musi pasować przynajmniej do chińskich grzywaczy i owczarków szetlandzkich.
Rozpaczam nad tym, że Awangarda zajęte :(
Ciekawe czy Awangarda Kennel by przeszło?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Izabela124.']No i weny nadal nie mam :(
Może ktoś pomoże w wymyślaniu przydomka? Jedno słowo, polskie albo angielskie. Najlepiej uniwersalne jakieś, musi pasować przynajmniej do chińskich grzywaczy i owczarków szetlandzkich.
Rozpaczam nad tym, że Awangarda zajęte :(
Ciekawe czy Awangarda Kennel by przeszło?[/QUOTE]
Obawiam się że nie, nadal jest bardzo podobne i podejrzewam że ta hodowla co ma "Awangardy" to na stronie ma napisane "Awangardy Kennel", więc...

Może np. From Treasury (ze skarbca - tak mi się skojarzyło - chyba grzywacze w chinach były używane do pilnowania kosztowności?) - jakby było pisane po nazwie pieska, to chyba byłoby fajne połączenie :) Przynajmniej mi się podoba, gdy przydomek w jakiś sposób łączy się z imieniem. Ewentualnie jesli koniecznie chcesz 1 słowo, to samo Treasury, Treasure, coś w ten deseń.

EDIT: od razu sprawdziłam -> samo "Treasure" jest już zajęte.

Link to comment
Share on other sites

Od razu Ci powiem w takim razie: znalezienie jednego słowa po polsku lub w tak popularnym języku jak angielski, które się nie powtarza.... jak dla mnie słabo wykonalne :-( Przejrzyj listę na stronie FCI - praktycznie większość przydomków po angielsku. Nie wiem, jakie to mialoby być słowo, żeby nie znaleźli czegoś zbyt podobnego...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Izabela124.']No i weny nadal nie mam :(
Może ktoś pomoże w wymyślaniu przydomka? Jedno słowo, polskie albo angielskie. Najlepiej uniwersalne jakieś, musi pasować przynajmniej do chińskich grzywaczy i owczarków szetlandzkich.
Rozpaczam nad tym, że Awangarda zajęte :(
Ciekawe czy Awangarda Kennel by przeszło?[/QUOTE]

Dla przykładu, ja mimo, że hodowla jest w dalekich planach myślałam nad przydomkiem. Chciałam by było coś mojego, kojarzącego się ze mną i moimi psami. Uważam, że najważniejsze jest by psiaki były zrównoważone, twarde jak stal :) czyli ADAMENTUS, w szkole mówili na mnie EDA, więc wyszło EDAMENTUS ;). Spróbuj w ten sposób. Myślę, że będziesz bardziej zadowolona niż ze słów które coś znaczą i będzie mniejsza szansa że za jakiś czas będziesz chciała zmienić nazwę :lol:.

Link to comment
Share on other sites

Ja kierowałam się rasą (nie planuję w ciągu 10 lat powiększać hodowli o inne rasy, więc mi to nie przeszkadza), brałam pod uwagę skąd moja rasa się wywodzi (Kuba) - Milagro Cubano (Kubański Cud). Choć na początku chciałam La Habana Milagro. Użyłam też języka hiszpańskiego, bo jest to język urzędowy na Kubie. Trochę to czasu zajmuję, ale warto "pobawić się" językiem ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kika9004']Dla przykładu, ja mimo, że hodowla jest w dalekich planach myślałam nad przydomkiem. Chciałam by było coś mojego, kojarzącego się ze mną i moimi psami. Uważam, że najważniejsze jest by psiaki były zrównoważone, twarde jak stal :) czyli ADAMENTUS, w szkole mówili na mnie EDA, więc wyszło EDAMENTUS ;). Spróbuj w ten sposób. Myślę, że będziesz bardziej zadowolona niż ze słów które coś znaczą i będzie mniejsza szansa że za jakiś czas będziesz chciała zmienić nazwę :lol:.[/QUOTE]
Dzięki! Wymyśliłam już dwa zestawienie mego i moich psów imienia. Muszę teraz tylko wypełnić formalności i czekać na zaakceptowanie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kika9004']Dla przykładu, ja mimo, że hodowla jest w dalekich planach myślałam nad przydomkiem. Chciałam by było coś mojego, kojarzącego się ze mną i moimi psami. Uważam, że najważniejsze jest by psiaki były zrównoważone, twarde jak stal :) czyli ADAMENTUS, w szkole mówili na mnie EDA, więc wyszło EDAMENTUS ;). Spróbuj w ten sposób. Myślę, że będziesz bardziej zadowolona niż ze słów które coś znaczą i będzie mniejsza szansa że za jakiś czas będziesz chciała zmienić nazwę :lol:.[/QUOTE]

probuje ta metoda ale moje imie i imona moich 3 psow ni jak sie nie komponuja juz na kartce sobie rozpisuje nic nie wychodzi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nowanienowa']probuje ta metoda ale moje imie i imona moich 3 psow ni jak sie nie komponuja juz na kartce sobie rozpisuje nic nie wychodzi[/QUOTE]

Napisz swoje imię oraz swoich psów, rasę, ewentualnie jeszcze jakieś słowa, wspomnienia które Ci się dobrze kojarzą :) Może pomożemy :D.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kika9004']Napisz swoje imię oraz swoich psów, rasę, ewentualnie jeszcze jakieś słowa, wspomnienia które Ci się dobrze kojarzą :) Może pomożemy :D.[/QUOTE]

Coz, widzisz ja jeszcze nie chce w sieci glosno pisac ze wyrabiamy przydomek i suce hodowlanke, bo najzwyczajniej wcale nie jestem pewna czy bedziemy suke kryc, nad tym nadak sie zastanawiam, jakiego psa wybrac itd zeby miot byl wartosciowy, dodam tylko ze rasa malo popularna, kilka hodowli w polsce zaledwie z czego wikszosc mialo po miocie i koniec. wiec na razie nie chce glosno nic mowic,
generalnie jesli do wiosny przyszlego roku sie nie zdecyduje i nie przekonam ze warto po suce szczeniaki zostawic to suke wysterylizuje, nie jest dla mnie musem ze musi miec szczeniaki, dlatego caly czas sie zastanawiam, czy szczenieta po niej i kilku psach (bo kilka mam na mysli) beda wartosciowe dla ogolu rasy, a ze ich nie jest duzo, to uwazam dosc wazna decyzja.

a z przydomkiem chce na wszelki wypadek zalatwic, zeby pozniej ewentualnie sie tym nie martwic,

Jesli obiecasz dochwac me imie i imiona psow w tajemnicy to chcetnie z kozystam z twojej pomocy ale na pw :D

z tad tez moj nick nowa-nie-nowa hehehe bo pod innym nickiem na kilku forach juz od kilku lat jestem ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Izabela124.']Wszystkie formalności co do przydomku załatwiłam, teraz czas na czekanie aż zarejestrują :) Dostałam info od ZK Białystok, że będzie to trwało ok.4 miesięcy[/QUOTE]

Nam też tak powiedzieli (ten sam oddział :-) ) - trwało ok. miesiąca ;-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...